2880 лв. накуп за майки-студентки - 15

  • 51 745
  • 751
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 56
Този месец записах във   ВУАРР платих си семестъра но ми казаха че уверение ще ми издадат когато започне семестъра тоест на 29 септември. Надявах се да го взема веднага все пак при платен семестър не виждам къде е проблема .

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Този месец записах във   ВУАРР платих си семестъра но ми казаха че уверение ще ми издадат когато започне семестъра тоест на 29 септември.

Много странно.На мен ми го дадоха веднага при записването,а на приятелка още юли месец.При положение,че семестъра започва септември.

# 257
  • Варна
  • Мнения: 759
Този месец записах във   ВУАРР платих си семестъра но ми казаха че уверение ще ми издадат когато започне семестъра тоест на 29 септември. Надявах се да го взема веднага все пак при платен семестър не виждам къде е проблема .
Може би за да са сигурни, че няма да се отпишете веднага при вземане на уверението  newsm78 В някои университети при отписване преди да е започнала учебната година, връщат част от таксата  Peace А сега покрай изказванията на министъра за "злоупотребите" на майките-студентки, искат да се презастраховат. Кой знае какви нареждания са получили...

# 258
  • София
  • Мнения: 162
Здравейте!

Може ли някой да ми даде линк към онлайн кандидатстването във ВУАРР- Пловдив, че не мога да го открия къде е? Видях, че онлайн има във В. Търново, но Пловдив ми и по-удобно.
И още нещо. Прочетох по-напред, че не изискват присъствие от бременни и майки с дете до 1 год. Но някой знае ли дали учебници и разни материали могат да се вземат още при записването или трябва пак да се ходи до там. Защото, ако приемат промените, ще се наложи да го завърша, тъй като ще раждам през януари.

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
тъй като ще раждам през януари.

Ти запиши за летния семестър тогава-януари,февруари

# 260
  • София
  • Мнения: 162
♥Elfita♥, обадих се по телефона и с триста зора успях да ги накарам да ми обяснят как стои въпроса с посещението и заверката на семестъра. Реално, ако сега кандидатствам, посещение щяло до се изисква някъде от 25 ноември до към средата на декември. Трябвало все пак да се появя на някои лекции, но мога да си оставя книжката да се завери от отговорника на групата.

# 261
  • пловдив
  • Мнения: 208
в самото уверение пише ли се , че трябва да послужи пред социалните или не ?

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
в самото уверение пише ли се , че трябва да послужи пред социалните или не ?

Не
Няма като преди ред Да послужи пред

# 263
  • Мнения: 2 988
Здравейте!

Днес говорих с една моя приятелка, която получи тази помощ преди няколко години и тя ми каза, че ако се запиша редовно обучение и получа тези 2880 лева няма да имам право на платеното майчинство от държавата. А аз си имам необходимия трудов стаж и не знам на какво основание биха отказали да ми изплащат майчинството??? Имате ли информация за нещо такова? По-скоро ми се струва, че може да ми откажат тези 2880 лв. заради факта, че имам право на майчинство, ама пък де да знам.... newsm78

# 264
  • Мнения: 7 779
ще трябва да се спрат тези 2880 лв за майките. доста злоупотреби има.  а пък и бащите са  Ора. що и те да не получават  newsm78

# 265
  • Мнения: 20
Има ли някой,който е получил тези пари и е подал документите, след като детето е навършило 6 мес.? Т.е.поне до края на месеца на навършване да са пидадени документите.  Детето ми навършва 6 на 15.10 ,а от СУ ми казаха,че след 10-ти ще обявят класиране и след това записване. Обаче кога точно ще е не се знае. Та ако не успея да взема уверението до 15-ти,има ли смисъл да подавам в социалните? 

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
че ако се запиша редовно обучение и получа тези 2880 лева няма да имам право на платеното майчинство от държавата.

Няма такова нещо!
Ще имаш право и на двете неща успоредно

# 267
  • Мнения: 2 988
Благодаря за информацията.  Simple Smile

А колкото до обвиненията, че се възползваме неправомерно, ще кажа че НЯКОИ ОТ НАС, а може би и повечето, наистина искат да продължат образованието си. Аз определено искам да завърша още една магистратура и бих го направила дори и без да ми платят тези пари. А след като ги дават така или иначе, поне ще се възползвам от това, което ми се полага по право.

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Димитрия,няма нужда да се оправдаваш  Peace

В момента изискванията са такива-майка редовно и родено бебе.Няма изисквания за завършване и прочие.

Бонго,като вземете да раждате ще ви преотстъпим правото на тази помощ,с удоволствие  Wink

Последна редакция: пт, 19 сеп 2014, 00:02 от ♥Elfita♥

# 269
  • Мнения: 2 988
Е и аз това заявих на мъжа ми като рече и той да се оплаква, че за татковците няма нищо.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт