БИО / органична и натурална козметика - 4

  • 106 684
  • 786
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 265
Днес бях в био магазин и видях къна за коса от естествени растения за светло кестенява , тъмно и черна коса . Въпроса ми е дали някой ги е използвал и тези който са за тъмно кестеняв цвят придават ли червен отенък , както химическите бой за коса.
ето тези

Това са продукти на Хенафокс, ползвала съм ги и мога да потвърдя, че са напълно естествени. Но най-добре не купувай смески, а си направи сама в зависимост от това какъв цвят искаш да добиеш. Аз съм се боядисвала черна с къна, индиго и амла. Къната придава червен оттенък, а индигото и амлата  го тушират. Крайният резултат беше напълно черна коса, без никакви червени оттенъци.

# 241
  • Мнения: 62
Благодаря ви момичета ! Ще пиша в другата тема за повече информация  Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 18
Здравейте,

От известно време обмислям да прибегна към домашна козметика и постоянно събирам рецепти и мнения.
Питането ми е дали някой може да ми каже какво представлява "Clary Sage Essential Oil" тъй като не успях да си го преведа точно  newsm78

Благодаря предварително.

# 243
  • Мнения: 2 045
Здравейте,

От известно време обмислям да прибегна към домашна козметика и постоянно събирам рецепти и мнения.
Питането ми е дали някой може да ми каже какво представлява "Clary Sage Essential Oil" тъй като не успях да си го преведа точно  newsm78

Благодаря предварително.
Това е масло от салвия! Simple Smile

# 244
  • Мнения: 18
Здравейте,

От известно време обмислям да прибегна към домашна козметика и постоянно събирам рецепти и мнения.
Питането ми е дали някой може да ми каже какво представлява "Clary Sage Essential Oil" тъй като не успях да си го преведа точно  newsm78

Благодаря предварително.
Това е масло от салвия! Simple Smile

И аз това си мислех че е, но не бях на 100% сигурна  Grinning

Много, много благодаря Hug

# 245
  • Мнения: 628
Ако мога да помоля за коментари относно българската марка Bio G (http://www.biogcosmetics.com/shop/) - наистина ли са био и подходящи ли са за новородено? Изобщо всякакви коментари са добре дошли, особено от ползвали продукти на тази марка. Hug  bouquet

# 246
  • Мнения: X
Със сигурност не са био.

# 247
  • Мнения: 628
Със сигурност не са био.
Защо да не са  newsm78 - поне на пръв прочит на състава останах с убеждението, че са био - примерно този:

Цитат
DISTILLATED SILVER WATER, CASTOR OIL, HYDROLYZED RICE PROTEIN, CAMOMILLA RECUTITA, WHEAT GERM OIL, PALM KERNEL OIL, DAUCUS CAROTA, SESAME OIL, PUNICA GRANATUM, ALANTOINE

# 248
  • Мнения: 2 045
Със сигурност не са био.
Защо да не са  newsm78 - поне на пръв прочит на състава останах с убеждението, че са био - примерно този:

Цитат
DISTILLATED SILVER WATER, CASTOR OIL, HYDROLYZED RICE PROTEIN, CAMOMILLA RECUTITA, WHEAT GERM OIL, PALM KERNEL OIL, DAUCUS CAROTA, SESAME OIL, PUNICA GRANATUM, ALANTOINE
Че е натурален състава - натурален е, но като гледам съставките не са био сертифицирани, което го прави натурален продукт, не био. Освен това среброто е тежък метал, а основата на продуктите е сребърна вода - аз не бих го ползвала върху детето си колкото и ползи да има сребърната вода.

# 249
  • Мнения: X
Това не може да е целият състав на шампоан  . И къде им е сертификатът, аз не виждам такъв.

# 250
  • Мнения: 628
Че е натурален състава - натурален е, но като гледам съставките не са био сертифицирани, което го прави натурален продукт, не био. Освен това среброто е тежък метал, а основата на продуктите е сребърна вода - аз не бих го ползвала върху детето си колкото и ползи да има сребърната вода.
Благодаря, това беше много полезно разяснение, особено за сребърната вода Peace Hug

Това не може да е целият състав на шампоан  .
Ами това е изписано на етикета  newsm78 - ето го и в сайта: http://www.biogcosmetics.com/shop/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88 … 1%8F%D0%BB%D0%BE/

# 251
  • Мнения: 1 223
Със сигурност не са био.
Защо да не са  newsm78 - поне на пръв прочит на състава останах с убеждението, че са био - примерно този:

Цитат
DISTILLATED SILVER WATER, CASTOR OIL, HYDROLYZED RICE PROTEIN, CAMOMILLA RECUTITA, WHEAT GERM OIL, PALM KERNEL OIL, DAUCUS CAROTA, SESAME OIL, PUNICA GRANATUM, ALANTOINE
Че е натурален състава - натурален е, но като гледам съставките не са био сертифицирани, което го прави натурален продукт, не био. Освен това среброто е тежък метал, а основата на продуктите е сребърна вода - аз не бих го ползвала върху детето си колкото и ползи да има сребърната вода.
Алантоин-ът не е натурален!

# 252
  • Мнения: 267
 CI ,би ли коментирал състава на този анти ейдж околоочен крем,заслужава ли си да го взимам

Aloe Barbadensis (Organic Aloe) Juice, Olea Europaea (Organic Olive) Oil, Simmondsia Chinensis (Organic Jojoba) Oil, Lavendula Angustifolia (Organic Lavender) Distillate, Emulsifying Wax, Palm Stearic Acid, Lavandula X Intermida ‘Super’ Extract, Aspalathus Lineans (Organic Rooibos Tea) Tincture, Oenotheris Biennis (Evening Primrose) Oil, Tocopherol (Vitamin E), Punica Granatum (Organic Pomegranate) Tincture, Euterpe Oleracea (Acai Fruit) Pulp Powder, Hyaluronic Acid,  Water (and) Glycerin (and) Steareth-20 (and)  N-Hydroxysuccinimide (and) Chrysin (and) Palmitoyl Oligopeptide (and) Palmitoyl Tetrapeptide-7 (Haloxyl®) (3% concentration), Water (Aqua) (and) Glycerin (and) Hesperidin Methyl Chalcone (and) Steareth-20 (and) Dipeptide-2 (and) Palmitoyl Tetrapeptide-3 (Eyeliss®) (3% concentration), Copper peptide GHK-Cu (Copper tripeptide-1), Rhodiola Rosea Root Extract, Calendula Officinalis (Organic Calendula) Extract, Aphanizomenon Flos-Aqua (Blue Green Algae) Tincture, Xanthan Gum (Polysaccharide Gum), Citric Acid..
Благодаря предварително!

# 253
  • София
  • Мнения: 7 845
Adrianiii, а кой е крема?

# 254
  • Мнения: 628
Алантоин-ът не е натурален!
В сайта на марката е уточнено, че алантоинът е "растителен алантоин от сапунария". КАкво ще рече това?  newsm78

И бихте ли препоръчали конкретни био продукти за хигиена на новородено? Peace

Общи условия

Активация на акаунт