Какъв крем за лице използвате? - тема VI

  • 121 766
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 5 886
karmelita_007, според мен би трябвало да се съобразиш само с типа на кожата си - моята например е смесена към мазна и голяма част от био кремовете не ми се отразяват добре, защото те са съставени почти изцяло от масла. А на мен подобна комбинация ми идва тежка, бавно попива, оставя слой.
Ако твоята кожа е нормална обаче или пък суха, не мисля, че ще е проблем. В началото можеш да нанесеш крема като нощен, за да видиш как понася и какво е състоянието на лицето на сутринта.

# 691
  • Мнения: 46 591
А аз искам да попитам за обратния случай - кожа на 36 г., с крем за по-млада (предполагам, не намирам никъде за каква възраст е).
За този крем става дума.
Не се чувствам добре с кремовете, които са за 35+, не е особено мазна, но ми излизат пъпки и ги усещам тежки. С този ми е добре, но дали е ок за възрастта?

# 692
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Много е добър, ползвала съм го, но не ли ти е пресушаващ, особено сега, през зимата - той е матиращ, подходящ  за склонна към омазняване кожа Thinking
Кремовете на Биодерма са по-скоро насочени според нуждите на кожата, не според годините Peace
Аз харесвам и този - http://apteka.framar.bg/30061920/%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%85 … -40-%D0%BC%D0%BB-

# 693
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Човече, щом се чувстваш добре с крема на Биодерма, ползвай го без притеснения.

Кремовете им наистина не са за конкретна възрастова група, а са насочени към конкретни несъвършенства на кожата. С изключение на серията Матрициум, която е специално за по-зряла кожа  Peace

# 694
  • Мнения: 46 591
Благодаря ви  Hug
*Biskvitka*, първите 2 дни много ми опъваше, след това почти не, само като излизам навън, но слагам фон дьо тен и решавам проблема. Почти към края е, ще си го довърша, защото много добре ми се изчисти кожата, след него мисля да пробвам от същата серия Hydra, а Mat ще го ползвам само лятото  Peace

# 695
  • Мнения: 1 298
И аз ви благодаря. Да, биокремовете са доста...особени. Дано този път нещо съм случила.

# 696
  • Мнения: 2 607
Благодаря ви  Hug
*Biskvitka*, първите 2 дни много ми опъваше, след това почти не, само като излизам навън, но слагам фон дьо тен и решавам проблема. Почти към края е, ще си го довърша, защото много добре ми се изчисти кожата, след него мисля да пробвам от същата серия Hydra, а Mat ще го ползвам само лятото  Peace
Аз имам наблюдения и от Хидра, и от Мат- Хидра много много ми хареса Grinning, въпреки че като споделих с представителката на Биодерма, че съм го пробвала, тя се изуми, защото го препоръчвали след процедури, които дехидратират (напр.лазерен, химичен пилинг). А Мат-не ми хареса, веднага получих "кир ефект".

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 968
   Здравейте,

на много места попадам на положителни отзиви от крема Гуна.
Ще съм благодарна някоя от вас, която го е ползвала да сподели
впечатления.

И още препоръчайте хубав крем за моделиране и стягане на овала.

   Предварително благодаря!

# 698
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
dudhen, аз ползвам Гуна вече втори месец - и сутрин, и вечер - на мен ми понася отлично - и миризма, и консистенция/някои бяха писали, че му е странна миризмата, на мен не ми е Wink/, кожата ми по принцип е нормална към смесена в Т-зоната, на 38 год. съм, и сега, през зимата, сутрин Гуна ми идва малко недостатъчен, най-вероятно сутрин ще ползвам друг крем, а него ще го оставя за вечер. Като усещане - нанася се лесно, лека консистенция, бързо попива, усещам  си кожата по-плътна, при мен обаче прави и кир ефект, може би прекалявам с количеството Thinking Количеството е доста - 75 мл. Crazy, но ще го използвам докрай. Някакви видими други ефекти на този етап не съм забелязала.

# 699
  • Мнения: 21 298
Здравейте,бихте ли препоръчали крем за чувствителна кожа,възраст 25 ?   bouquet

# 700
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Здравейте,бихте ли препоръчали крем за чувствителна кожа,възраст 25 ?   bouquet

Мога да ти предложа Bioderma Sensibio Light - хидратиращ и успокояващ крем за чувствителна кожа, много е добър Peace
La Roche-Posay Hydreane Hydreane Legere - със същите характеристики;
Decléor Harmonie Calm
Nuxe Creme Fraîche de Beauté
Clinique Redness Solutions  bouquet

# 701
  • Мнения: 21 298
*Biskvitka* ,много ти благодаря   bouquet

# 702
  • Мнения: 1 831
Моля препоръчайте ми крем за лице.до сега за моите 26 годинки  Laughing не съм ползвала никога крем.Обаче от седмица ,явно от студа ,кожата ми стана една вяла,суха,започна да се лющи ,да ми опъва след като я измия ...устните ми напукани,че и с гланц вече не искат да минават.Такова чудо не съм виждала.Макар ,че какъв студ като стоя с бебчо вкъщи ,нооо

# 703
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
6u6ulina, погледни предложените от мен кремове до малката лисичка - в същия възрастов диапазон са Peace

# 704
  • София
  • Мнения: 4 789
6u6ulina, тъй като сме на едни години бих ти препоръчала Hydrance Optimale на Avene. Кремът има лека и по-подхранваща версия според типа кожа. След като не си ползвала никакъв крем досега, смятам че леката/legere ще ти понесе добре. Последно го гледах в аптека Ремедиум на промоция с подарък малка мицеларна вода към него за около 25 лв. Предполгам, че имат и тестери.
В блога съм писала малко за него също:  http://www.illybeautybar.com/2014/11/eau-thermale-avene-hydrance-optimale.html

Ако искаш нещо по-бюджетно има едно кремче на Mixa също приятно, около 8-10 лв.

Общи условия

Активация на акаунт