Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 848
  • 797
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 154
Lady Clarion, честита ви годишнина и честит нов скрин, да си го ползвате със здраве!
И при мен всичко е надалеч и ще трябва винаги автомобил! Пък и те са едни баири, вилна зона...   Party

# 331
  • Мнения: 110
Здравейте на всички! Следя ви с огромен интерес и винаги съм намирала отговор на въпросите си. В четвъртък бях на женска консултация и доктора каза, че съм в 32г.с.,  малкият мъж е 1.400 кг , всичко му било наред, но изоставал с 10 дни newsm78... Не ми излизат от главата тези думи и се обърквам. Какво мислите вие? И нормални ли са тези килограми...на мен ми се виждат малко. Доста се притеснявам и го мисля. Благодаря ви предварително и весели почивни дни!   bouquet  Hug

Първо това са приблизителни данни и не винаги може да се разбере със сигурност колко е голямо детето. Все пак му се мери коремчето и по него се определя теглото, така че при определено завъртане може да излезе различни килограми.  Wink
По принцип килограмите, които ти е казал отговарят на 30г.с., въпроса ми е така ли върви от самото начало или просто сега е поизостанал малко юнака?!
И двамата ми доктори казват да не се шашакам ако в един момент спрат да надават толкова, колкото преди, защото се случва. Щом доктора ти е спокоен трябва и ти да си спокойна. Все пак щом си избрала да ти води консултациите трябва да му имаш доверие, а ако ще се чувстваш по-спокойна може да се консултираш и с друг специалист.  Аз имам пълно доверие на моя доктор, но два пъти ходих на частно за да видя все пак дали той не пропуска нещо.
Според мен няма за какво да се притесняваш, все пак момъка има още време да расте  Grinning

# 332
  • София
  • Мнения: 8 706
Аз съм далеч и от метрото. Вярно, че досега живеех на 5 минути от него, сигурно съм разглезена. Но ходя към 15-20 минути до него. Там от другата страна има някакъв мед.център Младост Мед, но от сайта не можах да разбера дали имат педиатри. Има и някаква поликлиника, май 25-а беше, но тя също ми е далеч.Големите супермаркети също са далеч, има един промаркет май някъде що годе наблизо.  Сякаш съм в един кръг и всичко е по границите на кръга, а аз съм по средата. И затова се чудя дали да го запиша на педиатър в стария квартал, там има няколко медицински центрове точно до метрото, а личната не е много близо до него, но така и така да ходя и за себе си. А и след самото изписване първо ще отидем у баща ми с роднините, да хапнем и да видят бебето. Защо да не викна педиатъра направо там...знам, че се дават съвети къде да сложиш кошчето, дали е влажно и т.н. , но ще мина и без тях.
А и аз си кроя планове да минат двете седмици "бащинство" на ММ и после да си постоявам при майка ми и сестра ми. Тук си нямам другарче и ще изкуквам сама с бебето. То вярно-хранене, спане, къпане...ама ми се иска с някого да си комуникирам, а ММ е почти постоя но на работа.

# 333
  • Мнения: 80
Остана ми само педиатър....  newsm78  #Crazy
Живея в София в кв. Гео Милев. Иска ми се да е нещо наблизо, но за съжаление не мога да намеря свободен добър педиатър в нашия регион. Вече съм се навила и на частно да ходя и дори не държа да е близо, просто искам добър лекар. Бях се насочила към Токуда, но четох някъде, че нямало добри специалисти и направо не знам какво да правя. Ако може някоя мама да ме насочи ще съм много благодарна. Изискването ми е само едно - добър педиатър в София.  smile3506

Здравей! Аз цял живот съм живяла в Гео Милев, от няколко месеца вече съм в друг квартал. Мога да ти препоръчам д-р Валя Маринова от XXII ДКЦ - моята лична лекарка към момента и педиатърката, която ме е отгледала от бебе. При нея мисля и да запиша моята беба, като се роди, въпреки че ще ми е далечко от Бъкстон. Наистина е много добра, но нямам и опит с друг доктор, за да направя сравнение... Успех с двете мацки, чудесни новини са това Hug

# 334
  • Мнения: 637
Ох момичета,вие как сте с кръста и гърба?От седмица някъде съм с адски болки в таза и кръста,едвам ставам и сядам.Някакъв ужас е  Sad

# 335
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен Simple Smile добре дошла brit!

Zuiz, Щом не са казали че  е проблем, не се притеснявай, в последните седмици наддават бързо Simple Smile

Мимченце, и аз яко чистих миналата седмца, и се чувствах смачката след това, не мога да разбера с какъв акъл и аз се втуркам толкова  Grinning

За козметиката, мисля че съм споделяла че първите месеци медицински зехтин мислим да ползваме само, и след това ще видим. Simple Smile имам една кутия с разни неща на джонсън (взех я на промо за 10 паунда), ще я пробваме и ако не става ще минем на кларин или бюбкен най вероятно.

За упойката, тук обясняват че забавя разждането, защото не усещаш конктракциите както преди, и как бебето слиза по канала, и това оказва влияние по начина по който напъваш, и може нуждата за напъване да не се усеща толкова на често вече. Ако не ме карат секцио да раждам, със сигурност ще искам епидурална и аз.

Мария, супер новини, браво на бебо, че е станал толкова голям  Grinning

А някой може ли да ме светне за кога горе долу насрочват секциито, ако е по предписание? Термина ми е 9 декември, и много ми се иска бебчо да е декемврийче, ама може и да е късно за секцио началото на дек си мисля  newsm78 благодаря!

# 336
  • Мнения: 11 032
Плановите операции ги насочват около 10 дена преди термин, така че имаш шанс за декемврийско бебе Simple Smile

# 337
  • Мнения: 614
Моето секцио ще бъде 6 дни преди термин; предния път беше 4 дни.

# 338
  • София
  • Мнения: 1 004
Ирайн, къде горе-долу живееш? Аз съм в Младост от 32 години  Mr. Green  мога да ти помогна с някои насоки!
Разбирам те как се чувстваш, за две години с ММ живяхме на квартира в Дружба и в началото беше ужасно за мен! После понаучих кое, къде  и свикнах! Е, няма да си кривя душата, че като се върнахме в Младост си отдъхнах, но се свиква навсякъде!
 А сега при теб и хормоните оказват някакво влияние, предполагам. Дай си време!
Ако ми кажеш къде сте, мога да помогна поне малко! Иначе Младост,  според мен, е много добре устроен квартал (сега заради метрото е малко разкопано), имаме си абсолютно всичко!

# 339
  • Мнения: 958
Brit, добре дошла! Мисля, че ти е сравнително близо Софиямде (на Г.М. Димитров се намира), частна болница е и има добри педиатри, които работят със ЗК.

Lady Clarion, честита ви годишнина!  Heart Eyes

Pepsieeee, обикновено упойката се слага на етап получаване на разкритие и да намали болките от контракциите..за какви напъни изобщо сстава въпрос на този етап? Rolling Eyes В това, което казваш не виждам абсолютно никаква логика, тъй като епидуралната упойка смисъла й е да се усещат контракциите, но без болка..А пък ако чак пък толкова не се усещат напъните в последствие, нали и акушерките постоянно казват кога да напъваш...

# 340
  • София
  • Мнения: 8 706
Има си монитор, който следи контракциите и дори да не усещаш нещо силно, акушерката гледа и ти казва кога да напъваш.
Но от епидуралната със сигурност се усещат контракциите, при спиналната нищо не се усеща, затова не се слага при нормално раждане.
Дори с ами казвали, че пак си боли, просто тези най-силните контракции се притъпяват.
Placebo, след моста , на който улицата май се казва Андрей Сахаров съм в ляво в един такъв остър завой. Улицата е св.Криприян. Зад блока  и малко ходене е паркчето "100 години София", което е май единственото нещо коеот ми харесва  Joy
Но изключително много се надявам да започнем ремонта и някъде Януари, февруари да се нанесем в Изток.Аз не съм живяла там, от там е ММ, но поне ми е по-познато, свекърва ми е през няколко улици, сестра му също.

# 341
  • Мнения: 509
Ирайн, като родиш, ще видиш, че много лесно ще стигаш до повечето места в Младост. Преди да забременея обикалях Младост 1, 2, 3, 4. Нямах никакви проблеми и то с двете деца. Всичко ми беше близо. Сега всичко ми се струва далече и е абсурд да стигна пеша. Иначе Пласебо  е права - имаме си всичко, а като пуснат и метрото ще е песен  Peace

# 342
  • Мнения: 86
Плановите операции ги насочват около 10 дена преди термин, така че имаш шанс за декемврийско бебе Simple Smile

Мерси, Linofrina! Дано да излезна с късмет Simple Smile

# 343
  • Мнения: 86

Pepsieeee, обикновено упойката се слага на етап получаване на разкритие и да намали болките от контракциите..за какви напъни изобщо сстава въпрос на този етап? Rolling Eyes В това, което казваш не виждам абсолютно никаква логика, тъй като епидуралната упойка смисъла й е да се усещат контракциите, но без болка..А пък ако чак пък толкова не се усещат напъните в последствие, нали и акушерките постоянно казват кога да напъваш...

Ииии може нещо да съм недоразбрала пак  newsm78 мерси Адичка! Но съм сигурна, че споменаха, че по скоро би забавила процеса на раждане отколкото да го ускори. Ще взема да разчета малко из нета най добре  Laughing

# 344
  • Мнения: 110
Здравей! Аз цял живот съм живяла в Гео Милев, от няколко месеца вече съм в друг квартал. Мога да ти препоръчам д-р Валя Маринова от XXII ДКЦ - моята лична лекарка към момента и педиатърката, която ме е отгледала от бебе. При нея мисля и да запиша моята беба, като се роди, въпреки че ще ми е далечко от Бъкстон. Наистина е много добра, но нямам и опит с друг доктор, за да направя сравнение... Успех с двете мацки, чудесни новини са това Hug

Brit, добре дошла! Мисля, че ти е сравнително близо Софиямде (на Г.М. Димитров се намира), частна болница е и има добри педиатри, които работят със ЗК.

Благодаря момичета за бързите отговори. Ще проверя първо в ДКЦ-тата до нас и определено ще питам за Валя Маринова. Щом от толкова години ходиш при нея значи си доволна, което би трябвало да значи, че е добра, но много ме съмнява, че ще приема нови пациенти, а ние сме и две  Joy
Ако не се справим там ще пробваме вече и в Софиямед. То много зависи и кога и как ще се приберем, защото аз ще раждам в Плевен. Там е лекаря, който ме следи. Той ме оперира преди една година и само на него имам доверие, а и с две бебета е по-добре в началото да съм близо до мама и до свекито, а и двете са там.  newsm62Все пак благодаря за предложенията и се надявам да успея до края на месеца да реша и този проблем, че не ми се иска да остава за след раждането.


Общи условия

Активация на акаунт