Новородено бебче и куче?!

  • 30 976
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, темата за куче и новородено е много актуална за мен, защото след няколко месеца ще имам бебе, а имаме пинчер вкъщи. В дебелите книги пише, че новороденото до края на първият месец е много уязвимо защото имунната му система е твърде крехка. Точно поради тази причина не е препоръчително да има куче в апартамента до минимум до навършване на 6 месечна възраст на бебенцето. От друга страна кученцето по-трудно ще приеме бебето след дълго отсъствие от вкъщи и ще ревнува и ще пробва да си "извоюва" територия. Съпругът ми е много привързан към кученцето и дори смята да го задържим, но от гледна точка на здравето на бебето според мен е рисковано. Много ви моля да ми дадете съвет, според вас кое е по-правилното решение!?

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 08:36 от Редактор*

# 1
  • Варна
  • Мнения: 616
И двете ми деца отраснаха с куче и котка. През април очакваме третото си дете и в къщи отново имаме котка и куче /тайска котка и кокер шпаньол/. Не мисля че биха навредили по какъвто и начин на бебето и определено нямам намерение да се разделям с тях Simple Smile Освен това старата ми котка беше едниственото средство срещу коликите, което действаше безотказно Simple Smile

# 2
  • София, България
  • Мнения: 28
Здравей!
Рядко се включвам и пиша, но тази тема ме вълнува много.
Имам бебе почти на седем месеца вече. От преди да се роди имаме две котки, едно куче и декоративен пор. Живеем в малък апартамент. И аз и мъжа ми сме ветеринарни лекари и за миг не съм си помисляла да се разделям с животните си, когато разбрах, че съм бременна. В началото в стаята на детето не пускахме котките, заради космите предимно. Постепенно започнаха да влизат и сега нямаме никакъв проблем. (Да чукна на дърво). В чужбина никога не е било въпрос дали може да живеят животни и дете. Разбира се, че може. Животното трябва да се обезпаразитява редовно, да се мие след разходка и първите срещи с детето да са винаги под наблюдение от възрастен. Възможно е животното да ревнува малко, но с времето ще свикне.

# 3
  • Мнения: 128
Да, и у нас е така, с куче и котка. Кучето го осинових преди 4 години и още тогава ме питаха, ако имам дете какво ще стане с кучето. Както и тогава, така и сега не съм се и замисляла. А бебето от новородено е с кучето постоянно. Чак на 5 месеца започнаха да си обръщат внимание, кучето е едра порода, но пък незнайно защо се страхуваше от бебето  Laughing

# 4
  • Мнения: 6
Благодаря ви много за мненията! Кученцето ни е много послушно нищо, че е пинчер и не обича много деца, но се надявам да свикне бързо с новото семейно попълнениe  Simple Smile! Много го обичаме и той нас дано се приспособи към новата ситуация Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Надявам се горните мнения да са натежали. Естествено, че няма никакъв проблем да съжителстват куче и бебе. У нас беше същото. Радвам се, че нагласите полека се променят. Пълна безотговорност е да се изхвърли животно само защото се е родило дете.

# 6
  • Мнения: 804
Имаме ротвайлер и дете. Кучето беше първо. В последствие детето разви алергия към домашен прах, полен, кучета, котки и т.н. и т.н. Педиатърката въпреки, че беше против да гледаме бебето с кучето, "защото този звяр ще го изяде"  Mr. Green каза категорично, че ако махнем кучето детето ще се травмира, а алергията няма да изчезне. Кучето остана с нас, алергията на детето не се влияе от животното. И сега сме си истинско семейство  newsm10

# 7
  • София
  • Мнения: 39 783
Аз имам котарак. Със сина ми стояхме в родилното повече от 9 дена. Котаракът направо се беше поболял без мен.
Като се прибрахме бе силно впечатлен от бебето. Успяваше от време на време да се намъкне при него в стаята, но тези случаи бяха много редки. Даже се опитваше и да си при бебето.
Когато сина ми започна да шава повече котаракът реши, че това не е за него. По принцип си е страхлив, а сега още повече Simple Smile Когато сина ми е в хола котаракът гледа да е в стаята и обратно.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 257
Ние нямаме домашни любимци, но ако имахме със сигурност не бих се разделила с тях. Мисля, че е много важно и полезно за едно дете да расте с животно у дома. Родителите на съпруга ми имат куче (при това смеска от пинчер) и никога от както се е родил малкия не съм се и замисляла дали да го водя там. Кучето му е супер интересно, в началото когато беше по - малък тя милата си опитваше да установи контакт с него, лежеше под количката, много искаше да го види, да го близне. Сега вече той е на годинка, закачат се, опитва се да я дърпа за ушите, а тя милата не казва и гък... При моите родители пък има котарак, с него го
запознахме когато беше на 6-7 месеца може би, пак малкия се опита да му дърпа ушите. Котарака обаче запази страшно спокойствие и просто изчака малкия да свърши с терора преди да му се измъкне...  Hug Така че със сигурност не бих се замислила за раздяла с любимец заради бебчето. Да, в началото може би е добре да се ограничат контактите, но само това... Peace

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен. Бременна  съм в средата на осмия месец.В събота метях на кучетата на двора и моите две си играеха - имам 2 , отгледани от мен ротвайлера,които са ми като деца. Преди 2 години осинових 6 годишна ротвайлерка , отглеждана при ужасни условия. Тя стои вързана , защото е асоциална и жестоко хапе "моите сладки кученца". Изпънала докрай дългия си синджир , дойде да я галя. Обича ме,храня я добре,моите ръце я мият и галят,свикнала е да се храни от ръката ми. Клекнах до нея и я погалих,както стотици пъти преди това...Както говорех на мъжа ми да ни види колко се обичаме двете и че тя целува само мен,кучето ме удари силно с глава и ме захапа три пъти за лицето.Няма да описвам шока , болките , струйното кървене.Направена ми е пластична корекция. Бебето ми се задържа , дано стане голям и силен българин. Това куче скоро ще напусне дома ми , но...сега изпитвам страх и от моите!Аз , която съм мила дупета и опашки , която щедро раздавам обичта си и вниманието си , не смея да докосна любимите муцуни. А  като дойде бебето ...Дайте ми малко кураж,имам нужда.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 4 523
veliza71 , много съжалявам за преживяването ти.Адмирации и за това, че си осиновила и дала нов живот на кучето, но и сама каза, че тя асоциална и агресивна.Сам по себе си този факт е достатъчен, за да се замислиш, че може да последват неприятни сцени в някакъв момент.Преди да я осиновиш тя мина ли програма с треньор и тестове от кинолог , които да потвърдят, че е готова за осиновяване и може да съжителства с други кучета?Не те обвинявам, но не всяко куче с проблемно поведение става за  нов живот в семейство, а животът на верига си е затвор..
Сега е нормално да си в шок, трябва да мине време, за да се успокоиш и да не пренасяш напрежението и страха върху останалите ти питомци.Важното е ти и бебето да сте добре.Дръж се, всичко ще е наред!


А по темата - синът ми израстна с немската ни овчарка, винаги са били комбина в игрите.Като беше бебе и спеше в количката, кучето с часове лежеше тихо до нея.

# 11
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
veliza71, всичко е наред и ще бъде наред. Другите кучета, щом не са агресивни, няма да има пробем с бебето и с теб. Кураж. Hug Hug Hug


Към авторката - съседите ни имат куче още от преди бебето им да се роди, а ние имаме котки. Няма проблем с животните, само че трябва да пазиш животното от бебето и после детето, че децата трудо се въздържат да не издивеят върху домашния любимец. Ние държахме бебето и котките първите 3 месеца в различни стаи, индиректно си обучаха, най-вече бебето с космите на котките, които ние разнасяхме по дрехите. Вече бебето е дете на 3, няма проблем. На съседите бебето също, то е на около година и нещо. Peace

# 12
  • Мнения: 1 844
Здравейте,
и ние си имаме куче, лабрадор, на 6 години, прекрасно същество, обилно ръсещо косми навсякъде. Все още нямаме бебок, но винаги мисля как ще се справим с козината по земята, когато имаме бебе и най-вече когато то започне да лази  Joy Защото просто е някакъв ужас - пускам прахосмукачка и след 1 час вече тук там козината на Арчи се забелязва по пода.. Как се справяте с този проблем? Вредно ли е, опасно ли е?
Иначе други опасения нямам - щом кучето се обезпаразитява редовно, ваксинира и къпе след всяка разходка не би трябвало да има проблем. А пък за нрава му въобще не се тревожа - той ще ми е най-добрата и грижовна детегледачка, готова за игри денонощно.  Grinning

# 13
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
desinkata_85, на моето дете котешките косми не са били проблем. Не съм чистила по 100 пъти на ден. Сега вече е на 3 и ходи да целува малкото коте, голямото бяга от него. hahaha hahaha hahaha

# 14
  • Мнения: 455
Недей да махаш кученцето!

Моят син е на 1,8 год. и расте с куче.Много ми е хубаво като ги гледам заедно. Simple Smile
Първите няколко седмици не го пускахме в стаята,но и това отмина.

# 15
  • Мнения: 794
Моето бебе е на 3 месеца и още от първия си ден след изписването е с кучето, даже в една стая.
Куч е белгийска овчарка, не е малка.
За нищо на света не бих лишила бебето си от такава прекрасна компания като кучето!  Heart Eyes

П.П. Не съм чела останалите коментари, но мога да си представя как истеричните мамички съветват авторката да разкара възможно най- скоро "проклетото животно", защото света ще свърши ако съжителстват заедно бебе и куче.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 713
Здравейте и от мен. Бременна  съм в средата на осмия месец.В събота метях на кучетата на двора и моите две си играеха - имам 2 , отгледани от мен ротвайлера,които са ми като деца. Преди 2 години осинових 6 годишна ротвайлерка , отглеждана при ужасни условия. Тя стои вързана , защото е асоциална и жестоко хапе "моите сладки кученца". Изпънала докрай дългия си синджир , дойде да я галя. Обича ме,храня я добре,моите ръце я мият и галят,свикнала е да се храни от ръката ми. Клекнах до нея и я погалих,както стотици пъти преди това...Както говорех на мъжа ми да ни види колко се обичаме двете и че тя целува само мен,кучето ме удари силно с глава и ме захапа три пъти за лицето.Няма да описвам шока , болките , струйното кървене.Направена ми е пластична корекция. Бебето ми се задържа , дано стане голям и силен българин. Това куче скоро ще напусне дома ми , но...сега изпитвам страх и от моите!Аз , която съм мила дупета и опашки , която щедро раздавам обичта си и вниманието си , не смея да докосна любимите муцуни. А  като дойде бебето ...Дайте ми малко кураж,имам нужда.
  Незнам кога си преживяла това,но те разбирам аз преживях същото,съвета ми е кучето незабавно да се приспи НЕЗАБАВНО.Ухапало ли е веднъж ще го направи пак и повярвай ми ще е още по лошо.И моето дете от първия ден е с куче,а сега със змии.

# 17
  • Мнения: 3
Здравейте отново. Много  благодаря за топлотата и съветите ви. Раните ми бавно преминават,но по- страшното е , че се боря със страха от собствените ми кучета , които съм отгледала с всичката си любов. Те усещат , че не ги гушкам и целувам като преди и това много ги натъжава и обърква. При всички положения ще се отърва от ухапалото ме осиновено куче , не мога да я приспя , защото ...просто не мога ! Но ще се преборя със страха си и ще продължа да отглеждам моите си "бебета ".

# 18
  • Мнения: 130
И ние чакаме бебе края на януари и въпросът с кучето доста ме притеснява,защото има мноооого дълга козина(аляски маламут е кучето),която се завира навсякъде.Има ли опасност бебето да развие някаква алергия покрай животното?

# 19
  • Мнения: 794
И ние чакаме бебе края на януари и въпросът с кучето доста ме притеснява,защото има мноооого дълга козина(аляски маламут е кучето),която се завира навсякъде.Има ли опасност бебето да развие някаква алергия покрай животното?

Точно обратното, като расте детето с животното, ще развие имунитет към разни алергии  Wink
А и нали имате прахосмукачка  Peace

# 20
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Според мен или ще има детето алергия, или няма да има. Т.е. ако не се е родило алергично, то няма да е развие като живее с куче, коте и т.н.

Катерина89, спокойно и не тормозете животното, ще чистите повече и така.

# 21
  • Мнения: 130
Определено доста чистене ме чака Grinning

# 22
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Определено доста чистене ме чака Grinning
До време ще е, после вече няма да ти прави впечатление, особено като детето порасне и започне да става по-самостоятелно, да целува кучето, да се въргалят заедно по пода и т.н.

Ние покриваме леглото на малкия, но котките редовно се пъхат под покривалото. Mr. Green
Няма да казвам как детето се прави на котка и й носи играчките на котките. Joy Joy Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 1 677
И ние имаме куче, кокерка на 4г, знаехме, че ще се стигне до бебе някой ден и беше ясно, че ще намерим начин да ги съчетаем, а и мисля, че е добре за детето да израстне със животно.
Сега съм бременна в края на трети месец и се чудим как точно ще стане схемата.
За сега сме в гарсониера, кучето винаги е било в нашата стая, не понася да стои отделно. Не, че лае и драска, но тъжи и при всеки възможен момент се вмъква при нас.
Плюс това тя не само, че трябва да е в нашата стая, ами трябва да е или на леглото ни, или на дивана, в никакъв случай на земята  Joy
Вечер винаги е под завивките ни, много е зиморничева и макар климатика да е постоянно на 25 градуса, тя трябва да е завита и на топло.
От както забременях и забранихме да се качва на леглото, в началото беше шокирана и правеше опит след опит, сега чат пат се качва, казвам и да слиза и се връща обратно. Но няма ли ни в стаята веднага се разполага Simple Smile Иначе сега мястото и е на дивана, но скоро и от там трябва да я изместим и да я пробваме в кучешкото и легло, което стои непотребно от както е бебе.
Това е планът ни, като цяло - постепенно изкарване от леглото ни, постепенно приучаване да си спи в леглото и поставянето му на земята и след това евентуално отделяне в коридора, което според мен ще е най-трудно.
Иначе имаме прахосмукачка робот, ще се чисти ежедневно, ще се тупа и бърше, няма как. Просто тя пуска косми целогодишно и ми се иска поне първите месеци да не затупа бебето с тях, пък после вече е ясно, че ще се върне пак в стаята.
Мислехме си за решетка на вратата, но така всички косми от коридора пак ще влизат вътре, тя не ми пречи като присъствие, просто космите ще ме изнервят... и така... ще видим.

# 24
  • Мнения: 778
Здравейте. Ние също си имаме бебе на 11 месеца и куче порода коли. От първия ден бебе и куче са заедно, макар, че първия месец кучо го бе страх да влезе в стаята където е тя. Той ръси косми - абсолютно всеки ден мия пода. Единствената разлика преди и след бебето е че Майки (кучето) вече не се качва по диваните и кревата. На беба не й позволявам да лази на пода а само в кошара или на спалнята. Иначе Майки възприе беба добре и даже сега не може да й се скараме, защото веднага той започва да лае в нейна защита. Като види че тръгваме на разходка не ни пуска да излезем ако не го вземем с нас. Постоянно ходи около проходилката и иска да я близва по главата и ръчичките и аз не го спирам въобще. Смятам че алергиите се появяват при деца, които ги държат в стерилна обстановка. Все пак да кажа, че кучето ми е ваксинирано и обезпаразитено вътрешно и външно. Никога не бих се разделила с моя Майки, за мен той е моето първо бебе.

# 25
  • Мнения: 3 031
При всички положения ще се отърва от ухапалото ме осиновено куче , не мога да я приспя , защото ...просто не мога !
А какво друго решение има? Предполагам, че няма да дадеш на някого доказано агресивно куче или да го пуснеш навън.

# 26
  • Мнения: 960
Много хубава теме и ни я чакаме бебче през май ,и си имаме един космат приятел .Кавалер кинг всички ни питат какво ще правим ще го махнем ли или др .Но ни я сме решили че остава все пак и двамата сем отраснали с домашни любимци а и бебо от малко ще ги обича.Ай имунитета се засилвал .

# 27
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ние държахме 3 месеца котките и детето в различни стаи, но апартамента ни е голям и котките нямаха традиция да обикалят из спалните. Виж, сега покрай детето, вече са навсякъде, детето ги пуска при него. Mr. Green
Но пък косми сме носили при новороденото, няма проблем с тях.
Доста зор видехме да научим детето, че не се играе с котешката тоалетна и не се яде и пие храната и водата на котките. Crazy Е, все детето и малката котка бъркат и пият котешката вода и така докато ги хвана. ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 136
Здравейте.Аз имам женски Ротвайлер на 4 год. ( това ми е любимата порода) имаме и бебе на 1.2 мес. На третата седмица след раждането куче и бебе заживяха заедно.той си стоеше предимно в леглото, а аз чистех постоянно.нямаше никакви проблеми.на 5-6 мес го сложих в проходилка и така се " спасихме" до някъде от космите.сега вече не можеш да го спреш.бърка и в устата,  хапе и ушите...лудница.
 #Crazy При майка ми имаме още три кучета и две котки.няма никакви проблеми.

# 29
  • София
  • Мнения: 709
Ние сме с бебо и немска овчарка Heart Eyes
Много ги обичам и двамата и не обръщам никакво внимание на молби да съм махнела кучо, защото и аз съм израстнала с кучета и знам, че само хубави неща могат да произлязат от това съжителство:)))
Успех на чудещите се бременни и не се оставяйте да ви разделят с кучето ви Hug

# 30
  • Мнения: 139
Ние сме с дете-8 г, бултериер и чакаме бебе.
Кучето е първо-на 10 г,когато доведохме бебето бяхме hf преместили от спалнята,но веднага ги запознахме.Горкото куче какво е изтърпяло от детето само то си знае-жива играчка,но и до ден днешен са постоянно заедно и спят в една стая. Wink
Чистенето е всекидневно,но се свиква Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 4 325
Ние бяхме с две котки, когато бебката се роди, първите 2-3 месеца уж не ги пусках (ама се беше случвало да влязат), никога не е имало проблем. За 5 г, откакво малката е на белия свят сме имали 6 броя (засега  Laughing), винаги пада голяма игра Simple Smile
Алергии нямаме.

# 32
  • Мнения: 34
Ние също имаме куче. Малка калпазанка, дребна порода. Бременна съм в 4 месец.  Зор видях със свекитата, докато разберат, че кучето не мърда от къщи.  Незнам как ще я свикваме да спи в къщата си, а не при нас на леглото. Мъка ще е да я отделим от стаята за известно време. Смятам че 1-2 месеца ще е достатъчно.

# 33
  • Мнения: 960
Ние също имаме куче. Малка калпазанка, дребна порода. Бременна съм в 4 месец.  Зор видях със свекитата, докато разберат, че кучето не мърда от къщи.  Незнам как ще я свикваме да спи в къщата си, а не при нас на леглото. Мъка ще е да я отделим от стаята за известно време. Смятам че 1-2 месеца ще е достатъчно.
Точно като нас  само че ни я сме с малко по голямо и само ме питат какво ще го правим .Но той си остава даже сме решили към 6 месец да купим леглото и количката та да свикне че го очаква нещо и не трябва да ги доближава докато не му се даде .

# 34
  • Мнения: 34
Като ме попитат така, кво ще го правим кучето... или пък като почнат с техните съвети колко вредно било. Научих се да им отговарям  '' що така се интересувате, да не сте му хвърлили мерак на кучо?'' Joy

# 35
  • Мнения: 6
Кученцето ни спи при нас в момента и е станал много миличък и добър. Според мен по някакъв начин усеща, че съм бременна и е много по-внимателен. За сега смятам, да го задържим, като единствената промяна ще е да си спинка в неговата кошница в кухнята. Това ще е необходимо за да може хем той да свикне с бебето, когато се появи, хем бебенцето да се климатизира към средата. 

# 36
  • Мнения: 4 416
Ние сме с малтийска болонка. 12 годишна е вече. Не сме я отделяли за миг от къщи. Дори докато малката спеше при нас, кучето доброволно се изнесе на една голяма възглавница на пода. Сега пак е така, ако малката спи с мен, кучето си спи на земята. Иначе се завира между мен и мъжа ми.

Като се прибрахме от родилното още от вратата кленах при нея, за да може да я подуши. След това й дадох едно от бебешките бодита, за да свикне с миризмата. Подмята го няколко месеца, едвам успях да го докопам да го изхвърля. Постоянно го мъкнеше със себе си.

Имаше стол до бебешкото легло. Там се качваше и наблюдаваше какво става вътре. Ако бебето плачеше и не съм в стаята, кучето веднага идваше при мен и ме подканваше да я последвам. Не даваше непознати да се доближат до бебето. Можеше само в случай, че аз или мъжа ми сме там, или пък ние сме им дали бебето на ръце.

Въпреки тормоза, който е преживяла от малката, продължава да а пази, за което съм й много благодарна.

Моите родители ми приложиха голям натиск за това, как трябва да разкарам кучето, но не им се получи. Щяла да изяде бебето, докато не съм в стаята. Щяла да я хапе, много косми имало и т.н. Малката има здравословен проблем, заради който естествено кучето е виновно, но вече свикнаха и спряха да ми дуднат на главата.

Извинявам се за дългия пост  Laughing

# 37
  • Мнения: 96
Здравейте.. Понеже виждам, че повечето от мамите с бебе и животно са си имали животното преди бебето.. А моето бебе е на 6 месеца почти и искам да си вземем кученце.. какво ще кажете? немога да убедя ММ, хем искам пинчерче, с късо косъмче, не е някое огромно куче с 6,7 см. косъм и немога да го убедя.. Давайте доводи, с които да го убедя моля ви. Аз съм живяла доста години на село и немога така без животно, и неискам и детето да расте така.. аз съм на мнение, че трябва от малка да свиква.. ако ще има алергии, ще гии има но не защото е имало животно... ММ с този аргумент ми излиза, че животните в малка възраст могат да отключат алергии,които може и да не се проявят. Благодаря ви предварително Simple Smile

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 4 523
Здравейте.. Понеже виждам, че повечето от мамите с бебе и животно са си имали животното преди бебето.. А моето бебе е на 6 месеца почти и искам да си вземем кученце.. какво ще кажете? немога да убедя ММ, хем искам пинчерче, с късо косъмче, не е някое огромно куче с 6,7 см. косъм и немога да го убедя.. Давайте доводи, с които да го убедя моля ви. Аз съм живяла доста години на село и немога така без животно, и неискам и детето да расте така.. аз съм на мнение, че трябва от малка да свиква.. ако ще има алергии, ще гии има но не защото е имало животно... ММ с този аргумент ми излиза, че животните в малка възраст могат да отключат алергии,които може и да не се проявят. Благодаря ви предварително Simple Smile

Можеш да му кажеш, че алергии се отключват от различни видове храни, препарати, домашен прах и много други неща.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 677
или да си вземете йоркширски териер, тяхната козина е подобна на човешката коса, не пада, не се сменя, а расте през целият живот и трябва да се подстригва, тоест, кучето е подходящо за хора, които се притесняват от космите и алергиите Simple Smile

# 40
  • Мнения: 8
Ние също чакаме бебче и имаме куче, но дори за миг не съм си помисляла да се разделям с кучето.
А истината за алергиите е че кучетата дори предпазват от появата на такива при бебета и малки деца и повишават имунитета на бебетата още по време на вътре-утробното развитие Simple Smile
Така че няма от какво да се притесняваш, стига да спазваш добра хигиена на кучето, да го ваксинираш и обезпаразитяваш редовно !!

http://www.webmd.com/children/news/20120709/many-babies-healthie … n-homes-with-dogs

# 41
  • Мнения: 96
Благодаря ви много.. Поднесох му тези аргументи, но сега излиза с номера че мн пари трябвали за ваксини и т.н. .. Ужас общо взето ...

# 42
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Аз бих изчакала детето малко да поотрасне, преди да взема куче, освен ако бебето не  емного кротко и лесно за гледане. Просто малкото куче изисква много внимание, разходки по 5-6 пъти на ден, обучение, не знам дали с малко бебе ще имате време за това.

По първоначлната тема куче и бебе след това- твърдо съм ЗА. Хубаво е детето да расте с животно, а според по-новите теории това се отразява добре и здравословно. Единствено бих дала като съвет кучето да се обучи добре предварително, например да не спи в леглото с родителите, даже ако може да не влиза в спалнята; да знае команда "на място" и "не", за да е по-лесно за всички.

Аз като забременях научих кучето да не влиза в стаята, в която ще спим тримата с бебето. Начинът е да го спирате първо с ръце на прага и с НЕ и ако не прекрачи, награда. Постепенно се отдалечавате и го оставяте "на място" пред вратата и т.н. Моят куч до днес обича да ляга на прага и да ни гледа, ако вратата е отворена.

Косми ще има, надявам се да не са проблем, моето бебе е още малко (на 3 месеца) и вече му откривам косми и по дрешките. А чистим редовно и решим кучето, но то просто е космата порода.

# 43
  • Мнения: 28
Ама разбира се че ДА. Домашните любимци са си част от семейството. И ние сме имали котка и никакви проблеми... даже сега се сещам за едно детско филмче - "Лейди и скитника", може да сте го гледали с децата. Там е разказана историята на ражданетона едно бебе от гледна точка на кучето в семейството Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 6 259
Ние сме с лабрадор, осиновихме я на 4г, лятото, тъкмо бях направила теста за бременност. От самото начало не й се позволява да се качва по легла и дивани, не толкова заради бебето, а че е голяма и лятото пускаше страшно мноооооого косми. Децата се търкалят при нея и си играят. В детската стая влиза много рядко, то и децата я ползват предимно за спане, само там е с килим, в останалите стаи сме с плочки, та е по-лесно за чистене. Тя е толкова добра и послушна (все пак е и тренирана преди да я вземем), че изобщо не се притеснявам за бебето. Лятото наше приятелско дете на година и половина я язди, бърка й в ушите, устата, тя дори не избяга (а ако се случи момчетата да се боричкат по-грубо с нея се измъква и премества).

Само не знам дали ще успея да я науча да се разхожда с мен с каишка, закачена на количката. Тя върви редом и изпълнява команди, но ако някое едро куче залае се е случвало да скочи или пък от любопитство тича да си играе. А е все пак 35 кила, да не повлече и мен, и количката с бебето.

# 45
  • София
  • Мнения: 709
Ние сме с лабрадор, осиновихме я на 4г, лятото, тъкмо бях направила теста за бременност. От самото начало не й се позволява да се качва по легла и дивани, не толкова заради бебето, а че е голяма и лятото пускаше страшно мноооооого косми. Децата се търкалят при нея и си играят. В детската стая влиза много рядко, то и децата я ползват предимно за спане, само там е с килим, в останалите стаи сме с плочки, та е по-лесно за чистене. Тя е толкова добра и послушна (все пак е и тренирана преди да я вземем), че изобщо не се притеснявам за бебето. Лятото наше приятелско дете на година и половина я язди, бърка й в ушите, устата, тя дори не избяга (а ако се случи момчетата да се боричкат по-грубо с нея се измъква и премества).

Само не знам дали ще успея да я науча да се разхожда с мен с каишка, закачена на количката. Тя върви редом и изпълнява команди, но ако някое едро куче залае се е случвало да скочи или пък от любопитство тича да си играе. А е все пак 35 кила, да не повлече и мен, и количката с бебето.
В никакъв случай няма да я връзваш на количката! Всичко става, животинка е. Ще си я държиш каишката на ръката така ще усетиш като се задърпа. Въпреки че сигурно ще се държи образцово покрай бебето, не рискувай:)

# 46
  • София
  • Мнения: 6 259
Да, определено ще внимавам в началото. Simple Smile Но май наистина по-добре каишката на ръката ми.

# 47
  • Мнения: 96
Хайде да се похваля момичета.. Убедих го ММ.. и сега от едни приятели ще взимаме мини пинчерче, хем е дребно, ако беше някой лабрадор примерно(аз такова искам) ако легне върху малката.. няма да я намерим...  хем с по късо косъмче, да не мърмори ММ, че навсякъде има косми.. Благодаря ви.. Без вас надали щеше да се навие.. Целувки от мен и лек и спокоен ден Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 1 677
имай предвид, че може да са малко по-агресивни, особено към деца. Разбира се, зависи си от кучето, но повечето имат доминантни проблеми, въпреки, че са малки и сладки.

# 49
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
За мен лабрадор е много по-подходяща порода за деца, лесно се обучават, умни са, без никаква агресия и са семейни кучета, които обичат да играят с деца. Но ако вече сте го решили, успех и дано ви донесе много радост кучо Simple Smile

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 4 523
За мен лабрадор е много по-подходяща порода за деца, лесно се обучават, умни са, без никаква агресия и са семейни кучета, които обичат да играят с деца. Но ако вече сте го решили, успех и дано ви донесе много радост кучо Simple Smile

Подкрепям!Лабрадор няма да легне върху дете, освен ако не иска да го предпази от нещо.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 995
Пинчерът не е подходяща порода за семейства с малки деца. Това са крехки, нервни, трудно обучаеми кучета, които в по-голямата си част имат и Наполеонов комплекс. След като детето проходи, трябва нон-стоп да ги дебнеш, за да не нарани не кучето детето, а детето - кучето. Казвам го като горд стопанин вече на втори пинчер, в сегашна комбинация с кокер и 2-годишно дете.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 259
И аз харесвах и исках пинчер, или съвсем дребна порода, но за децата е много по-добре, на тях им трябва голямо животно, с което да играят, не да викам по тях да го пазят да не го смачкат. При нас на етажа има 2 пинчерчета и много им се радваме, но са такива пискливци... За едното стопанката не смее да го пусне в коридора, че било много злобно.  Laughing То до нашата лабка, това малкото е като въшчица, ама се дзвери.  Laughing

Но пък голямото куче пуска мнооого косми и не става да си го гушнеш в леглото. Като порастнат децата искам да си вземем някое дребничко, но не пинчер, че са звънчета. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 6
Ние имаме пинчер и мога да кажа, че не са подходящи за деца. Много са ревниви за внимание и са много страхливи кучета, което ги прави и агресивни. В момента нашият пинчер е на две години и половина и ми бяха нужни 9 месеца да го превъзпитам, да е по- спокоен и умерен в отношенията както с околните така и с децата. Все още не може да приеме големият син на мъжа ми, който е на 8 годиники. Моята препоръка за порода подходяща за семейство с деца е английски булдок. Много умни и доброжелателни. В миналото са били обучавани да пазят децата в двора на богатите аристократи.

# 54
  • София
  • Мнения: 18 713
Питбулът също е подходящ за семейство.А относно булдозите ,те са упорити до карай- независимо какви са американски,английски ,френски. Grinning

# 55
  • Мнения: 417
Ние имаме пибулка на почти 7 години  която е много добра но и много ревнива - дори и от нас двамата.Честно казано малко се притеснявахме как ще реагира на бебето, дали ще се чувства пренебрегната и прочие. Да но се случи точно обратното - само ходи да го проверява, да го близне по крачето, когато се разплаче първа отива да види защо. Heart Eyes А той само като я види и започва да се смее и веднага забравя за какво плаче. Голяма любов са - той само иска да я мачка и пипа а тя да го ближе  и да му дава лапа  Mr. Green Всички ни казваха да я махнем но за нас тя си е като дете. Не мога да си представя да я няма или малкия да не е около нея.    animal037

# 56
  • Мнения: 2
Пит булите са малко невнимателни понякога, но иначе са страшни с децата. Моя пит е на 4г. а Калоян на 11м. ГОЛЯМА любов са.  Коко проходи на 9м. само и само да докопа кучето.  Яко чистене пада, но вече не ми прави впечатление косми ли чистя или размазани банани. С две ръце съм ЗА - куче и дете. Доказано е,че децата отглеждани с куче развиват резистентност към повече от 500 вида  вредни бактерии, сравнено с деца без домашни любимци Simple Smile

# 57
  • Мнения: 417
Оооо да чистенето след толкова години никак не ми прави впечатление - всеки ден като стана , правя едно кафе и след това пускам прахосмука. Яде скъпа храна, решиме я по 2 пъти на ден..но косми си има- няма как. Даже мм е алергичен към нея и алерголожката все му се кара но не - от 2 години си слага инжекций и се бори с алергията но кучето си остава при нас. Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 7
Аз имах куче когато родих чихуахуа още си го имам. Първия месец се стараех да са в различни стаи, но от втория кучето си спи при нас на леглото, от време  на време взимам и бебето при нас, колкото по- бързо свикнат толкова по добре. Няма никакви алергии малкия, дано и да няма.

# 59
  • Мнения: 550
Здравейте, момичета, да се присъединя и аз към темата. Бременна съм в 4 месец с близнаци, живея в апартамент и имаме 2 котки и 1 куче. С моят мъж не даваме на никой да ни говори глупости как трябва да махнем животните. Те са с нас и остават с нас. Ще станем едно голямо и весело семейство-все едно ще бъдем с 5 бебета Laughing

# 60
  • Мнения: 63
Ами освен и аз да се разпиша. С бебе на 2 месеца сме и 3 котки, риби и куче с епилепсия. Както се разбира съм абсолютно ЗА животните и децата:) Дори от първият ден вкъщи не са разделяни животните от бебето. Котките проявиха по-голям интерес, понякога искат да лягат до нея, ако е на нашата спалня, но кучето хич и не я забелязва. там обаче е заради лекарствата, които пие за епилепсията, малко е като предрусала... Иначе чистенето е яко, всеки ден прахосмукачка, моп, а понякога и по два пъти, ама няма как.

# 61
  • Мнения: 712
След няколко месеца ще имаме бебе. А в момента имаме 2 ротвайлера. Попринцип са на двора, но стоят основно на верандата (по топло и е и е сухо). При всяко отваряне на вратата в къщата влизат косми... Няма как да се преборя с това дори и да чистя по цял ден. В къщата има повече техни косми, отколкото мои. Simple Smile Обичам тези животни и не бих се разделила с тях за нищо на света. Непрекъснато се галим и играем, въпреки че са супер мръсни. Няма как да ги поддържам чистички и парфюмирани, след като са непрекъснато навън. През зимата пък е невъзможно да ги къпем, защото е студено и ще ги разболеем. Но пък има сапуни и прах за пране. Simple Smile Не мога да си представя как ще отглеждам детето си без тях - те са част от семейството. През лятото сме нон-стоп навън, т.е. бебето също ще е навън, т.е. ще е в постоянен контакт с кучетата. Дори и през първият месец да го държа вътре, после не смятам да ограничавам контактите. Подозирам, че родителите ми и бабите ще нададат вой по този въпрос, защото те винаги са били против животните, но решението си е мое и на мъжа ми.
За живеещите в апартамент мисля, че не е проблем достъпът на домашният любимец до стаята с бебето да се ограничава през първият месец. Освен това хигиената е на доста по-високо ниво, защото животното не е непрекъснато навън и не е проблем след разходка да се измият само лапите. Когато животното е на топло може да се къпе и по-често, без това да застрашава здравето му.
В крайна сметка всичко е индивидуално. Има хора, които без да се замислят биха изхвърлили домашният си любимец при поява на бебе. За мен такова нещо е недопустимо, но хора разни Peace

# 62
  • Мнения: 2
Здравейте дами, темата е малко забравена, но реших да се включа. Чакаме бебе, а вкъщи имаме ротвайлерка на 5 години. Има малко особен нрав и наистина ще положа усилия да стане по социална , живеем в къща и тя стои на двора, което изключва чести разходки сред хора. Ивеждаме я предимно в гората, защото ни е близо и не се налага да слагаме каишка. Притеснена съм как ще приеме новия член на нашето семейство, а много ми се иска да подходя правилно и да я предразположа . Вързана е , защото копае оградата и излиза сама навън.  В игрите е доста ревнива и често ръмжи и бърчи нос когато искаш да и вземеш нещо, настървява се .... едва ли ще допусна игра с детето, защото е много тромава и дори да  не иска ще го блъсне, настъпи и прочие . Моля, дайте ми съвет как да подходя при първата им среща , искам да съм  спокойна , защото ако усети притеснението ми ще приеме, че детето е причината за моята нервност и ще премине в отбранителен режим....

# 63
  • София
  • Мнения: 136
Чакаме бебе, а вкъщи имаме ротвайлерка на 5 години. Има малко особен нрав и наистина ...... Вързана е , защото копае оградата и излиза сама навън.  В игрите е доста ревнива и често ръмжи и бърчи нос............ причината за моята нервност и ще премине в отбранителен режим....
Моята беше на 3 когато се роди малкия. Но тя си живее при нас в апартамент. Първите две седмици след раждането беше при майка ми, докато аз се възстановя за да мога да я поема. Първата среща с бебето не беше много обещаваща!Тя по скоро го гледаше като някаква играчка , която иска да вземе. След месец влизаше в стаята на детето, но отначало не я оставях сама с него. Сега са една голяма любов  Heart Eyes
Това го пиша с мисълта, че това не е порода с която човек може да си прави експерименти! И вие най добре може да прецените дали кучето може да съжителства с детето! Успех! Simple Smile  Peace

# 64
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора, ще сме много внимателни, нямаме избор неискаме да се разделим с нея. Може би ще се консултирам с ветеринар,дали е добре да я кастрираме.Има малка вероятност да улегне.

# 65
  • Мнения: 712
Ротвайлерите са изключително интелигентни животни - не я подценявайте Simple Smile
Нашата е на 7 години. Още първият път, в който синът ми се разплака, след като се прибрахме от болницата тя разбра, че това е бебе и е новият член на семейството. Първите 3 седмици скимтеше под прозорцете, когато малкият плачеше. Сега ми е смешно, но тогава главата ми беше станала на балон Grinning Няколко пъти сме го оставяли да я "гали", т.е. щипе, скубе и бърка в очите. Не реагира изобщо. Дори не се дърпа. Мъжкият (на почти 2 години) също е внимателен по свое му - т.е. не скача върху бебето Simple Smile Души го, проскимтява, но до там. И нашите са гледани на двора и освен гостите ни (вярно, че честичко идват хора вкъщи) нямат кой знае какви социални контакти. На разходка ги водих последно, като бях бременна в 7-мия месец и то в гората до нас (после ме беше страх вече, че ще ме съборят, защото бях станала супер нестабилна), а детето вече е на 8 месеца.

# 66
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Здравейте дами, темата е малко забравена, но реших да се включа. Чакаме бебе, а вкъщи имаме ротвайлерка на 5 години. Има малко особен нрав и наистина ще положа усилия да стане по социална , живеем в къща и тя стои на двора, което изключва чести разходки сред хора. Ивеждаме я предимно в гората, защото ни е близо и не се налага да слагаме каишка. Притеснена съм как ще приеме новия член на нашето семейство, а много ми се иска да подходя правилно и да я предразположа . Вързана е , защото копае оградата и излиза сама навън.  В игрите е доста ревнива и често ръмжи и бърчи нос когато искаш да и вземеш нещо, настървява се .... едва ли ще допусна игра с детето, защото е много тромава и дори да  не иска ще го блъсне, настъпи и прочие . Моля, дайте ми съвет как да подходя при първата им среща , искам да съм  спокойна , защото ако усети притеснението ми ще приеме, че детето е причината за моята нервност и ще премине в отбранителен режим....

Ако можете, поправете първо вашите грешки. Сами сте написали, че не я водите сред хора и други животни и не я разхождате често. Поне едната разходка нека стане на по-социално място (започнете в час, в който няма много хора, например рано сутрин и постепенно увеличавайте разсейващите фактори, както се прави при социализация с куче-бебе- първо на двора, после в малка градинка без хора, после в по-голяма с малко хора, после с хора и кучета и трамваи и т.н.).
Ако е разходена два пъти на ден достатъчно дълго, с тичане, игри и нови впечатления, не вярвам да рови чак толкова градината (може да се дават и кожени кокали за занимавка). Така че постепенно може да я отвържете. Агресивни са предимно вързаните кучета, ако е на свобода и е социализирана, постепенно ще улегне.
Кастрирането също е добра идея, моето куче откакто е кастрирано е много по-спокойно, не е бягало и не се е било нито веднъж. Разбира се това "действа" няколко месеца след кастрация.

С бебето я срещнете веднага (не я изолирайте, ако е вкъщи) и й предложете лакомство или нещо друго, което да й даде положителна асоциация. Знаете и за носенето на пелена от родилното, за да свикне с миризмата още преди да ви изпишат.

При редовен контакт между двамата не вярвам да се случи нищо лошо, кучетата са много умни и деликатни към деца. Нашето позволява яздене, бъркане в очите, дърпане на опашката и т.н.

# 67
  • Мнения: 196
Докато е новородено бебето и малко трябва да има възрастен в стаята. Да се оставят сами е опасно.

Общи условия

Активация на акаунт