В какво вярвате?

  • 1 766
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 493
Аз съм възпитана като православна християнка , баба ми ме водеше на църква, посещавахме манастири .  Не мога да приема парадирането с религиозността , след "нежната революция " / 10.11.1989 г. / . Маса от колегите ми, бивши комунисти се изпокръстиха на 40-50 годишна възраст и тръгнаха да правят бдения със свещи под ръководството на "отец"  Христофор Събев. Не мога да приема двата Синода в България, не мога да приема , че църквите имат работно време до 18:00 часа . Не съм еретик, но разкола и бюрократизма в българската православна църква ме настрои срещу себе си.  Все по-рядко ходя на църква, а по празниците просто не ми се стъпва там. Народът се тълпи, като на манифестация пред мавзолея . Не вярвам, че тези хора вярват ! Cry

# 31
  • Мнения: 4 390
Моля, не превръщайте темата в дебати "за" или "против" църквата! Stop Peace

# 32
  • Мнения: 1 194
Аз пък съм заклет атеист. Вярвам, че проблемите не могат да продължават вечно и че винаги има някакво разрешение.

# 33
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Напоследък все повече вярвам, че знанието трабва да се споделя. Приятно ми е и полезно, когато някой ми каже нещо, което не знам. Спестява време  Wink, а и обменяш информация по този начин. Явно тази вяра се задълбочава още повече, когато учиш за такава професия. Също вярвам, че много хора живеят в заблуда / аз също / по отношение на някои идеи, мисли , факти и т.н. Но тук идва и друга вяра, че един ден заблудата отстъпва място на знанието....Стана почти като в кръг..... Wink

# 34
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
нека да не намесваме пак религиозната вяра. различната вяра понякога ни дава различен поглед върху нещата и това може да доведе до ненужни спорове.
знанието за мен е със субективно възприятие. ако не е точна наука разбира се. нека не спорим пак кой е по-, по-, най-
Калинка, нищо лично  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 854
Вярвам в това, че сьм родена "под щастлива звезда" както казваше баба ми )лека и прьст), вярвам в семейството си, вярвам, че има много добронамерени хора по цял свят, вярвам, че човек може да променя сьдбата си, вярвам, че всичко което човек силно иска може да бьде постигнато!Вярвам в чудеса.

# 36
  • Мнения: 2 257
Хубави неща сте казали. Благодаря ви за топлите и истински постинги! Добре ми е да знам, че някой някъде, в Европа или Канада, Арабския свят и навсякъде, се чувства по сходен на моя начин и усеща света като мен. Това ме прави някак спокойна. Желая на всички ви здраве и много вяра!

# 37
  • Мнения: 7 914
Аз вярвам,че на човек всичко му е предопределено! И само най-дребните неща зависят от самия него!

Също така вярвам,че всичко на този свят се връща т.с. каквото посееш това ще жънеш! newsm03

# 38
  • Мнения: 1 493
Вярвам, че ако сееш вятър, ще пожънеш буря !

# 39
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
нека да не намесваме пак религиозната вяра. различната вяра понякога ни дава различен поглед върху нещата и това може да доведе до ненужни спорове.
знанието за мен е със субективно възприятие. ако не е точна наука разбира се. нека не спорим пак кой е по-, по-, най-
Калинка, нищо лично  bouquet

За мен знанието не е само точната наука. Например по отношение на света, в който ти живееш аз имам доста заблудени идеи...Но, ако прочета нещо споделено от жените, които живеят там....за мен се превръща в знание, което разпръсква заблудата....А за споровете??? Там се ражда истината...На мен са ми интересни, защото те карат да се замислиш, да търсиш обосновани аргументи....

# 40
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
звезди4ка:

Аз вярвам,че на човек всичко му е предопределено! И само най-дребните неща зависят от самия него!

Също така вярвам,че всичко на този свят се връща т.с. каквото посееш това ще жънеш!

аз мисля по същия на4ин и даже в повтаряемостта на нещата .някои съдби просто трябва да се пресекат и събитията са просто етап, които трябва да изживеем и продължим.
пример за предопределеност -реката те4е спокойно и вси4ко е ясно, подредено, познато до края на дните ни и изведнъж завой -на4ало!като, 4е ли се е о4аквало нео4акваното.
определено вярвам в бог и в доброто!

# 41
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
нека да не намесваме пак религиозната вяра. различната вяра понякога ни дава различен поглед върху нещата и това може да доведе до ненужни спорове.
знанието за мен е със субективно възприятие. ако не е точна наука разбира се. нека не спорим пак кой е по-, по-, най-
Калинка, нищо лично  bouquet

За мен знанието не е само точната наука. Например по отношение на света, в който ти живееш аз имам доста заблудени идеи...Но, ако прочета нещо споделено от жените, които живеят там....за мен се превръща в знание, което разпръсква заблудата....А за споровете??? Там се ражда истината...На мен са ми интересни, защото те карат да се замислиш, да търсиш обосновани аргументи....

думите ми не бяха отправени към теб. Peace радвам се , че мислиш така, но са малко  хората, които водят цивилизован спор по тази тема. за това казах , че по-добре да избягваме подобни спорове тук.
не ми се щеше да разваляме и тази тема.

# 42
  • Мнения: 1 215
Най- вече вярвам в себе си!
Вярвам в Бог като енергия и разум в едно. (Не вярвам в църква)
Вярвам в положителното мислене (макар че не ми се отдава особено)
Вярвам в детето си
И сега моите суеверия, защото и те са си своеобразен вид вярвания:
Да не плащам в понеделник, може да получавам обаче Laughing
Ставам много суеверна когато имам изпити- всичко е знаци за мен, ако изпия кафето докрай, ще си взема изпита, ако успея да изчета пет глави- пак, изобщо едни такива глупости, ама нали сам си аз и си вярвам

# 43
  • Мнения: 5 476
Вярвам  в една сила,която съществува над нас,извън нас и въпреки нас...За едни тя е Бог,за други карма,съдба ...В църква влизам,когато е най-празна или просто запалвам свещ у дома- и тогава си говоря с Бог... Praynig
Вярвам в най-близките си хора и обичта им!
Вярвам,че детето ми е тук,за да осмисли целия ми живот!
Вярвам,че за всичкото зло,което вършим, има възмездие!Понякога то не ни спохожда в настоящия ни живот,а друг път засяга хора,които много обичаме-тогава боли дори повече...
Вярвам в прераждането!
Вярвам,че добротата лекува!
Вярвам,че тези,които вече съм изгубила в реалния живот,бдят над мен!

  Ама така точно да си го написала ,че направо останах без дъх!Абсолютно те подкрепям!
    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт