Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 657
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Здравейте и от мен.

Дъщеря ми до сега не беше боледувала изобщо, но ето на - тръгна на ясла и точно на 4-я ден нослето ѝ започна да хрипти, на следващия ден вече кихаше и вадеше жълто зелени сополи и вдигна температура, от тая сутрин е с конюнктивит и с много пресипнал и дрезгав глас + острота в дишането (това не знам какво е, но така каза лекарката от спешното). Изписаха ѝ една торба с лекарства, включително антибиотик, като смениха и капките за нос (педиатърката беше изписала коралгол) с виброцил, защото коларгола вечерно време пречел на децата да дишат  newsm78 Сега по някаква странна схема ѝ капем капки - сутрин коларгол, на обед и вечер виброцил.. От коларгола ефект особен не видях до тук (днес е 4-ти ден) и се чудя, дали да не ги спра изцяло... Ама като ни е първо боледуване и ми е много дезориентирано Sad
И антибиотика още не съм го купила и много му се чудя, дали не може да мине и без него, че не ми се иска да тровя организма на детето излишно.. И естествено точно в почивните дни ще стане това, когато не мога да отида при педиатърката на детето..

Този старт на яслата много ме разочарова и отчая. Точно се радвах, че детето ми е едно от малкото, които веднага харесаха яслата и ходеше с желание и нетърпение. Sad

Имате една и съща бактерия в очичките и носа, обикновено е добре да се капят антибиотични капки и на двете места.  На нас са ни изписвали торбекс и на двете места, при положение че освен задната цветна хрема се появяваше сух сърбеж в очите малко след нея (при бактерия обикновено има секрет, но за нас макар и сухи и само със светлобоязън и дразнене, очната прецени че идва от носа).  Не знам дали смятат причината за температурата за вирус или по-скоро бактерията надделява, ако е заради бактерията е добре да се приеме антибиотика през устата.
При вирус според вида започва с течна бистра хрема, малко след това температура (риновирус) , или започва с червено гърло и висока температура (аденовируси), или с кашлица (грипни, парагрипни вируси), не знам за вирус започващ с цветна хрема, по принцип след вирусна инфекция ако температурата се задържи над три дни поддържаната температура значи се развива бактериална инфекция и е необходим антибиотик.
При Вас може би не смятат че става дума за вирус а за усложена бактериална инфекция (цветна задна хрема, конюктивит) която е тръгнала надолу (остро дишане) и ако това е съчетано със субфебрилна температута малко над 37 градуса мисля че антибиотик е необходим, без да съм въобще специалист). Коларголът много хубаво изкарва плътните сополи като ластик навън, но ако има конюктивит според мен антибиотични капки биха били по-дорбо решение.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2014, 23:59 от Анонимен

# 661
  • Мнения: X
 Praynig дано не е сериозно, а боли ли я гърлото? На мен вчера болката в гърлото ми отиваше към лявото ухо, по скоро беше евстахиевата тръба, не остра болка в ухото и при смукане цяла нощ през час на тонзилотрен отшумя. Ако е ухото и имаш капки за уши капни леко затоплени , чувала съм и за леко затооплено олио но лично не съм ползвала
Ей,току-що се оплака от болка в лявото ухо Sad

Последна редакция: пн, 22 сеп 2014, 00:03 от Анонимен

# 662
  • Мнения: 21 298
Praynig дано не е сериозно, а боли ли я гърлото? На мен вчера болката в гърлото ми отиваше към лявото ухо, по скоро беше евстахиевата тръба, не остра болка в ухото и при смукане цяла нощ през час на тонзилотрен отшумя. Ако е ухото и имаш капки з ауши капни леко затоплени , вуала съм и за леко затоолео олио но лично не съм ползвала
Ей,току-що се оплака от болка в лявото ухо Sad
Капнах Отипакс,ами ние досега гърло лекувахме , ох аман вече ...

# 663
  • Мнения: X
Praynig дано не е сериозно, а боли ли я гърлото? На мен вчера болката в гърлото ми отиваше към лявото ухо, по скоро беше евстахиевата тръба, не остра болка в ухото и при смукане цяла нощ през час на тонзилотрен отшумя. Ако е ухото и имаш капки з ауши капни леко затоплени , вуала съм и за леко затоолео олио но лично не съм ползвала
Ей,току-що се оплака от болка в лявото ухо Sad
Капнах Отипакс,ами ние досега гърло лекувахме , ох аман вече ...
Дано се размине ако не е остра болка нетърпима, само в ухото, може да идва от гърлото усещането, аз явно имах някакви налепи от задната хрема която лепнах от малкия и се събудих посред нощ в 1 часа с болезнено преглъщане и болка по евстахиевата тръба към лявото ухо, явно се бяха налепили сливиците, изсмуках един тонзилотрен, отлепиха се секретите и усещането за болка доста намяла, след час пак и така до сутринта и бях (съм) добре уж.

# 664
  • Мнения: 21 298
Да ти кажа одеве като си издухваше нослето се хвана за ухото ...

Не знам сега се успокои и заспа.

# 665
  • София
  • Мнения: 4 143
Алекс, цветен секрет не е алергия. Наличието изобщо на секрет показва реакция на организма - той се опитва да отмие болестотворните организми по лигавицата. Още повече че имаш и микробиология.
Промивай и давай хомеопатия, докато можеш. Ако се усили и почне да кашля - първо слушалка да не е слязло към бронхите, ако не е - при УНГ да ви назначи адекватно локално лечение. Дано не се стига до температура и усложнения, но само от пневмококи ми се струва, че едва ли. Нали е ваксинирана със Симфорикс? Прави ми впечатление, че по-големите дечица от моята, която е 2011 г, май че първият набор със Симфорикс в календара, правят повече отити и пневмонии от ваксинираните. Но може да е случайно наблюдение, не знам.

Даааа и за мен е абсурд да е алергична. Все пак не са и безцветни сополите за да си помисля нещо такова.
Задължително ще я заведем на УНГ да видим той какво ще каже.
Относно ваксините всички до момента са сложени. При слагането ми вдигаше висока Т ( над 38 ). Надявам се да нямаме усложнения.
До момента откакто си ги носим не ми е вдигала Т и за момента нямаме други симтоми, а и вкъщи грам не и тече носа. Само снощи докато спеше се давеше и кашляше, но нищо повече.Вчера като отидохме до "спешният" лекарката я прегледа - гърло, зъби, преслуша я и каза, че всичко е ОК - гърлото е чисто и не е червено, гърдите са чисти.
Като цяло тъпата хрема тръгна и когато започнаха да избиват 4-те кучешки, които към момента все още не са избили.

# 666
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Не е задължително сопола да е 'цвят' за да е бактериален  Peace
Едната ни МБ беше точно поради безцветни,слузести,дантелени  секрети които влачихме около 2 седмици.
Ми познайте какво се изолира ..... Grinning
10 дни Макситрол,повторно проба и чисти назални пътища.


Относно болестите,че се израствали в градинска възраст е много относително твърдение.
С позната/първите ни деца бяха в една възраст/случая беше съвсем различен.
Момчето ѝ не боледуваше в градината кой знае колко сериозно:някоя друга вирусна картина,но пък се скъса от болести в у-ще.. Tired
Така,че е не е всеобщо твърдение това за израстването.... Wink

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 3 573
devi4ca, твърдението с израстването се отнася към деца, които боледуват често в градинска възраст. Поне аз така го разбирам и на това се надявам.

Синът ми тази и следващата година е предучилищна, и ако ходи със същата честота с която и първите две години, сериозно ще се замисля дали да пускам дъщеря ми на градина (ако имам баба на разположение да я гледа) или направо на предучилищна в училище.

# 668
  • Мнения: 497
Здравейте и от мен.

Дъщеря ми до сега не беше боледувала изобщо, но ето на - тръгна на ясла и точно на 4-я ден нослето ѝ започна да хрипти, на следващия ден вече кихаше и вадеше жълто зелени сополи и вдигна температура, от тая сутрин е с конюнктивит и с много пресипнал и дрезгав глас + острота в дишането (това не знам какво е, но така каза лекарката от спешното). Изписаха ѝ една торба с лекарства, включително антибиотик, като смениха и капките за нос (педиатърката беше изписала коралгол) с виброцил, защото коларгола вечерно време пречел на децата да дишат  newsm78 Сега по някаква странна схема ѝ капем капки - сутрин коларгол, на обед и вечер виброцил.. От коларгола ефект особен не видях до тук (днес е 4-ти ден) и се чудя, дали да не ги спра изцяло... Ама като ни е първо боледуване и ми е много дезориентирано Sad
И антибиотика още не съм го купила и много му се чудя, дали не може да мине и без него, че не ми се иска да тровя организма на детето излишно.. И естествено точно в почивните дни ще стане това, когато не мога да отида при педиатърката на детето..

Този старт на яслата много ме разочарова и отчая. Точно се радвах, че детето ми е едно от малкото, които веднага харесаха яслата и ходеше с желание и нетърпение. Sad

Имате една и съща бактерия в очичките и носа, обикновено е добре да се капят антибиотични капки и на двете места.  На нас са ни изписвали торбекс и на двете места, при положение че освен задната цветна хрема се появяваше сух сърбеж в очите малко след нея (при бактерия обикновено има секрет, но за нас макар и сухи и само със светлобоязън и дразнене, очната прецени че идва от носа).  Не знам дали смятат причината за температурата за вирус или по-скоро бактерията надделява, ако е заради бактерията е добре да се приеме антибиотика през устата.
При вирус според вида започва с течна бистра хрема, малко след това температура (риновирус) , или започва с червено гърло и висока температура (аденовируси), или с кашлица (грипни, парагрипни вируси), не знам за вирус започващ с цветна хрема, по принцип след вирусна инфекция ако температурата се задържи над три дни поддържаната температура значи се развива бактериална инфекция и е необходим антибиотик.
При Вас може би не смятат че става дума за вирус а за усложена бактериална инфекция (цветна задна хрема, конюктивит) която е тръгнала надолу (остро дишане) и ако това е съчетано със субфебрилна температута малко над 37 градуса мисля че антибиотик е необходим, без да съм въобще специалист). Коларголът много хубаво изкарва плътните сополи като ластик навън, но ако има конюктивит според мен антибиотични капки биха били по-дорбо решение.

Cecile
, благодаря ти за подробния отговор! Ако лекарите обясняваха толкова подробно, сигурно нямаше да има толкова майки, които седят и се чудят, дали да дават някакво лекарство или не, като мен. Мъжа отиде за антибиотика (Клацид) и малката започва приема, пък утре ще видя какво ще каже и педиатърката. Само се чудя колко дни трябва да е курса на лечение, че от спешното нищо не казаха..

# 669
  • София
  • Мнения: 4 143
Здравейте и от мен.

Дъщеря ми до сега не беше боледувала изобщо, но ето на - тръгна на ясла и точно на 4-я ден нослето ѝ започна да хрипти, на следващия ден вече кихаше и вадеше жълто зелени сополи и вдигна температура, от тая сутрин е с конюнктивит и с много пресипнал и дрезгав глас + острота в дишането (това не знам какво е, но така каза лекарката от спешното). Изписаха ѝ една торба с лекарства, включително антибиотик, като смениха и капките за нос (педиатърката беше изписала коралгол) с виброцил, защото коларгола вечерно време пречел на децата да дишат  newsm78 Сега по някаква странна схема ѝ капем капки - сутрин коларгол, на обед и вечер виброцил.. От коларгола ефект особен не видях до тук (днес е 4-ти ден) и се чудя, дали да не ги спра изцяло... Ама като ни е първо боледуване и ми е много дезориентирано Sad
И антибиотика още не съм го купила и много му се чудя, дали не може да мине и без него, че не ми се иска да тровя организма на детето излишно.. И естествено точно в почивните дни ще стане това, когато не мога да отида при педиатърката на детето..

Този старт на яслата много ме разочарова и отчая. Точно се радвах, че детето ми е едно от малкото, които веднага харесаха яслата и ходеше с желание и нетърпение. Sad

Имате една и съща бактерия в очичките и носа, обикновено е добре да се капят антибиотични капки и на двете места.  На нас са ни изписвали торбекс и на двете места, при положение че освен задната цветна хрема се появяваше сух сърбеж в очите малко след нея (при бактерия обикновено има секрет, но за нас макар и сухи и само със светлобоязън и дразнене, очната прецени че идва от носа).  Не знам дали смятат причината за температурата за вирус или по-скоро бактерията надделява, ако е заради бактерията е добре да се приеме антибиотика през устата.
При вирус според вида започва с течна бистра хрема, малко след това температура (риновирус) , или започва с червено гърло и висока температура (аденовируси), или с кашлица (грипни, парагрипни вируси), не знам за вирус започващ с цветна хрема, по принцип след вирусна инфекция ако температурата се задържи над три дни поддържаната температура значи се развива бактериална инфекция и е необходим антибиотик.
При Вас може би не смятат че става дума за вирус а за усложена бактериална инфекция (цветна задна хрема, конюктивит) която е тръгнала надолу (остро дишане) и ако това е съчетано със субфебрилна температута малко над 37 градуса мисля че антибиотик е необходим, без да съм въобще специалист). Коларголът много хубаво изкарва плътните сополи като ластик навън, но ако има конюктивит според мен антибиотични капки биха били по-дорбо решение.

Cecile
, благодаря ти за подробния отговор! Ако лекарите обясняваха толкова подробно, сигурно нямаше да има толкова майки, които седят и се чудят, дали да дават някакво лекарство или не, като мен. Мъжа отиде за антибиотика (Клацид) и малката започва приема, пък утре ще видя какво ще каже и педиатърката. Само се чудя колко дни трябва да е курса на лечение, че от спешното нищо не казаха..

Михи,

По принцип до колкото знам минимум 7 дни, а колкото повече толкова по добре. Но според мен започнете го и утре се консултирай с педиатъра. Той със сигурност на база резултатите и прегледа ще каже колко време да го приема. Имай предвид, че е добре да вземете и някакъв пробиотик с АБ защото моето дете се скъса да реве и я болеше корема и не можеше да спи спокойно от него. Дори и с пробиотик пак явно и беше силен.

# 670
  • Мнения: X
Михи, Аз не съм специалист, дано не ви подведа, по принцип в спешните центрове се презастраховат, а и детенцето е малко, и сега почивните дни няма кой да го следи. По принцип ако бактериалния процес е само горе (нос, очи) би могло да се мине и само с антибиотични капки предполагам. Ако има нещо притеснително надолу (не знам какво имат предвид под остро дишане) и субфебрилна температура, може би е добре да се приема антибиотик през устата. Но ако няма температура, и засега е изявен само конюктивита/задната хрем и се чудите дали да давате орален антибиотик, преди да го започнете може да е по-добре да потърсите второ мнениеот лекар, ако има къде днес. Хубаво е да се дава пробиотик - линекс бейби или лактофлор или друг, за да не се унищожават полезните бакетрии.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2014, 10:00 от Анонимен

# 671
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
devi4ca, твърдението с израстването се отнася към деца, които боледуват често в градинска възраст. Поне аз така го разбирам и на това се надявам.


Да,може би.Аз писах,че и обратното би могло да се случи...

Дано при вас нещата се развият в благоприятна посока  Hug

# 672
  • Мнения: 411
Здравейте!

Моето дете направи 2 седмици с бистри сополи и нищо друго. Бихте ли ми казали колко време се капят капките Тобрадекс в носа? 3 пълни дни има откакто капя, сополите изчезнаха, но носът продължава да гъгне.

# 673
  • Мнения: 497
Оф, аз забравих да спомена и температурата - още от втория ден има температура, която варира от 37, 1 до 38,1, но най-често е към 37,5 градуса. Днес нещата изглеждат доста по-добре, но пък кашлицата се е засилила. Купихме антибиотика, като гледам ще го даваме, пък утре ще питам педиатърката за пробиотик.

# 674
  • София
  • Мнения: 2 296
Здравейте!

Моето дете направи 2 седмици с бистри сополи и нищо друго. Бихте ли ми казали колко време се капят капките Тобрадекс в носа? 3 пълни дни има откакто капя, сополите изчезнаха, но носът продължава да гъгне.
УНГ ги предписва по 10 дни минимум. Според него при по-кратко време не се избиват всички бактерии.

АБ орален са ни изписвали винаги мин. 7 дни, най-често 10. Забелязах, че към 7-ия ден обикновено още има симптоми - хрема или кашлица. Обясниха ми, че за организма е по-малко натоварващо да приеме АБ 10 дни, отколкото 5 и след няколко дни инфекцията да се повтори и да се наложи още един курс с друг АБ. Явно при децата заради незрялата имунна система се налага по-продължителен прием, същото е при възрастни с компрометирана имунна система.

Сесил, наистина си обяснила нещата много професионално  Peace

Общи условия

Активация на акаунт