Ако имате възможност,ПОМОГНЕТЕ!

  • 5 789
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 883
Мили момичета,става въпрос за болно детенце!За да разберете повече вижте тук:  http://www.boris.verdered.com/

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
утре имам ходене до банката и ще преведа пари

# 2
  • Мнения: 2 006
Имате и от мен скромна помощ.Дано пове4е хора откликнат,и детенце има шанс за живот.ЩЕ СЕ ПОМОЛЯ.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Искрено се надявам детенце да има късмет.

# 4
  • Мнения: 883
Аз не познавам детенцето и родителите му,но им стискам палци и желая от сърце малкото момченце да получи шанс за живот!Нека да ги подкрепим-който не може финансово би могъл да напише писмо или да изпрати картичка,на страницата има e-mail адрес.

# 5
  • Мнения: 704
В края на месеца, когато получа заплата, ще дам моя скромен принос. Това детенце е на същата възраст като дъщеричката ми, с разлика 1 седмица - направо ми иде да се разплача.

# 6
Аз съм майката на Борис - детето, на което до 3 месеца трябва да се направи костно-мозъчна трансплантация в чужбина, във Франция.
Ако имате ваши познати, които са били лекувани или са контактували с болница "Сен Луи", Париж, моля пишете ми и споделете мнения или дайте съвети.
Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват и ще ни помогнат в тази трудна битка за спасяване живота на нашето дете!

# 7
  • Мнения: 910
Искрено се надявам всичко да се подобри и оправи. Пожелавам ви много късмет и щастие.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 618
От цялата служба ни удържаха парите за храна и ги преведохме за детенцето на нашия колега. Дано малко от малко да помогнат и бързо да се събере необходимата сума. Късмет от сърце!

# 9
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Желая от все сърце късмет!!!Ще се моля за Борис и семейството му!!!

# 10
  • Мнения: 128
с много надежда и вяра , офисът ни не е много голям, събрахме 75лв, днес ги изпращам

# 11
  • София
  • Мнения: 1 228
Ние също събрахме в офиса 1125 лева и ги изпращаме утре.
Искрено се надяваме операцията да се състои... Плаках, докато четях историята..., но пък организирах после цялото събиране.
Едва ли не индивидуално агитирах колегите...
Още сигурно почти толкова са преведени и индивидуално по банков път.
Исках да кажа - агитирайте и вие вашите колеги и познати.
Струваше си.  Дано успеем да помогнем!

# 12
  • Мнения: 2 099
Егати и ние преведахме пари,ама скапаните банки ограбват направо почти половината сума Imp съжалявам,че нямам големи възможности  Confused

# 13
  • тук-там
  • Мнения: 5 695
Цитат на: svetlamet
Аз съм майката на Борис - детето, на което до 3 месеца трябва да се направи костно-мозъчна трансплантация в чужбина, във Франция.
Ако имате ваши познати, които са били лекувани или са контактували с болница "Сен Луи", Париж, моля пишете ми и споделете мнения или дайте съвети.
Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват и ще ни помогнат в тази трудна битка за спасяване живота на нашето дете!


Ужасно съжалявам, 4е трябва да преживеете този кошмар. Знам отли4но за какво става дума. Моето брат4е се разболя на 4 години от остра лимфобластна левкемия, което е малко по-благоприятна диагноза от миелобластната. Направиха му транслпантация на костен мозък в Израел, където беше двойно по-евтино от Франция. Бих била щастлива да помогна на Борис (не само финансово). Надявам се, 4е той е ве4е в ремисия (не из4етох епикризата, ужасно ме плашат тези документи). Ако искаш, пиши ми ЛС. И кураж, винаги има надежда! Стават и 4удеса!

# 14
  • Мнения: 3 091
Миличкото детенце - дано има късмет Борислав!!!
В случай, че не знаете - обърнете се за помощ към Министерството на здравеопазването. Най-ефективен е начинът за събиране на пари чрез смс-и. Глобул или Мобилтел имат подобна политика. Ще успеете!
Стискам палци!

# 15
  • Мнения: 3 091
Сега видях, че вече сте се обърнали към Министерството. Записах си банковата сметка. Дано помогнем!

# 16
  • Мнения: 6 323
Днес се чух отново с майката на детенцето.
Отново са в болница.
Все още нямат потвърждение от клиниката във Франция, а и още не се знае дали някой от родителите може да бъде донор или не.
Лошото е, че в случай, че никой от родителите не може да бъде донор, то тогава необходимата сума за операцията ще скочи на 250 000 евро.

Благодаря от името на родителите на детенцето на всички, които се включват в кампанията за набиране на средства!

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Маmma, а заЩо са реШили да оперират мале4ко то4но във Франция ? Проверявали ли са как стои въпроса и в други страни за да имат все пак и други алтерантиви. Предполагам 4е да ама все пак да попитам. Тук в Милано съЩо има две отли4ни болници в които се извърШват какви ли не операции , не мога да кажа ниЩо за цени но може да се провери.
Така ми се иска да се оправи детенцето !
Не губете надежда!!!

# 18
  • Мнения: 712
Цитат на: mcdirock
Маmma, а заЩо са реШили да оперират мале4ко то4но във Франция ? Проверявали ли са как стои въпроса и в други страни за да имат все пак и други алтерантиви. Предполагам 4е да ама все пак да попитам. Тук в Милано съЩо има две отли4ни болници в които се извърШват какви ли не операции , не мога да кажа ниЩо за цени но може да се провери.
Така ми се иска да се оправи детенцето !
Не губете надежда!!!



Наистина, защо във Франция???? Малко по-горе МТЗ каза, че нейното братче е било оперирано в Израел. Няма ли време за ново търсене? Все пак парите също са от значение, особено ако се наложи да се търси донор на друго място. Не може ли Министерство на здравето да предложи списък с възможни болници и в други държави? Ще се поровя за малко повече информация. Междувременно стискам палци всичко да е наред!!!

Другата седмица ще взимаме заплати и с колегите ми ще помогнем с каквото можем.

# 19
Стискаме палци на Борис !!!

# 20
  • Мнения: 4 473
ГОСПОДИ,дано всичко бъде наред! Praynig  Praynig  Praynig

# 21
Отново пиша във форума, въпреки че все още нямам кой знае какви новини. През миналата седмица бяхме в София, за да направим типизация HLA, която да установи може ли някой от семейството да бъде донор. забавихме се ,защото малкия Борис пипна силна инфекция с повръщане, силно разтройство и температура над 40 градуса.
Новини от Болницата в Париж ще има едва след като изпратим резултатите от изследванията и пълна епикриза за проведеното лечение.
Защо Франция, защо Париж, защото там ни предложиха подкрепата си много мои познати и приятели, с които съм се запознала и сближила покрай моята работа, те настояха да поемат и платиха първоначалните консултации с лекарите, като твърдят, че това е може би най-добрата болница за лечение на деца с левкемии. Болницата е създадена преди 400 години, от 40-те години лекуват левкемии, а от 50-правят трансплантации. Това е времето горе-долу, през което се създава държавата Израел. И за там също имам предложение, но има известни притеснения.
Това е до момента
Поздрави на всички мами, желая  децата им да са здрави и винаги обичани!!!
Светла Методиева

# 22
  • Мнения: 712
Здравейте, момичета!
Знае ли някой какво става с Борис?
Дали са излезли резултатите от изследнанията за съвместимост?

# 23
  • Мнения: 6 323
Новините са обнадеждаващи - член от семейството е подходящ да стане донор и вече се очаква да се назначи дата за заминаване за Франция и извършване на операцията.
Събрани са първоначално необходимите средства (за самата операция), но са необходими още 60 000 евро за последващата терапия, която е от изключителна важност.
Вярвам, че с помощта на всички ще успеем да съберем необходимите средства.

# 24
Здравейте мили родители!
Честитя на всички Коледа и Нова година и пожелавам вашите деца да са много здрави и къщата ви винаги да е огласена от детски смях, в нея да цари мир, разбирателство и сговор!!!
Сега за Борис... Резултатите от HLA типизацията излязоха - има пълна съвместимост между Борис и брат му Алекс /шансовете бяха ок.25-30%/, така че това е нашата най-добра новина за Коледа. С парите напредваме също, благодарение на хилядите хора, които се вълнуват от историята на нашия син. Сега след като вече сме изпратили окончателно всичко във Франция очакваме да ни отговорят конкретно с какво трябва да продължим.
Поздрави
Св.Методиева

# 25
  • Мнения: 2 596
Ще се молим за Борис!!!
Скъпа мамо, няма нищо невъзвожно за този, който вярва. Исус умря за нашите грехове и в Неговите рани ние имаме изцеление. Той ще снабди парите, които са необходими като подбужда хората за това и ще държи ръцете на лекарите.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 228
Отдавна търся информация за това детенце, затова вадя тази стара тема:
Някой знае ли какво стана с операцията на Борис?  Sad

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
подбутвам темата малко нагоре ...

# 28
  • Мнения: 6 323
Майката на Борис ми се обади.
Разминали са се с трансплантацията, тъй като се е оказало, че миелобластната левкемия на Борис е от рядък подтип, който може да се оправи само с подходяща терапия.
Престоят в болницата в Париж обаче е струвал по 950 евро + разходите за храна, път и т.н.
Въпреки че вече не е нужна сума за извършването на операция, родителите и детето все още имат нужда от финансова помощ.

Детето вече се чувства по-добре, даже се обсъжда тръгването му на детска градина.

# 29
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ами това е чудесно!Дано младият  организъм  пребори болеста и Борис да се радва на спокойно и безгрижно детство newsm10

# 30
  • София
  • Мнения: 1 228
Това е една хубава новина, благодаря, Мамма  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 6 323
Публикувам тук писмото, което получих днес от Светла Методиева (майката на Борис):

"Бих искала да разкажа за това, което се случи с Борис
от февруари до момента.

През февруари бяхме в Париж, в болница Робер Дьобре и
за консултация в Сен Луи .
Френските лекари установиха, че Борис има миелобластна левкемия, но не подтип М2, а М4, който има по-добра прогноза за преживяване и по принцип във Франция не се трансплантира, освен ако не настъпи рецидив. Оттогава ние се молим заболяването му да не рецидивира и да му се размине трансплантацията.

Професорът ни увери, че имаме изключителния късмет брат му да е 100% съвместим и да бъде потенциален донор за Борис, защото само 25% от децата има съвместими братя или сестри.
Междувременно през април се оказа, че трансаминазите са неколкократно по-високи от нормите и след изследване за хепатит, лекарите констатираха, че е заразен с вируса на хепатит С. Отново хоспитализация и страхове как ще успее да се пребори с този коктейл от болести. За съжаление той е само един от многото заразени с хепатит С деца... и не само деца. Веднага предупредихме френските лекари и преместихме планираните за м.май контроли за месец септември.

Не искам да си спомням средата на месец юни, когато Борис настина и се появиха същите симптоми, както в началото на левкемията и това ни накара отново да преживеем спомена. Слава богу, той също, редом с нас се бори много и се справи!!!

През месец юли си позволихме едно незабравимо семейно пътуване  из България, бяхме в Родопите, Пирин, Рила, от което изпращам някои снимки.

А през септември имахме насрочени дни за консултации в две болници в Париж - за левкемията и хепатита.
Изследванията, направени в болница Робер Дьобре, консултацията с Проф.Барюшел в Сен Луи и тази в Бисетр с лекар хепатолог показаха, че Борис е едно енергично и жизнерадостно дете, което се развива много добре.
 
Професорът изказа мнение, че не е необходимо да се правят миелограми /костно-мозъчни пункции/ на три месеца, което само травмира детето, а да се следи кръвната картина. Препоръча да продължи следенето на черния дроб и на сърцето. Изказа мнение, че трябва да се мисли за социализирането на детето - детска градина, събиране с деца.

Относно хепатита получихме резултатите миналия петък, които много ни зарадваха. Борис е все още позитивен за хепатит С, но PCR-а е
орицателен, което значи, че вирусът е срещнат добре от организма му  и може да се окаже преодолим с възстановяването на имунната му система. Имаме големи надежди!!! Все още очакваме PCR изследването на кръвта, за да могат лекарите да направят изводи за в бъдеще. Веднага щом ги получим ще изпратя съобщение.

Това, което ми предстои след няколко дни е пътуване до София за среща с представители на Министерството на здравеопазването, лекари и родители, която да избистри начините за лечение на деца в чужбина, взаимодействието между институциите, лекарите и
родителите в името на децата.
Аз ще пътувам с лекари, сестра и психолог от Детската онко-хематологична клиника на болница Св.Марина във Варна.

Ако има родители, които желаят да бъдат поставени техни въпроси на тази среща - нека ги изпратят до понеделник на мейл svetlamet@yahoo.com

Най-добри пожелания за здраве
Светла Методиева"








# 32
  • Мнения: 883
Mamma, много ти благодаря за информацията, страшно се радвам, че Борко върви към оздравяване! Дано, дано най-накрая оздравее напълно, на снимките изглежда много по-добре от преди!!

Общи условия

Активация на акаунт