Лещи за очи - 5

  • 129 255
  • 858
  •   1
Отговори
# 555
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Описанието на състава е обнадеждаващ.
Ако се този разтвор се комбинира с ензимни таблетки би следвало лещите да са добре поддържани.

Редовно / ежедневно да се слагат / или веднъж седмично ензимните таблетки?

Ако е всеки ден, по-добре да си взема пероксиден разтвор за дълбоко почистване ...

# 556
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
Добре, в момента ползвам Cy Clean (дано правилно съм го написала  Embarassed). Този евтин разтвор ще ми почиства ли по същият начин лещите като досегашния?

# 557
  • Мнения: 561
Здравейте!
От няколко месеца нося лещи, тези, които си бях купила от лекарката си и все още не се бях интересувала за други възможности. Тъй като почти няма случай, в който да не ги усещам и да не ми дразнят, реших да пробвам друг вид и си избрах Biofinity Toric. Мисля да ги поръчам в ибей и исках да попитам дали сфери, цилиндри за астигматизъм се съобразяват с различните видове лещи или да си ги поръчам, каквито са били досегашните ми? Също така, приемам съвети за други марки и видове лещи, подходящи за чувствителни очи.

# 558
  • Мнения: 431
Здравейте отново Simple Smile  Иска ми се да питам нещо, което не е точно свързано с лещите, но тук винаги сте толкова отзивчиви   Hug

Как се измерва вътреочно налягане? Прегледах си всички бележки от скорошни прегледи, но не мисля, че (някога изобщо) ми е измервано -- а прочетох едни неща в интернет, които малко ме наплашиха. Embarassed

Мога ли да ида в оптика или трябва направление за лекар ? newsm78

За протокола съм с -6. Питането ми не е свързано с предстоящо раждане.

# 559
  • Мнения: 1 831
Налягането се мери със специален апарат ,който ти ''пръска'' въздух в окото.Ако оптиката разполага с такъв апарат може и да го измерят,но те по принцип май нямат такива .Иначе мисля ,че можеш и да отидеш при очния лекар ,който си ходиш ,да си платиш на касата само цената за очно налягане и да ти го измерят.

# 560
  • Мнения: 6 577
Май и на мен не ми е мерено такова чудо. newsm78
Някой с air optix aqua? Взех си за проба и доста ми пасват  Wink Ама пусто не смея да ги нося до няколко денонощия, както пише, че този вид лещи позволяват. При вас как е? Носите ли ги по няколко дни, има ли проблем/сухота после, окото добре ли се чувства?
Скрит текст:

# 561
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Аз съм с Биофинити и те могат да се носят продължително, но аз отдавна не съм го правила - предпочитам да ги свалям. Като децата бяха бебета се е случвало да спя с тях.

# 562
  • Мнения: 69
Моля за мнение от носещи твърди лещи или специалисти в тази област.
Наскоро при преглед, който имаше цел просто да получа рецепта за меки контактни лещи ми беше открит кератоконус. Нещо, което си е носено от много години и нито един от десетките офталмолози, при които са правени прегледи дори не е намекнал като възможност. И това въпреки оплакванията ми, които са говорили именно за това.
Беше ми казано, че не мога да нося меки лещи и единствения ми вариант са твърди.
Получих рецепти за очила, меки лещи и твърди лещи.
Проблема е в това че рецептата за очила и меки лещи включва стандартните ми параметри: диоптри -2.5 и -3, цилиндър и т.н. за астигматизъм, докато тези за газпропускливи твърди лещи (Quantum 2) имат само диоптър и размер на лещата. По-странното е, че диоптрите за твърдите лещи са двойни -5 и -6 а този тип твърди лещи дори не са обявени като торични и нямат опции за корекция на астигматизъм.
Не можах да говоря директно с лекаря изписал ми рецептата. От рецепцията са предали за моя въпрос и ми казаха, че при твърдите лещи диоптрите се изчислявали по друг начин. Така ли е наистина?
Не виждам логика както за двойния диоптър, така и за изписването на лещи, които не са торични, нито пък специални за корекция на кератоконус. Тези лещи ми бяха препоръчани като подходящи за мен, но въпроса ми не е за производителя и модела а за рецептата -  двойния диоптър и липсата на стойности за корекция на астигматизъм. Искам да кажа, че лекаря не е самозванец и притесненията ми не са свързани с незнание а просто техническа грешка при писане на рецептата.

# 563
  • Мнения: 121
Здравейте. Някой ползвал ли е мултифокални лещи? Интересува ми дали има проблем с адаптацията, както е с прогресивните очила. Има ли ограничена зона на виждане, както е с очилата? И засега последен въпрос - мога ли да си купя такива лещи с рецептата за очила или трябва специален преглед и нова рецепта, евентуално къде мога да направя такъв преглед?

# 564
  • София
  • Мнения: 6 219
Езз, как ти беше открит кератоконуса?
На мен заради съмнения ме изпратиха на доста специфично изследване в клиника.

# 565
  • Мнения: 69
Буквално от вратата на лекарския кабинет с поглеждането на резултата от първичния преглед. Умишлено не казвам името на лекаря тъй като е от най-добрите специалисти в тази област и това са си само мои догадки и притеснения, които идват не само от лошия ми късмет а и след купищата сгрешени диагнози в други области.
Та още с влизането в кабинета тя погледна за секунда резултата от първичния преглед за определяне на диоптъра (а той дори не беше направен от нея), споменах че идвам само за рецепта за меки лещи а реакцията беше нещо от рода - вие въобще не сте за меки лещи, според мен имате кератоконус но все пак ще го потвърдим. И потвърждението дойде само след 2 мин при резултата от топографията.
После като се зачетох, оплакванията ми (дори не бяха споменати от мен на този преглед) ясно са говорили за наличието на такъв проблем. Да, тук говорим за доказан специалист в тази област и то с голям опит но това не е много рядко срещано заболяване и трябва да е по силите на всеки средно добър офталмолог да го разпознае.
Откриването на диоптъра винаги ми е било проблем и вместо да се замислят, че има нещо нередно, виждах как лекарите се изнервяха по време на прегледите. Това, че с всяко мигане виждах различно,  пониженото нощно зрение, заслепявато от светлините през нощта или почти пълната загуба на зрение с едното око за няколко минути при поглеждане към ярка светлина в тъмното, това на никой нищо не му говореше до този момент. Или пък това, че дори когато съм без очила, при натиск или издърпването на клепачите, зрението ми се избистряше и можех да различавам далечни обекти и текстове така бистро, все едно съм с очилата.

 

# 566
  • София
  • Мнения: 6 219
Изключително неприятно, все пак се радвам, че са ти го открили. Смятам, че съвсем спокойно можеш да похвалиш лекаря.

# 567
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
EzzG , здравей! Аз нося твърди лещи и при мен така има разминаване в диоптрите на меки и твърди. Обясниха ми, че било от някакви кривини и диаметри на самия р-р на твърдите лещи. Аз също си поизпатих с некомпетентни офталмолози. Сега съм се спряла на д-р Елена Кръстева, била много добър контактолог. Работи в оптика Оптиленс. Ако имаш повече въпроси може на лични  Simple Smile

# 568
  • Мнения: 4 569
Разглеждам промоциите на Джой Оптикс.
Много ми харесва тази http://joyoptics.com/bg/pages/zeisslensesplusgift.html Ползвам същите тримесечни лещи и са 30 лв чифта. Разтвора не съм ползвала. Какви са цените на малката и голямата опаковка?


Тази промоция  http://joyoptics.com/bg/pages/framespluslenses.html Колко струва рамката?

# 569
  • Мнения: X
Това как точно се нарича? Някакво запушва на жлеза ли е? Защо бързо се появява и бързо изчезва? И как се предотвратява? Не е от грим   33uu Просто е дразнещо. Sad
Моля за отзиви!

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 21:19 от Анонимен

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт