Апартамент под наем с Акт 15

  • 4 431
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Здравейте,
Попаднахме на много хубав апартамент, всичко е наред, агенцията е известна и коректна. Намира се в затворен комплекс в Княжево. Изцяло обзаведен, вътрешно изглежда напълно завършен и годен за живеене. Явно е,че живеят и други хора в апартаментите. Но видяхме че е с Акт 15. Чувала съм,че ако няма Акт 16, им спират тока, водата, а аз съм бременна и не ми се ще да се случват такива неща. Какви са Вашите впечатления?
Благодаря за съветите  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 199
За съжаление е така. Не бих рискувала, особено бременна.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Става въпрос за цял затворен комплекс, където живеят хора....
Еми не можем да си намерим квартива Sad все нещо притеснително има...

# 3
  • Мнения: 4 199
Знам, мисля ви, пусках ти и аз обяви, ще продължавам да следя, сега ще пиша и на един познат брокер.

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2d134883582135651
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c139202647337714
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c140455609301882
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c135109252620644
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c136369474120911
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c136860865572332
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c138875632436237
  и т.н.. има доста излезнали нови, разгледай ги.

Последна редакция: вт, 19 авг 2014, 15:10 от Julia_21

# 4
  • Мнения: 2 024
Ми то какво пък по- притеснително ...
Имах пред вид без акт 16

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Благодаря за линковете, но последните 5-6 обяви не са валидни. Отдавна ги има, като се звънне, нямат нищо налично в Княжево.
Колкото до първата, само да не е таван, че в момента живеем така и зимата не може ама не може да се стопли и лятото се пържим в жегата Laughing

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Сега говорих с агенцията отново ("Мирела"), казаха, че всеки апартамент си имал електромер и отчитането ставало при домоуправителя, имало и други хора. Не спирали токът и водата. Отделно отоплението е на газ. Просто е много хубав комплекса и затова се навихме. Каза, че не е на ТЕЦ, а на ток...каквото и да значи  това.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 160
Защо и откога е така?
Чакат акт 16 или така ще си стои?
Според тези отговори вече може да се мисли. Като ако е минала година или повече примерно, може и да си останат така.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Мислите ли си ,че си струва да се рискува, щом има електромери и токът се отчита на домоуправителя. Просто много ни хареса, просторен, изцяло южен, нов и много голям апартамент е..

# 9
  • Мнения: 2 276
Проблемът при липса на разрешение за ползване (документът който се издава след Акт обр. 16) е че това по документи не жилище, а строителен обект, т.е. няма постоянно електро захранване с редовни пломбирани електромери с открити партиди към ЧЕЗ. Същото е положението с  водомерите  и Софийска вода. Има временно захранване, което обикновенно с е много по малка мощност и е общо за целият обект. Вероятно всеки апартамент има монтиран контролен електромер и разпределянето на общата сметка става между обитателите. Проблемите започват, когато се заселят повече хора и потреблението нарасне - резултатът е често падане на предпазителите на временното ел. табло. Щом не е на сентрален ТЕЦ, значи всеки апартамент е с бойлер, а това качва ел. потреблението още повече. Не зная дали няма да има проблем с регистрацията по "настоящ адрес". Щом очаквате детенце сигурно ще ви е нужна за личен лекар и т.н.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 160
Мислите ли си ,че си струва да се рискува, щом има електромери и токът се отчита на домоуправителя. Просто много ни хареса, просторен, изцяло южен, нов и много голям апартамент е..
Много апартаменти са такива, но всичко им е наред с документите. Едва ли се пренасяте с 2 сака дрехи, така че е много важно да не се правят компромиси, които да струват време, нерви или неудобства. Казвам го от позицията на човек, местил се 2 пъти за 1 година с всичкото мебели и покъщнина. Още разопаковам кашони всъщност. ТЕЦ ако въобще има в Княжево, асансьор, ток, вода, качество на строителството, и не на последно място преценявайте хазяите, ние с тях най- вече имахме проблеми. Всичко е важно, нищо че е квартира.
PS И далеч от "професионални" хазяи, там в повечето случаи няма оправия.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 989
Проблемът при липса на разрешение за ползване (документът който се издава след Акт обр. 16) е че това по документи не жилище, а строителен обект, т.е. няма постоянно електро захранване с редовни пломбирани електромери с открити партиди към ЧЕЗ. Същото е положението с  водомерите  и Софийска вода. Има временно захранване, което обикновенно с е много по малка мощност и е общо за целият обект. Вероятно всеки апартамент има монтиран контролен електромер и разпределянето на общата сметка става между обитателите. Проблемите започват, когато се заселят повече хора и потреблението нарасне - резултатът е често падане на предпазителите на временното ел. табло. Щом не е на сентрален ТЕЦ, значи всеки апартамент е с бойлер, а това качва ел. потреблението още повече. Не зная дали няма да има проблем с регистрацията по "настоящ адрес". Щом очаквате детенце сигурно ще ви е нужна за личен лекар и т.н.

Всичко това е вярно. Аз самата живея в апартамент с Акт 14 и ми е ясно.
Но тук става дума за наличен Акт 15, което означава, че всичко по сградата е завършено и остава само да мине комисията, която да издаде заключителния документ.
Ако не ви притеснява това, че до Акт 16 ще плащате електроенергията по цени за стопански потребители и че имате ограничение на мощността за сградата, се съгласявайте.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Съгласихме се, да, главно защото апартаментът е много голям, хубав и слънчев. Друг такъв и наполовина толкова хубав, не видяхме. Вече 3 седмици сме тук, засега проблеми няма с тока, но се надявам скоро да го оправят, за да не плащаме промишлен ток..

# 13
  • Варна
  • Мнения: 5 204
Имаме такъв апартамент, който получи Акт 16 преди няколко месеца.  За 15 години нито ток са ни спирали, нито напрежението е било слабо, нито са ни гонили... Освен неудобството, че домоуправителят събира парите за ток и вода, нищо друго не е по-различно. Токът е на промишлена цена, но не сме имали високи сметки, защото апартаментът е южен и много топъл, имало е зими, в които сме пускали радиатора за 2  - 3 часа, 5 пъти, за целия сезон! Общо взето всички си живееха така с години. Може да се спре тока и водата единствено ако някой от живущите в сградата подаде жалба, и то преди крайните действия има един милион предупреждения и евентуално време да си намерите друга квартира. Супер, че сте си намерили нещо изгодно. Да си наемеш читава квартира си е мисия невъзможна.  Flutter

# 14
  • София
  • Мнения: 3 160
Съгласихме се, да, главно защото апартаментът е много голям, хубав и слънчев. Друг такъв и наполовина толкова хубав, не видяхме. Вече 3 седмици сме тук, засега проблеми няма с тока, но се надявам скоро да го оправят, за да не плащаме промишлен ток..
Сградата току-що ли е завършена или си карат така?
Акт 16 има отношение към много неща, например ТЕЦ, асансьор, може би дори и адрес, не е хартийка.

# 15
  • Мнения: 140
Здравейте и от мен, случайно попаднах на тази тема, но исках да споделя и моя опит. От година  сме в софия, в началото живеехме при приятели, но дойде време да си търсим квартира. Както и да е - случи се точно декември месец. Е намерихме!!! В квартал Полигона - нов блок. Не разбирам от строителство, но по това което виждам не е добре направен. Януари месец се нанесохме и ни казаха че сградата има акт 15, и след месец се очаква да има и акт 16.
Е да, ама НЕ! Сега сме октомври и сградата все още няма акт 16.

На кратко:
Блока е нов - на 3 етаж сме. Под нас и над нас няма никой. Аартамента е адски студен.

НЯМА ТЕЦ - изкарахме зимата с духалка и конвектор и сметките ни бяха по 200-300лв. Не се бъзикам.

ТОПЛА ВОДА - топлата вода идваше след като напълня 2 легена със студена вода по най малко 10 литра, ако не и повече. Но това не е всичко. Пускаме топлата вода и чакаме 15 мин да се изтече, за да дойде нещо топло, понеже някакви си помпи не били включени, тъй като блока не бил пълен. Еми плащахме и тази студена вода като топла, нищо че я ползвахме за тоалетната, защото не исках да я изхвърлям току така.

ТОК - тока не е промишлен но го взимаме от съседната сграда, което пак не е евтино. Лятото 40-50лв. Зимата - между 150 и 300 лв. Само за информация - през септември имаше много студени дни и пускахме за малко климатика да разчупи въздуха и сега сметката ни е 115лв.

Решението да се махнем..... защото не издържахме вече беше когато посредата на септември останахме за 14 дена без топла вода, която и без това идваше като се изтекат сумати литри.
Защо ли? Защото шефа на "незнам как се води точно" - топлофикация ли е, ТЕЦ ли е? Не го знам.... е решил че нашето потребление за топла вода не му стига, и какво направиха живущите в блока?
Събираха пари за 3 месеца напред да си предлпатят топлата вода Sad Това вече на какво прилича?

Дано съм била полезна. Ако питате мен, разпитайте как стоят точно нещата, ако вече не е късно.
Ако аз трябва да мина през това, сигурно ще мина през няколко съседа и ще попитам за всичко което ме интересува.
Един пример, едва ли някой от живеещите в блока е предполагал че няма да имат топла вода за 2 седмици, а в блока живеят семейства с малки деца. Честно не знам как са се оправяли. На мен ми беше адски ужасно да топля вода и да се поливам с каната, все едно съм на село.

# 16
  • Мнения: 1 529
Със сигурност апартамента е с промишлен ток, който е по-скъп.
Ще ви одерат кожата за сметките за отопление.
Търси друго.

# 17
  • София
  • Мнения: 11 989
Писах, че съм в сграда с Акт 14, апартамент 120 кв.м. нямаме съседи отгоре, отдолу, отстрани. Реално няма нито една стена, която да се топли не само от нас. Над 400 лева сметка през зимата за ток не съм имала, а сме и на бойлер, освен това готвя много, а там разходите за ток са големи. Лятото сметката за ток е около 80-90 лева.
В предишния апартамент с парно от топлофикация ми бе по-скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт