За хомеопатията

  • 15 020
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 537
 Някой знае ли дали с хомеопатия може да се лекуват състояния като дефицит на внимание , хиперактивност?

# 1
  • Мнения: 625
 Понеже темата е "хомеопатия",аз пък искам да попитам,някой знае ли ,дали с хомеопатия може да се лекува бронхиална астма?

# 2
  • София
  • Мнения: 11 117
Понеже темата е "хомеопатия",аз пък искам да попитам,някой знае ли ,дали с хомеопатия може да се лекува бронхиална астма?

Да !

# 3
  • София
  • Мнения: 448
Понеже темата е "хомеопатия",аз пък искам да попитам,някой знае ли ,дали с хомеопатия може да се лекува бронхиална астма?

Да !
[/color][/size]Пристъпът се овладява много бързо ако се нацели лекарството.Вчера синът ми получи изключително тежък пристъп,кашляше на всяка секунда,а 6 часа след приема на лекарството се обаждаше много рядко.Днес вече кашлицата ни е влажна! newsm68Никакъв антибиотик,вентолин,зиртек,урбазон и т.н.И,само за сведение,вчера искаха да ни вземат в болница и да ни бият 3 пъти урбазон,ама вече това не ми минава Naughty

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
И двете състояния няпълно могат да се овладеят с хомеопатия. А астмата е лечима с хомеопатия. Само трябва да отидте на класически хомеопат.

# 5
  • Мнения: 625
  Не живея в голям град,нямам много избор за хомеопат.Преди година ходихме при хомеопат,той отрече лечението до сега,спряхме го,детето се влоши,аз се оплаших и отново минахме на стандартния Флексотид,но подобрение никакво Sad

  При вас как беше,спряхте ли стандартното лечение,за да се лекувате хомеопатично?
  Възможно ли е да се лекуваме и с двата метода?!

# 6
  • Мнения: 1 655
Някой знае ли дали с хомеопатия може да се лекуват състояния като дефицит на внимание , хиперактивност?
Може да се лекува. По принцип в хомеопатията се приема, че 'Няма нелечими заболявания, има нелечими хора'. Моят съвет е да си намерите добър класически хомеопат и да опитате.
Желателно е да се спре стандартното (алопатично) лечение, освен ако не е живото поддържащо, като приемането на инсулин например. Алопатичните лекарства пречат на действието на хомеопатичните.

# 7
  • Мнения: 1 014
Бих искала, с позволението на krasi 76 да задам и аз един въпрос.
Дали може да се лекува алергичен ринит и може ли да се постигне пълно излекуване. Предполагам, че ще отговорите положително , но ме интересува ако някой има личен опит. Може ли някой да препоръча добър хомеопат в Пловдив. Предпочитам да е лекар (знам, че не е задължително хомеопата да бъде лекар, но така мисля, че е по-добре)

# 8
  • Мнения: 98
Аз искам да попитам какво се има предвид под класически хомеопат ,имате ли координати на някои наистина добър лекар?

# 9
  • Мнения: 2 653
Някой знае ли дали с хомеопатия може да се лекуват състояния като дефицит на внимание , хиперактивност?
Извинявам се , че подновявам темата.
Ако дефицит на внимание означава , че деттето трудно се съсредоточава- абсолютно се лекува.Пример е братовчетка ми- Когато беше чърви клас изобщо не можеше да се съсредочи и да внимава.
Тя имаше доста проблеми като по-малка , но сега е абсолютно наред.Дори и диагноза еппилепсия и бяха слагали - след известно лечение при хомеопат- професора не е можел да повярва че това е ЕКГ на същото дете.

# 10
  • Мнения: 3 537
Някой знае ли дали с хомеопатия може да се лекуват състояния като дефицит на внимание , хиперактивност?
Извинявам се , че подновявам темата.
Ако дефицит на внимание означава , че деттето трудно се съсредоточава- абсолютно се лекува.Пример е братовчетка ми- Когато беше чърви клас изобщо не можеше да се съсредочи и да внимава.
Тя имаше доста проблеми като по-малка , но сега е абсолютно наред.Дори и диагноза еппилепсия и бяха слагали - след известно лечение при хомеопат- професора не е можел да повярва че това е ЕКГ на същото дете.
Ние също имахме диагноза епилепсия,но в последствие се отхвърли.За съжаление няма почти никакви хомеопати в Ямбол,само 2-3 с недобра репутация.Другата седмица ще ходим в Бургас и там ще потърсим.И точно за същата липса на концентрация говоря,не внимава в час и се разсейва от най-малкото. Rolling Eyes

# 11
  • вкъщи
  • Мнения: 2 459
ако ще идвате в бургас ви препоръчвам д-р ферфериева.тя помогна страшно много на детето ми,спряха бронхитите и ангините и махнахме и нощния памперс,започна да спи вечер.ако искаш координати ми пиши на лични.

# 12
  • Мнения: 408
Преди година ходихме при хомеопат,той отрече лечението до сега,спряхме го,детето се влоши,аз се оплаших и отново минахме на стандартния Флексотид,но подобрение никакво Sad
.
  При вас как беше,спряхте ли стандартното лечение,за да се лекувате хомеопатично?
  Възможно ли е да се лекуваме и с двата метода?!
Преди 4год.имахме проблеми с каката/беше на 4г/ и един лекар Sick й изписа Флексотид. Давах й го един месец, но майка ми споделила с джипито си/младо момиче-на25г./ та тя й казала-вие луди ли сте-организма привиква към него. Та я заведохме при специалист пулмолог, който ни попита-акво ще правите следващият път, когато ви се появи такъв проблем-на инжекции ли ще минете newsm78 Та ни изписа Кетотифен за 6мес. и спиране от детската градина. Да е жив и здрав човекът. След това не сме имали повече такива проблеми, даже не бяхме пили 2,5г. АБ Peace.

# 13
  • Мнения: 1 116
По принцип в хомеопатията се приема, че 'Няма нелечими заболявания, има нелечими хора'.
Що пак се заговори за хомеопатия ? Пак казвам- хомеопатиятя е за неориентирани лекари , тъй като с плацебо ефект се лекува най-лесно, а на тях им е било трудно да научат 5-6 лекарства.
Същият ефект ,като хомеопатичния , ще получите и ако посетите психолог.

# 14
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Пак казвам- хомеопатиятя е за неориентирани лекари , тъй като с плацебо ефект се лекува най-лесно, а на тях им е било трудно да научат 5-6 лекарства.
- Хитко явно говори за Боаронския, търговски вид хомеопатична "наука"?!

 - На психолог? - Добре!
 - Но въпроса е, какво има на "въоръжение" един психолог - пак алопатични - Потискащи лекарства, които "вкарват" болеста навътре - Потискат я!

 - Докато Класическата Хомеопатия е "въоръжена" с над 4500 хомеопатични лекарства, които точно предписани вършат чудеса  smile3529

# 15
  • Мнения: 1 116
Или точно нагласена психика на болния.

# 16
  • Мнения: 14 654
- Докато Класическата Хомеопатия е "въоръжена" с над 4500 хомеопатични лекарства, които точно предписани вършат чудеса  smile3529

много хубаво го каза ! аз вярвам в чудеса   bouquet

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Казах "Чудеса", защото и аз не съм престанал да се чудя на фантастичното лечебно действие на точно предписаното хомеопатично л-во. smile3523

# 18
  • Мнения: 1 058
Искам да подновя темата. Малкия много боледува и искам да го заведа на хомеопат, но шарлатани колкото искаш. Някой ако има впечатления за някой от София да пише.

# 19
  • Мнения: 1 866
Бих искала, с позволението на krasi 76 да задам и аз един въпрос.
Дали може да се лекува алергичен ринит и може ли да се постигне пълно излекуване. Предполагам, че ще отговорите положително , но ме интересува ако някой има личен опит. Може ли някой да препоръча добър хомеопат в Пловдив. Предпочитам да е лекар (знам, че не е задължително хомеопата да бъде лекар, но така мисля, че е по-добре)
Да, може да се лекува. Аз съм примерът. След години кихане и досадни хреми и вдигане на рамене на лекарите, се излекувах с хомеопатия. И то за няколко месеца. Но ти трябва добър класически хомеопат. Успех!  bouquet

# 20
Искам да подновя темата. Малкия много боледува и искам да го заведа на хомеопат, но шарлатани колкото искаш. Някой ако има впечатления за някой от София да пише.
Съвсем случайно се зачетох в тази тема.От една страна, защото всичко свързано с хомеопатията ме интересува(завърших класическа (за пояснение-английската школа,а не френската на Боарон) ),а от друга страна защото моето дете(момче на 4 години) се лекува само по този начин.В повечето случай аз сама си го лекувам,но когато емоционално и физически нямам сили ползвам помощта на моите приятели-колеги хомеопати.Детето ми при 40 градуса в продължение на 5 дена всяка нощ не е взимало нищо освен хомеопатични лекарства и оцет на крачетата.За мен това е правилното лечение.Моят съвет към майки и татковци е ако решат да се лекува чедото им с хомеопатия да имат търпение и вяра в лекуването.Понякога нещата стават бавно,друг път бързо зависи от човека,който се лекува.Но няма смисъл да се почва лечение с хомеопатия и при първата по-критична ситуация(не говоря,когато има нужда от спешна хирургическа намеса или реанимация) да се дава аналгин,панадол,антибиотик и т.н.,просто само ще си мъчите детето емоционално.Вие като възрастни трябва да си решите по кой начин да се лекува то.
Аз съм имала случай със сина ми да го държа в ръцете си с 40 градуса и да не разрешавам на татко му,баба му и дядо му да му дават панадол,но в съзнанието ми седи твърдо мисълта,че хомеопатията е правилното решение.
Желая на всички да се уверят в чудесата на тази нежна алтернативна медицина,която е при нас повече от 100 години.
Дали ще ви лекува лекар-хомеопат или просто хомеопат няма значение,важното е да е правилното лекарство(това зависи от уменията и знанията на лекуващия) и тогава чудесата започват.
Бъдете силни и уверени в решенията си.
Мога много да пиша за този алтернативен метод,но това е достатъчно останалото ще се убедите сами,ако се лекувате с хомеопатия.
Успех в лечението.
Бъдете здрави и радостни.
 Hug

# 21
  • Мнения: 2 657
Зоя,би ли ми писала на ли4ни-искам да те питам нещо Hug

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Да, с хомеопатия се лекуват тези състояния при децата и то много успешно. Лично съм се консултирала с хомеопат, който ми каза, че дори и при следродилна депресия помага и смятам да се обълна към него, когато му дойде времето.
Просто трябва да знаеш, че започнеш ли да даваш хомеопатично средство на детето, трябва да си много упорита и да не даваш други лекарства, шоколади, коли, мента, ментови дъвки и пасти за зъби...Разпитай добре лекаря.

# 23
  • Мнения: 14 654
... и да не даваш шоколади, коли, мента, ментови дъвки и пасти за зъби...Разпитай добре лекаря.


това не е съвсем така. няма нужда от тези ограничения, пък има и лекарства, от които на детето му се прияжда точно сладко. ако лекарството е точно, няма опасност да му убиеш действието с мента или бонбони

# 24
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
и да не даваш други лекарства, шоколади, коли, мента, ментови дъвки и пасти за зъби...
- кафе, кола и мента да се избягват, защото може да антидотират (да спрат) действието на хомеопатичното л-во, но плодови дъвки може. Hug пастата с активен флуор е опасна за здравето на всяко дете - пише го и с възможния най-дребен шрифт на опаковката на вносните пасти, на българските липсва!?  Шоколад в умерено количество не пречи Peace

 - Не само при следродилна депресия, но и преди самото раждане, намалява болката до поносими граници, предпазва от кръвоизливи и кръвонасядания, дори има хомеопатично л-во, което "развива" омотания с пъпна връв около шията зародиш в утробата Hug

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Aleksander, а знаеш ли нещо за АРНИКАТА? При мен раждането ще протече оперативно и съм чувала, че ако пия Арника, раната ми ще заздравее по-бързо. Още преди самата операция ли трябва да започна приема й?

# 26
  • Мнения: 15
до marianamama: видях, че си препоръчала на една от мамите д-р Ферфериева и аз (ако не е много нахално от моя страна Blush) се възползвах от предложението ти до нея..и ти писах на лични с молба да ми дадеш нейните координати. много искам да се свържа с добър хомеопат, защото всичките антибиотици, които изпихме за няколко месеца до нищо добро (естествено) не водят..ангините ни повтарят. чувала съм добри отзиви и за д-р Пейчев...но сега събирам препоръки, за да преценя към кой да се обърна!  поздрави!

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Aleksander, а знаеш ли нещо за АРНИКАТА?

 - VELLA, точно за Арника говоря  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз съм имала случай със сина ми да го държа в ръцете си с 40 градуса и да не разрешавам на татко му,баба му и дядо му да му дават панадол,но в съзнанието ми седи твърдо мисълта,че хомеопатията е правилното решение.

Възхищавам се на смелостта ти! Аз съм толкова страхлива, като става дума за болест и за детето ми, че направо не мога да се позная (иначе съм изключително силен човек).

# 29
  • Мнения: 5 741
А дали може с хомеопатия да се излекува нощно напикаване на голямо дете, 13 годишно?Има ли някой от личен опит да знае и да ме ориентира към какъв хомеопат да се обърна?Става въпрос за такъв лекар-хомеопат в град Пловдив.

# 30
  • Мнения: 688
Да кажа и аз нещо
Моята дъщеря след доста продължителна кашлица една зима и 2 антибиотика, които не прекратиха кашлицата премина на Флексотит (инхалер) и беше почти 1 година с него.
Преди това бяхме и при хомеопат и започнахме и там лечение - уж при най-добрата (забравих и името, някъде зад Шведското посолство ли беше  newsm78 - ще излъжа не помня). След обстоен разпит с над около 100 въпроса ни даде капки в едни шишенца - които за разлика от лекарствата продаващи се в аптеките където си пише какви "отрови" съдържат - нямаше никакъв етикет , съдържание - нищо. Казах си хайде те нали ги приготвят а и тази хомеопатка беше почетен член на официално сдружение на хомеопатите в BG - доверих се. След като започнах да и давам капките детето взе да кашля повече - може би не от капките, но аз реших да се обадя по телефона на тази лекарка- хомеопат, тъй като тя ми каза изрично ако забележа нещо да я търся. Е да ама на 3-то обаждане регистраторката все с мазен глас ми казваше че имала преглед и по-късно да се обадя, за час при нея трябваше да чакаш няколко дена - а пък експерименти с детето ми не искам да се правят. След такова отношение реших да се ориентирам към стандартната медицина и сега да чукам на дърво след 1-годишния прием на Флексотит вече 1 и 1/2 години е без него newsm17
Знам си че е с алергични проблеми и понякога зимата и пролетта пие противоалергични хапценча, може би на едно помагат на друго вредят но ...  Много искам да се доверя на хомеопатията, ама явно попаднах на лошо отношение в началото и сега се отнасям с недоверие  newsm11, но кой знае ако получа истинска помощ от този вид медицина може и да ми се възвърне - доверието. Ама и това че ти дават нещо което не знаеш какво съдържа.... Thinking, как тогава можеш да прецениш дали е по-полезно от стандартните фармацефтични лекарства. smile3506

# 31
  • Мнения: 254
Не знам защо някои хора толкова много се дразнят от хомеопатията. Щоми ми помага - с две ръце гласувам да е на психична основа и на толкова ниска цена. Защото цените на хомеопатичните средства ( не казвам лекарства)  са несравними с цените на лекарствата традиционната медицина и на прегледите при психолог/псохотерапевт.
Само ще отбележа че като бях в 5 месец хемоглобина ми много падна, а си беше нисък и преди да забременея. Пих желязото което ми беше предписала гинеколожката само седмица (по предписание 1 месец трябваше да го пия) и го спрях защото получих невероятен запек. Хомеопатката ми даде някакъв хомеоп.препарат и то само веднъж и на следващия месец хемоглобина ми беше със стойности по-високи и от преди да забременея. И ако някой си мисли че е било временно - на втория месец след приемането хемоглобина си беше все така висок. Нека да е внушение. Дай боже всекиму!

# 32
  • Мнения: 4 392
Що пак се заговори за хомеопатия ? Пак казвам- хомеопатиятя е за неориентирани лекари , тъй като с плацебо ефект се лекува най-лесно, а на тях им е било трудно да научат 5-6 лекарства.
Същият ефект ,като хомеопатичния , ще получите и ако посетите психолог.

Отговорът е логичен.Защото традиционната медицина не може да се справи. Peace Защото е глупаво да лекуваш симтомите, а не причината.
За какъв плацебо ефект говорим при дъщеря ми например? Wink
Нищо лично, Хитко, но просто няма как да си изкривя душата.

# 33
  • Мнения: 4 392
Да кажа и аз нещо
Моята дъщеря след доста продължителна кашлица една зима и 2 антибиотика, които не прекратиха кашлицата премина на Флексотит (инхалер) и беше почти 1 година с него.
Преди това бяхме и при хомеопат и започнахме и там лечение - уж при най-добрата (забравих и името, някъде зад Шведското посолство ли беше  newsm78 - ще излъжа не помня). След обстоен разпит с над около 100 въпроса ни даде капки в едни шишенца - които за разлика от лекарствата продаващи се в аптеките където си пише какви "отрови" съдържат - нямаше никакъв етикет , съдържание - нищо. Казах си хайде те нали ги приготвят а и тази хомеопатка беше почетен член на официално сдружение на хомеопатите в BG - доверих се. След като започнах да и давам капките детето взе да кашля повече - може би не от капките, но аз реших да се обадя по телефона на тази лекарка- хомеопат, тъй като тя ми каза изрично ако забележа нещо да я търся. Е да ама на 3-то обаждане регистраторката все с мазен глас ми казваше че имала преглед и по-късно да се обадя, за час при нея трябваше да чакаш няколко дена - а пък експерименти с детето ми не искам да се правят. След такова отношение реших да се ориентирам към стандартната медицина и сега да чукам на дърво след 1-годишния прием на Флексотит вече 1 и 1/2 години е без него newsm17
Знам си че е с алергични проблеми и понякога зимата и пролетта пие противоалергични хапценча, може би на едно помагат на друго вредят но ...  Много искам да се доверя на хомеопатията, ама явно попаднах на лошо отношение в началото и сега се отнасям с недоверие  newsm11, но кой знае ако получа истинска помощ от този вид медицина може и да ми се възвърне - доверието. Ама и това че ти дават нещо което не знаеш какво съдържа.... Thinking, как тогава можеш да прецениш дали е по-полезно от стандартните фармацефтични лекарства. smile3506

tsveta_pile , и аз съм много мнителна и също се зачудих, като си купих за първи път хомеопатичен препарат,но пък като се размислих >какво да напишат ,че съдържа,като вътре няма и една молекула от изходното вещество.@енергия@ ли да напишат?
Ама какво нещо сме хората.Предпочитаме да се доверяваме на листовка от 3-4 гъсто изписани страници, които така или иначе слабо разбираме,отколкото на това.
Попаднала си на некадърен хомеопат или на много търсен и недостъпен,което също е зле, но това не значи ,че трябва да отричаш хомеопатията.

# 34
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Що пак се заговори за хомеопатия ? Пак казвам- хомеопатиятя е за неориентирани лекари , тъй като с плацебо ефект се лекува най-лесно, а на тях им е било трудно да научат 5-6 лекарства.Същият ефект ,като хомеопатичния , ще получите и ако посетите психолог.
- Хитко Mr. Green много добре е обрисувал т.н. "Боаронци" Naughty Stop


Цитат
...ни даде капки в едни шишенца ...
Казах си хайде...а и тази хомеопатка беше почетен член на официално сдружение на хомеопатите в BG доверих се...
- Разбирай : официално сдружение на хомеопатите Боаронци в BG

  - Внимание! Пазете се от учили - недоучили "Боаронци" , питайте от коя школа са!
 - И предпишат ли ви не едно, а две или повече хомеопатични лекарства, които да вземате наведнъж, със "схема" на вземане по 5 гранулки едновременно от двете или повече лекарства и по 5 пъти на ден?!.... плюйте си на петите за да не пострадате както tsveta pile Peace

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 12:22 от Aleksander

# 35
  • Мнения: 1 058
Как хомеопатията се справя с проблеми с бъбреците и алергии. Мен също ме е страх да се доверя на случаен доктор и предпочитам някой да ми препоръча.

# 36
  • Мнения: 688
tsveta_pile , и аз съм много мнителна и също се зачудих, като си купих за първи път хомеопатичен препарат,но пък като се размислих >какво да напишат ,че съдържа,като вътре няма и една молекула от изходното вещество.@енергия@ ли да напишат?
Ама какво нещо сме хората.Предпочитаме да се доверяваме на листовка от 3-4 гъсто изписани страници, които така или иначе слабо разбираме,отколкото на това.
Попаднала си на некадърен хомеопат или на много търсен и недостъпен,което също е зле, но това не значи ,че трябва да отричаш хомеопатията.
Amarena не че се доверявам повече на дългите списъци от вещества съдържащи се в традиционните лекарства, но исках да кажа че дори обикновената вода си има химична формула H2O и разните му там оцветители, емулгатори и т.н с наименование Еххх, които винаги можеш да потърсиш и да намериш информация за тях. Не за друго но някои хора са силно алергични към някой вещества и би трябвало преди да пият нещо да знаят какво пият.
Едно време когато аз бях дете (много често боледуващо) антибиотиците бяха в апогея си - това беше "хита" на века в медицината. И за една елементарна хрема или безобидна кашлица - веднага се изписваха антибиотици. И хората доволни и предоволни от това даваха антибиотик дори и без лекарско предписание  Confused Е сега вече се видя, че това не е било толкова добро нещо.
И какво сега пък се изпадна в другата крайност - не на антибиотиците в никакъв случай. Познавам майки, които направо плачат с крокодилски сълзи, че на детето трябва да му дават антибиотик, сякаш от това ще настъпи края на света  newsm45

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 21:10 от tsveta_pile

# 37
  • Мнения: 688
Е че попаднах на некоректен хомеопат - спор няма. Ама аз не съм човек който си вади крайно лош извод само от един опит. Naughty
Ето сега мога да опитам със себе си - имам сенна хрема, ще взема да се обърна към хомеопатията (ето тук традиционната медицина при мен не помага - пробвала съм много лекарства).
Ще съм ви благодарна ако ме насочите към някой хомеопат, който ще може да помогне.
Може пък да остана доволна newsm53

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 21:11 от tsveta_pile

# 38
  • Мнения: 4 392
 tsveta_pile , не съм чувала за някого,алергичен към вода. В хомеопатичните препарати няма нещо, към което можеш да проявиш алергия. Но ако някой ти каже, че хомеопатията е 100% безвредна, не му вярвай! Ако не ти нацелят точното лекарство, може да се влошат нещата, вместо да се подобрят. За мен това не е някаква мода. Вярвам в нетрадиционните начини на лечение от много малка.
В традиционната медицина етиологията на много заболявания е неизвестна, защото самата наука е основана на материалното. Затова и съм скептична. А с листовките на лекарствата май и много лекари не са наясно или пък  предписват наляво и надясно дадено лекарство, макар и да знаят , че не действа, защото дистрибуторите на лекарства им обещават големи премии, екскурзии и т.н.
Ама, хайде да не задълбавам...
Аз също не искам детето ми да пие АБ и няма да пие повече, освен ако вече няма накъде.
Няма да споря с теб, защото си ми симпатична и искрено ти пожелавам да си излекуваш сенната хрема (Това е абсолютно във възможностите на хомеопатията.) и нй-вече да си намериш свестен хомеопат.
Ето линк към клуба Хомеопатия.Виж в закованите теми или питай хомеопатите там. Много са отзивчиви.Желая ти успех!  bouquet

http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=homeopatia

# 39
  • Мнения: 5 183
Тук, където живея, има хомеопати и натуропати. Някой да знае каква е разликата?  newsm78

# 40
  • Мнения: 826
Тук, където живея, има хомеопати и натуропати. Някой да знае каква е разликата?  newsm78

Виж тук:

http://www.canadahomeopathy.com/Homeopathy_FAQs/FAQ_Difference/f … q_difference.html

# 41
  • Мнения: 5 183
Благодаря. Супер си.
Отивам да 4ета   bouquet

# 42
  • Мнения: 688
tsveta_pile , не съм чувала за някого,алергичен към вода. В хомеопатичните препарати няма нещо, към което можеш да проявиш алергия. Но ако някой ти каже, че хомеопатията е 100% безвредна, не му вярвай! Ако не ти нацелят точното лекарство, може да се влошат нещата, вместо да се подобрят. За мен това не е някаква мода. Вярвам в нетрадиционните начини на лечение от много малка.
В традиционната медицина етиологията на много заболявания е неизвестна, защото самата наука е основана на материалното. Затова и съм скептична. А с листовките на лекарствата май и много лекари не са наясно или пък  предписват наляво и надясно дадено лекарство, макар и да знаят , че не действа, защото дистрибуторите на лекарства им обещават големи премии, екскурзии и т.н.
Ама, хайде да не задълбавам...
Аз също не искам детето ми да пие АБ и няма да пие повече, освен ако вече няма накъде.
Няма да споря с теб, защото си ми симпатична и искрено ти пожелавам да си излекуваш сенната хрема (Това е абсолютно във възможностите на хомеопатията.) и нй-вече да си намериш свестен хомеопат.
Ето линк към клуба Хомеопатия.Виж в закованите теми или питай хомеопатите там. Много са отзивчиви.Желая ти успех!  bouquet

http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=homeopatia

Amarena харесвам отзивчивостта на хората и желанието им да помогнат, Благодаря ти много   bouquet
Ще се посъветвам с хомеопат за моя проблем и ако намери лек - много ще се радвам.

# 43
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте, мили майчета. Бързам да ви кажа, че откакто станах майка това е най-уважаваният от мен форум! От тук съм получила достоверна информация за много неща, за което МНОГО СЪМ ВИ БЛАГОДАРНА!   bouquet
Включвам се, за да споделя с вас едно притеснение свързано с хомеопатията. Миналата седмица отидохме за първи път при хомеопат с детето ми. Отидох с надежда, защото бях чела много добри отзиви за хомеопатичното лечение, а и лекарката ми беше препоръчана. Но останах като попарена още от третото изречение на лекарката, която ми обясни, че "детето и в резултат на хомеопатичното лечение ще започне да вдига по-висока температура в сравнение с тази досега. С това трябва да се свикне,  няма нищо опасно в това да вдигне 39, 40, дори 41 градуса, защото той е голям - на 4 години. Целта е да се изпържи вируса. Освен това ще започне неизбежно да прави гнойни ангини, с хубо зачервено гърло и уголемени лимфни възли" и т.н. Моля ви, кажете ми всички хомеопати ли лекуват така? Защото много искам да не тъпча дедето си с химия, но това няма да мога да го издържа.  Weary

# 44
  • Мнения: 513
Или точно нагласена психика на болния.

 doh rotfImboДа бе да, все ми е на ума, че на едно бебе мога да му наглася психиката да вярва в хомеопатичното лекарство и да се лекува с хомеопатия. Я по-добре като мразиш хомеопатията си стой в твоите лекарствени форуми и не си налагай мнението кой с какво ще се лекува.  smile3513 smile3505

# 45
  • София
  • Мнения: 897
Мамка, не се шашкай от това изказване. наистина звуче не особено приятоно, но е така. В началото ще се получи "влошаване" и "повтаряне" на болестите, които са прекарани до сега. Така организма се "чисти" от подтискането. За температурата - при веруси дъщеря ми е вдигала до 39.8 без да и давам лекарство. Минавало е за два до три дни. Наистина се "изпържва" вируса. Но пък всичко минава по-бързо и леко, детето боледува по-рядко. При децата този период менава по-бързо и леко, защото имат по-чиста жизнена сила и не са подтикани болестите дълго. Докато аз докато се "изчистя".... идеше ми да се метна от някъде.
Не се притеснявай, прочети повече за хомеопатията и задавай въпроси за всичко, което те интересува на хомеопата.
  bouquet

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 22:20 от Bise

# 46
  • София
  • Мнения: 186
Благодаря, Bise.

BW Снимката ти с бебето е прекрасна! newsm47



 smile3540 Няма спиране!

# 47
  • Мнения: 513
А дали може с хомеопатия да се излекува нощно напикаване на голямо дете, 13 годишно?Има ли някой от личен опит да знае и да ме ориентира към какъв хомеопат да се обърна?Става въпрос за такъв лекар-хомеопат в град Пловдив.

Ами освен с хомеопатия може да се лекува и с продуктите на Аква Сорс и по точно с продукта Зелена енергия. Тази фирма е създадена от лекари хомеопати и всеки хомеопат ти ги препоръчва при лечението с хомеопатия. Ако искаш мога да ти пратя адрес на пловдиски дистрибутор на тези продукти.

# 48
  • Мнения: 1 116
.. няма нищо опасно в това да вдигне 39, 40, дори 41 градуса, защото той е голям - на 4 години. Целта е да се изпържи вируса...

...За температурата - пре веруси дъщеря ми е вдигала до 39.8 без да и давам лекарство. Минавало е за два до три дни...
Чакайте малко,нещо не разбрах-няма нищо опасно 4 годишно дете да вдигне температура до 40 че и 41 С ?!
А Бисе, ти си си държала детето 3 дена с температура 39.8 С ?!

Защо да "изпържваш" вируса ,не е ли по-умно да вземете противовирусно.


Hot

37°C (98.6°F) - Normal body temperature (which varies between about 36-37.5°C (96.8-99.5°F)
38°C (100.4°F) - Sweating, feeling very uncomfortable, slightly hungry.
39°C (102.2°F) (Pyrexia) - Severe sweating, flushed and very red. Fast heart rate and breathlessness. There may be exhaustion accompanying this. Children and epileptics may be very likely to get convulsions at this point.
40°C (104°F) - Fainting, dehydration, weakness, vomiting, headache and dizziness may occur as well as profuse sweating.
41°C (105.8°F) - (Medical emergency) - Fainting, vomiting, severe headache, dizziness, confusion, hallucinations, delirium and drowsiness can occur. There may also be palpitations and breathlessness.
42°C (107.6°F) - Subject may turn pale or remain flushed and red. They may become comatose, be in severe delirium, vomiting, and convulsions can occur. Blood pressure may be high or low and heart rate will be very fast.
43°C (109.4°F) - Normally death, or there may be serious brain damage, continuous convulsions and shock. Cardio-respiratory collapse will occur.
44°C (111.2°F) or more - Almost certainly death will occur; however, patients have been know to survive up to 46°C (114.8°F).

# 49
  • Мнения: 14 654
Тази фирма е създадена от лекари хомеопати и всеки хомеопат ти ги препоръчва при лечението с хомеопатия.

не всеки, хомеопатичката, която лекува сина ми не е споменавала за тези продукти. от форума знам за тях

# 50
  • София
  • Мнения: 897
Не съм казала, че съм я държала с такава температура три дни. Написах, че е вдигала до толкова. Като стане над 39.5 взима вана и темепературата спада. Че не давам лекарство, имам предвид температуропонижаващо. А иначе си взима, това което е препоръчал хомеопата. Съжелявам за неяснотата.   bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 1 101
Тази фирма е създадена от лекари хомеопати и всеки хомеопат ти ги препоръчва при лечението с хомеопатия.

не всеки, хомеопатичката, която лекува сина ми не е споменавала за тези продукти. от форума знам за тях

Да, така е. Не всеки хомеопат ги ползува. Защо? Ами не знам. Може би защото те са по-близо до нутроционистиката. Зависи си от личностната нагласа на самия хомеопат. Някои са по-комбинативни като личности и прилагат и други методи. Други  не са и се ограничават само с един.

По принцип продукцията на Аквасорс е по идея на двама хомеопати единия от които преподава в Лондон в медицинския институт и се използува като коректор на храненето, усилвайки въздействието на самите хомеопатични средства. Въобще цялата работа е доста интересна.

От друга страна, като част от нутроционистиката самите продукти решават по-леките проблеми и въобще не се стига до използуването на хомеопатични препарати.
 Laughing Нали всеки е чувал израза на Хипократ: "...... храната е моето лекарство и моето лекарство е моя храна....."

(   newsm78 не претендирам за автентичност на цитата )

# 52
  • София
  • Мнения: 1 101
...... newsm11, но кой знае ако получа истинска помощ от този вид медицина може и да ми се възвърне - доверието. Ама и това че ти дават нещо което не знаеш какво съдържа.... Thinking, как тогава можеш да прецениш дали е по-полезно от стандартните фармацефтични лекарства. smile3506

Като чета това стигам до извода, че би опитала отново. Иначе не се сещам как може да се върне доверието ти.

А за съдържанието на лекарствата - има книги, има инфо и в нета. Съдържанието е самото име. Търсиш в кинигите, ровиш в нета и разбираш за какво става въпрос. В началото ти трябва да схванеш само две неща:
1. Самото "лекарство" предизвиква в здрав човек лекуваните с него болестни симптоми.
2. То е информационен носител. Информацията се пренася от водна молекула. Обяснява се с теорията на квантовата физика.

Има семинари, които се водят от хомеопати и би могла да посетиш такъв. Там се обясняват доста неща и можеш да се ориентираш. И да задаваш въпроси ако не си разбрал нещо.  Laughing Лично аз ходя по такива места, слушам, питам и съм повече от доволна.

# 53
  • Мнения: 4 392
...... newsm11, но кой знае ако получа истинска помощ от този вид медицина може и да ми се възвърне - доверието. Ама и това че ти дават нещо което не знаеш какво съдържа.... Thinking, как тогава можеш да прецениш дали е по-полезно от стандартните фармацефтични лекарства. smile3506

Като чета това стигам до извода, че би опитала отново. Иначе не се сещам как може да се върне доверието ти.

А за съдържанието на лекарствата - има книги, има инфо и в нета. Съдържанието е самото име. Търсиш в кинигите, ровиш в нета и разбираш за какво става въпрос. В началото ти трябва да схванеш само две неща:
1. Самото "лекарство" предизвиква в здрав човек лекуваните с него болестни симптоми.
2. То е информационен носител. Информацията се пренася от водна молекула. Обяснява се с теорията на квантовата физика.

Има семинари, които се водят от хомеопати и би могла да посетиш такъв. Там се обясняват доста неща и можеш да се ориентираш. И да задаваш въпроси ако не си разбрал нещо.  Laughing Лично аз ходя по такива места, слушам, питам и съм повече от доволна.

Dino, не всеки може да си позволи инвестиция във време, пари и какво ли още не да посети такъв курс. Затова май го има форума, посещаващите тези курсове да хвърлят повече светлина по въпроса. Wink При добро желание ,разбира се.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 101
Amarena права си.  newsm78 Но не разбирам защо време. И да стоиш във форума изисква време. Инвестираме го, нали. Ето тази вчер например. Аз съм влязла от 22 часа и в момента 1 през нощта. Това са си три часа. Ето ти го семинара. Така или иначе, по един или друг начин ние отделяме времето.

Колкото до материала. Има неща, които не могат да се обяснят само с думи. Има чертежчета, има обяснения по тях, има някакви формулки и също обяснения, взаимо връзки с обяснения. Как ще стане във форума? Е добре - ще го разкажем. А дали ще е разбираемо? И колко % ще са разбралите? И като го разкажем на няколко страници, колко от момичетата ще отделят часове за да го прочетат? Минимален брой. Не смятам, че ще има смисъл моя труд. Смисъл не във финансов аспект, а в морален.

 Thinking За парите - Мисля че всяко нещо има цена. И когато ние искаме "нещото" трябва да платим цената. Ако не я платим, просто няма да го притежаваме. Това "нещо" ще си остане в областта на мечтите. И на едно предстоящо " ще .... " някога.

Лично за себе си мога да кажа, че предпочитам да дам 5-10-15-20- .... лв и да отида на един семинар. Там ще науча повече наща отколкото за дни и седмици в къщи, четейки книгите и ровейки се в нета. Защо? Ами защото вече някой си е направил труда и е синтезирал материята. Преработил я е и я поднася на аудиторията сбито, ясно и простичко - демек разбираемо. Ако има нещо, което не мога да разбера - задавам въпрос и ми се изяснява. Не се връщам по пет пъти на едно изречение, на един абзатц, на една глава.

Разбираш ли? СПЕСТЯВАМ ВРЕМЕ!!!! Естествено плащам ЦЕНАТА!!! Но освободеното време ми носи повече пари, отколкото бих спестила, ако се откажа от информацията.
 
 Naughty Е! Това е за мен!   Praynig За вас - ами всеки има право на личен избор.

# 55
  • Мнения: 4 392
Накратко> Живееш на 500 км от София< примерно Wink  и си гледаш  детето сама. На кого ще го оставиш? Ще го водиш с теб да учи хомеопатия? Wink
Желание и възможности са две различни неща, които могат да се съчетаят, но понякога - не.

# 56
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Отидох с надежда, защото бях чела много добри отзиви за хомеопатичното лечение, а и лекарката ми беше препоръчана. Но останах като попарена още от третото изречение на лекарката, която ми обясни, че "детето и в резултат на хомеопатичното лечение ще започне да вдига по-висока температура в сравнение с тази досега. С това трябва да се свикне,  няма нищо опасно в това да вдигне 39, 40, дори 41 градуса, защото той е голям - на 4 години. Целта е да се изпържи вируса.
- Да, понякога, например при Морбили Т-та продължава 3 денонощия и с нищо не може да се свали, докато не избие обрива и по крайниците и тогава.... сама спада   Simple Smile
 - По принцип Т-ра над 39С - 39.5С продължаваща повече от едно денонощия, трябвя да се сваля, най-добре с подходящото хомеопатично лекарство за Индивидуалното му Остро състояние.
 - Децата лесно вдигат висока Т-ра, защото тяхната Жизнена сила е силна и може да си позволи "лукса" да я вдигне.
 - Обратното - Т-ра до 37.2 - 37.5 - говори за слаба Жизнена сила и хронифициране на болеста.
 - Трябва да пазим детето от обезводняване и изтощаване на организма, затова трябват много течности - подсладени чайчета, сокове.
 - Някои бебета правят гърч от Т-ра, но предразположените към фебрилен гърч ще го направят дори и при Т от 38С.
 - При такова състояние, гърча и високата Т моментално се овладяват от 1 капка от показаното за всеки конкретен случай Хомеопатично лекарство при остро състояние: Belladonna, Stramonium, Champhora, Cicuta, Hyos,  Aconit и други дузина лекарства.
- С едно от горните л-ва за половин час съм свалял Т 39.5 при новородено, продължила 2 седмици и без изяснен произход. За мен произхода на високата Т-ра стана ясен след разказа на майката - (17годишно момиче) - родила след усложнения, накрая се е стигнало до Раждане с цезарово сечение - един Шок за младата майка, който е предала и на бебето си.
 - Вируса не се "пържи" а високата Т забавя дори спира репликацията му, докато след няколко дни
 - Имунната система изработи Специфичния Имунен отковор, който единствено може да се справи с вирусите!!!
 - И в най-модерната Американска болница ще са напълно безпомощни, ако човек сам не се пребори по гореописания начин с вирусите!

# 57
  • Мнения: 4 392
Вчера именно по този повод спорихме с мъжа ми.
Аз го стрелях с това>
 ...Много клинични наблюдения показват, че даже и нелекувана, високата температура не може да надвиши 41,00С аксиларно или 42,00С ректално. Човешкият организъм разполага със защитни механизми, които не позволяват неограничено покачване на телесната температурата . Треската е регулируем процес. Няма данни, че сами по себе си температури от порядъка на 40,00С, могат да доведат до сериозни усложнения и смърт даже и при новородени . Опасни са заболяванията, които предизвикват   повишение на температурата и треска...
но той започна да ми обяснява, че при толкова висока Т започва да се променя безвъзвратно цялостната структура на белтъка или нещо подобно newsm78
Та решихме накрая да не си правим такива експерименти. Над 39 и нещо, според случая, бихме започнали да я сваляме.

# 58
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
...но той започна да ми обяснява, че при толкова висока Т започва да се променя безвъзвратно цялостната структура на белтъка или нещо подобно...

 - Белтъка започва да коагулира при Т над 42С, докато най-високата температура при човек не превишава 41С - другото е грешен термометър Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 186
Благодаря за изчерпателния отговор на Александър!  Hands Thumbsup
Обърнах се към хомеопат, тъй като детето ми ще тръгва на детска градина за първи път и се надявах (и все още се надявам), че чрез това лечение мога да засиля имунната му система. Наясно съм с важността и спецификата на имунния отговор!  yes
Очаквах обаче повече ангажираност от страна на хомеопата.  Не мога да започна хомеопатично лечение и в кризисна ситуация (с много висока температура, например) да не съм сигурна дали ще намеря лекарката и ако вдигне телефона, дали ще улучи точното лекарство за детето при положение, че няма да го преглежда. Затова исках да разбера как лекуват другите хомеопати.  Thinking


Мамо, като порасна и аз ще летя като птиците! newsm52

# 60
  • Мнения: 1 517
Може ли няко да ми препоръча добър хомеопат във Варна?
Благодаря   bouquet

# 61
  • Мнения: 4 392
Дала съм линк на 2. стр. в тази тема. Grinning В горепосочения клуб има тема със същото заглавие.

# 62
  • Мнения: 154
Искам да попитам дали има някой, който чрез хомеопатия се е излекувал от запек.
Дъщеря ми страда от него почти от раждането си и вече незнам какво да правя....

# 63
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
чрез хомеопатията ще се нормализира  Peace

# 64
  • Мнения: 494
Здравейте. Темата за хомеопатията ми е любима. От 1 година цялото ми семейство се лекуваме така и съм много, много доволна, спокойна и уверена, че това, което съм предприела, е наистина ПРАВИЛНО. Последното нещо, което лекувахме, е бронхопневмонията на сина ми Крис, който е на 5 год.
Към tsveta_pile: Кой е хомеопата, за който говориш? Наистина е много важно тук да се цитират конкретни имена, за да знаят хората кого да изберат. Искам да ти кажа и нещо, което сигурно вече знаеш, но все пак: Когато се лекуваш с хомеопатия и особено, когато преди това си пила често антибиотици, има един период на влошаване и тогава просто трябва да повярваш, че това наистина е правилното лекарство. И то изкарва всичко, потискано до този момент. Давам ти веднага пример с пневмонията на сина ми - започна с 39,7о С. Следващите 48 часа бяха все с висока t и след това се появи кашлицата. Поддържаше 37,2 до 37,7 С. И понеже точно тогава бяхме на почивка в Балчик и нямаше как да се видя с лекуващия ни хомеопат, за да го преслуша, ме направих рентгенова снимка и, БИНГО!!! Бронхопневмония декстра!!! Обадих се на хомеопатичката ни (д-р Вилма Михайлова), представих й готовата диагноза и тя назначи лечение. Според нея нямаше проблем Крис да ходи на плаж, да се къпе в морето и дори да яде сладолед всеки ден. Единственото, за което тя ме предупреди, е да внимавам да не се простуди. Взех още същия ден едното лекарство (за моя радост го имаше в една от аптеките в Балчик), а другото поръчах, като щяха да ми го доставят на следващия ден сутринта. Още след втория прием на първото лекарство, t спадна на 36,8 С. Дотогава Крис не кашляше по време на сън, но тази нощ (след 1 прием на лекарството) се съдра от кашлица. Имах чувството, че е кашлял цялата нощ. Към 6 ч. сутринта се събуди и през сълзи ми каза "Мамо, писна ми от тази кашлица. Вече ме боли гърлото от кашляне. Кога ще спре?". И това беше. От този ден нататък кашляше само през деня, и то по малко. Просто трябва да се успокоиш и да изчакаш, но това става само ако вярваш в това, което правиш и в лекаря, който те лекува.
Към Aleksander: Ти хомеопат ли си? Даваш страхотна информация по този въпрос. А аз искам да те питам какво значи "Боаронци"? През цялата тази 1 година ние се лекуваме с гранули на Boiron. Не сме пили капки. И в повечето случаи се лекуваме с 2 лекарства - никога повече. И взимаме по 3 гранули, а не по 5. Ако лечението е с 2 лекарства, то за цялото денонощие трябва да приемем по 2 два пъти от всяко едно. Какво ще ми кажеш по този въпрос? Защо френската школа да не е добра?
Към Dino: Можеш ли да ми кажеш кога ще има такива хомеопатични семинари? Много бих искала да посетя някой...

# 65
  • Мнения: 1 655
И в повечето случаи се лекуваме с 2 лекарства - никога повече. И взимаме по 3 гранули, а не по 5. Ако лечението е с 2 лекарства, то за цялото денонощие трябва да приемем по 2 два пъти от всяко едно. Какво ще ми кажеш по този въпрос? Защо френската школа да не е добра?
Към Dino: Можеш ли да ми кажеш кога ще има такива хомеопатични семинари? Много бих искала да посетя някой...
Как с 2 лекарства? Едновременно ли? Напиши начина, по който ги даваш двете лекарства.
'Боаронци' предписват по няколко лекарства на веднъж, Вилма Михайлова не работи по този начин, но горното ти писание ме озадачава. Много рядко се налага да се пият по 2 лекарства, най-вече при травми, и то пак трябва да се разминават във времето. Гранулките, които купуваш няма проблем да се пият, нищо че са производство на Боарон, стига да са предписани по метода на класическата хомеопатия.

# 66
Искам да подновя темата. Малкия много боледува и искам да го заведа на хомеопат, но шарлатани колкото искаш. Някой ако има впечатления за някой от София да пише.

Ходила съм при д-р Спасова за мойпроблем. Аз се отказах, но приятелката, която ме прати при нея си лекува там детето откакто се е родило и е много доволна. Телефонът на д-р Спасова е 0888 882 482. Успех!

# 67
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Гранулките, които купуваш няма проблем да се пият, нищо че са производство на Боарон, стига да са предписани по метода на класическата хомеопатия.

 - С една уговорка, че понякога не действат, не защото не са добри - напротив, но НЕ се съхраняват правилно от аптекарите и тогава наистина не действат...

# 68
  • Мнения: 14 654
в аптеките обикновено имат едни специални кутии с чекмедженца, в които са наредени лекарствата, може би точно защото е важно как се съхраняват.
на боарон имам една опаковка арника и една опаковка беладона, които така и не съм използвала никога, но със сигурност нямат всички лекарства, например календула изобщо не им е в списъка

# 69
  • Мнения: 1 116
... но НЕ се съхраняват правилно от аптекарите и тогава наистина не действат...

Аха, значи като не действат аптекарите ти виновни.Ама вие като сте все недоволни що не вземете да ги продавате и съхранявате ,пък аз ще правя захарни сиропи в аптеката и ще ги давам вместо хомеопатията. Тъй като те гледам Александро и обща култура нямаш (да не говорим пак за медицината , която май не си завършил ),че на аптекарите им викаш фармацевти, на лекарите Боаронци. Не съм видял едно свястно изказване от теб, разсъжденията ти са повърхностни.

# 70
  • Мнения: 1 116
Раде, не зависи от нас че ги няма в аптеките.Просто много позиции няма от къде да се поръчат. В момента например няма Пулсатила 15 СН и още други работи. Или ти заради невена на снимката търсиш Календула  Simple Smile

  bouquet

# 71
  • Мнения: 688
Мен ме озадачи факта че си купувате тези хомеопатични лекарства от аптеката??? На мен хомеопатката на която попаднах ми ги продаваше - бяха 2 шишенца от тъмно стъкло с някакви капки вътре (какво имаше в тях не зная) и трябваше на хладно и тъмно място да ги държа (както и да е отидоха в кофата на сигурно място). Но за хомеопатични лекарства от аптеката дума не стана  newsm78
maggypan за съжаление и помен нямам от тази лекарка, беше преди повече от 2 години, но ще се опитам да издиря имената й. Ще питам мъжа ми ако помни нещо.

# 72
  • Мнения: 4 392
Раде, не зависи от нас че ги няма в аптеките.Просто много позиции няма от къде да се поръчат. В момента например няма Пулсатила 15 СН и още други работи. Или ти заради невена на снимката търсиш Календула  Simple Smile

  bouquet

Има хомеопатична онлайн-аптека. Съмнявам се да го няма и там.  bouquet

# 73
  • Мнения: 14 654
благодаря за информацията. не знаех, че има хомеопатична он-лайн аптека, това е улеснение понякога.
календула търсих заради една гнойна рана на устата на сина ми, но си направих отвара от сушени невени, която свърши работа
  bouquet

# 74
  • Мнения: 1 655
благодаря за информацията. не знаех, че има хомеопатична он-лайн аптека, това е улеснение понякога.
календула търсих заради една гнойна рана на устата на сина ми, но си направих отвара от сушени невени, която свърши работа
  bouquet
В Хомеопатичната аптека на ул.'Чаталджа' има крем (маслен извлек) от Невен, а предполагам и тинктура имат. Щом е било раничка на устата, мисля че кремчето е по-подходящо. Има и доста други кремчета, извлеци от лайка, жълт кантарион, арника... един мехлем 'ДАР', който е смес от няколко билки
Ето какви тинктури и мехлеми предлагат.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 10:35 от Svetla1

# 75
  • Мнения: 494
Svetla1, двете лекарства се редуват през 2-3 часа. Никога не се пият едновременно. Но не винаги Вилма ни дава по 2 лекарства. А и другите лекари, които са при нея работят така. И досега всичко действа безотказно. И винаги съм се чудела как уцелва точното лекарство. Аз понеже всичко си записвам - от началото на болестта до края, с много подробности, и, някой път, когато се разсополят или разкашлят децата, вадя записките и пробвам - един ден едно лекарство, ако не подейства до следващия ден - давам друго, и, ако се влоши състоянието им или и второто не подейства, й се обаждам по телефона или, ако е сериозно, ги водя при нея, и тя винаги ми предписва трето лекарство (без да съм казала, че съм давала първите две), което действа веднага. Направо е страхотна!!!

# 76
  • Мнения: 494
Aleksander, как така нямат нищо общо с истинската хомеопатия и целта им е търговска??? Та ние се лекуваме така от 1 година и то абсолютно успешно!! И какво значи "класически хомеопати"?? Какви други има??

# 77
  • Мнения: 494
Dino, моля те, кажи ми за хомеопатичните семинари.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 14:26 от maggypan

# 78
  • Мнения: 1 655
И какво значи "класически хомеопати"?? Какви други има??
Прочети тук.

# 79
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Svetla1, двете лекарства се редуват през 2-3 часа. Никога не се пият едновременно. Но не винаги Вилма ни дава по 2 лекарства. А и другите лекари, които са при нея работят така.

 - Ето това е типично Боаронско симптоматично предписване на 2 (и повече) хомеопатични лекарства,
 при което се Потиска Жизнената сила, дори и по-лошо от алопатичните лекарства!


Цитат
И какво значи "класически хомеопати"?? Какви други има??

 - Има секти с търговска цел!...

# 80
  • вкъщи
  • Мнения: 2 459
александър,имам питане към теб във форума за деца с увреждания.моля те отговори ми ако ти е възможно.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 310
Добре де, може ли някой да ми обясни какво всъщност става.........?
След проучване тук във форума за класически хомеопат, най накрая се спрях на Вилма Михайлова. И както вече maggypan писа, при едно от разболяванията на големия ми син, изписа три вида лекарства да се редуват през деня в продължение на 5 дни. Определено ефект имаше, а сега се оказва, че това не било правилно Confused Нали я избрах, защото е "класически" хомеопат! Чувствам се много объркана! Twisted Evil

# 82
  • Мнения: 2 724
Най важното  в случая е да попаднеш на добър специалист. Аз се опитах да лекувам кожно заболяване и хранителна алергия с хомеопатия ,защото традиционната медицина не ми помогна .Близо 6 месеца приемах няколко вида лекарства и нищо не се промени .Явно не са били точните гранулки. Но съм чела че може да се лекуват много болести. Явно не съм попаднала там където трябва   Sad 

# 83
  • Мнения: 677
Александър,добре,че се включваш често в темата на форума.
Масово хората са объркани за хомеопатията,защото в повечето случаи отиват при собствения лекар и той между другото им предписва да пробат и хомеопатични л-ва.Интересен е тука метода на изписване.Наскоро ми разказаха за едно дете в болница и как е лекувано с хомеопатичните л-ва(3 на куп), и ме питаха кое е там за Туберкулоза(Tuberc е давано),за черен дроб(Heparsulf) и още нещо си за друго беше.Бях много озадачена и се опитвах да им обясня,че при тези л-ва много рядко има еди кое си точно за коя болест е и,че тук се лекуват симптомите на човека като цяла личност,а не болест с название.Много е трудно на човек, учил 6 години  за лекар и практикувал доста време, да предписва л-ва по един начин и изведнъж да го забрави.Мисля,че точно това е проблема при "боаронците".
Надявам се скоро много хора да осъзнаят вътрешно какво е хомеопатия и как се лекува с нея. Тя лекува не само тялото,но и духа.
Желая ти успех с пациентите и с отговорите ти в темата на форума.
Благодаря ти отново,че се опитваш да внесеш яснота по въпроса и да помогнеш.
Поздрави.

# 84
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Добре де, може ли някой да ми обясни какво всъщност става.........?
След проучване тук във форума за класически хомеопат, най накрая се спрях на Вилма Михайлова. И както вече maggypan писа, при едно от разболяванията на големия ми син, изписа три вида лекарства да се редуват през деня в продължение на 5 дни. Определено ефект имаше, а сега се оказва, че това не било правилно Confused Нали я избрах, защото е "класически" хомеопат! Чувствам се много объркана!
- Това е "класическо" LOL!   боаронско предписване на няколко хомеопатични лекарства едновременно?!...

Цитат
Близо 6 месеца приемах няколко вида лекарства и нищо не се промени...
- Радвай се че не са успели да те увредят!  newsm17
Цитат
Александър,добре,че се включваш често в темата на форума.
Масово хората са объркани за хомеопатията,защото в повечето случаи отиват при собствения лекар и той между другото им предписва да пробат и хомеопатични л-ва.Интересен е тука метода на изписване.Наскоро ми разказаха за едно дете в болница и как е лекувано с хомеопатичните л-ва(3 на куп), и ме питаха кое е там за Туберкулоза(Tuberc е давано),за черен дроб(Heparsulf) и още нещо си за друго беше.

 - Фармацевтичния ТРЪСТ Боарон произвежда добри лекарства и не в тях е проблема.
 - Проблема е че за разпространението и продажбата им, се използват същите методи, които използват и при разпространението на обикновените алопатични лекарства, но при хомеопатичните това не "сработва"!  ЗАЩО?
 - Отговора е прост- Философията на лечение на Класическата хомеопатия и на Алопатичната медицина са диаметрално противоположни.
 - Както знаем от писанията на Гален,( Клавдий Гален /129 - 199г. н.е./ - древноримски лекар. Той е бил родоначалник на научната медицина. В продължение на много столетия неговите наблюдения в областта на анатомията са били толкова по християнски неприкосновени, че всеки опит за критика би бил проява на застрашаващ живота еретизъм.), - това не ви ли е познато?...
  лекарствата се предписват Симптоматично,
 и цялата съвременна господстваща в западния свят и у нас медицинска Философия е Симптоматична - за всеки отделен симптом орган или дефиниция на болест - отделно лекарство с Анти действие (- затова и Галеновата медицина се нарича Алопатична а лекарствата и - Алопатични.) и така се стига до шепи с лекарства!...
  - Затова и за лекарите обучавани "надве-натри" в "класическа" хомеопатия е напълно естествено да предписват по няколко хомеопатични л-ва едновременно или чрез многократно редуване през деня...
 - Самото обучение не отнема време и усилие, оборота на л-вата върви, бизнеса върви, печалбите вървят, но.... лечението не върви!

 - Защото Истинската Класическа хомеопатия не е толкова проста!
 - И за да се наречеш Класически хомеопат не е достатъчно да си го добавиш във визитката а се искат наистина дълбоки познания,
 и 2 (Две) годишното и изучаване в Българското Хомеопатично Общество http://bghomeopathy.org/bg/homeopathy_bg.php, под егидата на ЕССН - Европейския Съвет по Класическа Хомеопатия
 
 - Философията на предписване при Класическата Хомеопатия, гениално открита от Бащата на Хомеопатията ХАНЕМАН преди повече от 200 години е: "Подобното лекува подобното" и "Да се предписва само ПО ЕДНО хомеопатично лекарство"
 - Защото хомеопатичните лекарства не действат Химически, както Алопатичните и билките, а тяхното действие е Информационно и се предава вълново (още не е обяснено как точно), но факт е че хомеопатичните л-ва не се гълтат, а е достатъчно да се капне 1 капка под езика или да се смуче 1 гранулка под езика. Действието понякога е почти мигновенно - специално при "бързите" хомеопатични л-ва за Остри състояния.
 - Друга особеност на хомеопатичните л-ва е, че колкото по-разредени са - толкова по-Мощно е въздействието им!... като и за това няма на'учно обяснение...
 - Но Истината и природните закони са Обективни и Независими от субективното човешко съзнание!
 - Нима Гравитация не е съществувала преди ябълката да удари Нютон по главата?...

 - Давайки две или повече хомеопатични л-ва едновременно е смесване на огромна информация от 5000 - до 13000 симптома за всяко отделно хомеопатично л-во, и се получава една огромна каша от объркващи импулси.
 -  Това е като, да гледаш смесени едновременно на един канал няколко телевизионни програми...
 - Това обърква Имунната Система и Жизнената Сила на човек, и може да доведе до силни влошавания и потискания с всички произтичащи от това обстоятелства.
 - Както се казва: "не правете това в къщи!"  smile3529

Последна редакция: нд, 17 сеп 2006, 15:03 от Aleksander

# 85
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Понеже нямам време да чета цялата тема, имам един въпрос, който не зная дали е дискутиран. Дава ли се на малки деца оксилококцинум (така ли се пише  newsm78) при начални признаци на разболяване. Т. е. кихане, течащ нос и започваща кашлица. Понеже напоследък чувам, че майките масово го правят и някои виждат ефект, други не. Бих искала да ми отговори компетентно лице, този оксилококцинум универсално лекарство ли е, или какво?!

# 86
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
- Осцилококцинум е опит за Универсално хомеопатично лекарство при грип, но тъй като такъв не може да има - всеки човек реагира индивидуално, при някои сработва - при други не.
 - Но поне той е монопрепарат - т . е съдържа само едно лекарство , не комбинация от няколко, и няма да навреди, дори и ако не помогне, стига да не се упорства, като се приема многократно и дълго време - няколко дни подред. Peace

# 87
  • Мнения: 2 657
  bouquetзнае се за кой е Hug

Да ви кажа 4естно  и аз бях скепти4но настроена от на4алото EmbarassedА за мъжа ми да не говоря как ми дуднеше преди два дни,4е ако съм му дала на детето незнам си кви сиропи щял да се е оправил ве4е.
Благодарна съм,4е срешнах то4ния за мен 4овек в това отношение/хомеопатията/.Не съм го виждала,но искам да я видя   bouquetДа се надявам,4е скоро може би ще стане Hug

та по темата,след разговор с хомеопатката,тя ни назна4и то4ните гранулки.За 4 дни се оправихме  Wink

Сега и мъжа ми е щастлив и се надявам следващият път да не ме упреква.
От тук на там,аз съм твърдо за хомеопатията Peace

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 08:04 от Ioana

# 88
  • Мнения: 494
Цитат
... при едно от разболяванията на големия ми син, изписа три вида лекарства да се редуват през деня в продължение на 5 дни. Определено ефект имаше, а сега се оказва, че това не било правилно

Има случаи, при които наистина се налага приемането на повече от 1 лекарство, като бронхопневмонията на моя син - пихме 2 лекарства в продължение на пълни две седмици - първата седмица по 2 приема от всяко едно, а втората - по 1 прием. За всичко това можеш да попиташ самата Вилма. Тя ще ти обясни подробно. От какво е бил болен сина ти? Записа ли го на абонамент там?

# 89
  • Мнения: 494
Цитат
...Аз се опитах да лекувам кожно заболяване и хранителна алергия с хомеопатия ,защото традиционната медицина не ми помогна .Близо 6 месеца приемах няколко вида лекарства и нищо не се промени .
Ще ти разкажа моя случай, който ме накара да се обърна към хомеопатията и да повярвам в нея безрезервно: Точно преди година една вечер, като взимам децата от детската градина им купувам по едно парче пица от метрото, отиваме си в къщи и ги изяждаме. На сутринта забелязвам, че цялото тяло на сина ми е в пъпки, които определено не бяха типични за някоя от шарките. Веднага го завеждаме с мъжа ми при личната, тя го вижда и казва, че е хранително натравяне и ни предстоят дълги дни на диети и никаква градина. Както и тестове за алергия, разбира се. Той беше на 4 годинки. А на тази възраст тестовете не показват много точни резултати. И понеже сина ми е страшен лакомник, а и няма кой да си остане вкъщи, за да го гледа, тази дълга диета ни се струваше абсурдна. А пъпките се увеличаваха и го сърбяха много. Бях чували преди този случай за Вилма Михайлова, но не бях ходила при нея. Имах й мобилния телефон. Беше неделя и й се обадих. Разбрахме се в понеделник сутринта да ни прегледа. На следващия ден отидохме, прегледа сина ми и каза лекарството, което да пием по 2 пъти на ден в продължение на 15 дни. Докато бяхме при нея му даде лекарство. Докато се прибрахме първите пъпки вече бяха засъхнали. Вилма каза: "Никакви диети, да си ходи на градина и никакви тестове за алергия!". Това беше невероятно изживяване за мен. От този ден нататък нищо не беше в състояние да ме откаже от хомеопатията и от Вилма.

# 90
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
вчера хомеопатката ни каза да дадем беладона 30сн.но сега е много неспокойна,плаче и не може да се храни...температура няма,но много я боли.рядко кашля,има хрема.страх я е да спи сама,в момента и от кучета.в петък през нощта имаше кошмари,бълнуваше кучета.сега като види куче и се дърпа.направо вече съм в безизходица.не знам как да и помогна.
Цитат
...беладона е вземала днес 3 пъти.вчера 3 пъти...

- Ето за това става въпрос - такива са последиците на Боаронско многократно даване на хомеопатично л-во -  прекалили сте с Беладоната и детето е започнала да я доказва!
 - Спрете я и повече не и я давойте, за де не я повредите психически! smile3529
 
 Това са цитати от темата: "Консултация с Класически Хомеопат" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.160;topicseen

 Що е Доказване на хомеопатично лекарство?
 - Една група доброволци - около 20 - 30 човека в продължение на 1 до 3 месеца приемат всеки ден сутрин и вечер едно и също ново хомеопатично л-во и всеки ден много добри Класически хомеопати правят двучасово интервю, като записват всеки новопоявил се симптом или усещане, вследствие многократния прием на л-вото.
 - Тези симптоми старателно се записват, сверяват и анализират и така се попълва "Картината"
на хомеопатичното л-во, като броя на симптомите и усещанията варира от 3000 до 13000 !
- По нататък, чрез клиничния опит на хомеопатите по света, тази "Картина" на новодоказаното л-во се потвърждава и допълва.
 
 - Какъв е извода? - Опасноста е че при многократно и продължително приемане на хомеопатично л-во - "Боаронски" тип предписване, може да докажем някои от симптомите на л-вото, както в горния случай, невинното дете е доказало Ужасния страх от кучета, които до тогава не е имало, кошмари с бълнуване причинени от многократния прием на Беладона!
 - Така че хомеопатичните л-ва, съвсем не са невинни бомбонки, трябва да се предписват само от наистина компетентни хомеопати и може и да са опасни при самолечение!

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 310
Maggypan, големият ми син има проблеми със сливиците, алергичен ринит, алергична ларинксова кашлица, три пъти вадена трета сливица. От постоянно запушения нос му се промени захапката, та сега и ортодонтско лечение ще трябва да провеждаме. #Cussing out
В средата на лятото кашлицата се увеличи и при посещението при Михайлова тя чу, че има хрипове в гърдите. Първо му предписа само едно лекарство и след няколко дни отидохме пак. Все още си имаше хрипове и тя прибави още две лекарства. Ами оправи се детето! Само дето сега тези изказвания колко било вредно такова изписване ме хвърлят в музиката Confused
Да, записах и двамата на абонамент и съм много доволна, че като ми се наложи да посетим кабинета не се чудя имам ли пари или нямам за да си го позволя.

# 92
  • Мнения: 494
Цитат
...Да, записах и двамата на абонамент и съм много доволна, че като ми се наложи да посетим кабинета не се чудя имам ли пари или нямам за да си го позволя.
Добре си направила. Няма да съжаляваш - сигурна съм. Лошото е, че тя е много припряна, защото е много заета (но пък, в крайна сметка, всеки иска да му се отдели нужното внимание, дори и по телефона), но пък хубавото е, че и д-р Колева и д-р Николов (лекарите, които работят в МЦ Хирон) са също много добри и ти обръщат много повече внимание. А днес разбрах, че има нов хомеопат - д-р Стоименова, която е педиатър, но аз още не съм я виждала. Аз лично нямам предпочитания при кой да се лекуваме, но винаги ми се иска да се чуя първо с д-р Михайлова.
Желая ти успех и много здраве. Hug

# 93
  • Мнения: 11 320
Краси 76, съжалявам, че чак сега виждам темата.
Аз пуснах към темата за Хиперактивността в Деца с увреждания състава на хомеопатичното лекарство, което се продава в Германия.
Говорила съм с Александър за него,(съжалявам, че не можахме лично да се срещнем), той потвърди, че мога да го давам и сега се радвам на много добри резултати при щерката.
За 1 седмица се преобрази просто.
Ако трябва - пак ще ти напиша състава му. Знам че Любознателна беше пробвала заместител с Наталия.

# 94
  • София
  • Мнения: 152
Като заговорихме пак за хомеопатия, да Ви питам - наистина ли кафето, кофеина и хомеопатичните лекарства са несъвместими  #Shocked? Моята докторка ми каза, че трябва да спра кафето и колата или да пия безкофеиново кафе Cry

# 95
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
наистина ли кафето, кофеина и хомеопатичните лекарства са несъвместими 

 - Точната дума не е несъвместими - а че кофеина и особено ментата могат да антидотират хомеопатичното л-во, и така да компрометират лечението.
 - Безкофеиновото кафе също съдържа кофеин, а и разни токсични в-ва от преработката му.
 - На моите пациенти, които от години пият кафе, аз препоръчвам - само по едно кафе сутрин - но от зърна на кафе Арабика! - НЕ Робуста - която е по-евтина, неароматна и съдържа 4-5 пъти повече кофеин, каквото е т.н. "нова бразилия", нямащо нищо общо с Бразилия...

# 96
  • София
  • Мнения: 152

 - На моите пациенти, които от години пият кафе, аз препоръчвам - само по едно кафе сутрин - но от зърна на кафе Арабика! - НЕ Робуста - която е по-евтина, неароматна и съдържа 4-5 пъти повече кофеин, каквото е т.н. "нова бразилия", нямащо нищо общо с Бразилия...
Аз пия по едно кафе (и по-точно Nescafe 3in1) сутрин. Това нали не е ЧАК толкова много newsm78?
Много благодаря за отговора  bouquet

# 97
  • Мнения: 863
Бих искала да попитам,въпреки че не е много в духа на темата,но наистина не знам къде другаде да го направя-колко струват посещенията при хомеопат?Интересуват ме ориентировъчно,защото сигурно при всеки е различно,а аз наистина си нямам ни най-малка представа.А съм решила да водя детето на хомеопат,та да знам горе-долу за какви пари става въпрос.А също така ме интересува всички хомеопати ли практикуват т.нар.абонамент,за който стана дума по-горе?Благодаря Ви предварително за отговорите  bouquet

# 98
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
тики-так
Цитат
...колко струват посещенията при хомеопат?Интересуват ме ориентировъчно,защото сигурно при всеки е различно,а аз наистина си нямам ни най-малка представа...

Средната цена е 40лв за първия прием - двучасов!, и 20лв за проследяванията.
 - Някои си позволяват и по-солени цени от 60, 70 че и 100лв
 - Според мен нормалната е 30лв (20 за деца)пръв прием - 2 часа и по 15лв за проследяванията Peace

# 99
  • Мнения: 863
Благодаря Ви за бързия отговор  bouquet
а проследяванията как се правят-на определен интервал или може би зависи от конкретното заболяване?

# 100
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Проследяванията се правят на около един месец - до два, освен ако нещо не наложи по-ранен преглед. Peace

# 101
  • Мнения: 863
Бих искала да попитам още нещо-лекарствата от хомеопата ли се дават ,и ако да,те включени ли са в цената на прегледа,а ако не,откъде се взимат(мисля,че видях нещо за хомеопатична аптека?!?)

# 102
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
- В повечето случаи - лекарствата се дават от хомеопата, доста л-ва не се намират и на специализираната Аптека на ул. Чаталджа (в София), да не говорим за другите аптеки, където има хомеопатични л-ва само на Боарон, до 30-та потенция.
 - Предугаждайки и друг въпрос, ще кажа че всеки пациент може да смени хомеопата си, и предишния по принцип трябва да даде на следващия обща информация (за предпочитане по имейл)за случая, начина на лечение - хомеопатични л-ва, потенции и др.

# 103
  • Мнения: 138
Aleksander бих искала да ви попитам дали всичко може да се лекува с хомеопатия.След раждането на второто си дете което е вече на 1 г. се поуплаших маи малко повечко и получих нещо като депресия а лекар ми постави диагноза паническо разстроиство.Как мислите дали хомеопатията може да ми помогне.

# 104
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
да ви попитам дали всичко може да се лекува с хомеопатия....паническо разстроиство...

 - Всичко което е обратимо, може да се лекува с хомеопатия, но откриването на точното хомеопатично лекарство, което единствено ще влезне в Резонанс със Жизнената Сила, понякога затруднява и най-опитния Класически хомеопат.
 - Колкото до паническо разстройство - това са едни от лесните случаи за лекуване  с хомеопатия:hug: Peace

# 105
  • Мнения: 138
Благодаря ви за отговора да знаете само каква надежда ми дадохте че мога да се оправя от това състояние благодаря ви още веднъж от сърце

# 106
  • Мнения: 7 474
 Praynig Моля ви за малко съдействие. Искам да заведа детето на хомеопат (хич не съм наясно със школи и др. подобни). По препоръка се записахме в център Хирон при д-р Стоименова ,която е и педиатър. Интервю 3 ч. - 50 лв. Проблема е сливици и непрекъсната хрема, която не ни позволява да ходим на градина ooooh!  Някой има ли впечатления от този център и докторката, може да ми препоръчате и друг. Praynig

Последна редакция: пн, 25 сеп 2006, 13:28 от Lео

# 107
  • Мнения: 816
.....може да ми препоръчати и друг. Praynig


Това е моята препоръка:
http://homeopathyfor.us/index.php?catid=2

# 108
# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Има ли хомеопатично средство срещу киселини?

Общи условия

Активация на акаунт