Селски пинизи на шефа.(Или с какво ви ядоса прекият ви началник)...

  • 26 192
  • 159
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 513
]Как да избегна личното ,като обикалям по магазините с него,защото трябва подарък за внуците,куфар за
еди кой,вино за гости,храна за кучета,риза,дънки..има и жена,ако има изобщо значение.И както е
стиснат е направо ад.Ако питате него най-добре три чифта дънки да са 10лв,а торта с 30 парчета за РД на
детето 8-12лв.,а уж не живее на Луната.
Редактирах,че без да искам съм включила изказване на друг потребител.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 717
Не разбрах общото между цитата и поста desitkata77 ?

# 17
  • Мнения: 5 513
Редактирах се беше грешка.Извинявай.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 717
Не няма проблеми,по=горе писах за това,че не разбирам личното отношение,може би в тази връзка.  bouquet

# 19
  • Мнения: 715
Личното - от него. Ти очертай линия докъде да опира в твоя свят.

# 20
  • Мнения: 5 513
На мен не винаги ми се излиза,но...Иначе ме предупреждава от сутринта.Аз питам какво точно иска/търси.
После гледам в нета да се ориентирам.Аз се изнервям по-скоро.А той като го гледаш как се държи сякаш
в длъжностната ми характеристика пише да ходя и по магазините.

# 21
  • София
  • Мнения: 76
 Искам да споделя и аз нещо, което ми се случи в офиса. Подготвяме се за коледното ни тържество и покрай такива работи знаете как е.  В 12 часа на обяд ми звъни телефона и мисе казва  да се кача при шефа. След като приключих с него се прибрах в стаята ми и започнах да се обаждам на другите колеги за партито. Мина се не мина много време ипрекият ми ръководител жена надостолепнавъзраст ми казвадане се правя на Директор. Работиласъм на много места ,но такова изказване не бях чувала. Повторих няколко пъти ,че такамие било наредено от изпълнителния директор, но уви все едно говорих на телевизор. Мното обидно ми стана.

# 22
  • Мнения: 29 512
Сетих се за една изцепка на бившата ми шефка. На нея й било забранено да работи текущи задачи от вътрешните одитори  hahaha, тя била само да ни контролира.  Crazy

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Имала съм изключителни шефове.
Но един от най-готините като се набереше от разни грешки и тъпотии през деня ни събираше на кръгче около аквариума и ни набиваше яко канчетата, като на ученички.
Коронният му номер беше да ни нарича с имена на животни, като най-голямата му любимка биваше оприличавана на рибата-чистач от аквариума - онази дето се лепи с устата си-вендуза за стъклото.
Останалите се задоволявахме с по-незабележимите чайки, щрауси, овце... и вече не помня.
Пич - на много неща ни научи този човек.

# 24
  • Мнения: 306
Кво да ви кажа...има  пари за банкет,а няма пари да си изплати заплатите за м.септември . ooooh!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 795
"Шъ почерпя", вместо да заплати за допълнително положен труд. Естествено, и почерпка няма.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 077
Имала съм изключителни шефове.
Но един от най-готините като се набереше от разни грешки и тъпотии през деня ни събираше на кръгче около аквариума и ни набиваше яко канчетата, като на ученички.
Коронният му номер беше да ни нарича с имена на животни, като най-голямата му любимка биваше оприличавана на рибата-чистач от аквариума - онази дето се лепи с устата си-вендуза за стъклото.
Останалите се задоволявахме с по-незабележимите чайки, щрауси, овце... и вече не помня.
Пич - на много неща ни научи този човек.

 Joy Този избива рибата   Laughing
Някои изпълнения, предадени тук, май не злепоставят точно шефа.
Иначе и аз имам много какво да кажа по темата... Като се поосвободя.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 658
Бивша шефка. Пред мен насаме коментира всеки от колегите - този е луд, другия откачен, третият злоупотребява, четвъртият се скатава, петият не си върши работата като хората, та се налагало тя да му оправя бакиите. Намира "блага дума" за всеки. Ама добре, че съм била аз, че да е свършена добре работата. Дотук прекрасно, нали? Същото обаче го говори и за мен пред останалите, като пък хвали тях - с други думи разделяй и владей.
Заплатите се изплащат според уговорката - ок, всеки си прави индивидуален отчет с разбивка на задачите за деня и вложено време за всяка една от тях. Обаче на големия шеф се представят едни съвсем други отчети за изработено време и свършена работа, с повече часове, с платени извънредни, работени съботи, недели, часове след работно време. И баш шефът отпуска съответната надвишена сума, за да покрие допълнителния труд. Разликата госпожата си я прибира тихомълком.

# 28
  • Мнения: 9 475
"Шъ почерпя", вместо да заплати за допълнително положен труд. Естествено, и почерпка няма.

Същия хубостник го имах и аз  hahaha Един колега реши да го излекува.Извика ни той извънредно в неделя на работа и вика "ще почерпя,ще хапнем ,ще пийнем..." свършва работния ден и той-свободни сте! Колегата обаче седи.Шефа така-  Rolling Eyes Колегата вика-аз да не съм дошъл на добра воля,искам си почерпката,така и така тоя ден няма да го платиш.Шефа  #Crazy отиде и накупи за сума ти пари неща(имахме барбекю в двора).Жената на шефа откачи  Laughing.От тогава ако има нещо допълнително вика само 2-3 души и дава пари на ръка-идва му по-евтино.

# 29
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 848
Бившият ми шеф. Парвеню, имащо се за кореняк софиянец. Неграмотен и невъзпитан. Оказа се роден в София, но с рода от нейде си. Едва изкласил средното образование с 3-ка. Сам се хвалеше.

Същият този един ден ме попита "За какво ти е да учиш"? (учих 2ро висше). Усетих на къде бие, ама си го преместих от левия в десния крачол, пък и не мислих да се пенсионирам в тази фирма, пълна с неграмотници. Един път използвах фразата "работен процес", а отсреща ми казаха "Ти на каква се правиш?". Един вид, че се правя на важна като използвам някакви сложни за тях изрази  Laughing

М/у Коледа и НГ духна да си почива в чужбина и ни остави без пари. Явно разчиташе да ни дойдат някакви приходи в рамките на 2-3 дни, които да стигнат за около 10 човека Mr. Green А сам знаеше, че в касата можеха да влязат и само 100лв. Ама ние да му мислим как да изкарваме празниците. Пари дойдоха, но не успяхме да вземе колкото трябваше.

Екс шефът стоеше на отворена врата, за да вижда какво се случва в офис помещението. Като отивах до тоалетната ме питаше "Да с*реш ли отиваш?"  #Crazy Пърият път се потресох. После взех да му отговарям хапливо, например "Не, и този път не успях", "Да, даже 2 пъти" и т.н...но индивидът не се усети.

И още куп селски номера, които за него бяха нормални, но ако друг ги направи е пълен селяндур Whistling

Общи условия

Активация на акаунт