MAILBOOKS - въпроси, проблеми, предложения

  • 422 434
  • 2 928
  •   1
Отговори
# 2 385
  • София
  • Мнения: 6 173
Опитах се да си изтегля Мейлбукс, но ми дава че линка не е активен. Имате ли идея от къде да го дръпна?

Благодаря!

http://mailbooks.net/

# 2 386
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Много благодаря Mrs Jan Simple Smile

# 2 387
  • Мнения: 208
Не мога да си вляза в Мейлбоокса, изписва ми "Данните в регистъра на Windows и базата на MailBooks се различават. Ще ви бъде предложена екранната форма за регистрация - въведете верните данни за Вашия акаунт." И после като дам на запис ми изписва: "Не могат да се редактират данните за потребителския акаунт."
Какво може да е и как да вляза?

# 2 388
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
marrina, пиши на мейла им - support@mailbooks.net

# 2 389
  • Мнения: 208
Здравейте, тегля книги от Mailbooks от скоро в epub формат и после ги конвертирам в mobi понеже четеца ми е Kindle. Обаче след като ги изтегля и се опитам да ги отворя ми излизат с Word и ми пише конвертиране на файл: Изберете кодиране, което прави документа ви четлив: Windows по подразбиране; MS-DOS; Друго кодиране... Излизат ми книгите само с някакви йероглифи в mobi формат е същата работа. Четеца ми утре ще е при мeн понеже беше на поправка, ще излизат ли нормално на него след като ги качвам или трябва да се направи нещо? Sad На някой друг случвало ли му се е?

# 2 390
  • София
  • Мнения: 28 565
Трябва ти програма за конвертиране. Аз ползвам Calibre и с нея не съм имала проблеми. Има и онлайн сайтове, ако не искаш да инсталираш програма. В гугъл ще ти излязат.

# 2 391
  • Мнения: 208
Използвам точно calibre и след конвертиране е същото....

# 2 392
  • София
  • Мнения: 28 565
В такъв случай защо ги конвертираш отново с Уърд? Конвертирай и отваряй само с Calibre.

# 2 393
  • Мнения: 208
Не ги конвертирам отново с Уърд, след конвертирането с Calibre ги отварям оттам и отново си излизат с йероглифи

# 2 394
  • София
  • Мнения: 28 565
Не ги конвертирам отново с Уърд, след конвертирането с Calibre ги отварям оттам и отново си излизат с йероглифи
Тук е малко неясно написано. Ако ги отваряш с Уърд, недей, отваряй ги с Calibre.
После няма да имаш проблем с четеца.

# 2 395
  • Мнения: 208
Как така да ги отворя с Calibre там за да ги отворя натискам на линка до път и ми се отваря папката с книгата и там като я цъкна пак ми излиза с Уърд... Ох не мога да го обясня по друг начин...

# 2 396
  • София
  • Мнения: 28 565
Как така да ги отворя с Calibre там за да ги отворя натискам на линка до път и ми се отваря папката с книгата и там като я цъкна пак ми излиза с Уърд... Ох не мога да го обясня по друг начин...
десен бутон върху книгата – излиза ти прозорец, в него избираш "properties", след това ти се отваря друг прозорец и там има надпис "opens with", натискаш го и избираш Calibre, след това потвърждаваш избора. По този начин този тип файлове вече ще се отварят с Calibre.

# 2 397
  • Мнения: 208
Така ми отваря  Calibre и ми изписва duplicate...

# 2 398
  • Мнения: 46 516
Не разбрах точно, но да кажа аз как ги качвам.
Първо в Calibre давам Ad books.
Избирам и добавям.
Конвертирам.
Натискам Send to device.
Включвам книгата и я отварям там, в самата книга.

# 2 399
  • Мнения: 5 776
Вероятно на компютъра няма програма, която отваря моби освен калибре. Аз не ги отварям там също, директно пращам на устройството. На калибре не натискаш където е път до, а там където пише формати, например EPUB, MOBI за да отвори през него.

Общи условия

Активация на акаунт