Парфюмни размисли и страсти - 183

  • 67 263
  • 743
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 656


А Х ,   М О Р Е Т О . . .

Много подходящи за горещите летни ваканционни дни са ароматите, включващи в състава си нотки на морска вода. Акватичните нотки се използват в парфюмите, за да придадат свежест и да освежат ума и сетивата ни. Често парфюмните къщи издават морски версии на утвърдените си аромати, за да ни вдъхновят за предстоящата морска почивка или да ни напомнят за безгрижните дни на така дълго очаквания годишен отпуск.

Акватичните нотки обикновено се позиционират във върха на аромата, тъй като са силно летливи. Така парфюмът се отваря със свежест и чистота, така желани в горещите дни. Тези нотки успешно се комбинират с плодови, цветни и билкови нюанси.

Въпреки че акватичните съставки са широко приложени в мъжките аромати, дамските заглавия отдавна не са табу за тях. Класика са Aquawoman Rochas, Coolwater Davidoff, Acqua 330 Emilio Pucci, акваверсиите на Angel и Alien, дори Montale не са пропуснали тази ароматна група и са създали Embruns d'Essaouira и Sandflowers. Заслужава си да се споменат също Fiore dell'Onda и Nostos на L`Erbolario, Ocean и Salt Air Demeter Fragrance, Aqua Motu Comptoir Sud Pacifique. Повечето от тях са с приложение както в мъжкия, така и в дамския парфюмен гардероб - та нали една прекрасна ваканция е винаги за двама   Heart Eyes



Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.


# 1
  • Мнения: 8 809
Ау, това ще е моя тема. Много харесвам парфюми, които се отварят с нотки на свежест и чистота. Ще чета внимателно и ще видя кое ще пробвам с идея за придобиване. Simple Smile Мерси за темата!

# 2
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Атти, благодаря за темата   bouquet
Не харесвам акватични ноти, нито при дамските, нито при мъжките парфюми. Видя ли вода в състава мога спокойно да мина и без тест. Последните ми две разочарования -
http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Hermessence-Epice-Marine-18851.html - това беше нещо безумно, объркващо, горчиво, мъхесто, с много кимион и мокро.
http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Hermes-Terre-d-Hermes- … raiche-24060.html
Тук са отнели красивото дърво и ветивер на парфюма, за да сложат водни нотки. Твърдо не ми хареса Crossing Arms
Надявам се Елица да ми прости тези впечатления Hug, но тя е зависима от водата  Wink, знам!

# 3
  • София
  • Мнения: 542
С позволение на парфюмните феи тук, бих допълнила списъка и с ..... Issey Miyaké L'Eau d'Issey. Този "древен" аромат проучих едва преди седмица, за съжаление след завръщането ми от морския бряг. На мен лично ми идват малко "промити" от водна стихия цветя, с трайност цяло денонощие. Но си го представих като удар в десятката именно на брега, където палещите лъчи на слънцето и солта биха облагородили уханието му.

# 4
  • Мнения: 17 546
Нямам представител на акватичната група в гардеробчето си. До сега не съм открила някой, който да ми грабне сърцето. Дори мисля, че няма да се намери такъв, защото в изброените, които познавам има обща дразнеща ме нотка, която подозирам, че идва именно от включената в състава морска вода. Обожавам морето, но ще си мириша на други неща и ще поемам неговото ухание, идващо само от него. Достатъчно ми е.  Grinning Надявам се да се появи все пак някой аромат от тази група, който да открия, харесам и ми стои добре, защото се оказва, че около морето другите парфюми се държат много различно и не добре, за разлика от градска обстановка, и това рязко намалява броя на тези, които мога да ползвам около морето от тези, които притежавам.
Единствено Essence Narciso Rodriguez, в който няма акватични нотки, ми е хладен и свързвам с морето някак. А това лято не можах да нося нищо друго от седемте флакона, които носех, освен Infusion d'Iris Prada.

Благодаря за темата!  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 857
Благодаря за новата тема, Атти!   bouquet

Обичам акватични нотки и естествено имам любим аромат с акватични нотки,на който не мога да се наситя, откакто се появи миналата пролет -  Aqua Oriens Van Cleef & Arpels  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 38 523
Като си гледам гардероба май и аз не съм много-много фен на водата.
Имам една Нивеа с морска вода.
CK One Summer имах миналото лято.
Въобще син цвят нямам в гардероба.
Само едно синьо Си-тру, което наистина е много водно и точно заради това не го нося.

# 7
  • Мнения: 813
Не харесвам акватици и никога не съм носила. Изобщо не ги и търся , дразнят ме и в моята глава  нямат нищо общо с чистотата, камо ли с морето. По това време на годината вече мисля за есенно-зимни парфюми Party

# 8
  • София
  • Мнения: 1 210
Рядко харесвам акватици, защото в повечето случаи се нетрайни, а и харесвам по-плътните бази.
Любим ми беше Aquawoman - изпръскала съм поне 2 флакона.
Последният, който ми хареса, но не и до степен да го купя беше Acqua di Sale на Profumum Roma.

# 9
  • Франция
  • Мнения: 898
Не харесвам акватици и никога не съм носила. Изобщо не ги и търся , дразнят ме и в моята глава  нямат нищо общо с чистотата, камо ли с морето. По това време на годината вече мисля за есенно-зимни парфюми Party

Буквално валидно и за мене  Simple Smile

В момента дилемата ми е кой от двата ще е по-малко задушлив в трамвая и за колегите ми - Нахема или Мицуко  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 5 656
Отровата е в дозата  Grinning Лично аз гласувам за Нахема  Heart Eyes

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
По темата имам от миналата година Roberto Cavalli Acqua , харесва ми , но не за постоянно носене . На жега ми харесва как стои и е траен като за акватичен (малко странно сладък ми идва) , но настина трябва да имам настроение за да го сложа, не ми се струва толкова фреш  Rolling Eyes
По описание харесах Extraordinary Roccobarocco for women заради неролито , харесвам го.  Обаче ако се взима ще е на сляпо Thinking
Да сте има ли опит с него?

# 12
  • Франция
  • Мнения: 898
Отровата е в дозата  Grinning Лично аз гласувам за Нахема  Heart Eyes
И аз натам клоня.  Simple Smile Чист парфюм е и от две капки има шанс само аз да си го усещам, а в топло време розата се дипли убийствено красива и мека  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 31 206
Не харесвам акватици и никога не съм носила. Изобщо не ги и търся , дразнят ме и в моята глава  нямат нищо общо с чистотата, камо ли с морето. По това време на годината вече мисля за есенно-зимни парфюми Party

Буквално валидно и за мене  Simple Smile

В момента дилемата ми е кой от двата ще е по-малко задушлив в трамвая и за колегите ми - Нахема или Мицуко  Mr. Green
И аз във вашата група. Hug

Гласувам за Митсуко.

# 14
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 476
Да се отбележа и аз в новата тема Simple Smile
Атти,   bouquet Hug
С удоволствие изчетох написаното от Атти за акватиците, както и съветите на Натали за начинаещи като мен. Вече с друга стъпка ще влизам в парфюмериите Simple Smile Simple Smile
Преди 2-3 години съм носила лятото този аромат на Ескада, беше ми подарък за рд , който е посред лятото и с идеята , че е морски, но не знам дали е точно такъв http://www.fragrantica.com/perfume/Escada/Escada-Marine-Groove-7303.html Казано честно без да знам защо , не бях много очарована, даже дъщеря ми го доизпръска. 

Общи условия

Активация на акаунт