Добре дошли, ФЕВРУАРКИ 2015 !

  • 31 416
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7
Здравейте  Hug,
Плахо записче с втора бледа чертичка и преглед утре вечер......Ако всичко е наред, 23.2 ще да ми е термина за второ слънчице, така че малко стиснати палчета няма да навредят. Само да мине наред прегледа и ще пиша повече ....
За ФБ скрита група - страшно удобно е. С предишната отчетна първо споделяхме снимки в снимка.бг, докато не открихме това блаженство ФБ Wink
За спането по корем - http://www.babyartikel.de/produkt/stillkissen/theraline_stillkis … illow_vogel_beige
Ей това си го поръчах към 8-ми месец и мнооого съжалявах, че не е било по-рано. Има доста и на БГ пазара, но по-приятните започват от 100-тина лв., докато тези ако имате и други неща, к харесвате, или можете да се комбинирате по населени места, излизаше на мн приятни цени.
Кремчетата за стрии - повечето се препоръчват след 3-ти месец. Лично пробвах Елансил но за по-постоянно се спрях на олиото на икаров. Обаче няма такава смрад, бях назначила няколко тениски за спане, които тържествено изхвърлих после ...... Иначе резултата - със стрии се обзаведох чак последните 2 седмици, но моята бебка се роди 4,240 , та корема ми беше меко казано огромен станал. Но дори и тези, които излезнаха, не са отвратително гротескни.  Ама накрая е до кожа....и донякъде до постоянство. Сега заложих на Палмер'с, но те толкова флакони отиват, че ще има и други. Ако ще ходя на работа обаче определено няма да е Икаров, колкото и да съм доволна от резултата  Joy

# 721
  • София
  • Мнения: 627
Аз такава възглавничка каквато е показала daphne  си купих преди седмица от LIDL за 20-тина лв  Peace . Идеална ми е !
Предполагам  може да е останала някоя бройка , проверете ако посещавате този магазин.

http://broshura.lidl.bg/59727cac-91ad-4de1-9b36-d4389aaea4cf/index.html#/18

# 722
  • Мнения: 19
Тези възглавници за бременни са супер удобни, отначало си мислех че е глезотийка, после сестрами ми уши и така свикнах че не можех без нея, а после я използвах и за малката да я ограждам 2в1  Laughing

# 723
  • Мнения: 144
И аз спя само по корем ,вече си купих такава възглавница - направо е чудесна  Simple Smile

# 724
  • Мнения: 7
Еее, браво, много готино, че вече ги има на по-нормални цени, голямо удобство са  Peace

# 725
  • Мнения: 328
Flower Fairy и аз предпочитам да не ме включваш в списъка, надявам се, че не е проблем Peace

Аз спя на една страна и корема ми се опира в леглото вече Laughing
Гласувах за заглавие. Хубава вечер, аз съм много изморена  bouquet

Последна редакция: пн, 23 юни 2014, 19:07 от Mamma_2015

# 726
  • Мнения: 660
Момичета имате ли промяна в общата чувствителност, от няколко дни ми е все студено,треперя,като се пипам все едно имам температура,а нямам, аз зимата като боледувах не ми е било така студено.Започна да ми се замайва главата, леко се опитва да ми се гади,но си налагам да го преодолявам.Сега съм на работа и съм си пуснала киматика на топло,направо незнам какво ми става.

# 727
  • NE
  • Мнения: 10 999
Течението е нормално, стига да бняма дискомфорт. Все пак споделете на следващият преглед. Peace
Препоръчителната поза за сън по време на бременността е на ляво за да има най-оптимален кръвоток към плода. Не е хубаво да се спи по корем.

Няма да попълвам нищо, а след като решите ще си допълните списъка. Пожелавам ви да го направите много дълъг с много щастливи бременилки с февруарски съкровища.
Лека и спокойна бременност момичета!   bouquet

# 728
  • Мнения: 2 171
Flower Fairy, благодаря за темата и за усилията, които полагаше за поддържането й  bouquet Получи се уютно местенце Simple Smile.

Аз нямам определен термин от лекар. Калкулаторите ми го изчисляват различно, но най-често 12 февруари.
Бяло течение нямам. За сметка на това обаче имах 2 дни кафеникаво, точно по времето, когато трябваше да съм в цикъл. Преди теста за бременност също имах 5 дни кафеникаво течение и мислех, че е предвестник на цикъла, но той така и не дойде. Явно карам нещо като цветна бременност. Отказвам да се притеснявам обаче Simple Smile
Исках да ви питам как сте с обонянието? На мен преди не ми беше силно, но сега съм станала като хрътка. И проблемът е, че улавям само лоши миризми. Контейнерите ги надушвам от 100 метра, в автобусите ми е някакъв ад. Днес на спирката ми стана лошо от миризмата на кошче, което беше доста далече от мен. Някои храни ми миришат на развалено, а хората около мен твърдят, че им няма нищо. Сутринта на излизане от блока щях да припадна от миризма на пържен лук, а приятелката ми, която беше с мен каза, че изобщо не усещала подобна миризма #Crazy

# 729
  • Мнения: 46
Здравейте и от мен. За групата в ФБ съм и аз ЗА. Тя ще е скрита и няма проблеми. Само да кажа че който  прави темата най-вероятно ще трябва да пише на всеки лично съобщение защото всеки има достъп до темата. А за пазаруването и аз вече започнах да гледам макар че е рано и то за количка, интересното е че гледам в синьо  stork-boy newsm08   За мазилата и аз още не съм започнала. Друго ме вълнува - кога да си взема болничен  smile3502

# 730
  • Мнения: 46
И забравих да се похваля че утре съм на преглед. Апарата на лекарката е  3D и дано да се види по-добре

# 731
  • Мнения: 2 171
За група във ФБ аз нямам нищо против. Имайте обаче предвид, че дори да е затворена, пак ще се появява при търсене и се виждат и членовете. Сега си правих експеримент и писах поред юнки, февруарки, януарки и тн и открих много затворени групи по този начин Peace

Дидето111, успех на прегледа утре и да се похвалиш с пораснала точка, а защо не и сърчице  Heart Eyes
Болничен, ако смяташ да ползваш до края, си сметни да не превишава 180 дни до термина, защото иначе е голяма разправия със свикване на ТЕЛК и тн.

# 732
  • Мнения: 148
Колко сте изписали,супер.
Аз мога да кажа,че съм от София,втора бременност,32г.,но термин не знам,тъй като в нета има доста калкулатори и ми показват 3 разли4ни дати(15-ти,17-ти и 18-ти).Ще изчакам,доки да каже точната и може да ме впишете.
За фейса,ако е тайна група съм за с двете ръце,както и за срещите.И аз още на съм казала освен на майка ми и личната,плюс половинът разбира се Laughing.
Аз по корем не смея да спя и се опитвам да свиквам с лежането по гръб и на една страна,но пък тези възглавнички определено ме грабват.
Гласувах за заглавие на темата,макар,че всички са свежи.
Течение и аз имам,определено нямам дискомфорт или сърбеж,не е обилно,но е факт.Аз още в 4 седмица споделих с доктора и се разбрахме,че на по късен етап ще пуснем изследване,а ако има нужда от лечение,ще го проведем след 3 месец.Миризмите и аз ги улавям от далеч и то все неприятните,няма да ви ги назовавам Simple Smile.
За стриите,както писах взех си крема на чико,и от вчера вечерта мажа проблемните зони,дано има ефект,много бях доволна с първата си бременност.
Имам питане до мамите с две дечица,кога смятате да им съобщите,аз съм в голяма дилема,дали сега или да изчакам да чуем сърчице newsm78?
Еми толкова за сега,приятна вечер  bouquet

# 733
  • Мнения: 46
Някой знае ли точно колко са болничните и майчинството? понеже на мен ми казаха че болничните са 80 % от заплатата, а майчинството било първата година 100% после минималната заплата. Някой знае ли дали е така?

# 734
  • София
  • Мнения: 716
Диде, доколкото знам майчинството е 90% от брутната заплата, а не 100%.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт