Кога свалихте нивото на кошарата?

  • 7 824
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Това ми е питанката.
Чудя се дали вече е време да сваля второто ниво на кошарата. Блажето още не сяда самостоятелно, но много се върти и понякога се хваща за решетките и се опитва да се надигне. Кажете при вас как беше и кое действие на детето ви показа, че вече е време да се свали нивото?

# 1
  • Мнения: 3 550
Същото като при вас. Хващаше се за горния край и се опитваше да се надигне.

# 2
  • София
  • Мнения: 551
Опитва ли се да се надигне,значи че в един момен ще успее и представи си да не си в стаята.В момента,който се опитваше да се хваща преместихме нивото.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 958
Започна да се надига, хванат за решетките и се показваше доста отгоре. Дори започна да премята крака си и тогава го смъкнахме. Беше на 6 месеца.

# 4
  • Мнения: 1 031
Дребен започна много да шава, да се хваща за решетките, за да се надига и решихме, за да няма инциденти да свалим на долното ниво.

# 5
  • Мнения: 4 068
А по-трудно ли ви е на вас самите до взимате и да слагате бебо в леглото?
Това го питам просто, за да съм наясно какво ми предстои и да се подготвя психически дет се вика. Grinning

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Когато започна да се изправя сама в леглото.

# 7
  • София
  • Мнения: 94
Ние го свалихме, когато Мария стана на 6 месеца. Нито се хващаше за горния край, нито сядаше самичка.  Просто мен ме беше много страх някой ден да не падне и превантивно смъкнахме нивото.
Доста ниско ми се виждаше и ми се струваше, че едва ли не на две се сгъвам, когато се навеждам, но седмица-две по-късно вече не ми правеше впечатление Simple Smile 

# 8
  • Мнения: 507
Когато започна да се обръща- на около три и половина месеца.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
 Embarassed Embarassed Embarassed След като цяла вечер сънувах кошмари как се премята през леглото и я свалих. Беше на около 4-5 месеца.
По-неудобно е, определено, но ако добре си запреш краката на пода и ги подпреш на кошарата за допълнителна опора, става. За кратко е, защото после почват да се поизправят и става по-лесно.

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Точно я свалихме преди 2-3 дни,че започна да се хваща за решетките и да се изправя,както я виждаш на аватара Laughing.Не виждам голям проблем да я слагам и вземам от леглото.

# 11
  • Мнения: 4 668
Моят син не можеше да сяда , но това не му пречеше да се изправя на колене и да се набира по решетките . Някъде към 6-тия месец я свалихме . А иначе - наистина е по неудобно да се слага и взема бебо , ама какво да се прави . Това обаче нищо не е , аз се чудя сега какво да правя , свалено е максимално до долу , а днес го намерих изкатерил се по едни играчки , набрал се на ръце и от кръста нагоре се беше подал от леглото , а аз си мисля , че спи .  Направо не знам какво ще правя .

# 12
  • Мнения: 1 107
Преди около месец и половина, т.е. когато започна да се набира и да си подава главата навън Simple Smile

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Производителите на подобни легла съветват нивото да се свали, когато детето навърши 6 месеца.
Аз го свалих, когато беше на 7. По-трудно се вади и слага, но пък ти е по-спокойно, а в един момент бебчо започва сам да се изправя и това ужасно упеснява ваденето  Laughing

# 14
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И ние свалихме на второ ниво когато започна да се хваща за решетките и да се надига.Когато се изправи сама в леглото го свалихме най-отдоло,тогава вече ми беше по-трудно да я оставям и взимам,но се свиква Wink.

# 15
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
На 7 месеца и половина

# 16
  • Мнения: 411
На 4 месеца като започна много да шава...достраша ме Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 124
И ние маи ще я сваляме този месец че много взе да шава.Страх ме е да не падне

# 18
  • Мнения: 3 042
Малкия започна много да шава напред- назад, направо да се люлее на горното ниво. Имах чувството, че като се е засилил направо ще изхвърчи през кошарката. Започна да се хваща за решетките и да се надига. Още не можеше да седи стабилно, но решихме да свалим горното ниво.  newsm07Това беше, когато стана на 7м., но при всички деца този период настъпва по-различно време.

# 19
  • Мнения: 4 392
При настьпване на сьщите признаци като при вас.
Малко по-тежичко ми е сега,но се свиква.Нали знаеш-кучето скача според тоягата.С увеличаването на килограмите на детето,и ти заякваш Wink

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На вашата възраст свалихме на долното ниво; че той вече и лазеше и беше ужас #Crazy #Crazy

# 21
  • Мнения: 160
на 8-я месец,понеже почна да се изправя заедно със спалния чувал прав,много е  неудобно да е на долното ниво кошарата

# 22
  • Мнения: 8 769
На 7 месеца.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Свалихме я, когато Бебо стана на 7 месеца.
Ужасих се обаче, когато установих, че другото ниво е всъщност страшно ниско. За мен беше жалка картинка да гледам детенцето да спи "на земята", направо ми се ревеше.  newsm50 Не свикнах с това и измислихме вариант да направим "средно ниво" на кошарката. Сега мирясах...
Все пак, най-вероятно до месец-два ще се наложи да ползваме и ниското ниво...

# 24
  • Мнения: 142
Още в началото на 4 месец.

# 25
  • Мнения: 2 672
в началото го свалихме  като видяхме докъде стига с опитите да падне,
сега за съжаление вече няма накъде повече да сваляме.
Наблюдавай детето и като видиш ,че е време ,ще го свалите Peace

# 26
  • Мнения: 2 407
Като навършихме 9 месеца!

# 27
  • Мнения: 5 250
Към 5-6 месец  newsm78
Много се въртеше,набираше и се страхувах да не падне  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 577
еми ние сме на почти 4 месеца,но съм решила вече да го свалям,защото от сега започва да се надига,а и не мисля че разликата в нивата е много голяма,за да ме заболи кръста от слагане и взимане.

# 29
  • Мнения: 208
Към седмия месец. Много започна да лудува Joy и ме хвана страх да не падне и затова смъкнахме креватчто.

# 30
Когато започне да се обръща и да се надига!

# 31
  • Мнения: 7 640
Не свикнах с това и измислихме вариант да направим "средно ниво" на кошарката.
това е супер идея!

# 32
  • Мнения: 5 299
Аз доста късно свалих нивото(по моя вина в 10-я месец) Blush Според мен трябва да се смъкне, когато детето запо4не да сяда стабилно - тогава запо4ва и да се изправя. На мен лично ми е трудно да я взимам и слагам(ако спи), но не е болка за умиране Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 327
точно в деня, в който навърши 6 месеца я заварих да гледа надолу от кошарата....

# 34
  • Мнения: 212
Аз да питам как стои въпросът при кошарките от плат? Нащата е на Бертони, от сгъваемите. На две нива е, горното - на 50 см. от ръба, а долното - пачти на земята. Няма решетки, за които да се хване и да се надига, трябвада се хване да горния ръб, ама още не е стигнала тдо там.
Доли, ако не е тайна сподели, моля те, какъв среден вариант сте измислили?

# 35
  • София
  • Мнения: 11 703
Свалихме нивото на леглото,преди малко повече от месец!Бебка беше на 7.5 месеца!Не се изправяше и не сядаше сама,но скоро след това започна да сяда и да се придвижва в леглото!
Да на мен ми е по-трудно,като е свалено нивото на леглото,но по-важна е нейната безопасност!

# 36
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Първите 3 месеца коарата беше на най-горно ниво - така ми беше най-лесно за обличане и смяна на памперси. От 4-я я смъкнахме с едно ниво, а като започна да сяда и да се изправя - около 7-я месец - нивото на кошарата слезе най-долу. И досега е така. Просто не вдигам решетката, оставям я незакопчана.

# 37
  • Мнения: 1 327
Аз да питам как стои въпросът при кошарките от плат? Нащата е на Бертони, от сгъваемите. На две нива е, горното - на 50 см. от ръба, а долното - пачти на земята. Няма решетки, за които да се хване и да се надига, трябвада се хване да горния ръб, ама още не е стигнала тдо там.
Доли, ако не е тайна сподели, моля те, какъв среден вариант сте измислили?


и нашата е на Бертони!

# 38
  • Мнения: 1 288
ние още сме на горното ниво на леглото.обаче бебка взе да става много активна, върти се непрекъснато, слага краката между решетките, преобръща се. започвам да се замислям дали да не сваля вече нивото долу, да не вземе да се преметне.
вие кога направихте това? благодаря!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Снощи го свалихме  Laughing И то защото вече се изправяше на колене и тялото й половината беше над решетките. Днес ни изненада и с изправяне на крака  Heart Eyes Ако вече седи, може да сваляш нивото според мен, з-то тогава става опасно.

# 40
  • Мнения: 7 186
Ми сваляй го. Peace
Аз го свалих на средното ниво след 3- 4 месец май, не помня точно кога беше. Thinking

# 41
  • Мнения: 1 448
Ние още не сме, ама като гледам време ни е  Wink

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И ние го свалихме на около 4 месеца.

# 43
  • Мнения: 388
Свалихме го като стана на 5 месеца.

# 44
  • Мнения: 649
свалихме го като беше някъде на 7 месеца, тогава започна да се набира на колене по решетките и взе да става опасно  Naughty сега е вече най-ниското ниво, защото вече се и изправя и взе да става още по-опасно  Whistling

# 45
  • София
  • Мнения: 44 098
и ние още не сме го свалили. вероятно като стане на 6 месеца ще го свалим, че и той мн шавръткав...единствено ме успокоява за сега че още не може да седи...което не е гаранция всъщност.
но като си представя колко ще е неудобно като е ниско долу....но няма как сигурността преди всичко Wink

# 46
  • Мнения: 2 910
Мисля, че беше някъде около 4-5 м., когато забелязах, че с ръчичката се хваща за най- горната част на решетката.

# 47
  • Мнения: 8 917
Като започна да заяква и преди да почне свободна да се изправя - към 6-я месец Peace

# 48
  • Мнения: 670
Нашата кошара е с едно ниво. В шестия месец сложихме решетката.

# 49
  • Мнения: 35 962
възрастта няма значение, а активността на бебето!

# 50
  • София
  • Мнения: 6 743
Ами когато беше на 8 месеца и той след седмица ни изненада и се изправи сам.Тъкмо навреме  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 11 703
Свалихме го между 7.5 и 8 месеца!Тъкмо навреме беше!

# 52
  • София
  • Мнения: 6 171
Замислих се кога и не можах да се сетя, но погледнах снимките и видях, че е било малко след като е навършил шест месеца. Започна да прехвърля крачета  и ръчички над решетката, и веднага го свалихме.
А за сядането Вики предпочиташе да стои прав, а не да седи.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 493
когато започна да сяда сама - т.е. на 7,5 - 8 месеца

# 54
  • Мнения: 680
Нашата кошара е с едно ниво.

 Peaceрешетката не съм я махала.

# 55
  • Мнения: 2 956
Нашата кошарка е на 3 нива и на най-долното я свалих на 9 месеца и малко...т.е. скоро  Laughing
само,че ние сме малко мързеливички и можеше и още да изкараме май на средното  Joy

# 56
  • Мнения: 1 999
На 6 месеца. Нашата кошарка обаче не е с решетки, а от тези сгъваемите.

# 57
  • Мнения: 723
Алекса винаги е била на ниското ниво, откакто се роди, защото матракът й е страшно дебел и на горното ниво беше все едно няма преграда. Не ми е тежало да я взимам всеки път от ниското, може би защото така съм свикнала.

Общи условия

Активация на акаунт