IPL фотоепилатор Philips Lumea ви осигурява перфектно гладка кожа до 6 седмици!

  • 47 736
  • 510
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1
Здравейте,

В сайта на Филипс, в серията Лумеа има 4 вида апарати за обезкосмяване. Два от тях имат допълнителни приставки и са за цялото тяло (SC2008/11 и SC2003/00).  
Разликата в двата апарата се изразява в броя импулси и светлинния поток.
По-конкретно, SC2008/11 има:  Приставка за тяло: 2,5 – 5,6, Приставка за бикини линията: 2,9 – 6,5, Приставка за лице: 2,6 – 5,9.
Докато SC2003/00 има: Приставка за тяло: 2-6 J/cm2, Приставка за прецизно третиране: 2-6 J/cm

Моля да за малко повече разяснение относно светлинния поток (J/cm2). Има ли разлика в ефективността на процедурата при няколко стотни разлика в параметрите? Предполагам светлинния поток е разликата между професионалните уреди в центровете и тези за лична/домашна употреба. В този смисъл колко  J/cm2 е минимума при зони, при които години наред са третирани със самобръсначка?

Отделно, преди време съм ходила на IPL процедури и останах много доволна от ефекта. Тогава обаче беше задължително косъмът да е поне 2 мм е изникнал. В ръководството на Лумеа пише, че кожата трябва да е гладко обръсната. Това задължително условие за всяка процедура ли е и при леко наболи косми ще бъде ли ефективна процедурата?

Трето, и последено Simple Smile -  при естествен мъх по лицето, в който преобладаващото окосмяване е русо, но има някой друг по-тъмен косъм, може ли да се правят процедури без да се налага бръснене или  късо подстригване на зоната? Ще има ли ефект върху тъмните коси без да се налага да се епилират русите?

Поздрави,

# 301
  • Мнения: 14
здравейте може ли да се правят процедури при разширени вени и да се ползва за цялата -бикини зона благодаря.

# 302
  • Мнения: 3
Интересува ме този уред дали може да се използва и за по-деликатните зони-мишниците,триъгълника,лицето и също така болезнен ли е и доколко?

# 303
  • Мнения: 1
Зравейте, колко често трябва да се използва.

# 304
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!
Предполагам, че уреда е добро решение за много нежна, лесно раздразнителна кожа?
С този проблем вече съм отчаяна от обикновените самобръсначи и епилатор.
Вдъхва ми голямо доверие марката на продукта- Филипс, и за първи път чувам за уреда днес- тоест, не бях предполагала, че има подобен за домашно ползване. Мисля, че цената му е висока и трудно достъпна за съжаление, спрямо нашият стандарт Sad, но предполагам, че ефектът ще си заслужава.

# 305
  • Мнения: 1 080
Аз искам да попитам колко често трябва да се използва, колко време би отнело и дали е безопасно за кожата?

# 306
  • Мнения: 1
This product can be used in black skin?

# 307
  • Мнения: 1
Здравейте,

Интересува ме дали модел СИСТЕМА ЗА ЕПИЛАЦИЯ IPL, НА ЛИЦЕ И ТЯЛО PHILIPS SC-2001/01 има отделни приставки за лице и бикини зоната или приставка за прецизност.

Бихте ли ми казали и каква е цената на SC2003/00?

След необходимия брой първоначални третирания колко дълго се задържа резултатът? Има ли някакво вредно въздействие този уред върху репродуктивните органи, когато се използва в бикини зоната?

Благодаря!

# 308
  • Мнения: 1
 Wink Здравейте!Мен ме интересува въпросът за премахването на окосмяването в интим зоната....и по-специално до каква степен защото в момента използвам кола маска за тази зона и е доста болезнено!  Cry Има ли вероятност като е нежна кожата да се увреди от IPL процедурата...тъй като моите косъмчета са доста тъмни?  Rolling Eyes

# 309
  • Мнения: 1
Колко е трайността на обработената зона и през какъв период от време може да се използва уреда?

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 9
Знам всичко за технологията и в магазина отидох да ги видя- моят въпрос е дали ще бъде ефикасен при мен- имам хормонален дисбаланс- увеличен е тестостерона, андростендион и DHEAS. Бих била толкова щастлива ако се справя с окосмяването веднъж завинаги- окосмяването е много силно изразено и в областта на лицето- а това е истинска драма за мен. Бих искала да имам гладката кожа за която мечтая, а не да се притеснявам докато гушкам децата си. Да те ме обичат, аз също, но това ме депресира все по- често. Имам чуството, че колкото повече ги махам, те все повече растат.

# 311
  • Мнения: 1
Здравейте.
1. Дъщеря ми е на 13 години, може ли да изпозва уреда за интимната зона, има ли опастност от кожни проблеми или от негативно влияние в/у вътрешните органи ?
2. Има ли проблем да използваме едни и същи накрайници и аз и тя?
3. Ефектът от този вид епилация кога се вижда? Т.е. косъмчета падат в процеса на епилирането, по-късно или е необходимо неколкократно третиране?
Благодаря Wink
 

# 312
  • Мнения: 1
Здравейте! Искам да разбера дали е подходящ уредът за моята кожа - светла с много лунички, а косата ми е светло кестенява? И колко често трябва да се използва, за да бъде по-дълготраен ефектът от обезкосмяването? Благодаря!

# 313
  • Мнения: 31
Здравейте д-р Павлова,

Имам следните въпроси:

1. Обикновено фотоепилация не се препоръчва при бременност и кърмене. Искам да разбера този уред дали е съвместим за тези периоди. Ако не, защо? Какви биха били страничните ефекти или просто липсват данни за въздействието? Доколкото ми е известно лъчите не навлизат в кръвообращението, аз разсъждавам, че не би имало проблем за плода или бебето.
2. IPL e нов метод за епилация, до колкото съм чела е измислен 1992г. Интересува ме дали има проучвания за последствията върху кожата в дългосрочен период, 10, 20 и повече години. Мисля, че за всеки ще е интересно и полезно да научи подобни данни, преди да реши дали и колко пъти да се подлага на IPL процедури.
3. Бих искала да разбера разликите с уредите за професионална употреба. Този уред колко часа може да се ползва?
4. В салоните за красота или клиниките, които прилагат IPL твърдят, че космите изчезват след 6 процедури и след това поддържащи веднъж годишно например. Колко целесъобразно е да си купиш уред за 6 пъти употреба, пускането на пазара на подобен продукт не компрометира ли очакванията за ефективност?

Благодаря

# 314
  • Мнения: 1
Здравейте, д-р Павлова. МОят въпрос е дали може уреда да се използва за много светъл мъх по лицето под бакембардите?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт