Мурат Йълдъръм и Сускунларите преди и след "Suskunlar"-60 тема

  • 36 535
  • 742
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 8 717
Добро утро!  Hug

Успешен ден на всички!  Heart Eyes Hug



# 256
  • Мнения: 10 240
Добро утро момичета!   Hug

Алекс, за кафенцето!  Hug
Ванина,  "без майтап" колажът е интересен!  Peace
Кет, интересен откъс от книгата!   Peace
Ели, беше ми приятно да чуя музикалните ти предложения!  Hug
Ени, сигурно им пука на семейството, но нали те имат повечко инфо от нас са преценили, че могат да се поразходят.  Joy Joy

Приятен ден!  Hug




# 257
  • Мнения: 12 818
Хубав ден и от мен! Hug Hug

Ванина,Кети
  попаднах случайно на Бакара и ми стана интересно как времето оставя следи  у хората, творчество и визия. Истината е, че и аз отдавна мислех ,че са приключили с творчеството си. Харесва ми музика от 70- 80-90 години,  изпята от душата със сърце.
Нещо пак добро за настроение от сегашно време.
https://www.youtube.com/watch?v=NUsoVlDFqZg

Кети интересен откъс от книгата.
Тежка съдба, чужди в собствената Родина,чужденици в останалите страни.
На кой ? На Аллах или Господ да се кланят такива хора,чийто съдба е подобна.
Дори и на себе си да разчитат пак са обречени.

И по този повод ми заприлича  историята на подобна в наши дни

Скрит текст:
Имам в предвид нашумялата в тези дни неприязън към децата на бежанците ,които трябва да тръгнат на училище.  Що за народ станахме?!Не ми го побира мозъка,  не доумявам. Какво биха ни направили тези деца ,  единствено желание  на които е да учат български и ходят на училище, които говорят повече езици от нашите ,,по-умни ,, деца както се изказват  майки , баби и дядовци . Дават ли си сметка какъв нагледен урок по нравственост и човешко  поведение изнасят пред подрастващите си. Да не търсим след време причините  за агресия  на т.н трудни деца.
 Колко българи работят и живеят в други страни / моят брат например от години е гражданин на друга държава/ дали биха се чувствали добре тези хора,  ако се отнасят с децата им по този начин. И вероятно имат порблеми като чужденци ,те си знаят,но да не приемеш детето им в училище е повече от чудовищно.
Що за морал придобихме ,станахме безсърсечни, завистливи  и злобни .

# 258
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Алекс за кафенцето и зеленото около него - тенкс Hug Peace

Ели изключително си права в това, което си го сложила в спойлер  Hug Peace

Ринка, сигурно за някои фенки колажа ми „без майтап” е странен, ама си е мой тип закачка. Героините на Аслъто трета лИбов  почват на екрана след Сускунлар, а героят на Мурат все в калта си стои. Ами нека с този поглед да гледа и към новата история на бившата си екранна партньорка  Joy Joy Joy hahaha

А относно съдбата на кримските татари ние вече ги коментирахме още преди година. Имало е такива, които са се биели активно на страната на фашистите срещу руснаците, имало е и такива, които са минали на страната на германците, но не са влезли в бой – те са били само мобилизирани. Съдбата им след приключване на войната е различна, но и в двата случая са нещастници. А сега с присъединяването на Крим към Русия – отново някои са за съчувствие. Аз затова очаквам да видя дали сюжета на филма на Мурат ще съответства на моята си версия за истината на нещата. И ако не съответства ще се разочаровам сериозно. Защото пресилване може да има от всяка гледна точка (едната от страната на руснаците, другата от страната на турския екип). А аз харесвам актьора Мурат, но реалността е нещо друго. Дори човекът Мурат, който избира една или друга роля е нещо друго.

Скрит текст:
Обичам да се стремя да бъда обективна. По принцип през по-голямата част от живота си съм била русофил. А сега не харесвам много неща в тяхната политика (вътрешна и външна), начин на живот и дори изкуство. Харесвам да търся добри неща в т. нар. съвременни демокрации (написала съм дори още преди двайсетина години доста неща за американската образователна система, която хич не е толкова лоша, каквато я представят широкия кръг „мислители” у нас). Но не харесвам тяхната външна политика, и много неща в начина на отношението към другите . Харесвам изтока с неговата митичност и красота, отразена в изкуството и не харесвам крайния ислямизъм, за който виждам нова вълна и в Турция.

Хората и политиците и нациите като цяло се променят и лъжат и правят престъпления спрямо другите непрекъснато. Общувала съм с украинци, били са гости в моя дом. Харесвала съм ги. А сега като чувам че започва масова гонитба на руснаци от всякакви длъжности и позиции по цяла Украйна, не само на изток  в бунтовническите райони и като виждам в какви крадци са се превърнали почти всички там, незнам какво да мисля за тях. А от това, че ще се приема закон (ако вече не са го приели) за реваншизъм спрямо гоненията на украинци, които през втората световна война са се сражавали срещу руснаците настръхвам. Несправедливост и безпаметност и от двете страни.

Аз не бих искала филма на Мурат и неговия герой да застава на страната на ничия несправедливост. А такава в ситуация на една световна война и тълкуването и от историята след време винаги има в лоното на недемократични култури  и изкуство, което не се стреми към обективност . Така че ще почакам ( вече не така търпеливо) да видя в каква каша ще се е забъркал един от любимите ми актьори тоя път. Щото романтиката няма да ми стигне да забравя другото – нали убивали Марийка  Rolling Eyes ThinkingLaughing Laughing Laughing

Хубав ден на всички  newsm10 Аз бягам при тръстиката отново ooooh!

Е, все пак да сложа един дето ме гледа малко сърдито Joy Joy Joy hahaha

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 15:02 от vanina707

# 259
  • Мнения: 8 414
Здравейте момичета  Hug Hug Hug
Ринка HugАлекс HugЕли HugВанинка Hug

# 260
# 261
# 262
  • Мнения: 12 818
Ени хубави гифчета Hug Hug феновете искат връзка Синан - Хиджран, обаче тя Мурат харесва.

Ванина историята на филма би трябвало да не заема определена позиция в смисъл истината на нещата. Калта, военно пленическия лагер, окопите  би трябва да показват самото лице на войната - мръсна,гадна отнемаща човешки съдби. Никога да не се повтаря.
И там някъде в ежедневието на фронта  и в тези условия живоата си тече. Земнии и закономерни чувства се пораждат,един мъж дори и войник може да обича жена.

Така си мисля макар, че съзнавам колко силна е възпитателната цел на всеки филм или сериал за съседите. Кинодейците точно с това средство вършат доста образователни дейности, та като нищо може и да преподават история за обикновения турчин. Дано са заложили повече на човешките отношения ,вместо на исторически факти.

Точно за това и ми беше интересна  историята от първите епизоди на  КСШ. Гледах живота от другата страна на това което съм виждала, защото освен пролетарии и руснаци ,в Русия живеят иса живеели други националности. Но там много елегантно се измъкнаха от националните пристрастия ,макар да подчертаха любовта и носталгията  след това на бягащете татари от земите коти са населявали хилядолетия.Тръгнаха да търсят нова Родина в Турция . Дали са я намерили ,тепърва предстои да видим И сега като гледам прическата на Къманч от руския офицер са направили истински Истанбулски млад мъж,което говори много.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 16:06 от eliNIM

# 263
  • Мнения: 10 240
Едно рекламно клипче на Ескишехир, в което има кратък видео откъс от Киримли.  Peace



https://www.youtube.com/watch?v=3tN_e-tU0Bs&feature=share

Тук е само частта за Кirimli:   Peace

https://www.facebook.com/video.php?v=748413558564858&set=vb. … ype=2&theater

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 16:19 от rina-rina

# 264
  • Мнения: 10 240
Не зная дали това са имали предвид като ни обещаваха трейлър, но кадрите са много силни!  Peace

# 265
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Едно рекламно клипче на Ескишехир, в което има кратък видео откъс от Киримли.  Peace


https://www.youtube.com/watch?v=3tN_e-tU0Bs&feature=share
Тук е само частта за Кirimli:   Peace
https://www.facebook.com/video.php?v=748413558564858&set=vb. … ype=2&theater

Е те това е работа newsm10 newsm10 newsm10 Браво Ринка  love001  love001  love001 Върхът си newsm10

Много силни кадри наистина. Но предполагам че не е това фрагмана. Ще има още нещо като отделно промо сигурно. Трябва да има Thinking Thinking Може да са същите кадри и още нещо съвсем малко, но да е отделно от представянето на Ескишехер като град на фестивала, финансирал начинанието.

# 266
  • Мнения: 12 818
Не зная дали това са имали предвид като ни обещаваха трейлър, но кадрите са много силни!  Peace


 Ринка,  Peace
Кадрите наистина са силни, а времетраенето е колкото фрагман.

Е ще има отделен фрагман  представящ Киримли

# 267
  • Мнения: 10 240
Ванина, Ели,  важното е, че видяхме действие!  Peace

Малко стоп кадри:




и още

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.748432041896343.107374 … 722586&type=3

# 268
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Ели, филм в който показват яма пълна с нахвърляни в нея хора, градина със зелки и как падат като зелки под откоса на автомата берачите на тези зелки, камион с немци, насочили автомати към тътрещата се като стадо след камиона тълпа от военнопленници не набляга просто на човешките взаимоотношения и възможната любов по време на война. Той си е един много силен филм срещу войната. Ха да видим как ще ни разкажат своята гледна точка за нея.  Thinking Rolling Eyes

Много впечатляваща е репликата на Мурат, която извиква на немски. newsm10
Стоп и от мене - същите ли са








# 269

Общи условия

Активация на акаунт