Наистина ли се изчерпва любовта?

  • 11 215
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • SF
  • Мнения: 21 413
А ти как разпозна статийките на Космополитън? Колко от тях прочете?
Не ни наричай женки. В разрез е с форумните правила. Ако искаш да пишеш в темата, трябва да подхождаш с уважение към всеки, който дава мнение. Води спор, но културно, без да дискриминираш.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 749
Абе  хора, защо веднага се хващате за секса! Той не е посочен като основен проблем. Това, че е споменат е нормално - той е част от взаимоотношенията в едно семейство. За друго говорим! И да, ако един мъж винаги е бил темерут, той си остава такъв, но ако нормалните ласки / не говоря за нон-стоп лигавене / изчезнат, значи нещо се е променило!
Хайде сега, убийте ме с камъни!

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 133
Всъщност, 60-70% от браковете завършват с развод, защото поне единият от партньорите не е бил удовлетворен от това, което получава - в общия случай. Насилието, поведенческите и психични проблеми, зависимости и други форсмажорни обстоятелства не ги слагам в сметката. Макар че, наличието на тези фактори в една връзка/брак, неизменно води до горното - единия не е доволен от това, което получава.

Интересно ми е това форумно явление, когато някой потребител иронизира друг, заради обобщенията, които извежда, а всъщност сам той обобщава Wink Нещо като крадеца вика - "дръжте крадеца"....

Не виждам какво лошо има ако някой реши да се разведе, понеже не получава секс по-често от веднъж седмично. Ами това си е неговия живот, неговото решение. Кои сме ние да съдим Shocked При положение, че подобно решение не засяга нас, нито някой се опитва да го направи норма, защо е нужно да размахваме пръст, че и да правим цели статистики на тази база?

Изумително е колко много хора се смятат за толерантни и широкоскроени, а не успяват да погледнат над тесногръдието си....

# 48
  • SF
  • Мнения: 21 413
Абе  хора, защо веднага се хващате за секса! Той не е посочен като основен проблем. Това, че е споменат е нормално - той е част от взаимоотношенията в едно семейство. За друго говорим! И да, ако един мъж винаги е бил темерут, той си остава такъв, но ако нормалните ласки / не говоря за нон-стоп лигавене / изчезнат, значи нещо се е променило!
Хайде сега, убийте ме с камъни!

Няма да те убием, защото аз също съм на твоето мнение. Ласките и обичта някой много грозно нарече мляскане. Каквото не търсим и не понасяме (обобщавам, извинете, ако не влизате в тази бройка, си го напишете).

По себе си съдя, ако не обичам един мъж, не изпитвам желание да го целувам. Или обратното - ако не изпитвам желание да целувам някого, не си мисля, че го обичам. Дори не си мисля, че поне малко го харесвам. Или го харесвам, но като приятел на приятел, а не за свой такъв.

# 49
  • Мнения: 41
Не се съмнявай в него...този човек държи на теб и те обича. Просто явно е дошъл такъв период във взаимоотношенията ви. Според мен направи нещо за вас....може да оставиш детето на някоя от бабите за една вечер и да си направите романтична вечеря, отидете на кино или някаде на уикенда само двамата. Бъдете просто само двамата, ако и тогава не се поразбуди малко без нерви и истерии поговори с него. Както си писала сега тук, спокойно и му кажи какво мислиш. НО личното ми мнение е че той също много те обича, просто може да е натоварен от другаде и да не иска да те притеснява или сте навлезли в такъв момент от взаимоотношенията си както вече споменах.

# 50
  • Мнения: 311


Интересно ми е това форумно явление, когато някой потребител иронизира друг, заради обобщенията, които извежда, а всъщност сам той обобщава Wink Нещо като крадеца вика - "дръжте крадеца"....

Не виждам какво лошо има ако някой реши да се разведе, понеже не получава секс по-често от веднъж седмично. Ами това си е неговия живот, неговото решение. Кои сме ние да съдим Shocked При положение, че подобно решение не засяга нас, нито някой се опитва да го направи норма, защо е нужно да размахваме пръст, че и да правим цели статистики на тази база?

Изумително е колко много хора се смятат за толерантни и широкоскроени, а не успяват да погледнат над тесногръдието си....
Това са обобщителките , сеирджийките ...
те винаги влизат да се надсмеят ,
но забележете , никога няма да споделят
нещо лично .

# 51
  • при късмета
  • Мнения: 24 094
Ето там е работата, че по себе си съдите за всички останали. Приемете, че има хора, които изразяват емоциите си по различен начин и честотата на това изразяване също е различна от вашата.

Но, за да разбереш един човек, е нужно да приемеш неговата гл. точка. Аз по-скоро това приемам за обич - разбирането на другия, нищо, че е различен от теб.

Вярно, че понякога се събират хора с различен темперамент и разминаванията започват на единия да тежат повече отколкото на другия.
Тук пак трябва да се върнем на разбирането на другия и кръга ще се повтори по същия начин.
Ако единия се запъне, кръга ще си остане отворен и няма да се разберат.
Но това в никакъв случай не означава, че не се обичат.

# 52
  • Мнения: 5 060
Както хубаво си го описала на нас, така му го кажи в очите.
Има не емоционални мъже, които за съжаление, нямат и дарба да четат мисли.
Успех.

# 53
  • SF
  • Мнения: 21 413
Ето там е работата, че по себе си съдите за всички останали. Приемете, че има хора, които изразяват емоциите си по различен начин и честотата на това изразяване също е различна от вашата.


Аз пък толкова умишлено го написах това, че съдя по себе си, за да не се почувства някой друг включен и заметен под моето чердже. По себе си ще съдя, докато не получа достатъчно красноречив пример от тебе или някой друг, който да ми покаже, че нещата са иначе и че аз с моя опит съм сгрешила категорично. По себе си съдя, като човек от тази планета, приличащ на останалите. По себе си съдя за много неща и ако смятам, че нещо изкривявам от общата картинка, веднага бих и мога да го променя. Не съм искала да ти отварям работа с това изречение. Аз казвам как би било в моя живот и с моите чувства. Не съветвам авторката да се разведе или да продължи да живее без любовта на съпруга си. Не се бъркам и не налагам мнение. По себе си съдя, че не бих постъпила така, както някой ме посъветва във форума, дори и да отворя тема с конкретен въпрос. Разнообразието ще е пълно. Спорове, различия, дискусии, нападки. Но дори цветът на блузката не бих си сменила, ако някой тук напише, че той ще си избере друг цвят. По себе си съдя. А когато те опозная из основи, ще ползвам и твоя опит. Стига да ми пасва.

# 54
  • Мнения: 311
Той може и да я обича , но какво от това
след като авторката се чувства нещастна ,
защото не получава нежността от която има нужда .
Нея не я грее такава обич с мечти за къща на село .
Иска да се чувства пълнокръвна жена -желана , галена .
Ако той си е такъв темерут , а тя гореща жена ,
може и да избие нанякъде .
Или ще повехне или ще го потърси на друго място .
А може и ако говори с него , нещо да се промени .

# 55
  • Мнения: 712
С риск да ме освиркате... Ти даваш ли му всичко, от което той има нужда? Той получава ли от теб всичко точно както го иска? Кога за последно си направила нещо за вас двамата, вместо за вас тримата?
За съжаление жените се превръщаме в майки и домакини толкова скорострелно, че забравяме, че мъжете ни не са се влюбили в нас заради това колко продължително можем да дундуркаме бебето или колко бързо можем да сготвим 5 манджи.
Прочети книгите на Лариса Ренар - мисля, че ще помогнат.  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 873
Като прочетох темата, стигнах до извода, че май няма значение дали си 42-годишна, слаба и поддържана или по-млада, но пухкава и едва успяваща се да се добере до салона за разкрасяване, поради вечното жонглиране между работа и семейство; няма значение дали редовно правите секс с половинът, когато извън леглото нещата между вас не са ок или пък обратното-не правите секс, но пък се разбирате добре, иначе; няма значение дали имате пари или ви е налегнало безпарично ежедневие.....Има значение как възприемате понятието "любов" и как го изразявате-вие, жените и вие-мъжете (което не се предопределя само от пола, ами и от семейният модел на вашите родители). Има значение и това, че с времето явно любовта се променя-първо е бурна и неудържима, двамата индивиди сякаш се стремят да се запазят един за друг, да запазят връзката си, а после постепено се измества от привързаността, навикът, приятелството!
Тук всеки решава как да продължи-развежда се, забива ново гадже или просто се примирява, спасява се от постоянните терзания....зависи от човека и неговите разбирания за морал, съвест и право на лично щастие Peace

# 57
  • при късмета
  • Мнения: 24 094
Esmee, няма нужда да се променяш. Няма нужда никой да се променя. Хората са различни в това отношение и няма правилно или грешно.
Не си разбрала нищо от това което написах

# 58
  • Мнения: 5 710
Не мисля, че се изчерпва любовта.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Любовта, когато я има наистина, не се изчерпва.
Прочетох само първия пост, от него не оставам с впечатление, че вашата е изчерпана ... друга е думата... Помисли си - какво се случва с вас, какво правиш ти, какво прави той и какво може да направите и промените заедно. И си говорете - много и за всичко.

Общи условия

Активация на акаунт