Скара на открит балкон.

  • 5 469
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 536
Здравейте!
Темата хич не е нова; търсих старите, но не намирам.

Как мога да противодействам на съседи, които готвят на открития си балкон? Възрастни са, имат и кухня с печка. Пиша го, защото като разбрах, че димът е от тях, предположих, че са хора в нужда и нямат...
Писах в Клюкарника, но разбрах, че "моят дом е моята крепост" и защо да не си готвят хората.
Ами досега не ми се беше случвало да  обяснявам защо не се пекат кюфтета на скара на открит балкон. Защо не се пържи риба на открит балкон.
Жал ми е за хората, но мисля да говоря с кварталния -  не вдяват или се правят, че не вдяват. Други идеи?

# 1
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Кварталният няма да ти помогне. Аз, обаче те разбирам чудесно защо не щеш прането ти да смърди на скара или пържен лук.
Говори ли с тях? Моите скараджии вдянаха сравнително бързо.

# 2
  • Мнения: 1 196
За съжаление няма начин /закон/ с който да ги накараш да спрат. Затваряй прозорците и това е.., навсякъде е така - селяния....
И аз се нервя на комшиите под мен и над мен, които са си избили абсорбаторите навънка... Като почнат да готвят и затварям навсякъде.. А през 3 етажа се усеща миризмата като почнат да готвят на терасата... Така е в България - няма закони...на никой не му дреме за другия - важното той да е добре...
Отдавна съм спряла да простирам на терасата поради тази причина....
Кофтито е когато има активни пушачи, както под апартамента на родителите ми - е тогава вече е драмата......

# 3
  • Мнения: 380
Спасение няма, простотията ходи по хората, те изобщо не се замислят, че на другите им смърди. Дали е открита тераса или двора на село - едва ли виждат разликата.

Последна редакция: сб, 13 дек 2014, 23:53 от glare

# 4
  • Мнения: 586
Точно преди час моите нови съседи , уж млади и интелигентни хора, си изпекоха на терасата скумрия на скара. Миризмата е ужасна, а уж затворихме веднага след като усетихме мириса. Целият апартамент смърди!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 18 714
Такъв скандал ще им вдигна,че ще им излети и тъпата  скара и те след нея,летйки кюфтета и кебапчетата или там каквото са си пекли подире им.

# 6
  • Мнения: 25 765
Абе лесно е да се каже.И аз има едни съседи, лятото си пекат месо на терасата,и то късно към 11-12,точно човек легне да спи и замирисва на печено свинско...какво да направя, да се карам?В тяхното си жилище са.А и мъжа е  един едър мускулест,като го видя не смея да го заговоря. Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 18 714
Ако беше слаб и дребен няма проблеми да му се вдигне скандал ли какво?Аз на моите съседи им правя забележка като ремонтират и не предупреждават.Ако от мен не се трогнат,отива мъжа ми и виж него го вземат на сериозно от последния път,когато влезе с врата на тези отгоре дето дънеха чалга в 2 след полунощ.Да видиш сега как питат и предупреждават като ще се събират и дали може. Laughing

# 8
  • Мнения: 25 765
Честно казано това, че омирисват за 2 часа вечер не е кой знае какъв проблем,много по дразни кучето което лае до 19 часа, а понякога и до 20-21 и до по късно.Те си бачкат явно, а кученцето затворено в апартамента лае ли лае.Опитах се веднъж да подпитам, какво, що с това куче,жената: "А-аа то така си лае,не е защото  е само".
Добре, че повече време съм извън страната,щото се не трае.Кат искат куче да си вземат къща,целия блок слуща лайщата,а майките с бебета как живеят не знам,има доста. Rolling Eyes
За физическа саморазправа не мога да мисля,съвсем сериозно мъж и на комшийката е над 190 см и огромен като четирикрилен гардероб. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 536
  bouquetмерси за подкрепата!
да, има всякакви... преди живеехме над пушачи, 4 на брой. (Аз бях пушач също).

Постоянно миришеше лятото в спалнята на цигари и фасове. После синът им си взе куче, но работеше до 24 часа и тогава го разхождаше. Аз имах куче, но съседите ми дори не знаеха как лае. Неговото лаеше нощем в 12 постоянно. Леле, как ми напомнихте.
Този, който писа, че не се прави разлика от къща и апартамент май е прав...

Но не вярвах, че наистина има такива хора.
Мога да свиря на цял сет барабани. Това не значи да си ги вкарам в хола и да репетирам нощем, нали. Макар че е хубава идея.

Просто е нагло някои хора да искат обяснение ЗАЩО да не си готвят и пържат на открития балкон.
Някак си имам  чувството, че това със скарите се появи напоследък. И не, не е нормално, макар и да  е обичайно.
Ще измисля нещо... пробвах да говоря, но се правят, че не разбират. Терасата им е на партера, така че мога да хвърля какво ли не в нея. Но се спирам - възрастни хора са... Засега се спирам.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 998
Ако беше слаб и дребен няма проблеми да му се вдигне скандал ли какво?Аз на моите съседи им правя забележка като ремонтират и не предупреждават.Ако от мен не се трогнат,отива мъжа ми и виж него го вземат на сериозно от последния път,когато влезе с врата на тези отгоре дето дънеха чалга в 2 след полунощ.Да видиш сега как питат и предупреждават като ще се събират и дали може. Laughing

Аз на тяхно място щях да заведа дело срещу мъжа ти.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 714
Наистина ли? Това е много модерно нали ,ще заведа дело,дреме ми, с тая съдебна система е толкова безмисленооо. Laughing

# 12
  • Мнения: 25 765
Ако някой ми влезе у нас с врата, няма да му се размине.Чисто по съдебен път ще му се стъжни.То си е влизане с взлом.

# 13
  • София
  • Мнения: 11 998
Наистина ли? Това е много модерно нали ,ще заведа дело,дреме ми, с тая съдебна система е толкова безмисленооо. Laughing

Това е хипер наглост. С какво право ще рушиш чужда собственост вместо да извикаш полиция? м?
Но затова сме на това дередже - щото ни е прост народът - и тези с чалгата, и тези с разбитата врата. Разлика няма.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 714
Да ти кажа ,при положение ,че три часа дънеше зверска чалга,а долу имаше малко дете и на тропането и звъненето не отваряха такъв взлом видяха,че те се извиняваха,а стига с тия завеждане на дела,това е толкова смешно,и целта е винаги да се вземе някой лев.

# 15
  • София
  • Мнения: 18 714
Ти обаждала ли си се на полицията за такива,като се обадиш и дойдат да ти решат проблема ела ми кажи.Прост или не,повече не вдигат шум.Като нещо те дразни го оправяш,а не мрънкаш колко  е нередно и  как сме затова на тоя хал.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 998
Ако не ти стига акълът, за да се оправяш по нормалния начин, се оправяш по просташкия.
Но това на умствено ограничен човек няма как да се обясни.

Толкова от мен по темата. Простолюдието не е моята обичайна среда. Вероятно затова нямам подобни проблеми.

# 17
  • Мнения: 25 765
Каквото и да си говорим,насилсвено влизане в чужд имот си е нарушение на закона,независимо метъл ли е дънел или Милко калайджиев,сватба ли са вдигали или вуду ритули...

# 18
  • София
  • Мнения: 18 714
Ако не ти стига акълът, за да се оправяш по нормалния начин, се оправяш по просташкия.
Но това на умствено ограничен човек няма как да се обясни.

Толкова от мен по темата. Простолюдието не е моята обичайна среда. Вероятно затова нямам подобни проблеми.
Ами какво ми фъфлиш тогава трай си и не се обяснявай.То в България освен простолюдие друго няма,слез малко на земята,аман от превзети същества. Laughing

# 19
  • Мнения: 536
Момичета, стига.

да ви разведря с моите...бляк.
И днес - пържена риба на ОТКРИТИЯ балкон отдолу. Мога да го приема епизодично, но то стана всеки ден.
Някой писа в другата тема - откъде пари у пенсионери за барбекю". За барбекю не знам, но те си готвят на балкона - основно пържено и тежки манджи.
Хора, не е превзетост да искаш да живееш нормално.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 742
Когато пържат риба не можете ли тогава вие да изтупвате килими.

# 21
  • София
  • Мнения: 11 998
Когато пържат риба не можете ли тогава вие да изтупвате килими.

Предлагаш да реагираме на простотията с простотия. Забележителна логика.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 742
Когато не става с добро трябва да се предприемат някакви мерки.
Змия  вие какво бихте  направили ако това се случва при вас.

# 23
  • София
  • Мнения: 11 998
Когато не става с добро трябва да се предприемат някакви мерки.
Змия  вие какво бихте  направили ако това се случва при вас.



Зависи от много неща - кого имам насреща, колко често се случва, колко пъти е правена възпитана забележка, какви са били реакциите, какво е постигнато по възпитания начин. Ако нищо не е имало желания ефект, ще вероятно ще прибегна до заплахи, но не със саморазправа, а със сезиране на компетентни органи. Засега не ми се е налагало. Ако и заплахите не помогнат, ще мисля какво да правя. Но тупането на килими над готвещи хора не е моят начин.

Вероятно ключов момент е, че не ми се е налагало. Обкръжението ми е от поне средноинтелигентни хора, които разбират от културна забележка.

# 24
  • Мнения: 5 936
Съседите под нас се обаждат предварително,когато ще пекат нещо на терасата. Не мога да им забраня. Затварям прозореца,изчаквам и така...Дори не зная дали е незаконно.Наистина,това си е тяхното жилище. Добре,че не е често.
Аз пък преди да тупна нещо/дори да е покривка за хранене само/ поглеждам дали нямат пране или нещо друго,изчаквам или им се обаждам за да видя кога ще е свободно.
А бе-мирно съвместно съществуване.

# 25
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Е, то баш покривката за хранене си е най-страшна  Mr. Green, защо " само" ?
От покривката на моите отгоре са летели:
-маслини;
-салата  Снежанка;
-миш-маш

....и така, де. Никой не говори за две трохи хляб...

# 26
  • Мнения: 25 765
Е, то баш покривката за хранене си е най-страшна  Mr. Green, защо " само" ?
От покривката на моите отгоре са летели:
-маслини;
-салата  Снежанка;
-миш-маш

....и така, де. Никой не говори за две трохи хляб...
Ей,развеселих се...как ядат тия хора, че миш маша им остава по покривката... Grinning

# 27
  • Мнения: 536
Когато не става с добро трябва да се предприемат някакви мерки.
Змия  вие какво бихте  направили ако това се случва при вас.



Зависи от много неща - кого имам насреща, колко често се случва, колко пъти е правена възпитана забележка, какви са били реакциите, какво е постигнато по възпитания начин. Ако нищо не е имало желания ефект, ще вероятно ще прибегна до заплахи, но не със саморазправа, а със сезиране на компетентни органи. Засега не ми се е налагало. Ако и заплахите не помогнат, ще мисля какво да правя.


Минали сме и периода със заплахите. Още се спирам, но има 2 варианта - 1 - да говоря с кварталния (да, квартален се казва все още) и евентуално да ме прати някъде Simple Smile в областта на зеления хайвер. Или 2 - да им изсипя известно количество вода в балкона. Нищичко друго не се сещам. Не бих се ядосвала толкова, ако беше епизодично, но вече е почти всеки ден и основно пържена риба.
Живеят жена с порастнал син, болен от нещо. Но това едва ли е причина... всеки път казват "добре".
И не, не знам откъде имат пари всеки ден за риба (някой беше реагирал), може да е цаца. Както и да е.

# 28
  • Мнения: 1
Не искам да отчайвам никой, но винаги ще е така. Simple Smile Ако съседите не пекат риба, ще те дразнят колите, които палят рано сутрин пред прозореца ти, ако и тях ги няма, ще започнеш да си мислиш, че комшиите отгоре май много тропат. Така е устроена човешката природа. Все си търси нещо, което да я дразни Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 936
Е, то баш покривката за хранене си е най-страшна  Mr. Green, защо " само" ?
От покривката на моите отгоре са летели:
-маслини;
-салата  Снежанка;
-миш-маш

....и така, де. Никой не говори за две трохи хляб...

Само за 2-3 трохи говоря. Какви маслини,каква Снежанка? Смешно е.

# 30
  • Мнения: 25 765
Не искам да отчайвам никой, но винаги ще е така. Simple Smile Ако съседите не пекат риба, ще те дразнят колите, които палят рано сутрин пред прозореца ти, ако и тях ги няма, ще започнеш да си мислиш, че комшиите отгоре май много тропат. Така е устроена човешката природа. Все си търси нещо, което да я дразни Simple Smile
Аз съм си много хепи,въобще не търся нещо да ме дразни...в момента съм в 6 седмична отпуска и освен едно кученце други дразнители нямам, по цял ден е тихо...Отчитам и факта че сградата не е напълно населена,на етажа сме 6 апартамента от които 3 са постоянно обитаеми,2 се ползват лятото аз съм 6-тия.
Спокойно ми е.Над мен живее младо момче,сам е в 120 квадрата мезонет...до сега миш маш не ми е мятал...нито снежанка...Под мен апартамента...много рядко се чуват.

Не съм съгласна, че човек си търси нещо да го дразни.Освен ако не е в пременопауза де. Laughing

# 31
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Е, то баш покривката за хранене си е най-страшна  Mr. Green, защо " само" ?
От покривката на моите отгоре са летели:
-маслини;
-салата  Снежанка;
-миш-маш

....и така, де. Никой не говори за две трохи хляб...

Само за 2-3 трохи говоря. Какви маслини,каква Снежанка? Смешно е.


А ти четеш ли въобще аз за какво пиша?
За моите съседи.
Не интерпретирайте , бе хора. Peace

# 32
  • Мнения: 5 936
Естествено,че чета и естествено,че ми е ясно,че става дума за твоите съседи/макар че ми се видя хиперболизирано/.
Но първия ред от поста ти ме накара да уточня,че при мен точно за 2-3 трохи става дума.

# 33
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Баш от тези ястия си бях намерила на парапета.
Да не ти над главата  Confused

# 34
  • Мнения: 2 760
Ами келешки купон, на който и повръщат през терасата? Mr. Green

По темата - освен с добро да се разберете не мисля, че имаш шанс да им противодействаш. Знам, че в някои страни е забранено да се ползва скара на балкона. Дори за барбекю в двора имаше някакви ограничения.
Съчувствам ви, аз съм в къща и си готвя където си искам, и си тупам покривката през прозореца да си храня врабчовците, но пък имам други проблеми със съседи.
Въобще ако нямаш отстояние поне километър от други хора да не им чуваш воя на псетата явно няма спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт