Брекети - къде, какви, за колко? - тема 5

  • 133 573
  • 811
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 448
Привет и от мен,

И аз се присъединявам към търсещите добър ортодонт в София и искам да споделя моят опит до този момент.

На 29 години съм и имам изваден зъб от ляво още от дете, заради който зъбите ми са се изместили леко на другата страна. Бях в кабинета на д-р Луис на ул. Бузлуджа по препоръка на познат и неговият съвет (който впрочем струва 100 лв) беше да се извади 4-ти зъб от дясно за да се постигне симетрия. Брекетите излизаха 6,000 лв, а срока беше година и половина.

Парите са доста, при положение, че 3,000 лв трябва да се дадат кеш веднага, затова реших да отида при д-р Иванова на ул. Иван Асен, отново с препоръка. Лечението, което тя предложи (за ок. 5 мин преглед), беше стрипинг на 3 зъба, без вадене, а цената 2,500 лв. Не можах да попитам нищо друго, защото ме изпрати при една доста неприятна сестра, която ми записа час за поставяне. Самата Иванова вече се занимаваше с друг пациент. По телефона сестрата се държа по същият начин и отказа да даде информация или да ми позволи да говоря директно с ортодонтката.

Тук има доста хубави отзиви за д-р Иванова, но продължавам да търся... Rolling Eyes

Има ли клиника и ортодонт в София, където човек може да получи изчерпателна информация и приемлива цена или трябва да се обиколят всички кабинети и лекари?
 
То май всички ортодонти с много пациенти са така. Казват няколко приказки и после те оставят на сестрата. И при Динкова беше така, а тя е добър специалист. Аз тогава се издразних, но всъщност не е трябвало- просто ортодонтите нямат време да ни обясняват подробно и да ни убеждават. Те смятат, че като си при тях, значи си решила, доверяваш се и го правиш. А пациентите имат нужда да се осведомят и почувстват сигурни- това ортодонтите не ги интересува особено.
Аз лично съм чувала много добри неща за Динкова /от познати/, но все пак се записах при д-р Факих. Засега съм много доволна. Но и двамата са известни специалисти, така че не очаквай да взимат евтино. Не знам дали в твоя случай става само "с поглеждане", ако се наложи да ти правят анализ на панорамната снимка, някои лекари взимат по над 200лв. При Факих не знам как е, защото аз започнах да се лекувам и анализът при това положение беше безплатен. Но можеш да попиташ сестрата по телефона колко струват тези неща и да отидеш на консултация.

# 511
  • София
  • Мнения: 1 877
Doбър ден,

др. Наджакова  е изпитан специалист, не ми взе кой знае какво за огледа на снимките - 20 или 30 лв не помня, в това влизаше и отливка на зъбите ми.

Много е внимателна със съветите кой зъб да се вади за отваряне на място. Това зависи от захапката! Освен всичко от нея научих, че мъдреците и да се извадят, 6, 7ми зъби са с двойни корени и не могат да бъдат помръднати за да се издърпат кривите зъби преди тях. Невъможно е с двойни дълги корени - безумие. Но всичко тр. да се коментира със снимки и предвид захапката. Дори 5ти или 4ти зъби (които са еднакви по структура) не се вадят току така, ако ще се развали захапката.

Препоръчвам я, приятна е, работи сама и няма да видите неприятна сестра в кабинета й Wink
Резултатите от работата й са чудесни, личния ми стоматолог я препоръча като човек, който постига добри резултати в ортодонтската работа и в момента съм на лечение при нея.

Успех на всички.  bouquet

# 512
  • Мнения: X
Освен всичко от нея научих, че мъдреците и да се извадят, 6, 7ми зъби са с двойни корени и не могат да бъдат помръднати за да се издърпат кривите зъби преди тях. Невъможно е с двойни дълги корени - безумие.

Точно това ми каза и моята ортодонтка, когато обсъждахме кои зъби да се вадят - че не може да ми гарантира резултата от лечението, ако извадим мъдреците за отваряне на място, защото ще трябва да мести зъби с много здрави корени.

# 513
  • Мнения: 514
ва ни ла и Lexie, момичета точно затова исках да се консултирам и с вас, за дъвкателните зъби...

историята е, че вчера бях за повторен преглед, за да уточня отново какви резултати мога да очаквам, защото мисля вече да предприема стъпката. Та понеже долният дъвкателен зъб от ляво ми е изнесен напред (от което бузата леко се подува) обсъдихме и неговото "трууудно преместване", от което доста се разочаровах Sad Гледам, че и вашите ортодонти обаче твърдят същото. Искам да ви попитам премоларният до него е ротиран и също леко изнесен напред, той дали ще може да се върне в изходна позиция. Той до колкото знам е с един корен и по-лесно може да се завърти
Очаквам с нетърпение да ми споделите опита си... Simple Smile

ПП: Винаги съм мислела, че всеки един зъб подлежи на преместване Sad

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 11:28 от calinista

# 514
  • Карлово
  • Мнения: 4 703
ПП: Винаги съм мислела, че всеки един зъб подлежи на преместване Sad
И май си права. На моята дъщеря зъбите се преместиха и направиха място за кучешките, които си слязоха в освободените места.

# 515
  • Мнения: 514
ПП: Винаги съм мислела, че всеки един зъб подлежи на преместване Sad
И май си права. На моята дъщеря зъбите се преместиха и направиха място за кучешките, които си слязоха в освободените места.


А твоята дъщеричка на колко години е? Дали при децата не става по-лесно....И за горни дъвкателни ли говориш?

# 516
  • Карлово
  • Мнения: 4 703
Беше на 14, когато започнахме лечението, сега е на 15. Сигурно става по-лесно. Все пак зъбите и бяха в процес на растеж, поне кучешките. А, и носеше разни апарати, по-напред в темата съм разказавала за тях.

# 517
  • Мнения: X
Не може да се сравняват 15-годишни пациенти с такива над 20-25. На мен ми разшириха горната челюст със 7 мм,когато бях ученичка; сега това няма как да стане.

# 518
  • Мнения: 514
Не може да се сравняват 15-годишни пациенти с такива над 20-25. На мен ми разшириха горната челюст със 7 мм,когато бях ученичка; сега това няма как да стане.


При мене лошото е, че трябва да се разшири само лявата половина от небцето....но както и да де - няма да се случи. Какво знаете за премоларите в долната челюст? Подлежат ли на завъртане, местене?

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 10:54 от calinista

# 519
  • София
  • Мнения: 1 877
Не може да се сравняват 15-годишни пациенти с такива над 20-25. На мен ми разшириха горната челюст със 7 мм,когато бях ученичка; сега това няма как да стане.


При мене лошото е, че трябва да се разшири само лявата половина от небцето....но както и да де - няма да се случи. Какво знаете за премоларите в долната челюст? Подлежат ли на завъртане, местене?

Аз мисля, че не-професионалист няма как да ти отговори.  Зависи от възраст, генетична предразположеност, лично здраве...тези подробности не са ни известни, а дори и да бяха, не сме лекари. Не бих коментирала, съжалявам. Заставам само зад коментарите си по - горе...

Успех!

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 13:34 от ва ни ла

# 520
  • Мнения: X
И аз мисля, че само специалист може да отговори на тези въпроси...

# 521
  • Мнения: 514
Lexie и ва ни ла, момичета знам, че специалист най-добре може да отговори, но понеже и самите те не могат да кажат съвсем точно преди да напредне лечението, се питах дали някой от форума е борил разместване точно на тези зъби и да сподели опита си просто...  Simple Smile

# 522
  • Мнения: X
Дори и някой да има такъв опит, той няма да важи за твоите зъби... това е проблемът.

# 523
  • София
  • Мнения: 1 877
Разбирам, при мен лечението е друго...

# 524
  • Мнения: 63
Аз имах ротиран 5-ти долен премолар. Много бързо се повлия и се намести на мястото си.  Wink

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 21:06 от Triumph.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт