Майки случвало ли ви се е от преумора да не можете да заспите?

  • 6 028
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 393
 Аз цял ден се занимавам с децата,готвя,чистя,тичаме по разходки и т.н.И нощем съм толкова уморена,че не мога да заспя до никое време,а сутрин едва ставам  CryСлучвало ли ви се е и как се справяте с това?

# 1
  • Мнения: 3 089
чакам организмът ми да се изтощи до предела си и после изпадам в амок.

# 2
  • Мнения: 411
Редовно ми се случва Sadкато си легна се въртя като полудяла и не мога да заспя.Накрая се отказвам иу ставам да гледам тв Tired Tired Tired

# 3
  • Мнения: 47 994
случвало ми се е ,и тогава обикновенно си мисля разни глупости,атъкмо задремя,бебето зареве,по някога дни наред съм като #Crazy

# 4
  • Мнения: 8 505
Случвало ми се е да не мога да заспя,ако съзнанието ми е заето от нещо.От физическа преумора-не,понякога дори нямам сили да кажа "лека нощ" на мъжа си.

Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 08:54 от reflex

# 5
  • Мнения: 27 524
Да,често,много е гадно  Sad

# 6
  • Мнения: 516
Да и на мен ми се е случвало и е то не един път и е много гадно Cry

# 7
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И аз така особено покрай наближаването на бебо се поуморявам с почистването и другите неща и вечер не мога даже да заспя от умора.Препоръчвам ти вместо да се въртиш и да си натискаш съзнанието за сън си вземи някоя книга или пусни филм,забрави за изминалия ден и ще ти се доспи.Дано да имаш успех.  love001

# 8
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Не мога да заспя и се въртя, ако имам други проблеми. Когато съм уморена физически лягам и заспивам.

# 9
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Случва ми се всяка вечер.Уж много ми се спи,а като легна до 2 ч. чета книги и се преспивам Sad.

# 10
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Случва ми се всяка вечер.Уж много ми се спи,а като легна до 2 ч. чета книги и се преспивам Sad.

същата работа! Cry

# 11
  • Мнения: 223
и аз така, вечер обикновено понедо 12-1 не мога да легна, че и по до късно, за сметка на това сутрин едвам гледам.

# 12
  • Мнения: 2 015
Преди години работех като сервитьорка в едно заведение.Пролетта обаче работата се засили, а на мен ми трябваха пари и започнах да работя по 10-я часа и то все на крак.Като се приберях неможех да си кажа името.Едвам заспивах, а сънищата ми бяха само свързани със сервитьорството.
Аз препоръчвам почивка.Дай децата за някой ден при бабите.Остави чистенето за някой друг ден, то няма да избяга.Работата за жената никога не свършва.Разбери, че здравето ти е най-важно.Забрави всичко за 2-3 дни и си дай почивка.Нужно е от време на време, защото ако не ние мислим за себеси то няма кой да го направи.

# 13
  • Мнения: 140
И аз съм така,но с малка разлика.Лягам към 22ч. и в 00ч.като ги отворя тези очи #Crazyняма заспиване.Почвзм да чистя,пускам пералня,после простирам и така до към 03ч.В 04ч.малката се събужда за среднощно хранене и аз пак не мога да заспя.И в 07.30ч.как да стана? newsm78
Така е-професията "майка" хич не е лека Joy

# 14
  • Мнения: X
Всяка вечер съм така - лягам в 23ч. умряла за сън и заспивам в 1 Close

# 15
  • София
  • Мнения: 39 771
Да, случвало ми се е, и не само от умствена, но и от физическа преумора.

# 16
  • Мнения: 5 103
Да случвало ми се е.

# 17
  • Мнения: 660
Е , вчера бях така ! Цял ден тичах като кон - пазаруване , работа , готвене , деца , мъже ... и като ми стана лошо към 20 часа - едно сърцебиене , гадене , аха да заспиш , но се стряскаш , та така до 12 часа . Днес съм като бито куче ! Не се преуморявай , защото това е все едно да не можеш да дръпнеш щепсела от контакта . Най- важно е да си " слушаме " нуждите на организма т. е. ако ти се спи по-добре остави всичко и си легни - работа винаги ще има . Разходки на чист въздух , приятни занимания във втората половина на деня също действат добре .

# 18
  • Мнения: 2 952
рядко , обаче на мъжа ми  - да ......колкото е по-уморен .(дали защото умората не е физическа).. толкова по-трудно заспива ...ужас...а   аз  ако съм уморена лепвам главатаи заспивам на място .... Grinning

# 19
  • Мнения: 2 407
Случвало ми се е! Започвам да чета нещо или да чистя!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
от 1 месец и аз съм така.Лягам към 00:30 и се въртя най-малко 1 час.Сутринта съм гроги.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Случвало ми се е да не мога да заспя,ако съзнанието ми е заето от нещо.От физическа преумора-не,понякога дори нямам сили да кажа "лека нощ" на мъжа си.
И аз така Peace

# 22
  • Мнения: 5 790
Не ми се е случвало. Колкото и да съм уморена, лягам и заспивам. Колкото повечеч съм уморена, толкова по-бързо заспивам.

# 23
  • Мнения: 4 392
Постоянно сьм така! Sad
А откакто сьм родила ,спя като котка.Не знам вече,какво е това -дьлбок сьн Shocked

# 24
  • София
  • Мнения: 1 621
Много често ми се случва, затова чета книги и постепенно се отпускам и заспивам. Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 298
Значи съвсем не съм единствената!
При мен има 2 варианта - или не мога да заспя часове (2-3-4), или заспивам и се събуждам след 3 часа сън и край..... Sad

Даже пусках тема в Здравословни проблеми. Сега пия Мелатонин, но няма особен ефект. Общо взето, от 4-5 нощи, една спя. Tired
А дълбокият сън е химера, откакто родих.

Гледай да не си го навиваш на пръста и да не си повтаряш, че не можеш да спиш, понеже ще стане проблем. Мен ме беше страх да си легна, като знам, че ще се въртя така, че косата ми ще се заплете  Sick, но реших да не се ядосвам, че не мога да заспя, а да си мисля нещо (монотонно, от рода на с колко мъже съм се целувала от първия досега Laughing), или да чета. Не винаги се получава, но се надявам да отмине. А и по някое време тялото се изтисква тотално и се наспиваш поне за 1 нощ!

# 26
  • Мнения: 135
Най-редовно.. Стоя до към 2-3 часа - правя чай, топло мляко, мед - нищо не помага! И сутринта съм  Twisted Evil









---------------------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 16:37 от Аурелия

# 27
  • Мнения: 3 447
Така е Cry Всяка вечер си казвам, че ще приспя малкия и ще си легна заедно с него, и всеки път откарвам до 12 - 1. И като легна, се почва едно будене през половин час, че му растат зъби... и така до 6 сутринта, когато той въпреки всичко е пълна свежарка, а аз съм Tired

# 28
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
заспивам пред Тв-то в такива случаи; гледам до припадък телевизия; имам доста често такива моменти Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 107
Случва ми се, откакто се помня  ooooh!
Май вече съм свикнала...

# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, когато бяха съвсем малки ми беше хронично състояние. Но пък след 3-4-ия месец се оправях. Според мен ти трябва помощ. Или голямото- на ясла.

# 31
  • Мнения: 8 769
Случвало ми се е, но предимно от психическа преумора.

# 32
  • Мнения: 1 259
Най-редовно ми се случва Sad.Докато заспя минават поне 1-2 часа и тъкмо се унеса, и  пак трябва да стана

# 33
  • Мнения: 2 327
Малко след като родих си бях перманентно така. Бях толкова изнервена, че не можех да заспивам, въпреки умората.
Поправих се като взех да се успокоявам.

# 34
  • Мнения: 2 047
   Обикновено от стрес или умствена преумора се получава така.
  Но аз си намерих разрешение за себе си - лягам и си пускам филм без звук - след петата минута съм заспала. Безотказно е просто. Забравила съм вече кога последно съм се въртяла по 2-3 часа докато заспя.

# 35
  • Мнения: 1 555
Ужас ! На мен редовно напоследък ми се случва ! Лягам си по никое време и започва едно въртене  #Crazy и тъкмо заспя и малкият вземе, че се размърда и аз скокна за вода, а пък сутрин едвам отварям очи! Confused

# 36
  • Мнения: 1 493
Случвало ми се е, но от психическа преумора. Спасението е да се отпуснеш и да прогониш всякакви мисли от главата си. Вана, топъл шоколад или мляко, тъп филм, списание или тъпа книжка за приспиване! От физическа преумора се заспива дори и прав, ако ти е леко на душата !

# 37
  • Мнения: 515
При мен спасението е една ябълка и задължително да съм легнала завита в хола - гледам телевизия - по възможност научно-популярна.

# 38
  • Мнения: 388
В момента и аз съм в такъв период.Лягам си към 24ч. супер изморена,към 2ч.ставам да пуша,пак лягам,въртя се,минават ми какви ли не ужасий през главата.После тъкмо съм се поуспокоила,започва каката да вика нещо на сън.От там малката се събужда.Не стига всичко това, ами в промеждутъците от викове,посещавам тоалетната.Накрая тъкмо заспя и часовникът звъни-6ч.
Случва ми се, откакто се помня ooooh!
Май вече съм свикнала...

И аз така,с тази разлика,че вече по-малко се ядосвам. Дори да гледам най-тъпия филм не ми ли се спи,нищо не помага. 

# 39
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Понякога и аз съм така, като включим и това, че ходя на работа , а там е доста напрегнато , изкарвам по три смени - на работа, после в къщи и накрая нощна! Вечер често не мога да заспя от преумора. Това което ми помага е чаша топло мляко преди лягане.Може да е навик или внушение , но помага. Опитай!

# 40
  • Мнения: 2 959
Да, на всички ни се е случвало. В тези моменти се опитвам да спра да мисля за всичко, защото мозъка е този които е преумореният в случая.

# 41
Някъде четох че екстрактът от лавандула (или лавандулово масло) има невероятен ефект в такива случай. Капваш някаолко капки на възглавницата и се отпускаш.

# 42
  • Мнения: 3 760
Случва ми се сравнително често. Тази нощ, например, не можах да заспя до 5 и нещо!
При мен в такъв момент най-ефективно е четенето на книга. Иначе само се въртя и схващам и изнервям и т.н.

# 43
  • Мнения: 1 393
Ще пробвам с лавандуловото масло и дано да има ефект,че ходя като сянка.Добре,че баба ми дойде за 1 седмица на гости,че мога да си полегна на обед с едното,а тя да гледа другото Crazy

# 44
  • Мнения: 1 382
Чувала съм,че това е реакция на организма.Лавандуловото масло е супер за отпускане,можеш да капнеш една-две капки  на калъфката,но не се прекалява да не се получи обратен ефект.Един чай лайка или маточина също върши чудесна работа.

# 45
  • Мнения: 641
Чаша топло мляко преди лягане.


Случва ми се и на мен, ама по-рядко, гледам телевизия докато ми се доспи (без звук, телевизора е в спалнята).

# 46
  • Мнения: 2 550
Редовно  Tired Отскоро почнах отново да си пускам дискмена в леглото и се унасям сравнително бръзо.

# 47
  • Мнения: 5 577
И на мен ме се е случвало, досадно е. Дори има период в който си въобразявам, че се чувствам добре.  Tired

Не ми помага ни мляко, ни нищо.

# 48
  • Мнения: 50
Ох,и на мен ми се случва доста често.Най-лошото е че към 18.30-19ч.вече съм скапана и имам чувството,че ако легна ще спя поне 24ч.,но докато се дооправим и легнем часът става 23-24 и сънят вече го няма. ShockedДокато заспя стане 1-2ч и сутрин съм  #Crazy

# 49
  • Мнения: 208
Да и на мен така ми се случва доста често. Цял ден вършиш какво ли не нямаш време да подложиш крак и какво като си легна сън не ме хваща. #Crazy

# 50
  • Мнения: 781
Доста често.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 967
ДА

# 52
  • Мнения: 2 910
Случвало ми се е и е много изнервящо Crazy

# 53
  • Мнения: 2 142
Да, за съжаление страдам от дете от хронично безсъние и нищо не ми помага. Макр, че има нощи в които спя по 8часа непробудно, все още не мога да разбера на какво се дължи. Спя по максимум 5часа на денонощие, което е много малко, но от много години вече съм се отказала да се боря и вероятно съм свикнала с това. За сметка на това се омъжих за мъж, на който са му нужни 10часа сън Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 202
На мен не ми се е случвало.Уморена ли съм заспивам рано и бързо.

# 55
  • Мнения: 2 271
Да,особено след поредната нощна смяна на крак и в напрежение!

# 56
  • Мнения: 7 640
да, ама преди, когато ходех на работа и давах нощни. Сега не.

# 57
  • Мнения: 3 818
Да не мога да заспя от преумора ми се е случвало веднъж или два пъти в живота ми. Но много често ми се случва да съм толкова уморена, че да нямам сили да си легна Crazy Много е смахнато- едвам гледам, знам, че допра ли се до възглавницата вече ще съм заснпала безпаметно, но непрекъснато отлагам и отлагам лягането. Ето и в момента, очите ми се затварят вече, а нямам сили да стана, да си оправя леглото и да се просна в него Tired

# 58
  • Мнения: 1 446
Да, случвало ми се е, и не само от умствена, но и от физическа преумора.
И аз така.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 958
Всякоа вечер! Въртя се в леглото по 2 часа и накрая тъкмо заспя и джуджето се събуди!  #Cussing out

# 60
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Случва ми се често, но не от физическа, а от психическа преумора! Обикновено, когато съм физически преуморена, заспивам като дъска! ОБАААЧЕ, ако ги комбинирам, мога да си осъмна!

# 61
  • Мнения: 1 215
Аз съм всеки ден така, въпреки че има жена, която ми помага през деня тичам по толкова задачи, че забравям половината, непрекъснато съм в движение, бързам и вечер не мога да заспя до никое време. После сутрин съм като пребита.

Общи условия

Активация на акаунт