Туристическа виза за САЩ

  • 99 576
  • 781
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 146
Здравейте, искам да кандидатствам за туристическа виза да посетя брат ми, който живее в щатите от няколко месеца, женен е за американка и скоро ще си имат бебе. Аз съм на 26, наскоро завърших магистратура и работя съвсем от скоро. Ходила съм на студентска бригада с J1 през 2012 и 2013 в Щатите. На мое име имам само лизинг на кола. Майка ми взе виза да посети брат ми, но от Usit Colours са й казали, че на мен няма да ми дадат със сигурност и ще са хвърлени пари на вятъра.

Какво е вашето мнение и съвет?

Шансът ти според мен не е голям, но без да пробваш няма да разбереш. Има хора на възраст между 24 и 27 години, които са на трудов договор от сравнително скоро и не могат да покажат и половината от документите, които други кандидати, но все пак получават визи. Може ти да си от тях  Simple Smile

# 646
  • София
  • Мнения: 16 202
На ММ предната 10-годишна виза през 2007 г.  му я дадоха, когато беше на 27. Възрастта не е им е проблем.

# 647
  • Мнения: 25 766
Много вода изтече от 2007-ма насам, дори мисля че става все по трудно.

# 648
  • Мнения: 1 602
На мен ми дадоха февруари - на 26 съм, с бебе, но трудов стаж в американска компания 4г. Е разкъсаха ме от въпроси...

# 649
  • Мнения: X
А може ли да кажете в общи линии какви въпроси ви задаваха?

# 650
  • Мнения: 1 602
Защо отивам, къде, какво ще правя, колко време. С детето ли ще пътвам, на колко е, колко пари получавам, какво работи съпругът ми, в коя компания, позиция, кандидатствала ли съм за зелена карта (да), защо не съм отишла на интервю, в общи линии около трзи неща се въртяха въпросите.

# 651
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Здравейте, искам да кандидатствам за туристическа виза да посетя брат ми, който живее в щатите от няколко месеца, женен е за американка и скоро ще си имат бебе. Аз съм на 26, наскоро завърших магистратура и работя съвсем от скоро. Ходила съм на студентска бригада с J1 през 2012 и 2013 в Щатите. На мое име имам само лизинг на кола. Майка ми взе виза да посети брат ми, но от Usit Colours са й казали, че на мен няма да ми дадат със сигурност и ще са хвърлени пари на вятъра.

Какво е вашето мнение и съвет?

Usit Colours не са американският консул и не могат да знаят дали ще ти дадат или не. Аз попълвах документите на едно момиче което нямаше деца, нямаше брак, беше на 25, водеше се на работа във фирмата на майка си /малка фирма, не голяма корпорация/ и то на ниска заплата, отиваше на екскурзия с приятелка и и дадоха виза.

# 652
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Благодаря Shantal. Успокои ме.

При ровенето в многото инструкции някъде бях прочела, че не позволяват чанти и телефони, а само документите в прозрачен плик и че няма предвидено място, където да се оставят нещата. Явно съм прочела нещо, което вече не е актуално.

Това не е вярно, на входа при металодетектора си оставяте личните вещи и си ги взимате на излизане. Към тях спадат всички електронни устройства, които трябва да са изключени.
Наистина точно това пише...Лаптопи, таблети, чанти и други забранени предмети от списъка не могат да бъдат оставяни при охраната.
https://bg.usembassy.gov/bg/visas-bg/immigrant-visas-bg/visiting … ssy-consulate-bg/

# 653
  • Мнения: 3 423
Здравейте! Братът на съпруга ми ни покани да им гостуваме за Коледните празници. Чета от два дни и някак си мисля, че по-скоро ще ни откажат и ще се радвам да чуя и вашето мнение по въпроса. Той ще ни изпрати покана и ще поеме всичките ни разходи включително за визи и самолетните билети. Женен е за българка, бракът е сключен там и имат 2 деца, родени там, имат си имоти, работа и финансово са ок. Ние тук работим (съпруга ми от над 6 години в една и съща фирма, а аз последните 2,5 години в общинска администрация), имаме жилище с ипотека, кредити, които обслужване редовно. Евентуално посещението ще е по време на коледната ваканция на сина ни, който ще е трети клас. Мисля си да подготвим бележки от работодателите ни и бележка от училището на детето. Нещо друго? Пътували сме в чужбина, последно бяхме 2 седмици в Англия при сестра ми през април, след това аз бях командировка в Румъния. Нямаме никакво намерение да емигрираме.  Това, което ме притеснява е, че брат му замина с работна или студентска виза преди 10 год. И остана, мисля, нелегално известно време. Жена му (тогава само гадже) замина преди него със зелена карта. После след като се родиха децата той си уреди статута. Идвал си е в БГ 3 пъти от тогава. Дава ли са виза на негов приятел по негова покана миналата година, и то 10 годишна.

# 654
  • Мнения: 14 494
Както си прочела вече доста се промениха нещата с администрацията на Тръмп, но според мен като имате стабилна работа тук, не сте работили в чужбина, а само сте пътували с цел туризъм или командировка - имате шанс.

# 655
  • Мнения: 25 766
Аз мисля, че ще им дадат визи. Дано не се разровят около брата който е бил нелегален.
Имате шанс, действайте.

# 656
  • Мнения: 6
Здравейте,
Едно запитване?
Мисля да посетя Щатите на почивка при приятели (със зелена карта са). На 26 години съм, държавен служител на инспекторска позиция (от две години), неженен, без деца. На мое име имам само автомобил. Та имам ли шанс за получаване на визата според вас? Мисля, че работата ми е плюс, но какво ще кажете Вие? Бях в Щатите през 2014 с J1. Пътувах и тази година до Дубай на почивка.
И колко време преди заминаването е добре да се подадът документи за кандидатстване?
Благодаря!

Последна редакция: нд, 30 юли 2017, 23:28 от VeskoVasilev

# 657
  • Мнения: 25 766
50 на 50 са ти шансовете според мен.

# 658
  • Мнения: 6
Да, може би е така, но трябва да се пробва!
А дали е възможно да се явя на интервю февруари и да замина април?

# 659
  • Мнения: 1 070
Да, възможно е, но имай предвид, че колкото месеци по-рано си купиш билетите, толкова по-евтини ще са. Разликите в цените са поне трицифрена сума, защо да не си ги спестиш?
А билети не е препоръчително да купуваш преди интервюто за виза.

Подай си по-рано заявлението за интервюто, защото може и след 2-3 седмици да ти го насрочат, така февруари го пиши "бегал".

Иначе си е напълно възможно даже и март да подадеш и да тръгнеш април. Въпрос на време и средства.
Даже и април интервю и пак април заминаване  е възможно, а може и да хванеш някоя last minute оферта.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт