Е няма да готвя повече

  • 2 246
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Аз имам съъъвсем различни проблеми. Готвя когато искам, каквото искам - всичко се яде, веднъж, два пъти, три пъти - няма значение, ама няма ядене - ок, яде каквото намери, обикновено салам, лютеница и кисело мляко. Ако реша - замразявам, пак се яде. Обаче сготвя ли трябва да е по МНОГО! Crazy  Аз си готвя в нормални по размер тенджери и като се има предвид че повече от купичка супа или две чушки не ям, то си представете какво лапане е за да не стига. Човека изяжда по 8-12 (зависи от размера) чушки с ориз. Цяло пиле от големите.  261uu Animal Pig Кюфтета ми ги обича, ама се сърди, че малки ги правя, били само за по една хапка, та изяжда по 20.  food002 Тавата на фурната я пълня с баница (два пакета кори) и аз ям едно парче колкото дланта ми без пръстите, останалото заминава за закуска в събота. Кво да ви кажа - не е лесно, аз пък съм един злояд субект и главно зеленчукови супички обичам.  33uu

# 31
  • Мнения: 388
Аз редовно обявявам такава стачка,но само на думи.Готвеното е любимото ми занимание.Всяка сутрин готвя-да е прясно, различно.Трите ми деца,включвам и мъжът ми,имат различни предпочитания.Той не е особено капризен,но на деца вкусовете рядко съвпадат.Аз също съм от капризните.И така,готвя в минимални количества,за да стигне за деня. С тези мини количества и претенций, бързо ми свършват идеите.Много ми е обидно когато децата не ядат нещо,а каката даже си казва,че не й харесва.

# 32
  • Мнения: 2 257
Ние пък изхвърляме много хляб. Confused Оставям го той да го изхвърли със собствените си ръчички, защото за мен е грехота....А той влачи по 3-4 вида хляб на едно пазаруване ooooh! Напоследък взе да вдява обаче, чак понякога оставаме почти без хляб пък..... Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 39 759
Арвен ако все още желаеш кифтеци... още си седят в хладилника и само чакам да видя кога Джони ще каже "няма ли да сготвиш нещо?" Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 394
Ан мари-тези твои кифтенца така са ми в акъла откакто ги спомена,че съм извадила каймата Mr. Green

Но този път ще сготвя само за мен и чевето пък мъжо ще го мисля после.....може да му заделя половин от моето Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 35
  • Мнения: 4 392
Аз готвя по много,защото времето е лукс - каквото ядем,ядем,останалото-в кутии и вьв фризера.Там вече има голямо разнообразие Laughing . Особено много си заслужава замразяването за ястия,чието приготвяне отнема много време , лазаня ,например.

# 36
  • Мнения: 3 861
ОООх аз пък като не сготвя и се сърди #Cussing out
А аз диети се опитвам да пазя...като не ям с него пак се сърди, като готвя диетични неща пак се сърди, аман от претенции #Cussing out

# 37
  • Мнения: 12
Даааааааааааааааааа, и при нас положението не е по-различно! Като реша да вкарам нови идей в готвенето, ми се казва"Знаеш,че експерименти не обичам".Е, да ама НЕ мен ми се хапва нещо по-засукано.Питам аз после....вкусно ли е-отговора е "Става" ...ииииииииииии като го чуя това нещо ми идва да  #2gunfire на ред...Да не говоря, за големият синковец,който е на 8 г....и е толкова махнат,че не е истина...Питам,го детето "Какво искаш за днес-боб или леща...той казва леща.Връща се от училище , сервирам..и ми се отговаря..."ама аз исках боб...няма да я ям тая леща" #Cussing outАаааааааамммммааааннннн!!!

# 38
  • София
  • Мнения: 39 759
Сетих се една случка с моя мъж. Беше ми заявил, че супа от спанак, коприва и т.н. няма да яде. Направих аз веднъж една спаначена супичка, всичко точно. Хапват си 2мата с Дияна, след вечеря го питах какво е ял и му казах. Отговор: "аз ако знаех, че е спаначена нямаше да я ям"  Joy
С рибата е същия. "Аз риба не обичам", но моя сом го яде. Купувам паниран хек и винаги след вечеря моя мъж казва "бре, ама аз защо съм решил, че не обичам риба?" Simple Smile

# 39
  • Мнения: 5 647
Арвен, аз отдавна съм обявила стачка. Не само, че мразя стоенето до печката, ами и моя мъж е много претенциозен. Задължително трябва да има месо в яденето, защото ако е постно не го яде. Не яде супи, а аз правя за детето само, които на втория ден, ако не се изядат знаеш какво става. Абе, с две думи, нямам думи. И аз съм му обявила бойкот. Правя ядене за детето само, а ако ме мързи, отиваме при свеки и тя ни готви.

Общи условия

Активация на акаунт