Мислите ли да останете да живеете в държавата в която сте?

  • 6 733
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 713
Уж иска да научи ама ако може да му се налее отнякъде в главата Confused . Оня ден ми обяснява, че нещо на колата трябвало да се смени и остана толкова учуден, че ние не му казваме по същия начин на нещото. Да се смееш ли, да плачеш ли........Случили сте на мъже вие Grinning

# 61
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: miravmbd
ААаа не съм съгласна.Я сега да се изфукам с моя мъж колко много езици знае разговорно (писмено те се на латиница,та не го броим,но знае да чете на Български)
Говори:Френски на много добро ниво-това е завършил,Италиански,Испански,Унгарски,Турски,Български Sunglasses
И не е както аз говоря на руски след 12г учене Embarassed ,чувала съм года си комуникира на тези езици и то доста добре-мойта гордост newsm08

Ех, браво на мъжът ти. Наистина може да се гордееш с него. Simple Smile

# 62
Zdraveite!Nie sme v Ca ot godina i malko ,haresva ni i zasega mislim da pojiveem tuk!Puk jivot i zdrave po-natam 6te vidim!Kato izgledame decata moje na starini da se zavurnem v rodinata! bg Kato gledam vie mai promenihte malko temata i zapo4nahte da hvalite polovinkite si! Outta Joint 4akaite i az togava da kaja ne6to za na6to tati:Toi govori po malko angliiski i frenski,mnogo e dobri4ak Heart Eyes i pravi nai-vkusnata mle4na salata ! chef ta takiva miti raboti!

# 63
  • Мнения: 1 283
Izvinete,az bqh gosta Embarassed

# 64
Цитат на: Marta
..И много дьржи детето да zнае БГ...... zа да му превежда.

 Laughing  Laughing Тарикат е той, и хитряга Wink

# 65
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Marta

И много дьржи детето да zнае БГ...... zа да му превежда.

Боже сякаШ слуШам моят.... След 7 г. той знае да казва само "Сметката моля" , " Сирене по 4овски" Grinning  "Магаре" ," Какво правиШ", "Цинга манга и 4ака рака де " ,"Ракия", "Я престани Ше ти с4упа кра4енцата и носа", "Стига бе" и оЩе две три глупости от този род, но да нау4и неЩо по_ сериозно и дума не може да става.Той по принцип с 4уждите езици не е много на ти и все трябва аз да превеждам Sad

# 66
  • Мнения: 734
Причината да искам да остана не е съпруга ми;) Живяла съм в Белгия 4 години, 1 в Лондон, 2 г между Бг и Израел и 1 г в Хърватско. Била съм почти навсякъде в Европа, много ми харесва, има изключително красиви места, но Южна Калифорния засега най-много ми пасва на вкуса;)
Причината е в близостта на Хавайските които са ми едно от любимите места, стандарта и начина на живот и не на последно място невероятния климат. Вече 2ра година тук съпругът ми не може да ме накара да пътувам, а преди не се спирах;) Ходихме до Чикаго и Маями на среща с бивши мои съученици имигрирали доста години преди мен. Интересно е, красиво е, но може би там където създадохме дом усещам привличане и желание да живея до старините си.
Не ме разбирайте погрешно, обичам България, всичко Бг чувствам свято и родно и бг дух винаги се усеща в семейството ни;) , но не бих живяла в България. От година вече имам собствен бизнес и живот и здраве дано икономиката да се задържи така, засега не съм на мнение че мога да реализирам по-добър доход ако съм в Европа.

# 67
  • Мнения: 734
Моя мъж вече 2ра година упорито учи български от мен!
Знае следното:
Душичко, Как си?
Миличко
Обичам те Много, Мила Моя
Майко - казва го на майка ми;)
Мамо, Маменце
Бебенце
Благодаря, Заповядай, Моля
Добър Ден, Довождане, Лека Нощ
името ми ( галено) Петенце. В началото му беше малко трудно да го произнася и първото "е" сменяше с "у"!!!! Стана резил на едно събиране с мои роднини като се изцепи колкото му глас държи : " П.тенце, обичам те"

Това е с любозностите;)
Знаем и обиди но ме е срам да пиша;)
Надявам се като родя покрай детето да се научи да говори, но така като ви слушам вас не ми вдъхвате много надежда;))

Поздрави!

# 68
  • Мнения: 734
Аз ако имам син живот и здраве, и двамата с мъжа ми сме единодушни че редовно ще се ходи до България за да види момчето какво значи "хубава жена". Разбирам го тоя пич в Надежда;)))

Цитат на: pipilota
Извинявайте, че ви се меся в темата , но искам да вметна нещо. Имам един приятел, чиийто родители са собственици на клиники в Лас Вегас, а нашия дойде да живее в кв. Надежда и не ще да се връща Shocked  Всички са българи от семейството.

# 69
  • Мнения: 1 545
Grinning  Grinning  Grinning
Много са ни смешни мъжете, като започнат да говорят на български.
Моят е бая напреднал, като ви слушам. За 2 години и половина вече води около 5 минутен разговор по телефона с нашите без моя помощ. Думи знае страшно много, не мога да ги напиша всичките, и започва и изречения сам да гради! Най-много научи когато нашите бяха 3 месеца тук при раждането на Бобо. Майка ми беше понаучила бая италиански думички, но баща ми с чуждите езици хич го няма, та за да комуникира с него, мъжа ми нямаше избор - и се разбираха супер!
Сега се е амбицирал да напише песен на български /вече ми написа една на италиански/, знае наизуст "С червените ботушки...", но "Зайченцето бяло ..." му е трудничка. Напоследък бях наизвадила сума ти български детски песнички от Интертнет, сред която и една на Росица Кирилова - "Мила кукла Барби, колко те обичам......." /не я бях чувала/, и той сега си пее "...Мила моя Деси, колко те обичам..." Laughing
И понеже аз говоря на Борис само на български, често му казвам Тати това, Тати онова. Знам, че трябва да го уча да казва Papà, ама като ми идва Тати, какво да правя! Та и Валтер, сега като му говори, казва напр. "vieni da tati tuo" , демек Ела при твоя тати, вместо  "vieni da papà tuo"  Grinning

# 70
  • Мнения: 456
При нас няма болна тема в това отношение - искаме тук да си живеем - много ни харесва и нямаме никакво ама никакво намерение да се връщаме в България. Синът ни е роден тук, а и ние вече сме като у дома си. Няма значение къде живее човек - важното е да се чувства добре. Stuck Out Tongue

# 71
  • Мнения: 676
Цитат на: Ema
При нас няма болна тема в това отношение - искаме тук да си живеем - много ни харесва и нямаме никакво ама никакво намерение да се връщаме в България. Синът ни е роден тук, а и ние вече сме като у дома си. Няма значение къде живее човек - важното е да се чувства добре. Stuck Out Tongue


Ема ти направо си ме цитирала, то4но това са думите които и аз исках да напиша, но както и да е........

Ние с мъжът ми сме БГ и много ни харесва тук, до скоро у4ихме и от 1 година имаме 4астен бизнес, не мислим за завръщане в БГ /ако не ни се наложи/ по скоро някаде на по-топло след време като си вземем пенсииките и на Маями да си ги хар4им.
Сега лятото бях за 4 месеца в БГ, вярвайте ми нямах търпение да свършат и да си се прибирам у дома /защото това което сме изградили в Канада е наш дом и детето ми е родено тук/.

# 72
  • Мнения: 6 390
Стари4ка е темата  Rolling Eyes
Но пък още не съм и знаела 4е има такъв форум като се е писала  Rolling Eyes
Та и аз да си кажа

Да оставаме  Grinning Wink и ние искаме тук да си живеем ,много ни харесва и нямаме никакво ама никакво намерение да се връщаме в България.
Тук ми е дома, като съм две седмици при нашите на гости и по4вам да си викам 4е искам да си ходя у дома  Embarassed
 
Съгласна съм, 4е  Няма значение къде живее човек - важното е да се чувства добре.

обичам България, но като съм по дале4е са по големи 4уствата ми към нея  Wink

Редовно ходиме в бг на море, а сега ве4е и в София ще трябва да сме за по дълго при баба и дядо / 4е и нашите да й се порадват на сладурката, а и за по бърз ефикасен курс по български  Grinning Wink

А супер 4е мъжете ви имат такова голямо желание да се у4ат и бг   bouquet Party

# 73
  • Мнения: 2 952
Ами  моята половинка тук в Израел си е на  свои  води , тук  е работата , тук е  стабилността , какво да го  водя в  БГ  да работи за 200 лв. Истината е такава , където главата на семейството се  4уства на свои  води , там е  живота. Peace

# 74
  • Мнения: 3 423
Моят мъж раzбира, чете, пее, пиШе и говори на български,
което ме поставя в нелепата ситуация да се чудя
как да оправдавам zлоядото поведение на келнери,
продавачи, минувачи и обикновени български простаци
спрямо него в момента, в който бъде раzкрит, че не е българин.
Та това е една от причините да не драпаме да живеем в БГ.
Другата причина е, че имаме работа в Германия, което ни
zадоволява финансово, но не сме се zакотвили, та ако иzпадне
неЩо интересно, да не можем да мръднем нанякъде.
Докато ни е спокойно и уредено, тука сме, после, бегай свят, че идем Laughing

Общи условия

Активация на акаунт