Работа, CV-та, HR-и, съвети - 39-та тема

  • 99 399
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 199
Искат ми мотивационно писмо за администратор на сайт! Crazy
Портфолио да бяха поискали, разбирам, ама мотивационно писмо...

По повод интервютата - много ще се радвам, ако работодателите в София пишат поне квартал на работното място. Последния път ме викнаха на "Църна маца". Shocked

Същото си мисля. И понеже не го правят, аз съм упоменала, че ми е нужен добър и лесен транспорт от местоживеенето ми, понеже съм с малко дете, но това не попречи на една фирма от Малинова долина да ми се обади, казвайки, че е ''близичко'' до Студентски град Crazy
И аз гледам обяви за администратори, но сигурно твоята е за такъв с английски, не съм я засичала.

# 721
  • Мнения: 6 993
И аз търся с лесен транспорт.
Едни много се учудиха, че отказах работа в бизнеспарка, защото друго място ще ми е по-удобно.
Аз ги излъгах, че е по-близо.
Не е по-близо, даже е по-далеч, ама предпочитам да пътувам 1 час седнала, от колкото да се блъскам 30 минути в 111 Blush

# 722
  • София
  • Мнения: 38 567
Аз по 111 поемам всичко.
Ама има някои места, до които просто няма никакъв транспорт.
Не всички сме с коли.
Пък и да сме с коли - какво? ММ дава по 100 лв на месец само за гориво до работата.

# 723
  • Мнения: 1 446

По повод интервютата - много ще се радвам, ако работодателите в София пишат поне квартал на работното място. Последния път ме викнаха на "Църна маца". Shocked

To щото София е мегаполис. Бъдете по-мобилни  Peace

# 724
  • София
  • Мнения: 38 567
Колко му е да се изкарат едни 500 лв за курс и едни 5 бона за кола - нищо работа! Mr. Green

Ред, ти ли беше оня ден с един Жук?

# 725
  • Мнения: 1 446
Aз не карам в София, да не съм луда. Но пътувам 1 час до работа. Но съм си направила сметката де, съответно заплатата ми хич не е ниска. Тоест и аз не бих пътувала за заплата под 1500 лева над половин час.
И все пак София не е огромна. Който не иска да живее тук и не е роден тук, да не бачка тук просто. В другите градове задръствания няма. 

# 726
  • София
  • Мнения: 38 567
Съгласна съм.
Аз си знам, че на моето положение на заплата повече от 1000 не мога да се надявам, та си търся нещо в квартала или с един удобен транспорт.

# 727
  • Мнения: 137
Здравейте. Някой чувал ли е нещо за siteground? Уж билу българска компания, която работела на принципа на американската. Става въпрос за technical support.

# 728
  • Мнения: 1 446
Абсолютно. Аз също не бих пътувала ако заплатата ми не беше такава.

Siteground съм ги чувала, имам позната при тях,но е в друг отдел, много е доволна.

# 729
  • Мнения: 9 666
В другите градове задръствания няма. 

Да бе да, няма.  Laughing  Аз не мога да издържам 2 часа път еднопосочно/лятото/ Бургас-Несебър (35км) и просто си вземам багажа и се тупвам да живея в работата си(буквално).  Mr. Green Но пък както каза ти - заплатата ми позволяваше да давам повече от себе си и да преглътна малките неудобства.  Peace

Да ви попитам, вчера и днес някой от вас кандидатствал ли е през Джобс? Получавате ли си автоматичния и-мейл, че СВто ви е получено и сте номер Х кандидатствал?
АЗ пуснах СВ на 1 обява вчера и на 1 днес и нямам такъв мейл? Бъг в тяхната система или в моя и-мейл...или са махнали тази опция? Сега СВто ми дали е получено! Уфффф!  newsm78

# 730
  • Мнения: 411
разстоянието е най-малкия проблем...
бих пътувала от единия край на софия да другия безпроблемно с метрото - нали и това е идеята..., вече затънтените места без пряк транспорт са проблем, на последната работа трябваше да се придвижвам пеша от автобусната спирка по шосето стотина метра, дори нямаше тротоар, няма да ви обяснявам какво се случваше когато вали, но доста от шофьорите де съобразяваха...
dados изобщо не съжалявай, че си отказала, избора ти е бил правилен
някой да има вътрешна инфо за пикадили?!
между другото - все още не са ми се обадили..., но и не аз не чакам вече, продължавам с търсенето..., който се обади с покана за интервю и още повече за одобрение - добре дошъл, на другите ...

# 731
  • Мнения: 1 732
Аз проверявам в нета къде физически се намира компанията и изобщо не кандидатствам, ако е на другия край на града. Не винаги е възможно, де. Много ми е важно да не пътувам повече от 40-50 мин. в едната посока, защото имам второкласничка която разчита единствено на мен. И никаква заплата не би могла да компенсира липсата ми на този етап. След две години ще е друго, тогава възнаграждението ще е водещо. Та така, всеки да си преценява плюсовете и минусите.  Hug

# 732
  • Мнения: 669
Подкрепям това за местоположението на работата. Даже при голяма заплата. Мисля да предложа на джобса да си го вкарат като графа Simple Smile  (Сабина, и аз проверявам, но когато е от агенция, не е ясно)
И без това работното време е до 18 часа, а децата е желателно да се вземат от градина... до 18 ч. Директно се отказвам от работа, която ми е на неудобно място. Не съм шофьор и не искам да си прекарам половината живот в автобуса/метрото. Но... аз не съм притисната все пак - имам си фирма и не бедствам.

И в тази връзка... .как гледат HR-ите на човек, който работи за себе си? Имам чувството че ме игнорират и не знам затова или заради ЕГН-то... имам прилично СВ и още по-прилично портфолио.
Преди време като търсихме човек в старата фирма, такива със собствена фирма ги коментираха: "На този май не му е потръгнало с бизнеса". Е, моите доводи не са точно тези, просто когато си сам имаш малки поръчки и малки клиенти, не растеш, не комуникираш с колеги...

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 12:43 от aaa73

# 733
  • Мнения: 1 732
То в детската градина е песен, до 18,30 поне не е проблем. Ти да видиш после драми, в 17,10 детето ти приключва пети час (защото е втора смяна) и стои с голямата раница на вратата. Е хайде да сметнем що за работно време трябва да има човек, че да успее да се придвижи навреме. Tired

# 734
  • Мнения: X
За София съм съгласна, че не е мегаполис, но всяка работа, която изисква смяна на транспорта, означава поне час път. Аз съм пътувала час, но с един автобус и знам, че дойде ли - качвам се и съм "по път". Дори да закъснее с идването, знам поне кога ще пристигна (ако няма черезвичайни обстоятелства като катастрофи или протести). Ама смяна... само като си помисля, че мога да изтърва за половин минута второто возило, което е на интервал 15 мин, се отказвам. А кола - а не, благодаря  Stop

Общи условия

Активация на акаунт