Наситени цветове за детската стая

  • 21 434
  • 71
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 591
Подходящи ли са ярките и наситени цветове за детска стая или предпочитате пастелни?

# 1
  • Мнения: 993
Натоварват.

# 2
  • Мнения: 3 041
За цвят на стена е по-добре да се избере пастелен такъв. Точно цветовете,  показани на снимката, не ми харесват изобщо. Прекалено са агресивни.

# 3
  • Мнения: 46 580
Без да искам  ooooh! направих детската такава и въпреки че бях предубедена като повечето хора за натоварване и т.н., действа много успокояващо и приятно  Simple Smile
Не е Икеа (освен малката масичка), но съм си откраднала идеята оттам Blush когато правих мебелите, защото нямаха магазин тогава тук.
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/ap/d1_zps1b58abf7.jpg
 

Последна редакция: чт, 17 юли 2014, 15:10 от Не се сърди, човече

# 4
  • Мнения: 3 041
Фен съм на лилавото за стените, но не на толкова наситен нюанс. Харесва ми много бледо лила. Спалнята ми е люляков цвят, най-бледия възможен нюанс. В облачен и мъглив ден ми е прекалено тъмно в стаята. За толкова наситено лилаво не смея и да си помисля.

# 5
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 759
Предстои ни да правим две детски стаи и вече избрахме цветовете - на дъщеря ми люляк, ненаситен, не и блед, а сина ми си избра нюанс между синьо и зелено  - неговия е по-плътен. За да не натоварва паркета му ще е светъл, щората на прозореца ще е или жълта или оранжева. Относно цветовете четох, че за по буйни деца се препоръчват студени, а за по-затворени топли, но и че не бива да е само в един цвят стаята. Аз лично с оглед квадратури и прочие не ми се занимаваше да ги правя двуцветни затова ще контрастирар м с цвета на паркета, щората и мебелите:)

# 6
  • София
  • Мнения: 6 288
Точно такива цветове като на снимката от 1 пост - не, ужасно ми е.

Но стаята на Не се сърди, човече е страхотна, килимчето с бухалчетата е жестоко.

# 7
  • Мнения: 3 041
Не се сърди човече, чудно ти е апартаментчето - семпло, с вкус, раздвижено. Браво!

# 8
  • Мнения: 159
Става, ако е балансирано. За тийн-момиче мисля, че ще се хареса много.
Нашата девойка се чувства прекрасно в това:

http://prikachi.com/images.php?images/610/7483610u.jpg

Като другите 2 стени са в по-светъл тона на същия цвят (не мога да  хвана съвссем цвета и пропорциите  с телефона, но горе-долу си личи).

http://prikachi.com/images.php?images/614/7483614S.jpg

# 9
  • Мнения: 3 041
Добре контрастира с бялото. Ако цвета на мебелите е друг, различен от бял, ще стане подтискащо в помещението.

# 10
  • Мнения: 1 726
Човече, белите мебели ти ли ги боядиса?

# 11
  • Мнения: 46 580
Човече, белите мебели ти ли ги боядиса?

Бюрото, стола, шкафчето под детската кухня и етажерките - аз.
Леглото, скрина и гардеробчето - така направо ги поръчахме.

Helinor17, благодаря!   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 44 277
Зависи от яркия цвята, зависи и на каква част от стаята е, една такава наситена стена, съчетана с по-спокойни, или с някой  светъл тапет с включен този цвят... ок, но във варианта от снимка в първия пост не ми харесва, за мен наситените  стени и то в по-тъмни тонове, поглъщат прекалено много светлина и от това само губи стаята. С тъмен под  и мебели пък става съвсем прекалена тъмница. Отделно  по-гадно съчетание от цикламен и червен цвят не мога да измисля да има...

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 11:17 от Angel_Dust

# 13
  • Мнения: 2 100
Мисля, че стаята се прави според детето Simple Smile
Нашата детска точно преди 2-3 седмици я сменихме, тъй като синът ни ще е в първи клас. Детето обича много зеления цвят, а и по-лесно се ядосва, та доста лесно избрахме цвета за стените - бледо зелен, а мебелите в 3 цвята /лайм, мръсно бял и нещо като черно  Crazy /. Стаята е доста малка, но се получи много добре, а и детето е много доволно.

# 14
  • Мнения: 3 993
Според мен ярките и наситени цветове са подходящи за детска стая по принцип, но използвани балансирано и разумно. Особено трябва да се внимава с ярките цветове, да не се окажат крещящи  Simple Smile
В момента правим обновяване на детската стая на дъщеря ми, като тя иска поне 2 различни цвята на стените. Проектантът се съобрази с желанието й, ето как ще изглежда стаята й:
http://s1276.photobucket.com/user/Littlewingels/slideshow/Detska%20staya
На мен много ми харесват и двата наситени цвята и комбинацията между тях, но имам леки резерви за това малинено червено в такъв обем на цели две стени. Вероятно ще го огранича само на една или ще го сменим с някое розово по-пастелно.

Общи условия

Активация на акаунт