Kayıp и новите проекти на актьори, колеги, екип #6

  • 61 111
  • 741
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 6 287
Има вече превод на игралния филм с участието на Бурчин "Леля ми дойде"

Halam Geldi / Леля ми дойде (2013)
http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=430861&hit=1

# 151
  • Мнения: 2 116
zarani,  Heart Eyes ний и с нисък рейтинг ще си го гледаме...
ама няма кой да ни го остави на екран... newsm78 Joy
Дано и на драгия турски зрител му харесва като на нас, че да не се притесняваме. Grinning
Благодаря за трейлъра!   bouquet
И на мен ми прави впечатление, че има много инфо, снимки, втори трейлър...
ама нека, така повече зрители ще го загледат.  yes

zarani, освен там дали го има и другаде?
Със Замунда-та...не сме на ти... ooooh! Mr. Green Wink

Вани, ОК!  Heart Eyes

Сега по трейлър номер 2 и от мен... Thinking
Трейлърите са понякога подвеждащи, но да- може и тя сама да му каже кой е баща й.
Аз предполагах, че тя ще научи случайно и не от него за това къде работи той
и наш Пойраз пак да изпадне в ситуация...без вина виновен. newsm78 Joy
Изглежда и ще замине...но вероятно след случилото се намерението й да замине
ще бъде още по-силно.
Струва ми се, че сега Айшегюл ще иска да избяга по-далеч от това "лице"
на семейството си което не харесва.
То й напомня и за загубата й, за болката по близките й.
Ще жертва изглежда и бъдещата си любов която тя вече може би и усеща.
Прошка...да...би било добре, ако тръгвайки прости на баща си.
Мисля си, че тя все пак го обича, колкото и да му е сърдита.
Ще има и нови комични ситуации...  newsm78
ама и как иначе...Пойраз е като магнит за странности... Joy Joy Joy

Брех, не предполагах, че ще има сериал който да ме "върне"
пак в този начин на гледане...епизод...трейлър...епизод... #Crazy

Последна редакция: сб, 24 яну 2015, 11:32 от margita9

# 152
  • София
  • Мнения: 6 287
Марги, засега поне не го открих на друго място филма с Бурчин. Но сигурно и това ще стане скоро.

Брех, не предполагах, че ще има сериал който да ме "върне"
пак в този начин на гледане...епизод...трейлър...епизод... #Crazy
Ама е готино, нали?  Grinning  И на мен ми липсваше този начин на гледане. Въпреки всичко си е голяма тръпка.

Прочетох резюмето на сериала с Буура при патетата, ако има заинтересовани могат да погледнат. След първото четене (на турски, и то бая отдавна) съм разбрала, че двамата ще са бивши влюбени, но съм се объркала. Тепърва ще се откриват, но не в Ню Йорк за жалост, а на турска земя.






Пойраз Карайел
Резюме епизод 4

Айшегюл заминава за Англия ....

Кулаксъз Аднан се забърква в нещо голямо (преминаващо границата) и като отмъщение за смъртта на сина си, се опитва да убие Айшегюл. Бахри Умман няма намерение да го остави да се измъкне. Неговите хора търсят навсякъде Кулаксъз, тъй като е решен на всяка цена да го накаже за това, което се опита да направи.

Пойраз е шокиран след като научава, че Айшегюл всъщност е дъщеря на Бахри. Айшегюл все още е в шок след нападението срещу нея и взема радикално решение за живота си.

Ще успее ли Пойраз да убеди Айшегюл да не заминава за Англия?





# 153
  • София
  • Мнения: 6 287
Така или иначе вече се разсъних, седнах и преведох втория фрагман. Ще умра направо с тоя сериал  Joy  Така съм се хилила докато го превеждах, че едва не събудих всички в нас.



Пойраз: Мога ли да остана тук завинаги?
Айшегюл: Добре. Ще те оставя тук.
Пойраз: Сега ми разби сърцето.
Айшегюл: Не е разбито, само е объркано. Ако е разбито няма да усещаш болка.
Сефер: Какво е твоето положение?
Сема: Кое положение?
Сефер: Амиии ... любовните работи и т.н. Имам предвид, имаш ли си някого?
Иса: Сръчкай момичето.
Синан: Ускубах я за косата и едва не ме наби. Ако я сръчкам ще умра.
Айшегюл: Трябва да намерим начин да се махнем от тук. Хайде, направи нещо!
Пойраз: Просто ще сме тихи. Рано или късно той ще си тръгне.
Иса: Синко, не така. Сръчкай я във Фейсбук.
Синан: Ааа. Добре, ще я сръчкам тогава.
Сефер: Какво става, братле? Проблем ли има?
Сервитьор: Какво, г-не?
Сефер: Откъде да знам, идваш ми с това оръдие. Ако ми трябва адвокат, кажи да знам.
Синан: А, изпрати ми съобщение.
Сефер: Какво не му е наред на този?
Синан: Божеее! Това е братът на Пелин.
Айшегюл: Телефонът ти е на вибрация, нали?
Пойраз: Разбира се.
Синан: Изгорях!
Иса: Това не е много хубаво.
Синан: Просто съм влюбен. Защо всички за срещу мен?!

# 154
  • Мнения: 4 572
Гледам Пойраз от 1 час. Сега засега не съм впечатлена. Доста смешно е заснет, някой сцени са много елементарни.
Яшарана се вживява като Истанбулския Кръстник! Имал е син наркоман и дъщеря Айшегюл. Но всички, включително и началника на районното в Кадакьой, го наричат "татко"?!
Има един младеж около него, красавец, смятам, че той е убил сина му. Много е съмнителен.
Има и една мацка, червенокоса, тя нещо като секретарка ли го играе?

Засега толкова. Продължавам да гледам. Но тези 110 минути ще ме побъркат!  Crazy
 

# 155
  • Мнения: 4 572
Този младия хубавец също му е син. Но е убил брат си определено. И иска да вкара баща си в бизнеса с наркотици. Пък жена му иска да спи със свекър си  newsm11

# 156
  • София
  • Мнения: 6 287
Ами то първия епизод на Пойраз е най-слаб, нищо чудно, че и рейтинга му беше нисък. Аз сумати критики изчетох за режисурата, и на мен тя не ми хареса. Втори и трети епизод не съм ги гледала все още, но казват, че са по-добре заснети. Като цяло от първия епизод най-доброто, за мен поне, беше музиката, актьорската игра и репликите.

Това, че снахата иска да спи със свекъра  Sick  съвсем не съм го разбрала. Онзи симпатичния му е син, да. Стройната червенокоска е адвокат на "таткото".

Яшарана се вживява като Истанбулския Кръстник! Имал е син наркоман и дъщеря Айшегюл. Но всички, включително и началника на районното в Кадакьой, го наричат "татко"?!
Да, бащата на подземния свят в Истанбул. Нали при турците няма кръстници, та затова го наричат всички "татко". Така поне си го обяснявам аз, де.

# 157
  • Мнения: 4 572
Изгледах го епизода  ooooh!

Втория сигурно довечера ще го гледам. Дано е по-добър.

Много мъчно беше м-н-о-г-о!
Червенокосата е адвокат, но и секретарка и други неща. Консилиер.
Снахата много се усмихва и слага, не й е чиста работата.  За това така реших.

Голяма стрелба на края  Sunglasses Wink

# 158
  • София
  • Мнения: 6 287



Пойраз: Добро утро, мили съседи!
Умран: Добре дошли, г-н Пойраз. Сядайте, веднага ще ви донеса прибори.
Пойраз: Много ви благодаря, г-жо Умран. Затрудних ви.
Умран: Няма защо.
Пойраз: Иса, твойте домашни никога ли не свършват, а? Този път за какво ще пишете?
Иса: Този път ще разказваме за семейството.
Пойраз: Семейство? Да пишем. Добре, пиши. Майка, татко, дете и телевизия са най-малката структура на обществото наречена семейно ядро или нуклеарно семейство.
По реда на важност в турския семеен тип / модел ... водещата роля е на бащата.
След това независимо на колко години е, идва момчето. Съответно след това идва ред на телевизията, бялата техника, мебелите (покъщнината), закачалките за дрехи, гардероб, пердета, чинии, чаши ... и последни са майките.
Умран: Вярно е, наистина. Никой не знае стойността на майките.
Пойраз: Вярно. Нашите скъпоценни майки в свободното си време се грижат за боеприпасите (бойните средства) на фронтовата линия, мият чинии и гладят. Докато нашите бащи се хранят с разочарованието на разбитите си мечти, и си мислят „Ах, човече, ако можех да съм млад”, конни надбягвания и футбол. Майките ни са твърде много икономични, те се хранят само с радиацията излъчвана от телевизията.
Джевхер Албай: Напълно се подигра с нашият традиционен семеен модел, Пойраз. Не става така.
Пойраз: Кой се подиграва, Албай? Извинявай, но говоря истината. Моля те. До къде бях стигнал?
Иса: До радиацията.
Пойраз: Радиация. Радиацията ... както и да е ... Името на тази студена, уединена, липсваща любов горепосочена структура е това, което наричаме „Турски семеен модел”. И е ненадминат / уникален, не може да бъде открит в никой друг географски регион.
Иса: Батко Пойраз, що за семейство? Никой никого ли не обича?
Пойраз: Обичат, но не умеят да го показват. Както и да е, изчезвам.
Умран: Да ти бях сипала още чай.
Пойраз: Не, благодаря. Ще си прибера колата.


То си е смешно, но и не е в същото време. Много точно описание на средностатистическото турско семейство.

Преди малко по бтв мина реклама на сериала "Завръщане" с Джансу Дере, видях в кадрите и Мендерес Саманджълар - Хасан от Кайъп. Изненадах се, не знаех, че е играл и там.

# 159
  • Мнения: 4 572
Аз мисля да го гледам този "Завръщане" заради Джансу.

Хайде почвам втори епизод на Пойраз. Пожелайте ми успех  Grinning Sunglasses.

П.П Живия син на Бахри ми прилича в профил на Танер от КПА.
Дъщерята на Берин от "Времето лети" играе тук дете на лошия герой!

Последна редакция: сб, 24 яну 2015, 20:34 от Hellenn

# 160
  • София
  • Мнения: 6 287
Нали не съм го гледала още втори епизод, та не знаех за "Зехра". Сигурно е пораснала.

Зад кадър от Пойраз





Останалите в спойлер
Скрит текст:








# 161
  • Мнения: 4 572
Не ми се видя особено пораснала Зехра. Пък може и да не е тя.

Втора серия определено беше по-хубава.

Интересно ми е коя актриса ще играе бившата съпруга на Пойраз. Не вярвам, че няма да се появи в най-сюблимния момент на любовта му с Айшегюл.

# 162
  • София
  • Мнения: 6 287
Сутринта гледах около 45 минути от втория епизод на Пойраз, наистина е много по-добре заснет от първия, а и действието върви по-бързо и динамично. Поправили са се, поздравления за което. Толкова ми стана интересно, че ако не трябваше да излизам щях да го изгледам целия. Сърце не ми даваше да се отделя от компютъра.  hahaha  Сядам сега да го довърша, а веднага след него ще изгледам и трети.

Зехра е Хелънче, не си я объркала. И не е кой знае колко пораснала,  Mr. Green  все си е същата.

Илкер на кафе с мениджърката си в квартал Бебек.




Ааа, за съпругата на Пойраз - със сигурност ще се появи, няма начин да я оставят само да бъде споменавана. И аз все си мисля коя актриса би я изиграла. В моята глава има два варианта - Аслъ Енвер и Фарах Зейнеп Абдуллах. Като Аслъ ми е една идея по-подходяща.

# 163
  • Мнения: 2 116
Здравейте!
Приятна неделя!

zarani, Hellenn,  Hug

zarani, благодаря за инфото, снимките, а и преводите на Пойраз!
Все още няма превод на 3-ти еп. на руски и едвам се сдържам
да не споделя впечатления само от разбраното по еп. в оригинал. newsm78 Joy

Чета из темите, че зрителите гледащи и харесващи сериала нараства.
Е, не с лавинообразни темпове,  Wink но пак е добре.  А и колкото- толкова!  Hug
Би било добре и да си съберем компания за обсъждането му, дано! yes

И според мен имаше сцени, които търпят критика/зрителска/ особено тези с екшън тематиката.
Но си мисля и, че не е до неизпипване, просто те са част от общата сюжетна линия на сериала.
Която е смесица от драма, екшън и романтична комедия.
Нито една от тези отделни линии сякаш не е водеща, а просто следват една след друга.
Преплитат се, комбинират се, и от всичко заедно се получава един сюжетен "коктейл" за зрителя. Гледаш и се вълнуваш, защото има от всичко...и да те усмихне и да не разтревожи, да те замисли.
В крайна сметка отключва у зрителите съпричастност към историята и героите, а без това гледането е трудно.
Не знам, предполагам само, май това се случва с мен като зрител гледайки сериала. newsm78 Joy
 
Аз изгледах двата еп. непосредствено един след друг.
А третия- веднага след като го качиха след излъчването му.
Това не ми се бе случвало скоро, макар да гледам още няколко сериала снимащи се в момента.
Затова и си мисля, че съм на път да се филмирам наново. #Crazy
"Пазих" се доста време,  Wink ама Пойраз ще ме надвие...май... Joy Joy Joy
Скоро ще разбера какви са "пораженията" ми...зрителски... Wink



До по-късно! Hug

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 17:15 от margita9

# 164
  • Мнения: 4 572
Ааааа, Заранче не!  Naughty Не може съпруга на Пойраз да е Аслъ или Фарах! Съпругата трябва да е някоя, която не харесваме. Щото сега нали сме за влюбване между Пойраз и Айшгюл, ако вкарат някоя любимка за съпруга/съперница направо зарязвам турските сериали!  #2gunfire

Както сега ще е във Врабчето- това дето Сонгюл не иска Мерт направо не мога да го проумея 4 ден!!!  #Crazy

Относно непроменената Зехра - то и Билял, милото ми, не е пораснал от Сускунлар досега. Сигурно им дават някви хапчета да си седят малки. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт