Парфюмни размисли и страсти - 183

  • 68 123
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 3 808
Здравейте !
Имам въпрос дали тези двата парфюма могат да се намерят на летище София или Варна?!  Rolling Eyes

Скрит текст:
Скрит текст:
На летище София - не

# 466
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Циндил - Пиндил, благодаря ти!   bouquet

# 467
  • София
  • Мнения: 849
Нещо това упражнение с парфюмната моногамия и на мен не ми се получава  Laughing
Да нося само един парфюм или пък в него да е събран целия ми живот - абсурд! Никога не съм имала такъв момент, от най-ранна възраст.. ако ще дезодорант да е било, все са били поне няколко.
Знам, че за много от "нормалните" хора е нормално да имаш само един парфюм, но на мен ми е странно.. Както и с дрехи, обувки, храна, любими места и т.н. - все в един момент ти се приисква и нещо различно. Нали?
Скрит текст:
Така като се замисля, май само с мъжете съм моногамна  bowuu

А днес благодарение на една мила дама (която неведнъж ме е вкарвала в грях  Heart Eyes) разнaсям Narciso Rodriguez Amber Musc.. На първо четене ми прилича малко на Фор хър ЕДП Интенз, с добавено малко Estee Lauder Wood Mystique, иначе казано - роза и ауд. Пачули за щастие не усещам, освен ако не си забода носа до кожата (и по-добре  Laughing). По-опушен и по-остър/нахален от Фор хър ЕДП Интенз (който е моят фаворит от всички версии на фор хър), определено носи съвсем различно настроение и заряд. Ще го разносвам пак преди да реша окончателно, но на този етап нещата отиват към бутилка  Laughing

# 468
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Хубав е този Нарсисо,, вече няколко пъти се поливам от тестера, но той не ме харесва.Срамежливо се спотайва..и не се разкрива в цялата си прелест...

# 469
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Идвам да споделя, че Лаленцето ми пристигна точно за 3 дни  Crazy

Шапка им свалям на Байредо, бързи са. Някои поръчки от българск сайтове идват по-бавно.

Та ако някой се е чудел дали да поръчва от официалния им сайт, да дава смело  Laughing

# 470
  • София
  • Мнения: 64
Цитат
3 ма претенденти
Memoir
Jubilation
Opus VII
няма къде да ги пробвам.кой да бъде избраникът?

Без прашинка обективност - Мъжкият Jubilation XXV (с римските цифри). Нищо по-помагащо не се намира в паметта ми, те са трудни за описване парфюми, не ги и познавам добре - твърде високо са ми и като цена и като комплексност. Но мъжкият юбилей е пурпурна прелест, как да го опиша - ако случайно си гледала Хобит 2 - като гласа на дракона https://www.youtube.com/watch?v=84CLnZZzsa8

# 471
  • Франция
  • Мнения: 898
Гласът на Камбърбач като парфюм?
Наострих всичките си сетива  Simple Smile

# 472
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Цитат
3 ма претенденти
Memoir
Jubilation
Opus VII
няма къде да ги пробвам.кой да бъде избраникът?


Без прашинка обективност - Мъжкият Jubilation XXV (с римските цифри). Нищо по-помагащо не се намира в паметта ми, те са трудни за описване парфюми, не ги и познавам добре - твърде високо са ми и като цена и като комплексност. Но мъжкият юбилей е пурпурна прелест, как да го опиша - ако случайно си гледала Хобит 2 - като гласа на дракона https://www.youtube.com/watch?v=84CLnZZzsa8
Благодаря
вече сведох претендентите до двама
Jubilation
Memoir

Първият е сравняван с мои любимци и вероятно ще ми хареса.
Вторият има интересна пирамида,  парфюмите с които го сравняват не са    сред любимците ми, но комбинацията абсент, кожа и тамян ме привлича, само дето пипера икардамона ми слагат леки спирачки.
Ще се почудя още малко и после хвърлям един боб да видим какво ще покаже и стрелям.

# 473
  • Мнения: 868
СЛ, не разбирам дали "сляпо" ще ги купуваш и защо се налага, но от тези, които си изброила моят вот е за Memoir.  И за него, и Джубилейшън трябва да обичаш тамян и то в сериозно количество, но първият е по-женствен и по-секси като цяло, макар и че двата може да са юнисекс. Пробвай обаче ако не си вече.

Аз тествах бегло Agent Provocateur Fatale, и не съм впечатлена. Доста сладък, с  доза подправки, но без осезаеми ноти на какао. Ами направо си е дизайнерски парфюм за публиката в мола.

Пробвах и новата колекция на Том Форд и отначало Mandarino di Amalfi ми допадна. След това мандарината бързо си отиде. Съгласих се с продавачката, че напомня на Малката Италия на Бонд. Лятна и свежа колекция, но напълно забравима и неоригинална.

# 474
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Pixie
  bouquet  bouquet
Определено обичам тамян в големи количества......
Защо искам да си взема на сляпо Амуаж,  отговора е ясен, но не ми се ще да си призная, че съм за риза с много дълги ръкави..

# 475
  • Мнения: 868
Ако харесваш тамян, вероятно и двата ще ти допаднат. Разликата е в нюансите, а те са наистина трудни за описване. И двата са комплексни, определено забележими. И в двата усещам подправки. Джубилейшън започва интригуващо, но поне върху мен, става досаден след време. Memoir е нощен парфюм Simple Smile  Усеща се тъмен, наистина. Има и малък елемент на сладост, но е напълно поносим и балансира всичко останало. Напомня на Nu Yves Saint Laurent, но е по-сух.  Успех в избора! Амуажите за мен са трудни за носене.


# 476
  • Мнения: 31 381
И за мен са много трудни. Тържествени, изискващи, страшно силни, сложни и много ориент. Някак ме притискат, изморяват и напрягат. Харесавам и бих купила Диа, но е факт че вече повече от 5 години не я купувам. Пробвала съм всички налични в София и не мога да понеса повече от един на проба, без други проби.

# 477
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
След като от два дни ровя за инфо, реших, че щом има тамян и кардамон не е зле  да се полея добре с NU ЕДР, стария този, който е като шайба, за да усетя комбинацията подправки тамян.
А се чудя много на Jubilation, защото я сравняват с Фам,  Митсуко, и Профумо на Акуа ди Парма, които са сред любимите ми парфюми.
Благодаря  bouquet

# 478
  • Мнения: 868
СЛ,  пръснах и двата (Мемоар и Джубилейшън). Имам ги като подарък от травел сет и никога не ги нося освен в къщи за тест или "reference point."

Memoir е значително по-сладък върху моята кожа. Представи си топлите, сладки дървесни ноти в 21, но по-тъмни. Кожата не се разкрива особено добре върху мене поне. С други думи, не е остра. Не усещам кардамона добре, ако това е фактор.

Джубилейшън не е толкова сладък. В него на тази сладост и на самия тамян са противопоставени по-високи ноти (като по-висока честота Simple Smile, мисля, че в резултат от билки или нещо абстрактно зелено.  Денси спомена Диа,  и тук има, в по-малка степен, този ефект на тарагон. Сега мисля, че ми харесва повече.

Благодаря за това парфюмно предизвикателство! (На мен Джубилейшън не ми прилича особено на Мицуко.)

# 479
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Благодаря Pixie  bouquet
 bouquet.,
Кардамонът по някога ми е силно дразнещ.за това го споменах.
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт