Банята-21 тема

  • 85 319
  • 743
  •   1
Отговори
# 225
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Ние сме с опънат таван и 4 луни по 5 вата и 1 е 6 вата.Имаме и лампа над огледалото за гримиране. Екстра е осветлението.  Peace

# 226
  • Мнения: 1 326
А "обикновените" луни стават ли за баня?

# 227
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
На мен ми обясниха, че стават, но никой не дава гаранция за тях, защото все пак не са защитени срещу влага, особено в душовото пространство.

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Ние сме с опънат таван и 4 луни по 5 вата и 1 е 6 вата.Имаме и лампа над огледалото за гримиране. Екстра е осветлението.  Peace
А колко ти излезе опънатия таван?

# 229
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
460лв от "Бонита" без луните-тях ги купихме отделно и бяха около 20 и някакъв лев,но е с 10год. гаранция.  Peace

# 230
  • Мнения: 2 558
460лв от "Бонита" без луните-тях ги купихме отделно и бяха около 20 и някакъв лев,но е с 10год. гаранция.  Peace
Може ли една снимка на твоята баня? Колко квадрата е? 

# 231
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Заповядай.

За квадратурата не съм сигурна,понеже не знам с точност-широка е 1.5м на 2.5м е. Висока е към 2.7м  Embarassed

# 232
  • София
  • Мнения: 1 641
Трябва да я снимам, но общо взето и моето осветление е 5 лунички на тавана и две лампи на огледалото, но истината е, че някои наши решения не са ок, други изпълнения на майстора не и като цяло цялото не е ок...
Моите плочки са матови като шарката се получава чрез релеф, която на тъмните се забелязва, но на светлите не, докато в магазина изглеждаха много нежни и по-светли.
Отделно подовите плочки, въпреки, че са в серия със стенните, са много различни като цвят и не се връзват добре.
Относно осветлението, тавана е гипсокартон, понеже не знам как е работил майстора и къде са кабелите не знам може ли и как може да се промени осветлението, но така или иначе не мисля, че и функционалното разпределение на елементите в банята е най-доброто.

# 233
  • Мнения: 490
............
Относно осветлението, тавана е гипсокартон, понеже не знам как е работил майстора и къде са кабелите не знам може ли и как може да се промени осветлението, но така или иначе не мисля, че и функционалното разпределение на елементите в банята е най-доброто.

Кабелите са в тавана, свободно и преправяне на луни е напълно възможно. Проблема идва от там, че трудно се коригират вече направените отвори в гипсокартона, но има варианти. Можеш да опиташ смяна на луните с по-силни, например 50 вата, или 100 - за по-добро осветяване. Обикновено лампите, които се продават за над огледалото са слаби заради противовлажните си "похлупаци".

Аз лично за баня нямам нужда от силна светлина. Гримирането си го правя пред прозореца Simple Smile

# 234
  • София
  • Мнения: 83
Ние сме почти готови след месец и половина нерви и разравии с майстора.Днес ни слагат паравана и след почистване ще снимам.

# 235
  • Мнения: 2 558
Заповядай.

За квадратурата не съм сигурна,понеже не знам с точност-широка е 1.5м на 2.5м е. Висока е към 2.7м  Embarassed
  bouquet
Много ви е хубава банята! Със здраве да си я ползвате!
За нашата също решихме да лепим плочките без разминаване.  Peace

# 236
  • Мнения: 3 191
gadamer  - може ли координати на твоя дизайнер?

# 237
  • София
  • Мнения: 1 641
Луните ни са с трансформатор някъде и не става да добавим към тези други  Sad
Започнем ли ремонта той ще основен отново.

# 238
  • София
  • Мнения: 131
Ето ме отново на линия, вече с втори пумпал у дома и още по-голямо нетърпение да си направим новият дом по-скоро Simple Smile Включвам се лека полека, съжалявам, ако ще повторя някого, но карам наред още от предната тема.

plesure, ти беше питала за цени за труд за лепене на плочките, нали???? Нашите майстори ме бяха ориентирали така : колкото ти струват плочките в магазина, горе-долу ще струва и труда за тях. Понеже ММ се занимаваше, та не мога точно да ти кажа цени, имаше си конкретни цени за труда, разбира се, но наистина така излезе накрая. Нека и други споделят....

За двете бани лепенето излезе 2400лв, отделно ще плащаме за слагане на мивки/тоалетни/душове/вана/тавани. Самите плочки и те излезнаха към 2000 лв. Майстора, който ни препоръчаха от Баня Стил направи оглед и после изчезна, даже не ни направи оферта, само обещаваше утре-утре ще ви я пратя, аз съм я приготвил, а става все пак въпрос за 2 бани, можеше да вземат добри пари..

Lqs,много хубав проект са ти направили, определено такива исках, но не такива получих от Баня стил. Според мен плочките са избрани добре, не е нужно да променяш нещо, за пространството за душа съм съгласна с момичетата, че би било добре да се увеличи. Аз цвете не знам как ще гледаш в банята (може и да може де, не разбирам от цветя), но не видях да имаш прозорец, нали на тях им трябва светлина..

Бай дъ уей - страшно разочарована съм от Баня Стил - неправилно изчислиха плочките, допоръчвахме бройки на 3-4 пъти, като даже нямат наличност дори на склад и, примерно, сега за светлата баня ни липсва 1!!! плочка за под и ще трябва да я чакаме поне месец, за другата липсват 4 фриза - и тях трябва да ги чакаме. Много съм им ядосана! Да не говорим, че 2 пъти отлагаха доставката на плочките; караха ни ги цяла седмица. Добре че ММ беше в отпуска за бебето, та не се налагаше да си взима отделно почивни дни.. От друга страна поръчахме мивките в X-tra и съм много доволна от обслужването и начина им на работа.

Geraldine, на мен ми харесват плочките, които си избрала. Както видях по магазините те сега се много актуални точно този вид - с цветята, растящи от пода Simple Smile

petufi, ако си решила да правиш парна баня бих ти посъветвала да помислиш за нещо като седалка или нещо такова, защото от парата може да ти прилошее доста бързо (особено ако си с ниско кръвно), и е хубаво да се "париш" седнала, а не стоейки. Но имай впредвид, че такава парилка ще излезе според мен доста скъпа.

tasia, страхотна ти е банята. Като гледам проекта ми изглежда направен от Баня Стил. А иначе вкусът ни с теб е еднакъв. Банята, която аз избрах е почти като твоята (ММ избра плочките за "родителската баня"). За този механизъм за ревизионния отвор, нашият майстор обяснява, че трябвало да се отваря с нещо с вакуум, нещо като дръжките с които слагат стъкла на колите. Аз не знам кой точно механизъм е взел, предполагам евтиният и, до колкото разбрах, се сваля цялата плочка, а не се отваря само от едната страна. Малко ме притеснява при някое отваряне дали няма да я изпусна и да се счупи .. 

Renatka11, Inkа, sunnyday, честити бани!

Ние за банята с душа сложихме линеен сифон, вместо праг; т.е. би трябвало водата да се стича натам от душа. Решихме да сложим параван 80-85 см между мивката и душа, а от страната на сифона завеса (както е споменала curly sue), но ще го слагаме паравана по-късно.

имам и въпроси 1. Какво мислите за окачените тавани в баните - какъв тип трябва да са? Не мухлясва ли всичко над окаченият таван и как се чисти този мухъл. Нашите бани нямат прозорци и се боя, че е голяма вероятността да мухляса всичко отгоре. Плочките ни са до тавана почти, и не виждаме как може да се сложи латекс + това на места плочките са на 3см от тавана, на места 5см и тази разлика си личи. 2. Какво мислите за тройните смесители на Баухаус: евтини са (около 100-130лв), което е много важно за мен, но колко са качествени? Иначе ако се намери троен смесител (за стоящ душ, слушалка и отдолу за ваната) е на някоя безумна цена от 800-1000лв .. 3. Някой може ли да покаже на снимка на този праг на излизане от банята от технически камък? Нали той е между банята и основното помещение/коридора? Не става ли много шарено - един цвят са ти плочките в банята, втори ламината, трети този технически камък? Може ли да се направи този праг от плочките, които са на пода на банята?

# 239
  • София
  • Мнения: 12 233
Едната баня е почти готова, вкъщи е абсолютна кочина навсякъде, а децата се прибират утре...
Ето малко снимки от полузавършената т.нар основна баня - https://plus.google.com/photos/103619218270711531121/albums/6042 … y=CN7Tg_WW_tKQywE
Остава вратата, поръчала съм ги, бели с огледало отвърте и кафяви с огледало отвън.
Гранитният плот и мивката за вграждане под плота, както и огледало отгоре.
По-нататък ще има и един висящ шкаф под плота до стената, както и евентуално стъклена преграда която да е перпендикулярна на линейният сифон и да е подвижна, за да се прибира до стената, когато никой не се къпе.
П.П Вижда се ужасният таван от преди останал, както и малко замазка по края. Първоначалната идея беше да не са догоре плочките и да си отсане както беше с мазилка малко по стените и тавана. В последствие пуснахме плочките почти догоре, но не съвсем... И сега не мога да измисля какво да ги превя. Не ми се смъква тавана с 10 и повече сантиметра с окаен с лунички, защото и така в момента е висок 240 см, душ питата е на 220 см, а мъжът ми е 192 см... Вчера четох и за опънати тавани и за окачен таван, майстора за някакъв пвц таван се опита да ми обясни, но не успях много да разбера.
Мислехме и вариант фриз и измазване на тавана просто.
Приемам всякакви идеи и съвети, благодарение на вас успяхме да измислим и да махнем бойлера от това помещение все пак  Simple Smile

П.П Това отгоре не е мухъл, а част от замазката  Simple Smile

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 22:50 от Aila

Общи условия

Активация на акаунт