Последна ваканция преди голямото начало (набор 2007) - 5

  • 28 159
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 096
Морена, ще рече човек, че в едно училище ще учат децата. Всичко ни е идентично. Аз обаче няма да меся питка ще се включа в закупуването на дреболии и подготовката заа 15-ти. Проект Успех ще има, но какво ще е не се знае, нашата госпожа не участва. До колкото разбрах часовете по проекта са в събота. Ако е така / а ще стане ясно след петнадесети/ е почти сигурно, че ще минат без наше участие.
Минаха от школа по народни танци. Зададох му два въпроса на чичкото, ядоса се че съм била компетентна, лично щял да ме покани да гледам да ги преценявам. Нико хич не се интересува, ама ми се щеше да знам какво предлагат ако прояви интерес на къде да го насочвам. Ясно ми стана, че няма да е към техния състав.
Школата по шах пък са си организирали заниманията по обяд. На този етап и те отпадат, че социализацията и играта навън са ми по важни.
Ще си тренира плуване извън училище както до сега. Възможо е само да смени басейна и клуба с по удобен по месторазположение. Исках да му включа и айкидо, но добре напредва в плуването и на този етап ще се ограничим до това.
Пари и телефони - не!
За материали и помагала, и учебник английски събрахме по 80 лв.
Столът е по 3,20 на ден. Вода ще има диспенсър по 2лв месечно. Ник ще си носи от къщи. Шишето пристигна чудесно е.
Музика у нас не слушаме. Обикновено дори не можем да се вредим един друг да се чуем. В колата се слуша предимно радио и разчитаме на избора на тон режисьора.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2014, 00:23 от sky*

# 706
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 229
морена, обясни за проект "успех", моля Simple Smile
потърсих в нета, това, което видях не ме впечатли кой знае колко, а ти сякаш държиш на него, та да си питам Simple Smile

отчета за музиката съм пропуснала Simple Smile
за рождения си ден получи МП3 сърдито пиле и баща му му подготви много детски песни, цитирам "за големи деца" Simple Smile песнички на Врабчетата и другите детски формации, които са по известни мелодии, но с детски текстове.
цяла седмица виеше от задната седална "аз съм влюбено момче". добре, че пилето се счупи, та забрави малко за тях. в къщи няма време за песни и танци на народите Simple Smile криско не знам кой е и не страдам от това - надявам се и в училище да няма кой да го "запознае" с тази музика, но надали.  Tired

за път пък си има подготвена карта с приказки, сега любим му е мюзикъла "бременските музиканти" с Тодор Колев, Николай Бинев, Ицхак Финци и други големи артисти. има слух, помни много, пее заедно с тях, но когато го попитах иска ли да го запиша в група по песни и танци каза, че не може да пее, защото музикалната госпожа казала така  Confused
подозирам, че с времето ще научавам за още "екстри" от градинката.

# 707
  • Мнения: 1 883


За материали и помагала, и учебник английски събрахме по 80 лв.


Това леко ме потресе. Какво ще купувате за 80 лв.?

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 358
Morena, благодаря ще прочета Simple Smile

# 709
  • Мнения: 2 999
Стана дума за спорт, някой има ли опит със записване на момиче в школа по бойни изкуства?
Моята ходи две години в ДГ на таекуондо и си искаше. Последната година продължихме в едно читалище, където е единственото момиче в групата от 5-6 деца, но е доволна. Тъкмо ме подсети да проверя кога почват, нали вече е септември. Локация - в района около НДК, през уикенда е, ако те интересува на лични ще ти пиша.
Морена, поне сте изяснили много неща. За проект "Успех" аз също съм чувала добри отзиви, особено полезно е, когато е в началото на юни и уплътняват поне половината месец с интересни занимания, но не знам дали ще има при нас. Ще питам.
за помагала, предполагам и при нас сумата ще е около посочената от СКАЙ, най-скъп е учебника по английски.

# 710
  • Мнения: 280
Боже, не мога да ви изчета Simple Smile

deniss втория куплет, Стефи го казва на тържеството за приключване на ДГ. Браво, че първия учебен ден ще се запамети повече че ще участвате в програмата на празника.

Tevolere обувките са страхотни. Доволна съм от тази марка обувки, дано другата седмица като отида да търся обувки да намеря от тях. Не са ли подадени размери на стелката и да се ориентираш по това.

Спорта за мен е много важен, изгражда у детето дисциплина и отговорност. За жалост в нашия малък град не знам да се предлага нещо за спортуване, но ще му мислим във времето ако трябва да я караме някъде, за да спортува. Ще ходи на народни танци.

Музиката - в къщи не слушаме музика, единствено слуша в колата радио Енерджи и песните и допадат. Фенка е на песните от Революция З  Чувала е Дина, Михаела Филева харесват и' и си ги препява. Много обича да гледа реалити форматите с пеене и все вика, че щяла и тя да участва там. Миналата седмица от тавана свали на дядо и' китарата и само дрънка и си измисля песни.

ЗИП, СИП - колкото знам нямаме много право на избор за ЗИП, все са математика и БЕЛ. При нас за СИП ни казаха че предлагат Религия и аз я записах.

Доста въпроси имам и аз, но не знам дали ще имаме РС преди започването. Има малка вероятност другата седмица да ни викнат и дано за да може да си задам въпросите свързани с физичечско, храна, помагала.


# 711
  • у дома
  • Мнения: 7 166


За материали и помагала, и учебник английски събрахме по 80 лв.


Това леко ме потресе. Какво ще купувате за 80 лв.?

Ако имат ЗИП или СИП АЕ учебника се закупува и е от порядъка на около 40 лв ...

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 21 719
Ее, няма за какво да ми благодарите, всъщност, ако ще е полезно инфото за някой - това е идеята, ще ми е приятно.  Grinning

Душа, не мога много да ти кажа за проект Успех.
Братовчедка ми е начална учителка и миналото лято помня разказваше хубави неща, много интересно занимаваха децата.
В сайта на у-щето ни, гледах снимки и ми изглеждаше точно така. От многото ателиета бях харесала:
"В света на приказките", Здравословно хранене", Нещо за традициите, "Клуб млад журналист" (или от сорта, не помня много точно заглавията) и Шах. Но сега не работи от известно време, сайтът де.
      Всъщност аз не питах, защото като не го предложи госпожата реших, че няма. Но ще питам де, след като казва Скай, че при тях ще има, има надежда.
Иначе на юнската РС директорката със съжаление каза, че приключил проект Успех.  Похвали се колко много ателиета са имали и каква посещаемост.
Пък след това аз видях в нета инфо - (
Цитат
19.05.2014 г. - Уважаеми колеги,

    С решение на Комитета за наблюдение на ОП РЧР, взето на 14.05.2014 г., се удължава срокът на изпълнение на проект УСПЕХ и за следваща учебна 2014/2015 година.

от тук.
.

Скай, и на мен ми звучат много тия 80 лв (та дори и 50, както някой друг беше писал, ама хайде, в тях може би влиза уч. по език), кажи какво толкова ще купуват с тях.
Нашите помагала  по български и по математика са от рода на 5лв и учебни тетрадки към  тях (абе що не бяха това учебниците..., ама и аз глупави въпроси си задавам...  Close... на всички ни е ясно) и те по толкова, та 30лв. За учебник по английски не събраха, не знам защо. Спомена се, че не е безплатен, но...

Мимка, дано ви направят РС.

# 713
  • Мнения: 1 883


За материали и помагала, и учебник английски събрахме по 80 лв.


Това леко ме потресе. Какво ще купувате за 80 лв.?

Ако имат ЗИП или СИП АЕ учебника се закупува и е от порядъка на около 40 лв ...
Да, имам представа.Ние също поръчваме така, но винаги имаме отстъпка и поне е с 5 лв. надолу цената / специално за англ.език/. А останалите 40 за какво, че то един сборник за първи клас е от порядъка на 3 до 5 лв. Не знам ,на мен ми се виждат много.
Ще видя колко ще ни искат и на нас.

Ще се радвам да обменим информация за сборниците и помагалата.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2014, 10:41 от vela

# 714
  • у дома
  • Мнения: 7 166
По спомени нашите помагала от миналата година
Сборник по математика 1 и 2 ч-2 по 2,50 са 5 лв
http://www.izdatelstvo-slovo.com/kniga.php?kniga=207
http://www.izdatelstvo-slovo.com/kniga.php?kniga=208
По ЗИП математика -пак на това издателство,но малък формат 2лв-не мога да намеря линк в момента
Учебник по ЗИП БЕЛ - 4,90лв
http://www.book.store.bg/p128144/uchebno-pomagalo-po-bylgarski-e … krasimira-brajkov
Учебник по ЗИП математика -4,50 лв
http://www.book.store.bg/p25738/uchebno-pomagalo-po-matematika-z … ni-rangelova.html
Упражнения по бел -препоръчвам,много са добри
част А - 4,20
http://www.danielaubenova.com/bravo-a-purvi-klas
части б - 3,60
http://www.danielaubenova.com/educational-resources/bravo-1-klas-2
в линковете има и странички от сборниците
Аз си купих и диктовки на същото издателство и съм доволна-  
 http://www.danielaubenova.com/bravo-purvi-klas-4 ,не са ни ги искали в училище,но моето не ходеше на занималня и му диктувах у дома
контролни работи по бел и математика-общо 3лв,нямам идея на кое издателство са и какви са,защото си стояха в училище при госпожата,като направеха контролно се отрязваше листа с контролното и се носеше у дома за подпис
По ЗИП Роден край също имаха учебник - 5лв,но и него не помня на кое издателство беше
Още нещо е имало,защото сумата беше около 30 лв,но явно в момента не мога да се естя-АЕ не са учили.
Аз примерно съм доволна,защото всяко едно от помагалата е попълнено.При нас отстъпката остана в касата на класа .
Иначе голямото ми момче участваше по проект Успех точно в клуб Млад журналист-правиха две фотоизложби, издадоха 4бр училищен вестник,взимаха интервюта по различни въпроси,ходиха на фестивал на образованието-проекта беше около 2 години и на детето му беше много интересно,но заниманията наистина бяха в събота и след приключване на учебната година-през юни.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2014, 10:49 от svetlaem

# 715
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 HugНашите помагала, от които основно е комплекта за английски струваха 55 лв., Толкова събрахме на родителската среща през м.юни. 38 ОУ не правят родителска среща през септември.
 HugЗа допълнителни занимания и школи, в 38 ОУ няма, сградата е от стария тип и материалната база е ограничена. Мире ще продължи с Британиката, два пъти плуване и латино и модерни танци. На РС през юни една мама попита - ако организират превоз от басейна (БСФС) за група от 6-7 деца след занималнята ще има ли проблем. Учителката каза - никакъв. Ако се реализира тази група, Мира ще ходи с тях. Детските треньори там са много добри. Ако не - с баща си. Латиното тази година трябва да избера между Dance Academy (което е на 5 минути от нас пеша) и Клуб Танцувай с мен (4 години там танцува с прекрасен инструктор), но в Зала Христо Ботев. Не съм решила още.
 HugЗа бойните изкуства, за всички, които е удобно бул.ц Сливница, препоръчвам клуб  Ояма (познавам ръководителя и основния инструктор вече над 20 години). Но основния стил е киокушин карате. Лично мое мнение е, че ако трябва дете да тренира бойни изкуства, трябва да бъде на индивидуални занимания и да бъде карате до.  Thinking
 HugМорена, и в нашето училище за подобни изискванията. Телефони - не, пари - до 2 лв. и изцяло по преценка на родителите.
mimka_8, стихотворението е много хубаво и автор е начална учителка. Вчера прочетох доста, има прекрасни стихотворения и от Калина Малина и от Леда Милева, но това най-много ми хареса. Мире много се вълнува. Леко е притеснена, защото всичко ще е ново. Снощи й обясних, че и учителката й и уителката по музика ще е до нея, както и момченцата, с които ще пее. Успокои се.
Мира, и снимки и клип ще направя и ще кача - сигурно ще чувате и подсмърчането ми, но - това ще е част от програмата  Joy Адашката снощи с батко си е пяла цяла вечер песента за математиката.  Party
 

Последна редакция: ср, 03 сеп 2014, 10:51 от denniss

# 716
  • Мнения: 1 883
Леле Светле ,много сборници и помагала.
Сина имаше едно по математика и едно по БЕЛ.
Бел:
http://www.book.store.bg/p45764/pomagalo-po-bylgarski-ezik-i-lit … rka-banovska.html
Матем.
http://www.book.store.bg/p29617/zadachi-po-matematika-za-pyrvola … elina-dineva.html

Тестовете и контролни госпожата си ги копираше в училището.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 731
Това за проект Успех звучи чудесно, в сайта на проекта намерих фотогалерия, направена по училища и там миналата година фигурира нашето училище. Ще разпитам довечера.
Направена е по градове, лесно става ориентацията. Тъй като е проект на ЕС, е много вероятно публикуването на снимки да е задължително, така че би трябвало да фигурират всички включени училища.

Не знам дали сте обсъждали, но попаднах на сайта Първолак. Не е много развит, но много полезна ми се стори секцията с диктовките. Има и примерен списък с необходимите пособия за І клас.

# 718
  • Мнения: 1 883
Сина много обичаше да играе на тази игра.
alavni4e.webnode.com/obrazovatjelni-igri/igri-za-brojenje/spasi-zajchjeto/ никакви сборници не трябваха по математика. Laughing

# 719
  • Велико Търново
  • Мнения: 150
Ние снощи имахме родителска среща и събрахме по 48 лв за помагалата,от които английският е 23 лв

Общи условия

Активация на акаунт