Меню за Нова година???

  • 91 246
  • 403
  •   1
Отговори
# 195
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
За дамите е логично да се сервира без кости (винаги обезкостявам преди поднасяне), няма как да очакваш жена да е положила усилие и да се е гримирала и да ръфа кокали с червило.
На мен ако ми се случи ястие с кости, просто не ги ям, не съм умряла от глад.
ти пък ...днес да мисля за дамите ли ???  hahaha
аз лично полагам усилие да обезкостявам докато обработвам. преди поднасяне е късно.  Laughing
и мисля както за своето гърло , така и за другите. има ли кокали си цапам предимно ръцете. а на тях не слагам червило.  hahaha

започвайте да се веселите. слънцето залязва.

# 196
  • Мнения: 2 502
Ами Марджи, значи моят пост ще ти хареса Simple Smile
Понеже аз ще правя пържоли с гъби, лук и винен сос, ще има кисели краставички и лютеница за мезе, а за гарнитура - картофено пюре. И без това с малко дете никак не ми е до тежки маси. Искам единствено то да си заспи спокойно, а аз да изпия чаша  вино - две и да гледам филм.

Харесва ми и още как. Тъй като децата ни са горе-долу набори и аз като теб не съм се престарала с вечерята - свинско със сос от синьо сирене и сметана, домашна руска правих с хайвер, една баница с късмети и един крем карамел с тиква. Мъжът ми и големият ми син ще наблегнат на пъстърми и суджуци.
Весело посрещане и до скоро писане догодина! Grinning

# 197
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
важното е всеки да прецени какво ще се консумира за даден повод. така изхвърлянето на храна ще се сведе до минимум. клошари и соц.слаби ще има - това го изисква демокрацията. ние нямаме вина за социалният статус на други.  аз лично съм давал принос за залък на други. не искам да давам такъв за цигари и алкохол.
все пак посрещаме Нова Година.

# 198
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Море, да ми сервират ребърца, пък ще му мисля за червилото! Ще го изтрия и ще си сложа ново след десерта... Wink

# 199
  • Мнения: X
Руска салата и баклава задължително.Обичам да ги приготвям.И кюфтета,много Simple Smile

# 200
  • Мнения: 18 557
Аз няма да съм в къщи, но искам да ви споделя 2 салати, с които обираме овациите на всеки повод.
Италианска
пилешко филе около 300-400 гр
1 ябълка
половин буркан кисели крастевички
2 майонеза "лека" -може и всякаква друга
сол и черен пипер на вкус, повечко слагаме ние,сварена паста може по-желание, но ние не слагаме
Количествата варират според предпочитания, но това излиза една голяма купа. Всичко се нарязва на тънки ивици.
Много е вкусна и много се харесва.

Другата е на мама една измислица.
ред картофи-настъргани
ред крастевички кисели
майонеза, няколко сварени яйца
сол на вкус
всичко се реди едно върху друго на няколко нива и отгоре е майонезата.
И двете салати са тежички, но пък много вкусни и за нова година са идеални.

# 201
  • Мнения: 4 660
Пиле на фурна
Кюфтета
Баница
Баклава
Сърмички
Питка
Суджук и пастърма

# 202
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
За Никулден правих една коктейлна салата, която много харесахме и е подходяща също за Нова година
1 майонеза Краси
Ролца от раци
Нарязани зелени маслини
Пушена сьомга
Ябълка
Стафиди
Черен пипер

# 203
  • София
  • Мнения: 714
Редувам две основни за Коледа и НГ.
Ако правя едното на Коледа, другото остава за НГ - капама и шпикован маринован свински врат. И двете ястия се приготвят от предишния ден. Така в деня на събитието само пека и имам време за баница или брауни, или каквото искат домашните.
За Коледа правих врата
Ние не ядем салати с майонеза и др. Подобни. Предлагам свежа салата от зеленчуци, мезета, сурови ядки, сушени плодове.
Гарнитурата също ми е зеленчуци на фурна или задушени.

# 204
  • Мнения: 2 255
Откъде и коя марка колбас взимате за домашна руска салата? Доскоро правех с мортадела от млекарници Добрев, нж от известно време не зареждат. Дали мога да си взема хубав салам от Пирот (ще се разходим тия дни дотам)?

# 205
  • София
  • Мнения: 10 861
Мус от шунка и крем сирене, поднесен върху солени бисквити
Гъбена салата
Лиалаво дзадзики (вместо краставица се слага червено цвекло)
Картофени кюфтета
Свинско с моркови в гърне
Хляб с орехи и розмарин
Тиквеник с дърпани кори

# 206
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз не правя руска салата, че е тежка, но свеки прави и ни хареса. Бяхме й взели салам от Лидл. Повечето са им хубави, понеже не са български.

# 207
  • Мнения: 2 255
Мерси, може и да ги пробвам лидълските.  По-рано правех с домашна майонеза на млечна основа, но се пречупих и вече купувам.

# 208
  • Мнения: 3 137
Откъде и коя марка колбас взимате за домашна руска салата? Доскоро правех с мортадела от млекарници Добрев, нж от известно време не зареждат. Дали мога да си взема хубав салам от Пирот (ще се разходим тия дни дотам)?

Много вкусна става салатата с варено пилешко бяло месо, нищо общо с обикновената.
Всяка нова година се оглеждам за някаква нова и по-интересна рецепта за салата, обаче роднините още от Коледа като започнат да ме питат риторично - "Нали на Нова година ще направиш от руската салата с пиле?" - и пак до тази салата опираме.

# 209
  • София
  • Мнения: 714
Оригиналната руска салата се нарича салата Оливие и се прави с пилешко или пуешко филе. Вкуса е наистина много по добър отколкото със салам. А и ако си направите и домашна майонеза ще бъде наистина превъзходна.
Другата салата която приготвях в миналото беше Сальодка под шубь. Но трябва рибата да е наистина пресна и да не горчи. Елегантно приготвена в рингове и сервирана е празнична и много ефектна.

Общи условия

Активация на акаунт