Великобритания - тема 54 Есенно Зимна

  • 51 034
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 377
Ох аз чакам моята дъщеря да порасне, за да имам извинения да й купя Дисни кукла   Embarassed Laughing
Всичките ми харесват, тази червеноската къдрава от Brave, Рапунцел  Laughing. Ох голямо съм дете.

А иначе за подарък, аз винаги подарявам и книжка Simple Smile, че не се сетих по-рано да добавя.


amamamama, явно при теб така е станало. По принцип дори те питат кога можеш и ти е удобно като часове. Бтв на мен не ми пратиха писмо. Бях си записала номера, който ми продиктуваха и така  минах с него. На мен и документи не ми искаха. Аз бях помъкнала какво ли не  Laughing.

# 721
  • Мнения: 1 959
Ох аз чакам моята дъщеря да порасне, за да имам извинения да й купя Дисни кукла   Embarassed Laughing
Всичките ми харесват, тази червеноската къдрава от Brave, Рапунцел  Laughing. Ох голямо съм дете.

Намирам повечето кукли за крийпи  Crazy
Надявам се Филип да си остане на мечоците и да не поиска някой ден кукла.


# 722
  • Мнения: 284
Благодаря за мненията, сведох информацията, ще видим резултата Simple Smile.
На мъжа ми на 21. 10. му насрочиха интервю за днес, без особени възможности за избор, явно е въпрос на късмет. 

# 723
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 352
Zlatnata tolumba - влакчета и колички ще са май на мода при вас Wink
Тzvetak- гледах аз мача по телевизията и за теб си мислех Simple Smile В последно време само на въпроси към теб съм го ударила, и да не съм голословна може ли да ме светнеш от къде взехте билетите? За тази година надали ще се класирам, но за следващата ще пробвам.
Merry- аз такова чудо като school report тази срок, не съм получила, не е ли рано ?

# 724
  • Мнения: 377
Ох като казахте влакчета. И влакчета харесвам много. Има едни играчки, дето е цяла играчка с влакова композиция, релси, бариери, еххха много готино  Laughing. И това ще го подарявам един ден.

# 725
  • Мнения: 479
Дъщеря ми е на 6 години и половина, последно й купихме 2 кукли (Спящата красавица и Рапунцел). Хареса ги, както предположихме, но бяхме купили и едно плюшено кученце като част от Коледен подарък за дете без родителски грижи (училището ни организира). Запъна се и каза, че давала куклите, но искала да задържи кученцето за нея  Laughing

Днес имахме среща с логопед за сина ми (2 години и 7 месеца). Хелт визитърът ни препоръча за терапия. След асесмънт терапевтът потвърди, че ще му необходима и го включиха в списък на чакащи.
Той и проблеми с поведението има (тръшкане, ама за всичко..., удря ни, удря се, не иска да се облича/съблича, да яде, да спи, да пишка), освен че не говори - само отделни думи на 2та езика и то, когато той реши, не ги използва за диалог.
Исках и на психолог да го отведем, но не бивало да бърза с подобна стъпка (според хелт визитъра) и ми препоръча да му покажа "who is in charge"  Tired И да му позволявам да се налага с тръшкане.
Винаги ми е било трудно с него, но откакто се преместихме, стана невъзможно.
Мечтая за момента, в който ще тръгне на нърсъри, но с това поведение, едва и това ще мине безпроблемно.
И така - дерзаем, най-вече аз. Ако някой друг е опирал до такива терапии за децата си, нека да сподели. Тук толкова бавно се движи системата, че чак ми се вижда отчайващо. Не че тя ми е виновна, де...

Скрит текст:
Още от миналата зима, съм наясно, че имам нужда от специализирана помощ, даже го водих веднъж на логопед в Бг и тогава казаха, че е за психолог също. Но после почнаха и двамата много да боледуват, после да се стягаме за местенето, после тук, докато се наредим и се затлачиха нещата съвсем  Sad

Последна редакция: пн, 10 ное 2014, 15:08 от Гнидка

# 726
  • Мнения: 1 959
В момента съкращават и реорганизират логопедите към NHS, да, чака се за час.
Може да отидете на частно, вече има повече практики.
Аз бих се обърнала към GP-то за съвет/диганостика/помощ за поведението.
Детето ти е почти на три години, вече може да бъде диагностициран, ако има проблем и колкото по-рано започне работа с него, толкова по-добре.

# 727
  • Лондон
  • Мнения: 449
Ell, , за мен е удоволствие Simple Smile от сайта на O2, абонирайте се за новини, и щом пуснат билетите за догодина, вземай, моите бяха купени през май, има дори детски билети, не че са евтини де... После ги изкупуват прекупвачите и става невъзможно да се доредиш... Догодина е последният турнир в Лондон, така че много искам пак да ходим Simple Smile

Нашите препоръки за логопед ги изхвърлих, много кадърната ГП реши, че детето не чувало, но след 3 безуспешни опити да се добера до детска клиника за такива проблеми, се отказах... Сега ходим профилактично на преглед в Бг, и за приказване, приказва, няма и помен от проблеми, и поправя всички наоколо за произношение Wink

# 728
  • Мнения: 984
и поправя всички наоколо за произношение Wink
Joy  hahaha
Моите и двамата имаха проблеми. Проговориха късно (около 3), баткото ходи на логопед близо 3 години в Бг. Имаше огромен ефект, не само за изговарянето. Всякакви неща го учиха.
Малкият на 3 години използваше не повече от 10 думи и то не ясно изговорени. Тръгна на логопед в Бг, но се преместихме. Като дойдохме съвсем се обърка. Сега 6 месеца по-късно има огромен напредък. И за двата езика (ходи на градина от 2 месеца)
Примерно: Мамо има много dog.  Mr. Green
От градината ми дадоха брошурка за логопед, но не мисля, че ще се разберат към момента. Реших да изчакам и той започна да напредва.

# 729
  • Мнения: 287
Гнидка моя/нашия опит с ходенето на логопед не знам дали може да е актуален тук(UK)
И аз като теб забелязах, че детето ми има нужда от по-специализирана намеса  Confused
Когато беше на 3г. неговите връстници говореха, а той не  и много други неща, които според моите разбирания се случваха на доста по-късен етап от приетото за "нормално". Минахме през "първичен" преглед на логопед и психолог и се оказа, че е само за логопед (за мое успокоение).
Намерих си добър специалист и само за няколко месеца имаше огромен напредък, но за жалост с идването ни тук... всичко продължава както преди  Sad
Убедена съм, че когато тръгне тук на училище ще имаме големи трудности - едно, че не разбира езика и друго, че като цяло правилното говорене не му е силна страна. По мои впечатления забелязвам, че запомня трудно и бавно.  
Все още се налага да "превеждам" на роднините в БГ когато той говори  с тях Cry

# 730
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Ell, преди всяка родителска среща ни дават репорт с нивата, на които работи детето по различните предмети и какво ниво очакват да стигне в края на учебната година. Аз защо съм останала с впечатление, че това е практика за училищата тук  newsm78
Някой имал ли е вече първа родителска среща за годината?

И аз синът го мъкнах на логопед в България, 2000ната година  Crazy Но по онова време казваха, че трябвало да се изчака до 5 год. преди да започне да се работи с професионалист. Затова само с консултация останахме, напуснахме България преди да ги навърши. Той имаше проблем с произнасянето на някои звуци. Най-забележимо беше Р-то, не можеше да го произнася въобще, което беше необичайно за тази възраст. Казаха, без помощ от специалист нямало да стане. В Англия тези звуци не бяха проблем, а детето само някак си се научи на Р преди 7мата годинка  Wink Логопедката и на мен ми откри проблем в произношението Mr. Green
Имах период, когато все се заслушвах кой как говори и какви грешки прави  Crazy Дори и при английското произношение забелязах някои местни и чужденци th го произнасят Ф Laughing

Последна редакция: пн, 10 ное 2014, 19:23 от Merry

# 731
  • Мнения: 984
Получихме картичка от директорката на училището на големия с поздравления за успехите по математика  Grinning
Това често срещана практика ли е или да се чувстваме особено специални?

# 732
  • Лондон
  • Мнения: 449
Ма@, такива събития трябва да се изтъкват, детето да се похвалВа и т.н. Нашата система явно е различна, но мисля, че директорките едва ли пишат картички за нищо... Браво във всички случаи...

Ние имахме родителска в четвъртък, всичко е супер, но при нас нива няма, само хвалят и доколкото разбрах, казват, ако има нещо за наваксване и поправяне. Не сравняват децата, за добро или лошо... Иначе ми се струват много домашните, пак да се оплача, вчера вечерта мерихме като луди в къщи и превръщахме от см в м, от кг в грамове и от литри в милилитри, пълна лудница ooooh!

# 733
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Tzvetak, оказа се, че билетите са ни са следобедната сесия, та гледахме Федерер. Човекът, както видя, за 12-та поредна година си защити титлата. Бързо минаха 2 часа, но ах, залата, с тези сини светлини и толкова много публика, всички затаили дъх... Емоцията беше невероятна! Точно от O2  и ние взимаме билетите. Мъж ми редовно си гледа, миналия месец бяхме на концерт на Фарел Уилямс, на 5 метра пред него. Пак беше уникално  Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 1 959
Уффф, да му се невиди. Няма никакви дати за глупавия им тест за живота в УК за три месеца напред.
Да не говорим, че тия от сайта на хоум офиса са се окопали 30 години назад.
То един императивен тон, то чудо. Сайтът им е пълен боклук. Сега ще трябва да го дебна всеки ден.

Нивата отпаднаха. Училищата си решават как да оценяват, но пак трябва да намерят начин да покажат как покриват предписаното от NC, а и да се сравняват на принципа Къде сме ние с другите.

Общи условия

Активация на акаунт