Домашен Кулинар XP 1.02.00

  • 9 775
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
знаете ли тази програмка, не е съвършенна, но пък съдържа над 1600 рецепти и позволява да добавяте и още
надявам се да ви бъде полезна, можете да прочетете повече за нея  ТУК или направо да я изтеглите

# 1
  • Мнения: 18 542
Цитат на: 2 в 1
знаете ли тази програмка, не е съвършенна, но пък съдържа над 1600 рецепти и позволява да добавяте и още
надявам се да ви бъде полезна, можете да прочетете повече за нея  ТУК или направо да я изтеглите

Много хубава програмка, аз я имам. Може да си добавяш и твои рецепти  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз я имам - много съм доволна. Само че като си добавям мои рецепти, не ми се нареждат примерно по азбучен ред и не мога да си ги квалифицирам по някакви раздели.
Иначе е страхотен този Кулинар - доста от рецептите съм пробвала  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 390
е да, аз нали казах - не е съвършенна
аз например бих искала да си приеменувам разделите и да преподредя рецептите /местна, постна, сосове, супи, десерти и ако можех направо там да си добавям ............. ама пък и тази програмка все е нещо - като на майка ми един стар бележник /рецепти в същия безпорядък + моята учебна програма за първи клас + нейните смени на работа + някой си друг телефон ............./ и чудото е че тя се оправя в този хаос

# 4
  • Мнения: 390
Цитат на: в една друга тема pipilota
Julie, аз взех данните от "CD кулинарна книга". Ако искаш може да я свалиш от "data.bg". Imeto na faila e cookingbook. Иначе е 20 лева на пазара.

изтеглих тази програма и се оказа отлична, наистина много полезна и с красив интерфейс, ето ви линк към нея Cookingbook
*** зная че във форума пишете повече изпробвани рецепти, но това пък са чудесни програми

# 5
  • Мнения: 1 071
Аз имам Домашен кулинар,но е демо версия и е доста ограничена.Сега ще пробвам тая-дано е пълната версия.

# 6
  • Мнения: 1 071
Цитат
изтеглих тази програма и се оказа отлична, наистина много полезна и с красив интерфейс, ето ви линк към нея Cookingbook
*** зная че във форума пишете повече изпробвани рецепти, но това пък са чудесни програми

 
Хубаво,но тя е доста голяма-25 МВ.А на български ли е?

# 7
  • Мнения: 1 071
Момичета,това също е демо версия-има само салати,супи и предястия!

# 8
  • Мнения: 390
иви, не е демо, има основни ястия в:
"Сезонна кухня" /всички сезони по средата/;
"Бърза кухня" / "Ястия";  
"Чуждестранна кухня" и "Празнична кухня" /по средата/;
и най-много в "Моите рецепти"

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: 2 в 1
знаете ли тази програмка, не е съвършенна, но пък съдържа над 1600 рецепти и позволява да добавяте и още
надявам се да ви бъде полезна, можете да прочетете повече за нея  ТУК или направо да я изтеглите


Много благодаря, изтеглих и ми хареса!

# 10
  • Мнения: 5 250
И аз го изтеглих,инсталирах,разгледах и съм мнодо доволна  :yahoo_11:

# 11
  • Мнения: 1 399
Аз нещо не се справям с този Домашен кулинар.Инсталирах,но като отворя програмата вместо букви ми се появяват само въпросителни знаци.Някой знае ли защо и как да го оправя?Ако вообще сте разбрали какво искам да кажа.

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: stella
Аз нещо не се справям с този Домашен кулинар.Инсталирах,но като отворя програмата вместо букви ми се появяват само въпросителни знаци.Някой знае ли защо и как да го оправя?Ако вообще сте разбрали какво искам да кажа.


Пробва ли с енкодинг?

# 13
  • Мнения: 1 704
Sad  и при мен не се чете нищо.. някой има ли идея как да си оправя шрифта?!

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Пробвай десен бутон и избери енкодинг...

# 15
  • Мнения: 3 634
А да имате друг линк за тази програма? Че на мен тез на hit.bg не ми се отварят. Май ще да е само за България...

# 16
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Erica
Пробвай десен бутон и избери енкодинг...


ми никъде не ми дава такава опция.. менютата се четат, но нищо друго по екрана не става..  Confused сигурно ми липсва някой шрифт..

# 17
  • Мнения: 1 399
Цитат на: Mags

ми никъде не ми дава такава опция.. менютата се четат, но нищо друго по екрана не става..  Confused сигурно ми липсва някой шрифт..

 И аз си мисля,че е свързано нещо с шрифтовете.Все пак ако някой е имал същия проблем и го е оправил,да се обажда,моля. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Мама от Финландия
А да имате друг линк за тази програма? Че на мен тез на hit.bg не ми се отварят. Май ще да е само за България...

Ако искаш, мога да ти го изпратя по пощата.

# 19
  • Мнения: 18 542
Цитат на: stella
Цитат на: Mags

ми никъде не ми дава такава опция.. менютата се четат, но нищо друго по екрана не става..  Confused сигурно ми липсва някой шрифт..

 И аз си мисля,че е свързано нещо с шрифтовете.Все пак ако някой е имал същия проблем и го е оправил,да се обажда,моля. Simple Smile

Ще се опитам да намеря решение. Бях го пратила на една приятелка и при нея се получаваше същотот. Проблема е в шрифтовете. Ще я питам как го е оправила и ще пиша, ако някой не ме изпревари  Wink

Каза, че е сменила регионалните настройки на уиндоуса и е станало.

# 20
  • Мнения: 390
шрифта (Microsoft Sans Serif) си е стандартен, виж дали го имаш, ако не ще ти го ти го пратя по пощата с обяснение как да го сложиш (ако имаш нужда). Предполагам, че проблема е в друго. погледни ако обичаш горе на страницата мeню View/Encoding, трябва да ти е отбелязано Cyrillic (Windows), ако не е чекнато то, поправи го.
И другото което възможно да е проблем е влез в Control panel/ Regional and Lanuage options/
Regional options / Bulgarian и по долу Bulgaria
Advanced / Bulgarian и по долу Code page conversation tables навсякъде където видиш Cyrillic трябва да има отметка
звучи трудно, но опитай, безкрайно лесно е и вероятно ще реши проблема ти

# 21
  • Мнения: 1 399
Благодаря ви,много,Cheta и 2 в 1! Flowers Rose
 От регионалните настройки беше.Отметнах само Bulgarian и Bulgaria и тръгна.Ама пусто,като нищо не разбирам.Гледам,че тези настройки са за разни дати,часове,числа,валути и нищо не пипам.Както и да е,ще се уча.Сега ще я разгледам.Благодаря още веднъж за помощта и за програмката. Grinning

# 22
  • Мнения: 3 634
Цитат на: cheta
Цитат на: Мама от Финландия
А да имате друг линк за тази програма? Че на мен тез на hit.bg не ми се отварят. Май ще да е само за България...

Ако искаш, мога да ти го изпратя по пощата.


Ми да пратиш... ама не е ли доста голяма за поща таз програма???

# 23
  • Мнения: 390
мамче от финландия, домашния кулинар е 2мб и нещо (става за поща), CookingBook е по-голямка (25 мб), но него го има на дата бг и не би трябвало да имаш проблем

# 24
  • Мнения: 1 071
Чакайте,оказа се че има две програми които се казват Домашен кулинар-едната е на една компания Ениак,а другата на Радо и Рени Петрови.В тази,втората има сезона,празнична кухня и възможност за добавяне на рецепти,но и при мен тя не се чете.А другата,която също е много свястна всъщност е демо версия.

# 25
  • Мнения: 1 071
Така или иначе тая програма не мога да я оправя-имам инсталиран шрифта,оправих си в Control Panel регионалните настройки и пак нищо Imp

# 26
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Мама от Финландия

Ми да пратиш... ама не е ли доста голяма за поща таз програма???

2.48МБ
аз нямам проблем да ти я пратя, ако твоята поща може да я побере

# 27
  • Мнения: 18 542
Цитат на: 2 в 1
мамче от финландия, домашния кулинар е 2мб и нещо (става за поща), CookingBook е по-голямка (25 мб), но него го има на дата бг и не би трябвало да имаш проблем

Sвалих и CookingBook. И тя е хубава, но до колкото видях не може да добавяш свои рецепти.

# 28
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Иви
Чакайте,оказа се че има две програми които се казват Домашен кулинар-едната е на една компания Ениак,а другата на Радо и Рени Петрови.В тази,втората има сезона,празнична кухня и възможност за добавяне на рецепти,но и при мен тя не се чете.А другата,която също е много свястна всъщност е демо версия.


Как разбра, че е демо?

# 29
  • Мнения: 390
Иви, програмките са две наистина, в CookingBook не може да добяваш, тя си е просто кулинарна книга с много красив интерфейс, а ти имаш проблем с Домашен кулинар нали? в нея само може да се добавя
значи прочети какво съм писала на стела, провери първо кое ти е чекнато на енкодинга горе на тазе страница както си отиди на Вю/ енкодинг ........... /пфууууууу, мързи ме да сменям бг/енгл/
ако не е от това погледни какво съм писала за регионалните и езикови настройки, отиди на адванс`т и отбележи всички квадратчета където видиш да се споменава за кирилица
е, не може да не става

# 30
  • Мнения: 1 071
Значи,аз съм се заблудила.Cookingbookя имах преди това демо версия,но след като изтеглих вече тая голямата-25МВ трябваше да деинсталирам демото и тогава тръгна пълната версия.Тук се оправих.
Другия Домашен кулинар обаче не мога да го оправя.Това с отметките в Контрол панела го направих,а иначе не разбирам къде има бутон Вю.Горе имам "меню","настройки"и "справочник".А отдолу където трябва да са рецептите не виждам нищо-празно е и тук там има кавички.
Ще взема да я махна и пак да я инсталирам,пък нещо може да проработи Neutral Face

# 31
  • Мнения: 390
иви, вю имаш не на самата програма, а тук в интернет експлоръра, значи погледни тази страница горе, първо е файл, едит ..... Вю
айде, дано да стане

# 32
  • Мнения: 1 399
Иви,ако менюто ти е на български горе са файл,редактиране,изглед...View отоваря на изглед.Отиваш на кодиране и гледаш дали ти е отметнато кирилица/Windows/.

# 33
  • Мнения: 344
Я кажете при мен къде е проблема Кулинар ХР го преинсталирам вече за 10 път и все ми дава че не е инсталилан правелно?

# 34
  • Мнения: 1 071
За съжаление не се получава Close Всичко направих,преинсталирах го и пак...

# 35
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И на мен менюто ми излиза с маймуни, иначе рецептите са ок  Embarassed

# 36
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Има грешка в изписването на адреса:

www.kitchen.hit.bg
 Оттам отивате на даунлоуд-не ми се сменя на латиница, затова пиша така- изтегляте.
Ако Ви излиза на маймуни - отидете в Control Panel - Regional and Language Stettings - Regional Options - Bulgarian, Bulgarian - т.е. изберете български и на двете възможности. Ако някой вече е описал процеса, моля извинявайте - не четох цялата тема.

# 37
  • София
  • Мнения: 10 825
Дали е възможно някой на когото менютата на "Домашен кулинар" не му излизат на маймуница да ми напише заглавията и подзаглавията им!?
Какво ли не правих - неще и неще да се оправи Cry  Embarassed  Cry Рецептите си излизат чудесн - на чиста кирилица!

Ще съм ви много благодарна и признателна  remybussi и ще почерпя една  cheers  Wink

# 38
  • Мнения: 1 399
менюто е:
В първата колонка- меню,втората-настройки,третата-справочник
  За МЕНЮ:
 Сезонна кухня
                                                             -пролет
                                                             -лято
                                                              -есен
                                                              -зима
Бърза кухня  
                                                             -закуски
                                                              -супи
                                                             -предястия
                                                             -ястия
                                                             -десерти
Сладкарска кухня    
                                                            -торти,кексове и рула
                                                            -сладкиши и пудинги
                                                           -постни и пържени сладки
                                                           -дребни сладки
Празнична кухня
Чуждестранна кухня
Коктейли и болета
Моите рецепти/това е между двете черти,да се ориентираш/
Изход

 За настройки:
  декорация-Смени цвета
Намери рецепта
Добави рецепта
Readme
Инфо

 За Справочник
   Практични съвети
   Енциклопедия на подправките

# 39
  • Мнения: 1 399
Лейди Чарм,когато отидеш на Readme/това е на настройки,четвъртото подзаглавие/там точно е описано менюто.Дори е даден и броя на рецептите.

# 40
КАК ДА ГО ИЗТЕГЛИМ ОТ ЧУЖБИНА БЕ МАЦКИ

# 41
  • София
  • Мнения: 10 825
Stella, много ти благодаря за бързия и изчерпателен отговор!!! Grinning

# 42
  • Мнения: 1 017
Реших да не пускам отделна тема, а да се лепна за тази Simple Smile
Та намерих си рецепти за маринати и сосове и още 330 тайни Laughing ресторантски рецепти- всичко е на английски обаче и ако някой иска да ми пусне съобщение с майл адрес да му ги пратя:)

# 43
  • Мнения: 390
Цитат на: Anonymous
КАК ДА ГО ИЗТЕГЛИМ ОТ ЧУЖБИНА БЕ МАЦКИ

дай мейл да ти я пратя, но се боя да нямаш същия проблем с шрифтовете, оправя се от регионалните настройки, а на теб не ти е нужно да са на БГ

# 44
  • Мнения: 107
Az uspqh da go izteglq i instaliram.BLAGODARQ MNOGO! Zapochva se GOLQMOTO GOTVENE!:)))

# 45
  • Мнения: 1 502
Може л инякой да ми прати тази програмка, не ми се отваря тоя hit.bg Imp

# 46
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Mama Vessi
Може л инякой да ми прати тази програмка, не ми се отваря тоя hit.bg Imp


Пуснах ти лично.

Общи условия

Активация на акаунт