Торта Сникърс

  • 20 610
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 488
Абе, хванах  щерката,  за 2 часа  се справи достойно с беленето, но аз още откривам фъстъци из къщата, а тортата - я няма......... Страхотна вкуснотия- ще я правя пак в събота.......... Целувки за идеята..........

# 16
  • София
  • Мнения: 6 257
Ей, сега я видях тази рецепта и на моя мъж определено ще му хареса - торти не яде, от шоколадовите яде само рула и Сникерс.
  bouquet

# 17
  • Мнения: 388
Аnomalia ,благодаря за рецептата.Получи ми се от първия път,по случайност ни дойдоха гости и познай-събрах им погледа. Hug

# 18
  • Мнения: 522
страхотна торта!Стана просто перфектна
Мерси за рецептата  Heart Eyes

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също я правих преди известно време и стана много сполучлива (макар че аз не обичам фъстъци в сладки неща, този път си хапнах с удоволствие). При нас беленето на фъстъците отне половин час - запекох ги във фурната на вентилатор, без да ги овлажнявам, оставих да изстинат, сложих ги в плик и здраво ги размесих през него (повтарях процедурата на няколко пъти, докато ги чистехме) - така на половината люспата им се беше обелила, без да се налага аз да ги пощя.

# 20
  • Мнения: 487
Момичета, отдавна искам да направя ето тази торта Сникърс

http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=24778&postdays=0&po … sc&start=1290

но не всичко в превода ми е ясно. Ако някой може, моля да помогне. Става въпрос за продуктите, другото ми е ясно.

# 21
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Момичета, отдавна искам да направя ето тази торта Сникърс

http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=24778&postdays=0&po … sc&start=1290

но не всичко в превода ми е ясно. Ако някой може, моля да помогне. Става въпрос за продуктите, другото ми е ясно.
и аз съм си я харесала отдавна Blush
ама пусто, не мога да открия руски преводач...а така обичам шоколадови нещица Mr. Green
и пустите му рускини- големи майсторки Crossing Arms


какая красота!

# 22
  • Мнения: 22 867

Торта Сникерс

Тесто:
5 яйца,1ч.чаша захар,1ч.ч.брашно, ванилия,2 суп.л. мляко, 70-100 гр.шоколад

Крем 1: 400 гр. сметана с масленост 35%, 2 суп.лъж. захар
Крем 2: 2/3 кутия варено кондензирано мляко, 100 гр.меко краве масло, 80-100гр. леко нарязани печени фастъци.
Глазура: 100 гр. шоколад, 2 суп.л. мляко

форма за торта 24 см, дъното се маже с масло и се посипва с брашно.

Отделят се жълтъците от белтъците, жълтъците се разбиват с захарта и ванилията. В купичка наливаме млякото и начупения на парчета шоколад, разтопяваме в микровелето, бъркаме до еднородна маса, добавяме към жълтъците и разбиваме.

Белтъците се разбиват на твърд сняг, добавят се към шоколадовата смес заедно с брашното, внимателно се разбърква до получаване на еднородна смес, излива се във формата и се пече при 180 град. около 25-30 мин.

Готовият блат се реже на две части, след като е изстинал.
Сметаната се разбива със захар на плътна маса, маже се върху блата, разпределя се равномерно и се поставя в хладилник за 15 мин. / за да се стегне сметаната/.

Маслото се бие с кондензираното мляко, добавят се фастъците, разбърква се и се маже внимателно върху сметановия крем. Отгоре се слага другата част от блата.

За глазурата се разтопява в микровеле шоколад с мляко, разбърква се да стане еднородна смес и се изсипва отгоре на тортата, размазва се равномерно, украсява се по желание. Тортата трябва да стои не по-малко от 5 часа в хладилник.

# 23
  • Мнения: 5 873
labrex,тенкю,спосибо...благодарско! HugОткога я гледам тази торта!Много съм доволна и в най-скоро време ще я няправя(или поне ще опитам)  bouquet

# 24
# 25
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
При нас беленето на фъстъците отне половин час - запекох ги във фурната на вентилатор, без да ги овлажнявам, оставих да изстинат, сложих ги в плик и здраво ги размесих през него (повтарях процедурата на няколко пъти, докато ги чистехме) - така на половината люспата им се беше обелила, без да се налага аз да ги пощя.
Страхотна идея, гениална си, hedra  Hug

# 26
  • Мнения: 22 867
Ами, да ви се получи на всички тортата и да ви е сладко! Grinning Сигурно и аз ще я опитам, но ще бъде малко по-късно във времето! Embarassed

# 27
  • Мнения: 1 182
И аз си записах рецептата.Ще я направя тези дни.Много благодаря.Със сигурност ще ни хареса.

# 28
  • Мнения: 77
Обичам лесните рецепти! Ще пробвам задължително. Благодаря  Laughing

# 29
  • Мнения: 287
Преди няколко часа я направих и сега още се "стяга" в хладилника, но определено е много вкусна. Направих я с орехи и то сурови. Глазурата ми стана малко рядка, но не е фатално Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт