Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 10

  • 57 506
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
Аха, аз също от онази промоция на 5лв взех две (пише си 20лв на гърба), едната отиде за подарък, другата си чака щерката. Сега, ако пак ги пуснат на 5лв, бих взела 1-2, макар да нямам за момента на кого да подаря, ще чакат... живот и здраве...  Simple Smile

# 91
  • Мнения: 11 826
Да, с някоя от промоциите на Сиела -50%, ще става пак за подарък. Днес обаче нямат тази промоция, а помня добре, че миналата година имаха със сигурност на 6.09, доне не са решили да спрат..

# 92
  • у дома
  • Мнения: 7 155
Да, с някоя от промоциите на Сиела -50%, ще става пак за подарък. Днес обаче нямат тази промоция, а помня добре, че миналата година имаха със сигурност на 6.09, доне не са решили да спрат..

Според мен просто скоро правиха и затова  Peace

# 93
  • Мнения: 3 379
О, ние също чакаме Роалд Дал с нетърпение. Той се запали сега и по книгите на Майкъл Морпурго и сега ги дебнем в библиотеката или ще трябва да ги купуваме.

Сиси, Морена, на мен ми пратиха първата книжка от Еко Публишинг. Втора обаче така и не дойде и я купихме, тъй като малкият много хареса първата. Не съм видяла, че има трета, иначе и нея бих купила. Не съм им писала, ще изчакам да видя дали вие ще получите отговор и какво са писали.

Дяволът на числата и ние я купувахме преди време при някакво намаление. Светле, за каква възраст е ОК да я предложа? Още не съм я давала на Гого, но наскоро захвана Юнгата Нуличка и прочете някъде 30-35 страници и я остави - каза, че му е станала малко трудна за разбиране. Иначе оттам научи какво е конгруентни числа Simple Smile

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
Откровенно, казано изобщо не ги очаквам скейтовете.
SZA, за "Дяволът на числата" виж тук резуме на Анда, ще те ориентира.  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 3 379
Мерси, Морена, погледнах и наистина пише за по-голямо дете (аз като я прехвърлих също така ми се стори). Но на мен Юнгата Нуличка ми изглеждаше като да става за него, а явно не бях преценила добре, та затова питам и Светла. Иначе Математика за малчугани например му я четох като беше на 5 и половина и още си я спомня като "една много интересна книжка за математиката, която четохме на Велинград едно лято..." Simple Smile

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
О, за Юнгата Нуличка и аз ще чакам Светлето да си каже мнението (и родителско, и професионално такова) за каква възраст, а също и "Бюро за изгубени числа"... така и така стана дума.  Grinning
Математика за малчуганите и ние я четохме на 5-6г. (и това лято, а щерката след 4 дни ще прави 7г.) и много се хареса.  Simple Smile

# 97
  • Мнения: 7 106
Много офф, прощавайте но, Моренка,

 
Скрит текст:
да не би с твоята щерка да сме родени на една и съща дата 10 септември  Heart Eyes?

Иначе и аз благодаря за инфото за "Дяволът на числата", ще я имам предвид за в бъдеще, щом я препоръчвате   bouquet

# 98
  • у дома
  • Мнения: 7 155
Дяволът на числата-около 6-7 клас,въпреки ,че моето е чете миналата година,но ми задаваше доста въпроси...
Юнгата Нуличка я препоръчвам даже и след Дяволът...-има за еднакви триъгълници,което се учи чак в 7 кл и стила определено  е за по-големи деца...
За 4-5 кл от Льовшин препоръчвам Бюро за изгубени числа   Peace
 

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
Светле,   bouquet Heart Eyes

Зори, точно така, значи.  Hug

# 100
  • Мнения: 3 379
Светле, много благодаря и аз!

# 101
  • Варна
  • Мнения: 2 443
"За дяволът на числата" - тъкмо в момента сме я преполовили (стигнали сме до 7 нощ) и смея да кажа, че става и за четвъртокласници, посещавали школи по математика. Четем я заедно със сина ми, ако се налага нещо да обяснявам, но ми прави впечатление, че книгата върви по стъпките на темите в школите и реално до сега единственото ново нещо бе редицата на Боначи. Започва се с редиците на Гаус, минава се през историята на числата, после през простите числа, после през триъгълните и квадратните числа и стигнахме до зайците на Боначи. Книгата е забавна, върви леко и бързо, така че става и за 10 годишни малчугани, поне от това що четох с него до тук.

Иначе "Юнга нуличката" и аз мисля, че е за по-големи деца. Пробвах това лято моето дете, но го загубих някъде в началото около Питагоровия остров.

Аз искам да похваля една друга математическа книжка - "Необикновената история на математиката":
http://www.book.store.bg/p132782/neobiknovenata-istoria-na-matem … -dzhoyl-levi.html
сега я чета аз, а като порасне още малко детето, надявам се и той. От тук научих що е то аликворни дроби Simple Smile.

# 102
  • Мнения: 3 379
Днес купих за малкия новата издадена книжка на Роалд Дал "Огромният крокодил". Прекрасна! Детето почти заспиваше и ме моли "Мамо, дочети я, не спирай" Simple Smile А онзи ден баткото си избра Дневниците на загубенячката, втората книга, след като братовчед му му даде да чете първата. Интересна му е, от типа "еднодневки". Няма лошо, нека чете Simple Smile

# 103
  • Мнения: 1 927
И Марти се зариби с Дръндьовците, планирам да я пробвам със дневниците на Загубенячката. Тези дни ще й потърся Роалд Дал с "Огромният крокодил".

# 104

Общи условия

Активация на акаунт