Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 251

  • 39 039
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 34 201


Момичета, да споделим написаното вчера от Енгин Ичин - след като е изгледала "МПС". Превод от английски Loveofmine:

"Боли ме главата, предполагам, защото се опитах да се сдържам. Не можах да се съсредоточа върху нищо, докато не влязох в киносалона. Гледах филма в 13:50. В залата нямаше много празни места. Когато закупих билета си, билетите за прожекциите в 16,00 и в 20:00 бяха продадени. Имаше предимно млади хора /момичета на групи/, влюбени и жени на средна възраст. Когато филмът свърши, повечето хора не станаха веднага. Поседяхме така известно време. Много интересно. Мисля, че не можехме да повярваме, че е свършил. Просто седяхме с буца, заседнала на гърлото. Ще споделя какво мисля за филма по-късно, тъй като имам приятели, които още не са го гледали. Но едно мога да кажа: актьорският талант на Енгин е огромен. Очите, гласът и детската чистота те омагьосват. Пресъздаде още един невероятен образ. Текин много ми хареса. На добър час и късмет."
Скрит текст:
I have a headache; I guess it was because I was trying to hold myself. I couldn’t focus on anything I did until I entered into the movie theater room. I watched the movie at 13:50. There weren’t many empty seats in the room. When I purchased my ticket, shows at 16:00 and 20:00 were already sold out. There were mainly young people (young girls as groups), lovers, and middle aged women in the room. When the movie ended, most people didn’t get up immediately. We sat there for a while. This was very interesting. I think we couldn’t believe that it ended. We sat there just like that with a lump in our throats. I will talk about what I thought about the movie later since there are some friends who haven’t watched it yet. But, I can tell this: Engin’s acting talent is immense. His eyes, voice, and childlike innocence enchant you. He created another incredible character. I loved Tekin very much. Godspeed and good luck…
Любов,  newsm51

# 691
  • Мнения: 4 966


Благодаря ви, Любов, Мариана!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Знаех си, че може да се разчита на вас!

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 34 201


Ето и първите мнения на някои критици за "МСП":

Атилла Дурсай: "Една красива любовна история, аз бях малко склонен да я подценя, но финала наистина беше хит. Беше много впечатляващо. Артистите, мястото което са използвали и музиката беше хубава. Мисля, че може да се направи ацент за филма: "човек в пустинята."
Скрит текст:
Atilla Dorsay
 
Güzel bir aşk filmi ben biraz küçümsemeye eğilimliydim ama finali gerçekten çok çarptı, çok etkileyiciydi. Oyuncular, mekan kullanımı ve müzik de iyi. Sanıyorum bir Issız Adam etkisi yaratabilir.

Алпер Тургут: "Чудна работа е станала, в смисъл по отношение на действие на артистите,  темата е тъжна, но ми хареса филма. Мисля, че химията с актьорите е получена. Историята на двамата ме убеди. Според мен е супер. Пожелавам винаги да се снимат такива филми. Сега се изготвят любовни-тематични филми и се пишат много сценарии, желая всички нови сценарии да бъдат като този филм, истински и точни."
Скрит текст:
Alper Turgut
    
Temiz iş olmuş, oyunculuklar anlamında, konu anlamında üzücü bir şey olmuş ama ben filmi sevdim. Oyuncuların kimyası da uymuş diye düşünüyorum. İkisinin öyküsü beni inandırdı. Bence olmuş. Keşke böyle filmler çekilebilse. Şimdi aşk temalı filmler çekiliyor, birçok senaryo yazılıyor, keşke çoğu böyle temiz iş olsa, dürüst iş olsa diye düşünüyorum.

Сади Чилингир:  "Много ми хареса филма, получих повече отколкото очаквах, хареса ми. В последно време Фарах Зейнеб Абдулла  стана номер едно с представянето си, участието и в този филм е правилно. Музиката много ми хареса, подводни снимки са красиви и идеални.  Направили са хубав и различен филм, искам да кажа ,че е новата "любовна история". Желая им да получат добър шанс, пътя им да бъде отворен."
Скрит текст:
Sadi Çilingir
 
Çok beğendim filmi, güzel şansı açık olsun, beklediğimden daha da iyiydi yani, çok beğendim. Farah Zeynep Abdullah son zamanlarda bizim gözdemiz oldu, isabet olmuş bu filmde rol aldığı. Müziklere bayıldım keza, görüntüler güzel, sualtı çekimleri iyi. Güzel farklı bir film yapılmış yeni bir Love Story diyesim var. Şansı açık olsun güzeldi.

Джошкун Чокийит: "Топла, тъжна любовна история, докосва хората. Предишният филм на  Фарах Зейнеб Абдулла с Йълмаз Ердоган, беше много сериозен в актьорската и игра, аз това го писах, че там е много добра актриса. Това е твърде хубаво, преминаване и предоставянето на различни форми на игра което дава на публиката. Това, което ме впечатли най-много във филма, е историята на курс по преподготовка. Животът на едно младо момиче, показаната от сърце истинска любов, истински чувства, виждайки техните собственни уникални емоции .. Не винаги се дава втори шанс, поразителната страна на филма е това, когато хванеш нещо, не го пускай, върви до края, има такова прекрасно послание."
Скрит текст:
Coşkun Çokyiğit
 
Sıcak, hüzünlü, insanı etkileyen bir aşk öyküsü olmuş. Farah Zeynep'in oyunculuğunu ben daha evvelki Yılmaz Erdoğan'ın filmindeki oyunculuğunu çok ciddi bulmuştum, çok iyi bir oyuncu kumaşı olduğunu yazmıştım. Burada da gösteriyor çeşitli hallerine iyi geçiş sağlayarak veriyor seyirciye, onun oyunculuğu geçiyor. Filmde beni en çok etkileyen şey tabii bir dönüşüm hikayesi. Hayatı ezbere yaşayan bir genç kızın gerçek sevgiyi, gerçek duyguları görüp, kendi içindeki, kendine has duyguları bulup bunları yaşamaya çalışması.. Her zaman ikinci bir şans verilmiyor, filmin vurucu tarafı da o galiba yani bir şeyi yakaladığınız zaman ona sonuna kadar sahip olun gibi güzel bir mesajı da var.

Последна редакция: сб, 15 фев 2014, 15:34 от mariana51

# 693
  • Мнения: 1 097

Момичета,отзвукът в Турция  за филма е невероятен.Очаква се през следващия месец а го гледат 4,5милиона зрители.Снабдяването с билети било много трудно.Радвам се за успеха на целия екип,така сякаш съм една от тях.

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 34 201


http://www.mybilet.com/event/15723/bi-kucuk-eylul-meselesi/

Още един акцент:

"Малък септемврийски проблем"
"Всичко е наред в живота на Ейлюл до един злощастен инцидент в живота и, тя е забравила всичко което и се е случило през последния месец. Всички около нея, приятелите и и семейството и, не искат  да и кажат, но Ейлюл подозира, че нещо не е наред. Съвсем несъзнателно, следвайки инстинктите си, отива на Бозджаада за да разбере и си спомни срещата с един странен мъж. Кой е този тайнствен непознат, в който тя е била влюбена....."

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 34 201


КРА: Тази фенка на Туба е все до нея. Следи снимките отблизо.

# 696
  • Мнения: 2
Здравейте мили момичета.! Изчетох ви внимателно и сега съм просто съкрушена! Чувствам се така, сякаш смъртта е покосила най - скъпия човек. Не мога да изляза от този филм, въпреки реалността. И това е заради Енгин.За него и таланта му не намирам вече подходящи думи! А на вас ще кажа, че сте изключителни и неповторими, че няма по прекрасна и уникална тема! Много ви обичам!

# 697
  • Мнения: 716
   Здравейте и днес! smile3525 Виждам, че ни тресе емоцията около финала на филма, но ако забелязахте, един от критиците каза, че именно финалът го кара да каже, че филмът е много добър. А и аз се съмнявам, ако бяха показали някаква щастлива развръзка, щяхме да се впечатлим толкова. Например,
Скрит текст:
те се женят щастливо и остават да живеят на острова в защитения свят на Текин. Да бе! smile3503 И някой ще повярва, нали... А и тук няма никакво послание, всичко се изчерпва с малко приятни гъделичкащи емоции и въздишки. Или пък те се женят щастливо и отиват да живеят в Истанбул, Текин се връща към "нормалния" живот и става световно известен художник... Hands Clap Така повече ли щеше да ни хареса? Посланието? Всички различни са ненормални, да побързаме да ги вкараме в калъпа. Нееее! nono Напълно съм съгласна с идеята на Керем, че такава чиста и невъзможна любов е обречена в реала. Но пък посланието е силно, освен приятните гъделичкащи емоции, има и смущаващи въпроси за собствения ни поглед към света. Дори може да ни подтикне към някои добри решения в живота, кой знае. Та... точно сладко-горчивият край ще накара публиката да гледа този филм повече от веднъж и да не го забравя дори след години.
   Вчера някоя от вас беше писала, че Керем е плагиатствал от филма Дух с Деми Мур - не помня кой точно беше, пък ме мързи да ровя назад. Само да й отговоря: Глупости на търкалета! smile3515 Общата сюжетна идея не означава плагиатство! Иначе всяка любовна история, завършваща със смъртта на влюбените, трябваше да се брои за плагиатство от Шекспир! Сюжетът може и да не е невиждан до сега, но посланието и начинът на поднасяне са напълно свежи.
  А, и още нещо - казах го, но май някои не са ми обърнали внимание - преводът на интервюто на Керем Дерен (частта за Енгин) не е със сертификат за достоверност! newsm25 Аз съм по-скоро преводач-гадател, Wink що се отнася до турския и е напълно възможно някъде да не съм хванала основната нишка. Особено силно ме съмнява последната реплика на Керем, но колкото и да й се дзверих, не можах да открия друг смисъл. newsm78
   Хубав ден!

# 698
  • София
  • Мнения: 7 893
Скрит текст:
Момичета,отзвукът в Турция  за филма е невероятен.Очаква се през следващия месец а го гледат 4,5милиона зрители.Снабдяването с билети било много трудно.Радвам се за успеха на целия екип,така сякаш съм една от тях.
Това не е вярно, билети има колкото искаш. Peace И цифрата зрелители са нищо на фона на Турция.
Филма определено е интересен и без излишната градноманщина. На кого е нужна  newsm78

# 699
  • Мнения: 23 335
Любов Мариянка Марица - днес сте върха !


Искам да ви благодаря за всичко което открихте, преведохте и споделихте !


Милка тези  прогнози за гледаемост като нищо могат да надхвърлят тази цифра.  Прекрасно ще е филма да "излезе" из Турция. Аз си мисля, че идеята на Керим Дерен създавайки този  филм е точно такава. Пожелавам му да сбъдне до край мечтата си !

Вили ако си съкрушена само от първите споделяния  за филма  това значи, че абсолютно си повярвала в преценката на тези, които са изгледали филма. Странното е, че и аз им вярвам. Защо ли - защото първо вярвам на Енгин и на неговия талант.

Още лятото, когато разбрахме, че е приел ролята в този проект бяхме на мнение, че това  е нестандартен проект. Енгин търси "своя" герой - търси нещо различно, което да представи на публиката. Благодарна съм му, че не прие нищо за тази 1 година време след "КВФ" и се завърна чак сега.

Ама, какво завръщане направи - Найс, А?


# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 34 201


Операторът и Енгин зад кадър, и после на гала вечерта.



Има вероятност днес около 18 часа да пуснат трейлъра към 1 епизод на КРА.

# 701
  • Мнения: 1 097

Керим ви наблюдава,внимавайте с тези хвалебствия  за Текин,Йомер.

# 702
  • Мнения: 23 335


Интересно, че всички забелязват играта на Фарах Зейнеб Абдулла.

Тази млада актриса върви доста бързо към върха, което е прекрасно.

Дано има успех  и в новия си сериал.

Тануша ми се губи днес - да не би  и тя да е на кино, че беше споменала за някаква такава възможност - всъщност подарък за празника !

Ако е вярно, значи чакаме два разказа от 1 л.ед.ч.

# 703
  • Мнения: 2 293


Прекрасни сте днес, момичета, както винаги...
Нямах нет, та затова чак сега ще изкажа поне част от мислите, които ме вълнуват:

Такаааа. Край с надеждите за хепи енд! И слава Богу! От толкова време говорим, че това ще бъде един нестандартен филм, различен филм, а какво – все се хващаме като удавници за сламка в шаблона. Да, защото хепи ендът е шаблон. Кой повярва на идиличната „симбиоза” на финала на „Облака”? Никой. Кой повярва, че Керим и Фатма са си заживели щастливо…? Никой.
Ето затова съм благодарна на Керем Дерен, че не се е плъзнал/както много често става/ по вкуса на целокупната турска публика. Явно човекът има други намерения… Това е видял Енгин и затова е приел да участва.
Връщам се отново на статията на  Юксел Айтуг – тя като че ли най-много ме впечатли: „Гледал съм много романтични филми, но никога не съм попадал на филм, който да описва такава силна любов. Това е романс и страшен филм, приказка и клише, и изненада. В живота си не съм гледал нещо толкова вълнуващо! …Сценаристът Керем Дерен е написал история, която обръща зрителя с хастара наопъки…”
Въпросът е дали един Текин – такъв, какъвто го описа Дереин в подсказките -  може да оцелее в нашия свят? Едва ли? Светът /в лицето на Ейлюл/, който го убива, не е вчерашен, нито от онзи ден. Това е днешният свят. Точно тук се съдържа, за съжаление, философията на самия Керем Дерен.  Филмът е за силни хора, които сами си правят живота, а не за некадърни мърльовци и мрънкачи, дето все някой им е виновен, че живеели зле. Сила ли е или слабост „самоубийството” на Текин? Сила, разбира се, според мен. Най-голямата сила – да пренебрегнеш инстинкта си за самосъхранение. Познал любовта, той вече не може без нея. Едва ли му е било лесно на Дерен да убие героя си, но как иначе да ни каже, че светът, към който той се стреми, е една лъжа. Самоубийството му не е плод на страх или опит за привличане на вниманието – то е резултат от мъката, от непоносимостта към фалша, лицемерието и несправедливостта, която властва в нашия свят.
Ето такива работи си мисля и ще продължа...благодарение на Керем Дерен, Енгин Акюрек и Фарах Зейнеп Абдулла...Имах нужда от този шок...

Последна редакция: сб, 15 фев 2014, 16:45 от loveofmine

# 704
  • Мнения: 1 047
Здравейте.     wavey Аз съм малко разстроена. Удавих мъката в алкохол. Сега излизам от реанимация и пак не ми е минало. И да го питам аз Текин, като има страх от водата, какво дири на остров. Да си беше седял на сушата. Така никога нямаше да се удави.

....Това не е вярно, билети има колкото искаш. Peace И цифрата зрелители са нищо на фона на Турция.
Филма определено е интересен и без излишната градноманщина. На кого е нужна  newsm78

Шатци, защо така с бутонките напред? Самият Керем Дерен каза, че е останал изненадан от това, колко е популярен Енгин и каква голяма маса предани фенове има. Нищо лично. Просто не разбирам тона ти.

Барисеа, няма начин да не си гледала "Призрак". На мен лично ми е в топ 5 без да съм луда фенка на Деми Мур и на Патрик Суейзи. Ето ти нещо, което за мен е най-добрия опит в жанра.

Скрит текст:

">#t=18[/video]

Ето ти още един по-готин клип, но бърборят на някакъв странен език.


Мартичка, а за теб се притесних най-сериозно. От както правиш разкрития и комисариото ти звъни, се притеснявам да не попаднеш под обстрела на тълпите фенки, които го охраняват. Пази се и много не разправяй навън, че ти звъни. Само тук вкъщи може.

Аз още съм ядосана на Керем, че ми е утрепал момчето. Ама Барисеа е права. Нали винаги приказките свършват така: "..яли, пили и се веселили и живели до дълбоки старини." Това хубаво - поне дълъг живот има дават, ама нито една приказка не продължава как точно са живели до дълбоки старини. Сигурно, защото не са живели като в приказка.  newsm78

Марианка, абсолютно си права  - нашето момче се е превърнало в Муз (това е мъжки род на муза, ако греша някой да ме поправи) за трима сценаристи. И от всичко това, най-много ми харесва, че не е муз на Едже и Мелек, защото имат неоспоримата дарба да съсипват всичко накрая.

Любов,  newsm51 комплименти.

Последна редакция: сб, 15 фев 2014, 17:08 от fantasya

Общи условия

Активация на акаунт