На море в Турция - тема 35

  • 70 505
  • 724
  •   1
Отговори
# 420
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 856
Ние сме в Пашата от 19.09. Много се радвам, че отзивите за него са все положителни.
Преди доста години сме ходили в Емре бийч. Спомням си, че стаите бяха малки, а храната не беше така изобилна както на други места и хубавите блюда много бързо свършваха. Беше и мноооого шумно.
Някой по-назад в темата спомена делфинариум в Мармарис. Наистина ли  има такъв. Ако да, ще направите мен и дъщеря ми мнооого щастливи Simple Smile. Може ли и подробности. Къде се номира, има ли предсктавления, какви са цените.

# 421
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Някой по-назад в темата спомена делфинариум в Мармарис. Наистина ли  има такъв. Ако да, ще направите мен и дъщеря ми мнооого щастливи Simple Smile. Може ли и подробности. Къде се номира, има ли предсктавления, какви са цените.

По-назад съм дала линк към местна агенция в Мармарис, организираща екскурзии. Там може да се ориентираш за всичко.

# 422
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 856
Miss July, благодаря, ще направя предварително проучване и ако наистина има толкова голяма разлика в цената от тези, които предлагат посрещачите ще се възползвам от местните.
Наистина предишни пъти, веднага ни предлагаха екскурзиите и искаха капаро още същия ден. Явно са го правили с цела да не си направят хората собствено проучване и да установят, че цените при местните са много по-ниски.

# 423
  • Мнения: 11
MAJESTY CLUB TARHAN BEACH - ДИДИМ

Здравейте и от мен! През 2013г. почивахме в Majesty Club Tarhan Beach в Дидим. Пътувахме с ТА Атлас - С. От страна на агенцията всичко беше ОК - супер точни и коректни. Всъщност това ни беше и първата почивка в Турция. Като цяло останахме доволни. Хотела е много хубав. Състои се от двуетажни вилички във всяка по 4 стаи. Стаите са уютни и чисти, но имахме проблем с казанчето на тоалетната - в момента, в които пуснах водата, започна да излиза вода от фугите на самата тоалетна чиния. Камериерката, която почистваше нашата стая, беше малко мързелива и за 7 дни чаршафите ни бяха сменени веднъж. Завивките ги сгъваше, колкото да се каже, че е оправила леглата, но иначе поддържаше хигиена. Храната не е много разнообразна, определено от това, което съм слушала от приятели, очаквах повече, но беше вкусна. Гладни не останахме в никакъв случай.
За Дидим като курорт, мога да кажа, че си е обикновено градче и нямам намерение повече да го посещавам. Минавайки през Кушадасъ бях очарована, но влизайки в Дидим беше нещо съвсем различно. Тази година прегледах офертите за този хотел и да ви кажа честно са доста завишени. Ние като ходихме цената беше с около 300-400 лв. по-малко. От впечатленията, които са ми останали, парите определено не си заслужават! Но нещата се променят, все пак са минали почти 2 години, от както ние почивахме там, може да има подобрения. Simple Smile

# 424
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Miss July, благодаря, ще направя предварително проучване и ако наистина има толкова голяма разлика в цената от тези, които предлагат посрещачите ще се възползвам от местните.
Наистина предишни пъти, веднага ни предлагаха екскурзиите и искаха капаро още същия ден. Явно са го правили с цела да не си направят хората собствено проучване и да установят, че цените при местните са много по-ниски.

Мога да ти кажа цените на екскурзиите на посрещащата агенция ако имаш интерес. Само пиши кои екскурзии те интересуват.

# 425
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 856
А тя една ли е посрещащата агенция за всички?

# 426
  • Мнения: 5
Благодаря за бързите отговори. Явно ще изберем Паша бийч. Действително плануваме за 18 септември, с полет от Варна. Миналата година почивахме в Сентинус и ни хареса това че хотелът е с малко стаи, на плажа и има зеленина. Искахме и за тази година нещо подобно.

# 427
  • Мнения: 1 036
Да се включа и аз за екскурзиите в Мармарис. Били сме в курорта от 2007-2012 и общо взето сме били на всички по-популярни. Както бе казано по-горе е много по-добре да се пазариш с местни туристически агенции или направо на пристанището, отколкото да ползваш тези на Посейдон, които са и два пъти по-скъпи. Единствено до Памуккале е добре, защото много се пътува и по пътя като си с водач /ако е свестен обаче/ е по-интересно.
На мен любимата ми екскурзия е с яхта по егейските острови /да не се бърка с яхта из мармариския залив/- уникална вода и гледки. Горещо я препоръчвам.
Родос просто трябва да се види, независимо от цената- това е най-отдалечения гръцки остро от БГ и просто е грехота да си там и да не отидеш. Но.. всеки сам може да си вземе билет за катамарана, който спира пред портите на стария град, където с едно влакче обикаляш част от острова. Имайте впредвид, че организирането на тази екскурзия от агенциите ти включва само купуването на билети за катамарана и трансфер хотел-пристанище -хотел т.е. изобщо не си струва.
Ако някой има конкретно питане съм насреща.
ПП Някой питаше за делфинариума- малък е, шоуто не е кой знае какво/имайки в предвид това във Варна, за други места просто не искам да сравнявам/, но плуването с делфините и галенето им е страхотно преживяване, но скъпо според мен.

# 428
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 856
Зорчи, благодаря, много полезни неща си написала. Ще ги имам в предвид при организацията на екскурзиите. И на мен ми се ходи на Родос и май това ще е едната дестинация. Иначе ние най-вероятно ще сме с кола,въпреки че още се ослушвам и оглеждам за някакъв вариант със самолет, та в тази връзка да питам къде може да се отиде в околността самостоятелно с автомобил. За плажа с костенурките май имаше някакво ограничение.

# 429
  • Мнения: 10 790
Момичета, кои са новооткритите хотели, които се предлагат тази година за пръв път от нашите агенции?

# 430
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Зорчи, благодаря, много полезни неща си написала. Ще ги имам в предвид при организацията на екскурзиите. И на мен ми се ходи на Родос и май това ще е едната дестинация. Иначе ние най-вероятно ще сме с кола,въпреки че още се ослушвам и оглеждам за някакъв вариант със самолет, та в тази връзка да питам къде може да се отиде в околността самостоятелно с автомобил. За плажа с костенурките май имаше някакво ограничение.

Има прекрасни места около Мармарис. На мен много ми се искаше да посетя село Баир и Тургут, но не успяхме. Това са страхотни живописни селца, в които е запазен бита и културата и от където може да си купиш домашна продукция на добри цени.
Виж тук за местностите около Мармарис: http://www.marmaristown.com/sightseeing/towns-villages.asp

# 431
  • Мнения: 5 459
Грийн нейчър даймънд се предлага за първа година, понеже е построен миналата.

# 432
  • Мнения: 1 036
Mandi84

Не съм сигурна, но знам че когато си със собствения си автомобил, има проблем, но не нерешим, при ходенето на Родос. Това все пак е ходене от трета страна до страна членка на ЕС- ходенето е с международния паспорт и в него на името на шофьора има вписан автомобил, с който си влязъл в Турция и следва да излезеш с него. Знам, че има вариант, но не знам какво точно се прави, зо да ви пуснат.
Нека, който знае да каже.

ПП С кола сме пътували до Гьоджек /много красиво и голямо яхтено пристанище/, Фетие и невероятния Олудениз на плаж
http://funny-ann.narod.ru/combi/oludenis.htm
но си е доста път.

# 433
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
zhorchy , от къде се хваща бусчето за обиколка на о.Родос? Въобще може ли да разкажеш къде си заслужава да се отиде там, къде да се обядва, какво да се прави и пр.

# 434
  • Мнения: 1 036
Не знам какво точно мога да съм полезна за Родос, но след като се слезе на пристанището се влиза направо в Стария град, който е невероятно смесица от древно и модерно /магазини + дюкяни/, както и ориенталщина плюс типично гръцко. Там спокойно можете да се разхождате през цялото време, но то не е и толкова много. За обяд просто седнахме в една по-странична уличка и похапнахме пълнен и пържен калмар, че турците не го предлагат  Simple Smile. Има зехтини, съпуни със зехтин и др. гръцки нещица. Разглеждахме, както вече казах неща в Стария град: Рицарската болница (Археологическия музей), Булеварда на рицарите, Крепостните стени. На местото където уж е бил Родоския колос има едни еленчета
.
Съвсем наблизо спира едно влакче /мисля беше 8 евро за възрастен/, близо до автобусната спирка на картата, което излиза от стария град и обикаля малко извън него, колкото да добиеш представа бегла за острова. Има гид на английски и показва един анфитеатър, разни руини, новите хотели и др. - интересно е. Вижте картата на стария град.
http://www.200stran.ru/maps_group21_item495.html
Да си призная честно ние видяхме и една Бг група в катамарана и се прилепихме за известно време към нея, но после ни стана неудобно и се "загубихме" в уличките, което си беше супер

Общи условия

Активация на акаунт