Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 2

  • 105 906
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 58
Много съм доволна от вида на кожата си след употребата на крем TEOHANE RADIANT NIGHT PEEL 15% AHA.Препоръча ми го дерматолога, при който ходя.

# 691
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 912
В момента сме на Хавай, та доста позаглеждам жените. Дори и в малките селца.
Гледам ползват и специфична местна козметика, ама пусто не ми се пробва.
Правя сравнение между влажен и сух климат. Докато живеехме в Канада се бях видяла в чудо, що нещо измазах ( имах аптекарка от бг която ми приготвяше кремовете). Сега живеем на место с много влажен климат, кожата ми е съвсем различна.
А за косата не съм съгласна, боядисвам се от 18 годишна, косъмът ми не се е променил. Само по време на бременноста (родих на 40) косата ми беше полудяла от растеж, косъмът беше станал по-като че ли дебел.
За офиса полвам специални спрейове за лице, за овлажняване на кожата.

# 692
  • Мнения: 29 090
Титина моят съвет е да пробваш местната козметика Simple Smile....няма нищо по хубаво от неща направени за locals....защото там дългогодишния опит си е казал думата кое подмлядява най добре при специфичните условия....ако имат нещо интересно сподели и с нас Simple Smile Simple Smile

# 693
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И аз се уверявам напоследък, че на мен най-добре ми действа козметика за лице, местно производство, с местни съставки Wink Виждам, че на лицето много добре ми се отразяват кремовете на Натаура на Биофреш и тези, на Фитокод Peace

# 694
  • Мнения: 1 324
Ау, какви обнадеждаващи постове  Joy Благодаря, че споделяте опита си  bouquet

Явно ще се окаже, че хидратацията е основната анти-ейдж грижа, която трябва да се полага през годините. Ето една много полезна статия по въпроса: http://www.paulaschoice.com/cosmetic-ingredient-dictionary/defin … rizing-factor-nmf Посочени са съставките, които са необходими за поддържане на кожата в това отношение. Една от тях, която доскоро не бях чувала, но ми привлече вниманието е sodium PCA (pyrrolidone carboxylic acid) или Na-PCA. Четох много положителни отзиви на хора, които десетилетия са я използвали и твърдят, че благодарение на нея изглеждат с години по-млади. Привлича и задържа водата в кожата. Използва се и за коса. Ето някои продукти с нея:
http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=55869/N … s/Skincare---Face
http://www.vitaminshoppe.com/p/twinlab-na-pca-non-oily-8-fl-oz-s … y/tl-1270#reviews
Предпочетох да закупя Na-PCA като суровина и сама да си правя спрейове подобен на първия, защото доставките от Щатите до тук са ми проблем. Все трябва да досаждам на приятелки. Ще я получа по Коледа и ще пиша отзиви.

Кокосовото масло наистина върши добра работа за задържане на влагата. Добре е да се нанася върху влажна кожа. Ползвам го и за детето. По принцип през зимата кожата на краката му с тава по-груба и суха, но откакто го ползваме се запазва мека и хидратирана.

Рициновото масло също е ефективно, но е добре да се разрежда с друго масло, заради големия вискозитет. Примерно:
за суха кожа-  1/4 рициново 3/4 сусамово.
за нормална кожа-1/4 рициново 3/4 зехтин или масло от гроздови семена
за мазна кожа- 1/4 рициново 3/4 жожоба


Има един крем, без който никога не оставам и използвам за какво ли не - Хомеоплазмин
http://www.lilypebbles.co.uk/2013/11/homeoplasmine-worth-the-hyp … ZJ9IlcMelrWjaw.97
http://apteka-hubenova.com/homeoplazmin-maz-40-gr-homeoplasmine-ung-40-gr.html
Само той ме спасява от напукани устни през зимата и белещ се нос при хрема. Ползвам го за лице, ръце, тяло, пети, кожичките около ноктите... винаги, когато имам сухота, загрубяване, или каквото и да било кожно раздразнение. Малко е мазничък, тъй като съдържа вазелин но действа безотказно. Всички приятелки, на който съм го препоръчала също вече не остават без него. Дори мъжът ми му е фен.

# 695
  • Мнения: 29 090
И аз се уверявам напоследък, че на мен най-добре ми действа козметика за лице, местно производство, с местни съставки Wink Виждам, че на лицето много добре ми се отразяват кремовете на Натаура на Биофреш и тези, на Фитокод Peace
При мое пребиваване в САЩ реших да се намажа с лосиона за тяло оставен в хотела....явно някакъв най тривиален и обикновен.......защото въпреки адската влага в Маями кожата ми беше някак изопната и неестествена.....носех си моя козметика и рядко ползвам хотелска.....е ако щете вярвайте изведнъж се омекоти и изглади.....незнам въобразих ли си, че е от тоя лосион....незнам......после казвах на мъжа ми язък че не записах марката.....но все си мисля че в България ефекта нямаше да е същия.....беше една голяма туба със синя капачка hahaha hahaha hahaha

# 696
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 912
В СаЩ ползвам едно от тоалетните млрка на сина ми, ефекта е невероятен...а и е органик.кожата ства като копринена.

# 697
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
 Simple Smile аз като съм била в чужбина, косата ми например, по друг начин изглежда, измита с мой шампоан - явно заради климата; кремове, които съм ползвала там- по друг начин ми е изглеждала кожата. Когато обаче ползвам тук, в БГ, кремове напр. с розово масло, лавандула,и пр. - кожата е мека, гладка, с равномерен тен. Не мисля, че си внушавам, защото правя такива експерименти от доста време. Но - това е при мен Wink

# 698
  • Мнения: 1 324
При смяната на вода/въздух веднага се променя и кожа и коса. Това лято в Сицилия нито косата ми имаше нужда от маска, нито кожата от крем. Очаквах заради слънцето да се превърна в стафида, но нищо подобно. От минералната вода в Павел баня също ми се напомпват и кожата и косата. Май истината е курортите  Laughing

# 699
  • Мнения: 29 090
Значи момичета, за да изглеждаме добре най ефикасното е да обикаляме по курортите...и да се мажем с местната козметика Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 5 499
И аз се уверявам напоследък, че на мен най-добре ми действа козметика за лице, местно производство, с местни съставки Wink Виждам, че на лицето много добре ми се отразяват кремовете на Натаура на Биофреш и тези, на Фитокод Peace
При мое пребиваване в САЩ реших да се намажа с лосиона за тяло оставен в хотела....явно някакъв най тривиален и обикновен.......защото въпреки адската влага в Маями кожата ми беше някак изопната и неестествена.....носех си моя козметика и рядко ползвам хотелска.....е ако щете вярвайте изведнъж се омекоти и изглади.....незнам въобразих ли си, че е от тоя лосион....незнам......после казвах на мъжа ми язък че не записах марката.....но все си мисля че в България ефекта нямаше да е същия.....беше една голяма туба със синя капачка hahaha hahaha hahaha

Този ли е? Защото аз от него съм страшно доволна...класика в жанра в САЩ е.

# 701
  • Мнения: 4 740
Кожата ми зимата става много суха и даже се лющи по краката и ръцете. Търсих си олио за тяло и попаднах на това (моето е като това в средата):
http://www.theperksofbeingahipster.com/2013/06/a-coconut-affair.html
Много съм доволна, попива и не оставя мазна следа, омекотява, а как мирише на кокос.... Hug
Не смятам, че когато минем 40-те трябва да променяме стила на прическата, грима, дрехите или мисленето си... Няма "мода" за млади и стари... Обличам това което ми харесва и ми стои добре, даже сега си избирам по-младежки и цветни дрехи... Грима ми е същия като преди, не ползвам бледи, пастелни или убити тонове. Ако се лакирам е винаги червено или оранжево за лятото... Нося високи токове, тесни дънки и въобще не се чувствам стара.... Mr. Green Но имам и две малки деца, които доста ме "подмладяват".... Joy Само трябва да задържа килограмите и бръчките, но това си е ген до голяма степен... Лошото е, че не спортувам, поради липса на време и донякъде и на желание.... Това е проблема ми, че нямам мотивация за спорт... ooooh!

# 702
  • София
  • Мнения: 438
Колко време до първи видим резултат Popule?
Тя каза, че все още няма, ако не се лъжа. Не е имала, и след това да е изчезнала от уреда Peace
Такова упражнение може да се прави и с ръце-стискаш ръцете в юмруци и ги подпираш под брадичката един въру друг. После започваш да натискаш- брадичката към юмруците, същевременно с юмруците се опитваш да избуташ брадичката нагоре. Но съм забравила колко серии по колко секунди се правеше, трябва да се сетя къде съм го записала.
Ето точно това упражнение описах преди година може би, или по-малко, но тогава отнесох критики и подигравки в тази тема, затова и сега замълчах.  Peace Но, наистина е много ефективно и не ви трябва уред, може да си го превърнете в навик и в градския транспорт да се подпирате даже Wink

# 703
  • Мнения: 29 090
Популе, не е този....в туба беше, не в бутилка и с тъмно синя капачка Sad
А щях да ти казвам за Матрициума, мазах десет ампулки, изглажда кожата, но не знам защо не ме кефи да го ползвам, течен, не мирише на нищо, но на пролет ще съм по упорита Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 5 499
Популе, не е този....в туба беше, не в бутилка и с тъмно синя капачка Sad
А щях да ти казвам за Матрициума, мазах десет ампулки, изглажда кожата, но не знам защо не ме кефи да го ползвам, течен, не мирише на нищо, но на пролет ще съм по упорита Simple Smile

Съжалявам, че не ти е допаднал. Аз сега ще направя един курс с него, който ще приключа на НГ, за да съм красива за празниците, че ще ходим насам натам по Нова година. На мен ми действа отлично. Peace

Общи условия

Активация на акаунт