Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 274

  • 31 463
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 477
Hug

Добро утро на всички ранобуднички!!!


В очакване на днешния трей, ще ви кажа кой е убиецът. Това е Мелике - откога им намила за Сибел, а те - не, та не! Накрая е решила въпроса кардинално, но подозирам, че я е убила с вълшебната пръчица на Хари Потър и се е придвижила до там на метла.

Шегата настрана, но аз харесвам Мелике. Опитват се да я представят в лоша светлина, но тя е наистина част от семейството. Е, малко по-любопитна част от останалите, но то е защото усеща, че крият от нея. А те защо крият? Мама и аби знаят какво се случва, а Мелике - не? Та Йомер, ако знаеше как надушва следите тя, щеше веднага да я вземе в отдела. Как хвана Фатма на излизане от банката, че е теглила пари. Куче е тя, куче!

А Йомер в тази серия с черен телефон ли е (Елиф се обади на Елван от черен телефон)? Че предишната от леглото пишеше смс на Елиф от бял Галакси С4. Да не би да се е сдобил и той с С5, но черен? Големичък ми се вижда... Ще се окаже, че са без пари тези телефони в Турция....

# 31
  • Мнения: 1 007
Добро утро!Не ни задоволиха каприза с още един фрагман. Дори снимки за 13 еп. още няма. Но днес го пишем "отминал ден", остават два дни до развръзката.

 Smile Как да няма! Излязоха онзи ден.
http://www.karaparaask.tv/photo/kara-para-ask-13-bolum-ozel-set-fotograflar

 
Hug Добро утро, прекрасни!


 

Smile Вале, ти не го ли разлюби Енгин?
Викам си... отървахме се, ама... йок.... йооок... еле като ти  дадат тон за песен ooooh!

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 09:54 от AureliaFelix

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 34 224




Какво е това мое сърце - има място само за един.

# 33
  • Мнения: 20 905
Здравейте,
Цитат
Какво е това мое сърце - има място само за един.

И моето-моногамно...

# 34
  • Мнения: 4 966
Добро утро! Simple Smile



Докато е още утро да се вмъкна и аз сред ранобудните. Simple Smile)

Hug

Добро утро на всички ранобуднички!!!


В очакване на днешния трей, ще ви кажа кой е убиецът. Това е Мелике - откога им намила за Сибел, а те - не, та не! Накрая е решила въпроса кардинално, но подозирам, че я е убила с вълшебната пръчица на Хари Потър и се е придвижила до там на метла.

Шегата настрана, но аз харесвам Мелике. Опитват се да я представят в лоша светлина, но тя е наистина част от семейството. Е, малко по-любопитна част от останалите, но то е защото усеща, че крият от нея. А те защо крият? Мама и аби знаят какво се случва, а Мелике - не? Та Йомер, ако знаеше как надушва следите тя, щеше веднага да я вземе в отдела. Как хвана Фатма на излизане от банката, че е теглила пари. Куче е тя, куче!

А Йомер в тази серия с черен телефон ли е (Елиф се обади на Елван от черен телефон)? Че предишната от леглото пишеше смс на Елиф от бял Галакси С4. Да не би да се е сдобил и той с С5, но черен? Големичък ми се вижда... Ще се окаже, че са без пари тези телефони в Турция....

 smile3501 Вече спокойно ще дочакам срядата! Simple Smile Олекна ми. Предположението е точно в духа на фентъзитата, които така харесвам! Simple Smile) И сега вече си имам фентъзи + крими сериал. Кой е като мен!  newsm44
И аз харесвам Мелике. Даже се събудих с нейното име в главата си. Simple Smile Мелек беше ангел на турски, нали? Мелике дали не означава Ангелинка? Simple Smile Е, куче (или хрътка?) е Ангелинка, вярно! Simple Smile) Има страхотен нюх и винаги знае какво да направи. Ако не беше съобразила да докладва на бате, че Йомер е на разходка, приклещен от Елиф, кой знае какви можеше да ги надроби началник Али, за да ни развали удоволствието от чок романтик-а. А така - ангелско дело от хрътката. Wink Е, как да не я харесва човек?  Joy
И - да, в колата телефонът на Йомер беше черен. Ама нали режисьорът каза, че работят с някакъв нов тип пехника за заснемане, която имаше връзка с производителите на мобилни телефони? Хич не си го сложих в главата за Самсунг ли говореше или за др. компания (пък и не се интересувам, честно казано), ама това обяснява как и защо овде се снабдиха с нови модели... И правилно! Щото инак по едно време всички говореха от един и същ беличък модел - и Арда и Хюсеин и Елиф и Йомер... А така е справедливо - на всеки главен герой по нещо. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 82



На мен епизода определено ми хареса. Споделяла съм, че не се натоварвам с някои не правдоподобни ситуации и забавлението ми се получава. Grinning Няма да коментирам всички персонажи. Това ще го направя след последния за сезона епизод. Сега ще се спра на това, което видях през моите очи за двамата главни и най - много естествено за единия. Joy

В тази серия Енгин имаше възможност да разгърне част от потенциала си. Като започнем от старта  и сърцераздирателния му вик и стигнем до финала, където дълбоките му, като бездна очи, бяха  пълни с болка.

Той реагира импулсивно, но естествено според мен. Научи истина, която го съкруши. Почувства се така, сякаш някой изтръгна вътрешностите му и остави огромна празнина. Този някой му дължеше обяснение и той отиде на гроба, въпреки, че знаеше - Сибел е безмълвна. Много трогателна сцена, изиграна перфектно и много въпроси без отговор. Дори цветенцата засяти с такава любов изтръгна с наранената си ръка. Тя му изтръгна душата, той изтръгна цветята и заяви
категорично, че днес тя е умряла за него. И сякаш вече беше квит.

Аз одобрявам постъпката на Елиф да го последва.  Тя го остави сам, т.е. беше доста далеч и само
го наблюдаваше от разстояние. Не му се беше "тропнала" на главата. Имам чувство, че за първи път тя, започна да разбира кой е той. И после в кръчмата не му чете лекция, защото беше наясно, че няма кой да я чуе. Прояви разбиране и го увери, че тази вечер всичко му е простено.

Елиф за мен е влюбена истински, не е само прищявка на глезена богаташка. Ако не беше би го зарязала пиян и да не се излага с него. Тя постъпи, като истинска приятелка и намери правилното решение - хотела. Кой събува обувки на някакъв безразличен пиян ? Grinning

А той, какъв пиян само. Тук Енгин беше във вихъра си. Така убедително и същевременно сладко ги играе тези пияници, че чак да ти хареса такъв човек, а в действителност е самия ужас. Joy

Някои упрекнаха Елиф за целувката, аз  - не.  Тя знаеше, че той няма да усети и си я  "открадна". Пък  според мен тя си я заслужи момичето, какво лошо има. Joy Joy Joy
Много ми се понрави хрумката със засмяното човече сутринта. Подейства й ободрително.

Йомер си отиде в къщи и изплака болката си пред близките си.Получи тяхното съчувствие, разбиране и подкрепа. При кого да отиде обаче Елиф. С кого да сподели, кой ще я разбере.
И естествено попада на коварната си "приятелка" Бахар, която...............

Той отиде да я види под предтекст да й благодари или защото усещаше вече липсата й. Пред
Пелин сподели,  добре, че е била  Елиф.  Тя подкована от Бахар, знаете как реагира, та после
се наложи да тича след колата, като спринтьорка, макар, че бягането не е нейния спорт, а
както знаем пилатес. Joy Joy Joy

По време на разходката се усетиха близки и привлечени един от друг, но при Йомер връх взема
разумът.

Тъй като стана много дълго ще отида направо на финала. Ех, тази "добронамерена"  Бахар.
Първо изплю отровата си в управлението уж загрижена за него и му размъти и без нея объркания мозък и второ, имам чувство, че тя се е обадила в ресторанта и погоди гаднярския номер , че уж той е гост на Елиф.

Да, постъпката да се откаже от вечерята без да я уведоми не е мъжкарска, но гордостта му беше наранена и той не мислеше как ще се чувства тя, а сякаш искаше да й каже: "Е, пък няма да е
на твоята сеньорита. Може да съм беден, но имам достойнство".

А дали е така ? В очите му, когато отпътуваха и обясняваше на Арда, че това е абсурдна връзка и по добре да не започва, аз прочетох и болка и отчаяние и разочарование и въпрос.
Имат ли право хората от различни светове да бъдат заедно?

Душата на Йомер страдаше. До кога ? Отговора в 13 епизод.  Grinning Grinning Grinning txtloves


П.П. Благодаря за новата  тема. Да ни е на късмет. newsm51


Благодаря ти за споделеното! И моите усещания са такива!

Само с едно не съм съгласна - "Да, постъпката да се откаже от вечерята без да я уведоми не е мъжкарска, но гордостта му беше наранена и той не мислеше как ще се чувства тя, а сякаш искаше да й каже: "Е, пък няма да е
на твоята сеньорита. Може да съм беден, но имам достойнство".


Аз го разбрах по-различно. Едва ли не иска да прекрати, нещо не започнало според него без обяснения. Да - това е гласът на разума. Но за съжаление - той вече е влюбен и сърцето му ще се бори за любовта. Жалко, че се наложи да съкратят две серии, можеха да разгърнат по-задълбочено точно тази вътрешна борба на героя. Сигурна съм, че щяхме да видим запомнящи се мигове с интерпретациите на Енгин. Сега ще се наложи да сбият моменти, за да има време за всичко.

Приятен ден на всички!

# 36
  • Мнения: 4 966
...
Аз го разбрах по-различно. Едва ли не иска да прекрати, нещо не започнало според него без обяснения. Да - това е гласът на разума. Но за съжаление - той вече е влюбен и сърцето му ще се бори за любовта. Жалко, че се наложи да съкратят две серии, можеха да разгърнат по-задълбочено точно тази вътрешна борба на героя. Сигурна съм, че щяхме да видим запомнящи се мигове с интерпретациите на Енгин. Сега ще се наложи да сбият моменти, за да има време за всичко.
...

 newsm10 И аз така го разбрах, Ани. Той даже си го каза: "Няма добър начин да сложиш край на нещо такова." Затова и не се обади... нека да е гадно, за да е решителен краят както от негова, така и от нейна страна.
Но, както казваш, сърцето му ще го предаде. Няма да успее да сложи точка на това нещо, "още не започнало"... Видяхме, че ще предяви претенции към Елиф и то доста... категерично, бих казала. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 007
Да ви питам тези, които сте гледали повече турски сериали, образът на снахата все негативен ли го представят по принцип? Щото  във филмите с Енгин все е така. Да сте видели някоя свекървещица в други? 


# 38
  • Мнения: 1 097
Здравейте,момичета. Приемете и моите пожелания за успешна седмица.

# 39
  • Мнения: 4 966
Да ви питам тези, които сте гледали повече турски сериали, образът на снахата все негативен ли го представят по принцип? Щото  във филмите с Енгин все е така. Да сте видели някоя свекървещица в други?  




Е, в Листопад точно мама Елван играеше свекървище, та да ти отмилее живота. Simple Smile А снахата беше ангелчето. Simple Smile))

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 10:48 от marytza

# 40
  • Мнения: 5 486
AureliaFelix, благодаря, скъпа. Нещо съм ги пропуснала снимките. Като бройка много малко, от фрагмана.

# 41
  • Мнения: 1 285
Скрит текст:



На мен епизода определено ми хареса. Споделяла съм, че не се натоварвам с някои не правдоподобни ситуации и забавлението ми се получава. Grinning Няма да коментирам всички персонажи. Това ще го направя след последния за сезона епизод. Сега ще се спра на това, което видях през моите очи за двамата главни и най - много естествено за единия. Joy

В тази серия Енгин имаше възможност да разгърне част от потенциала си. Като започнем от старта  и сърцераздирателния му вик и стигнем до финала, където дълбоките му, като бездна очи, бяха  пълни с болка.

Той реагира импулсивно, но естествено според мен. Научи истина, която го съкруши. Почувства се така, сякаш някой изтръгна вътрешностите му и остави огромна празнина. Този някой му дължеше обяснение и той отиде на гроба, въпреки, че знаеше - Сибел е безмълвна. Много трогателна сцена, изиграна перфектно и много въпроси без отговор. Дори цветенцата засяти с такава любов изтръгна с наранената си ръка. Тя му изтръгна душата, той изтръгна цветята и заяви
категорично, че днес тя е умряла за него. И сякаш вече беше квит.

Аз одобрявам постъпката на Елиф да го последва.  Тя го остави сам, т.е. беше доста далеч и само
го наблюдаваше от разстояние. Не му се беше "тропнала" на главата. Имам чувство, че за първи път тя, започна да разбира кой е той. И после в кръчмата не му чете лекция, защото беше наясно, че няма кой да я чуе. Прояви разбиране и го увери, че тази вечер всичко му е простено.

Елиф за мен е влюбена истински, не е само прищявка на глезена богаташка. Ако не беше би го зарязала пиян и да не се излага с него. Тя постъпи, като истинска приятелка и намери правилното решение - хотела. Кой събува обувки на някакъв безразличен пиян ? Grinning

А той, какъв пиян само. Тук Енгин беше във вихъра си. Така убедително и същевременно сладко ги играе тези пияници, че чак да ти хареса такъв човек, а в действителност е самия ужас. Joy

Някои упрекнаха Елиф за целувката, аз  - не.  Тя знаеше, че той няма да усети и си я  "открадна". Пък  според мен тя си я заслужи момичето, какво лошо има. Joy Joy Joy
Много ми се понрави хрумката със засмяното човече сутринта. Подейства й ободрително.

Йомер си отиде в къщи и изплака болката си пред близките си.Получи тяхното съчувствие, разбиране и подкрепа. При кого да отиде обаче Елиф. С кого да сподели, кой ще я разбере.
И естествено попада на коварната си "приятелка" Бахар, която...............

Той отиде да я види под предтекст да й благодари или защото усещаше вече липсата й. Пред
Пелин сподели,  добре, че е била  Елиф.  Тя подкована от Бахар, знаете как реагира, та после
се наложи да тича след колата, като спринтьорка, макар, че бягането не е нейния спорт, а
както знаем пилатес. Joy Joy Joy

По време на разходката се усетиха близки и привлечени един от друг, но при Йомер връх взема
разумът.

Тъй като стана много дълго ще отида направо на финала. Ех, тази "добронамерена"  Бахар.
Първо изплю отровата си в управлението уж загрижена за него и му размъти и без нея объркания мозък и второ, имам чувство, че тя се е обадила в ресторанта и погоди гаднярския номер , че уж той е гост на Елиф.

Да, постъпката да се откаже от вечерята без да я уведоми не е мъжкарска, но гордостта му беше наранена и той не мислеше как ще се чувства тя, а сякаш искаше да й каже: "Е, пък няма да е
на твоята сеньорита. Може да съм беден, но имам достойнство".

А дали е така ? В очите му, когато отпътуваха и обясняваше на Арда, че това е абсурдна връзка и по добре да не започва, аз прочетох и болка и отчаяние и разочарование и въпрос.
Имат ли право хората от различни светове да бъдат заедно?

Душата на Йомер страдаше. До кога ? Отговора в 13 епизод.  Grinning Grinning Grinning txtloves


П.П. Благодаря за новата  тема. Да ни е на късмет. newsm51


Благодаря ти за споделеното! И моите усещания са такива!

Само с едно не съм съгласна - "Да, постъпката да се откаже от вечерята без да я уведоми не е мъжкарска, но гордостта му беше наранена и той не мислеше как ще се чувства тя, а сякаш искаше да й каже: "Е, пък няма да е
на твоята сеньорита. Може да съм беден, но имам достойнство".

Аз го разбрах по-различно. Едва ли не иска да прекрати, нещо не започнало според него без обяснения. Да - това е гласът на разума. Но за съжаление - той вече е влюбен и сърцето му ще се бори за любовта. Жалко, че се наложи да съкратят две серии, можеха да разгърнат по-задълбочено точно тази вътрешна борба на героя. Сигурна съм, че щяхме да видим запомнящи се мигове с интерпретациите на Енгин. Сега ще се наложи да сбият моменти, за да има време за всичко.

Приятен ден на всички!

Приятно ми е да те "видя" Ани Мариани.

Наистина тази постъпка на Йомер може да се тълкува по различни начини.  Едни я видяха обидна и незаслужена за Елиф.  Други , като много  достойна за Йомер. Трети, като мен. Четвърти, като теб и Маричка. А, истината може да е и някъде на друго място. Но, това
друго място май е това на собственото виждане, на собственото разбиране и тълкуване на случилото се.
Нали отдавна открихме, че гледаме едно и също, но виждаме различно . Всички сме тук със своята индивидуалност. Може  би  Вие по правилно сте усетили момента.
Вероятно, когато започнат обясненията в 13 епизод ще разберем точно, какви са били мотивите и чувствата, които са ги водили вечерта.
Но, затова пък е приятно да си  "хортуваме" в темата.  newsm51

П.П. Отивам пак да го  изгледам, че снощи го направих по бързата процедура. Joy /b]

# 42
  • Мнения: 3 243
Малко снимки от премиерата на "Зимен сън", отличен със Златна палма на фестивала в Кан. Пък дано видим и Енгин в награден филм!


# 43
  • Мнения: 4 966


Ауууууу че сме сериозни! Wink

 spam2

Скрит текст:


Двете сладкишчета ме размазаха тотално! Simple Smile))


Скрит текст:
http://www.festival-cannes.fr/en.html - официалната стр. на тазгодишния фестивал в Кан

http://www.festival-cannes.fr/en/archives/inCompetition.html --- конкурсните филми

http://operationkino.net/2014/05/%D0%BA%D0%B0%D0%BD-2014-%D0%BD% … 0%B8%D1%82%D0%B5/ --- резултатите от конкурса, на български, да е по-лесно за четене Simple Smile

Златната Палма тази година беше присъдена на Нури Билге Джейлан и неговия най-нов филм „Зимен сън” („Winter Sleep”).

А ето и останалите награди:

Гран При – „The Wonders” („Le Meraviglie”), режисьор Алис Роруочър
Най-добър режисьор – Бенет Милър за „Foxcatcher”
Най-добър сценарий – Андрей Звягинцеев, Олег Негин за „Левиатан”
Най-добра актриса – Джулиан Мур за ролята й в „Maps To The Stars”, режисьор Дейвид Кроненбърг
Най-добър актьор – Тимъти Спол за ролята му в „Mr. Turner”, режисьор Майк Лий

-------------

В конкурсната програма е включен само  WINTER SLEEP   Directed by Nuri Bilge CEYLAN   (филм с участието на Мелиса Сьозен, но и др. актьори Simple Smile) от Турция. Наградата Златна палма е присъдена на режисьора, който по презумпция благодари на актьорите и целия екип, но в аналите на фестивала си остава неговото име. Като най-добра акриса е оценена Джилиан Мур (една от най-впечатляващите актриси за мен днес).

# 44
  • Мнения: 1 285


Ауууууу че сме сериозни! Wink

 spam2

Скрит текст:


Двете сладкишчета ме размазаха тотално! Simple Smile))


Скрит текст:
http://www.festival-cannes.fr/en.html - официалната стр. на тазгодишния фестивал в Кан

http://www.festival-cannes.fr/en/archives/inCompetition.html --- конкурсните филми

http://operationkino.net/2014/05/%D0%BA%D0%B0%D0%BD-2014-%D0%BD% … 0%B8%D1%82%D0%B5/ --- резултатите от конкурса, на български, да е по-лесно за четене Simple Smile

Златната Палма тази година беше присъдена на Нури Билге Джейлан и неговия най-нов филм „Зимен сън” („Winter Sleep”).

А ето и останалите награди:

Гран При – „The Wonders” („Le Meraviglie”), режисьор Алис Роруочър
Най-добър режисьор – Бенет Милър за „Foxcatcher”
Най-добър сценарий – Андрей Звягинцеев, Олег Негин за „Левиатан”
Най-добра актриса – Джулиан Мур за ролята й в „Maps To The Stars”, режисьор Дейвид Кроненбърг
Най-добър актьор – Тимъти Спол за ролята му в „Mr. Turner”, режисьор Майк Лий

-------------

В конкурсната програма е включен само  WINTER SLEEP   Directed by Nuri Bilge CEYLAN   (филм с участието на Мелиса Сьозен, но и др. актьори Simple Smile) от Турция. Наградата Златна палма е присъдена на режисьора, който по презумпция благодари на актьорите и целия екип, но в аналите на фестивала си остава неговото име. Като най-добра акриса е оценена Джилиан Мур (една от най-впечатляващите актриси за мен днес).

Благодаря за вторият спойлер, не , че другият не е забавен. Хубаво е да сме наясно и в час
със случващото се, защото останах с друго впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт