Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 5

  • 176 915
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 786
Няколко любими цитата от "Кръстникът" на Марио Пузо.

"Приятелството е всичко. Приятелството е повече от таланта. Повече от правителството. То е почти наравно със семейството. Никога не забравяй това. Ако се беше обградил със стена от приятели, днес нямаше да ме молиш за помощ."

"Но великите хора не се раждат велики, те стават велики и така беше и с Вито Корлеоне."

"Е, добре, тогава не мога да те уча как трябва да се държиш. Но не искаш ли да свършиш училище, не искаш ли да станеш адвокат? Адвокатите могат да откраднат повече пари със своята чанта, отколкото хиляда души с револвери и маски."

"Том, не се оставяй да те заблуждават. Всичко е лично, и най-малкото нещо. Всички лайна, които сервират на човек всеки ден, през целия живот, са личен въпрос. Наричат го бизнес. Добре. Но то е дяволски лично.
....
И знаеш ли още нещо? На хора, които вземат неприятностите като лична обида, не им се случват неприятности"

"Но позволете ми да кажа следното. Аз съм суеверен човек — смешен недостатък, но трябва да го призная тук. И затова, ако някакво случайно нещастие сполети най-малкия ми син, ако някой полицай го застреля случайно, ако той се обеси в килията си, ако се явят нови свидетели, които да потвърдят вината му, моето суеверие ще ме накара да мисля, че случилото се е резултат на това, че някой от присъствуващите тук още ми има зъб. Позволете ми да продължа. Ако сина ми го удари гръм, ще обвиня за това хората, присъствуващи тук. Ако самолетът, с който пътува, падне в морето или корабът, с който плава, потъне във вълните на океана, ако го хване смъртоносна треска, ако колата му бъде блъсната от влак, суеверието ми е такова, че аз ще обвиня за това злонамереността, изпитвана от хора, присъствуващи тук. Господа, тази злонамереност, този лош късмет не бих могъл да простя никога. "

# 691
  • София
  • Мнения: 41
"Цялата човешка мъдрост се включва в двете думи:

                  ЧАКАЙ И СЕ НАДЯВАЙ!"

"Граф Монте Кристо", Ал.Дюма
Това е велика книга!

# 692
  • Мнения: 5 732
Заради изречението "какво ще си помислят хората", толкова щастие сте изпуснали!

(Неизвестен автор)

# 693
  • София
  • Мнения: 1 176
"- Не, Джем, според мен има само един вид хора. Хора."

Да убиеш присмехулник, Харпър Ли

# 694
  • Мнения: 1 780
Когато дълго обичаш - престават да го забелязват !
Когато дълго прощаваш - от това започват да се възползват !
Когато си готов на всичко - престават да те ценят !

И само тогава, когато си тръгнеш-
започват да разбират, колко наистина ценен другар си бил,
но да се върнеш вече назад и да бъдеш както преди е невъзможно”…

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 13 590
"...колкото и далеч да тича, човек не може да
избяга от онова, което го е сполетяло." - Майкъл Конъли "Хорът на забравените гласове"

# 696
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 365
"Този, който контролира търпението си, контролира и всичко останало."

"И все пак, няма по-голямо щастие от момента, в който си кажеш: "Аз си мислех, че съдбата ме е наказала... А тя ме е спасила!"

# 697
  • Мнения: 2 259
"Не е първата, но ако заради нея си забравил имената на другите, това е достатъчно !!!"
Ерих Mария Ремарк - "Живот назаем"
***

# 698
  • Мнения: 2 259
"Жената, която не обича недостатъците на своя мъж, не обича и него самия".

"Мъжете забеляват умните жени, красивите пленяват погледа им, но помнят само обаятелните."

"Най-големите ми подаръци от съдбата бяха моят ум и това, че се родих в бедност."

"След всичките тези години все още продължавам да опознавам себе си. Много по-добре е да изследваш живота и да правиш грешки, отколкото да играеш на сигурно. Грешките са част от цената, която плащаме, за да живеем пълноценен живот."

София Лорен

"Винаги се чувствах несигурна и излишна, но най-вече уплашена. Предполагам, че исках любов повече от всичко друго на света."

"Истинският любовник е мъж, който може да те разтреперва, докосвайки лицето ти или усмихвайки се в очите ти, или просто гледайки съсредоточено в пространството."

Мерилин Монро

# 699
  • Мнения: 137
"Животът е платно, на което надеждата рисува, а реалността изтрива.
Бъдете реалисти, но никога не губете надежда." - ФБ

# 700
  • Мнения: 2 259
"Когато Бог желае да спаси един човек, му изпраща някой да го обича..."

# 701
  • Мнения: 82
Една от най-забележителните особености на интуитивната и инстинктивната природа е, че тя поражда надеждна спонтанност. Спонтанността не означава неблагоразумие. Жената трябва да е наясно със способностите си.

"Бягащата с вълци", Клариса Пинкола Естес

# 702
  • от един красив град
  • Мнения: 402
" Добротата е онова изразно средство, което глухият чува, а слепият вижда. " Марк Твен
" Най- добрият начин да сбъднеш сънищата си, е да се събудиш. " Пол Валери
"Човекът е продукт на собствените си мисли - каквото мисли за себе си, такъв и става." Ганди

# 703
  • Мнения: 5 732
Да се разделиш с любим човек, никога не е приятно, но определено няма да те убие, макар и да те направи ужким по силен. В тази максима, никой не казва, че тази сила си има цена, а цента е безчувственост.


И вървейки по пътя си, носейки мъката си, човек разбира, че наистина може да издържи, че наистина е силен, че наистина има стойност. Все пак човек никога не знае колко силен е, докато единственият избор, който има, е да бъде такъв.


Ние не владеем чувствата си. Има мигове, когато внезапно облъхналият ме аромат на люляк ме кара да изживявам отново някой от трепетните месеци в моя живот. В крайна сметка, животът не се ръководи от волята или намеренията ни.


Човек остарява твърде бързо, прекалено бързо и помъдрява прекалено късно! Точно когато… вече няма време…


/Хорхе Луис Борхес/

# 704
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 365
"С течение на времето, ще научиш тънката разлика между това, да крепиш една ръка и да заробиш една душа и ще научиш, че да обичаш, не значи да се осланяш на някого и че партньорство, не значи сигурност. Ще започнеш да научаваш, че целувките не са договор..., нито подаръците са обещания..
Ще научиш, че колкото по-сурово съдиш другите, толкова по-сурово ще те съдят и накрая ще те осъдят. Ще научиш, че няма значение на колко парчета се е пръснало сърцето ти, светът няма да спре, за да ти даде възможност да се възстановиш.
Ще научиш, че човек сам трябва да поддържа собствената си градина и украсява душата си, вместо да чака някой друг да му подари цветя.
Ще започнеш да приемаш провалите си с високо вдигната глава и гледайки напред, ще се научиш да строиш „днес” всичките си пътища, защото „утре” може да бъде твърде несигурно и бъдещето има навика да пропада в бездна…."

Хорхе Луис Борхес

Общи условия

Активация на акаунт