Re: Юлски бебета 2013 - тема 29

  • 51 087
  • 751
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 790
Не съм съгласна за но-шпато. Папаверин е по-силното от двете. Да, а защо са ти спрели магнезия? Той се спира малко преди термин. Пиши как си!

# 661
  • Мнения: 4 255
Много повече са от 6 на час.Магнезия ми го спря лекарката,защото ми бяха намалели до една-две на ден и тя каза,че толкова са нормални и да спирам магнезия.Да ама и аз патката не си оставих едно-две хапченца,ами си изпих всичките и тогава го спрях.Да не ходи зян.А днес ми е много скапан ден,но капакът беше в късния следобед,когато се разстроих ужасно заради думите на един господин и плаках много.Ето го и резултатът!Офф лягам сега и няма да мърдам.Мм и той пък още не се е прибрал от работа и докато оправих Ади да си легне

# 662
  • Мнения: 4 841
Руми, намерете начин и купете Магнезий. Пий го до 9ти месец. Няма да навреди, а напротив, ще помогне. Ако на някое от момичетата и е останало от бременноста мисля няма да е проблем и да ти изпратят. Поне до все пак съм да не става зян дето се казва. Момичета?
Аз всички лекартсва, които ми останаха ги раздадох, и с предната бременност направих същото. Иначе трябваше да ги хвърля в кофата, а защо като съм дала вече пари за тях, а може да послужат на някого.
Не масажирай корема в никакъв случай! Легни, отпусни се и не мърдай повече. Трябва предимно да лежиш.

Лили, дано сте попаднали на правилният лекар и да успее да излекува Дари без да се налага операция  Praynig Моля те дръж ни в течение, всички ви мислим.

Ако имаш но шпа изпий две таблетки сега и сутринта пак две.

# 663
  • Мнения: 2 237
Аз имам само папаверин. За моите контракции нали пиех едни супер силни лекарства, нямам магнезий.
Руме, кой е тоя господин нагъл? Сподели ако ти се пише, ще ти олекне.  Лягай и не мърдай. Утре виж как си и ако все така, веднага на лекар.

Лили, дано всичко се нареди при вас.   Praynig

# 664
  • Мнения: 4 255
Няма от къде да купя сега магнезий.На село няма денонощна аптека.Утре задължително ще си взема обаче.Сега лежа,дано ме отпусне!
Близначе,човекът може и да не искаше да ме обиди,но направи точно това и аз се почувствах ужасно.Няма по-горчиво чувство от унижението.Много неща искам да ви споделя,но все не намирам сили.Или решавам,че не е редно да ви занимавам,или че няма да ме разберете или умело успявам да си вталпя,че всиччко е наред и всъщност няма за какво да се тревожа,още по-малко вас.Благодаря на всички,които ми отговориха.Лежа и не мърдам.Лека нощ на всички!

# 665
  • varna
  • Мнения: 871
Подаръче, споделяй, де, вместо сега да лежиш с болки, можеше да ти олекне, нали за това сме тука!
Лили, много добра новина е това, дано така да остане и да се размине всичкото Hug
Близначе, Ема го прави същия номер, и въртенето, и скачането по леглото, а отскоро и директно се мята от нощното шкафче.

# 666
  • Мнения: 481
Подаръче - в бананите има магнезий. Лежиш повече. Ако не минат отивай на лекар, не е швга работа. Утре пиши как си или когато имаш време. Аз съм будна на няколко часа ще те преглеждам на форума. Миличка нормално е да се ядосеаш сега повече. Ясно ми е натоварването е нечовешко-малко дете и голям корем. Поговоро на човечето в теб и ще се успокоиш. Не си пипай корема в никакув случай. Не си взимай топъл дущ, вуобще ако ти е възможно не мърдай! Друго не мога да ти дам като съвет. А иначе споделяй. Виж ме мене колко пъти тук съм озбихвала и ми е олеквало, а и съм получавала страхотни отрезвяващи коментари
Лили-дано, дано мине всичко с възраста. Много хубаво, че ате намерили вашата лекарка. Аз си имам вярване, че половината от лечението е вярата в доктора.

# 667
  • Мнения: 2 237
Руме, знаеш че винаги можеш да ни кажеш Simple Smile Никой няма да те укори, напротив - ще помогнем.
Аз да ти кажа навремето как ревах от един ватман...Значи бременна с Калина , към края на 4 м. Може и в 5 даже, не помня. Обаче нямам кьорав корем, плоска като дъска (аз с нея бях супер слаба и нямах корем, за разлика от втория път дето бях африкански слон). Качвам се на трамвая и няма места. Не иде да кажа да ми направят място, та то изобщо не личи да съм бременна...И си седя права, баш до ватманската кабинка. С болки, контракции и мега гладна ( и с нея имах много болки). Извадих една пица и почнах да ям настървено, все пак бременна жена знаете как плющи Simple Smile . И ватмана (чист гей) като се развикааааа...Пред целия трамвай. Защо съм му мляскала на главата, кой ми бил казал, че в трамвай се яде, как не ме било срам...Ама ме нарича, да не ти казвам каква. И аз вече, съзли текат, обяснявам как съм бременна и ми прилошава ако не ям. А тоя още повече. Лъжкиня, как не ме било срам да си измислям такива оправдания....И това пред един куп хора. Слязох веднага, макар и не на моята спирка, и много ревах. Много. Как да му докажа на тоя пед*ерас,  че съм бременна и за това съм яла (което не виждам какво му пречеше), та аз бях 30 кила с мокри гащи. Виж С Боян още в 3 месец ми казваха "Ауууу,ама ти скоро ще раждаш"  Mr. Green
Та историята е тъпа, но исках да ти покажа че на всички ни се е случвало Simple Smile

# 668
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, да се включа и аз за малко преди да е свършила тази тема. Чета ви редовно и малко ми е мъчно за времето, когато пишехте повече тук...
Аз по празниците бях помолила ако може да ме включите и мен във ФБ групата, но тогава никой не ми отговори...
Терп, Катенце, Таничка, нали вие сте модератори и там?
Дали може някоя от вас да ми пише на лични, предварително много ви благодаря. Ако трябва и на изпит за юлка 2013 ще се явя Blush

Иначе какво да ви кажа за нас..Чувствам се изтощена, изморена, недоспала...ММ е болен и тази седмица беше в къщи та си имах 2 деца, за които да се грижа.
Нашата зъбчова криза продължава и вече не знам какво да правя. Освен това приспиването вечер стана ужасно трудно, а пък през деня и характер започва да проявява..Не иска да я обличам, да и слагам пантофките и всякакви подобни неща, ама аз стискам зъби, пея песнички и гледам да и отвлека вниманието с нещо..
Искам да е лято, че вече ми омръзна този сняг и зима - почти една седмица не сме излизали. Имаме малка пързалка в къщи, подобна на тази която gemavar беше показала, та поне малко я изморявам на нея. Но изглежда не е достатъчно и приемам всякакви идеи за физическо изморяване.

Данче, честито за апартамента - да си го направите като дома в мечтите ви и да го изпълните с радост, любов и веселба
Лили, стискам палци всичко да се оправи
Подаръче, аз също се присъединявам към останалите момичета за магнезия и лежането. И пиши, недей таи лошите неща в себе си. Нали за това сме тук, за да се подкрепяме и споделяме. Между другото много ми харесват аватарите, които правиш
Жалина, и аз като другите те съветвам да останеш в Бг повече време и да не летиш сега. Те на мъжете им е лесно само да говорят. Аз миналата есен пътувах сама с малката 2 полета с прекачване. Това, което мога да те посъветвам е, ако можете да пътувате със самолета във време, в което Еми да спи - рано рано сутрин или следобед.
Близначе, дано бързо се оправи Боян
Весе, gemavar радвам се че писахте. Луиза, хубаво е че се върна. Хареса ми, това което написа за емиграцията. Именно това бяха за нас причините да заминем с ММ преди доста години...БГ не беше в ЕС още..Тогава повечето хора около нас не ни разбираха защо напускаме при положение, че живеехме нормално..Стискам палци всичко да се нареди.Глупи и на теб също...
Тъжно ми е, че все повече хора напускат родината,но ги разбирам...За съжаление доста хора в Европа само като чуят, че си българин и моментално си променят отношението, все едно сме втора ръка хора. Не знам как е на другите континенти...Ники ти какви впечатления имаш

gemavar, все се каня да ти пиша, че имам едни подозрения, че сме учили в едно училище и факултет, само че аз съм един випуск преди теб..
Това е от мен за сега... Hug

# 669
  • Мнения: 11 747
Точно в деня на раждането пих но-шпа по лекарско предписание, регулирало контракциите, така ми каза. А магнезий не било хубаво да се пие в напреднала бременност, тъй като може да попречи на естественото раждане. Гледам тук който е писал, че е пил до края, все е родил със секцио. Не знам това дали е вярно. Аз пих 20 дена в 6-ти месец и повече не съм пила.
Подаръче, дано да си се съвзела и да си забравила глупостите, които те натъжават, най- вече това.

# 670
  • Мнения: 726
Руми, как си днес? Как мина нощта? За контракциите не мога да ти дам съвет - не съм имала такива проблеми. Ще се присъединя към съвета на момичетата - върни си магнезия и гледай да лежиш повече и да не се връзваш на хорските глупости. И споделяй, колкото имаш нужда, ние затова сме тук.  Hug Hug  Hug пусни Ади да я заведе тм днес на ясла, стига да може без предупреждение и изследвания, и ти си пази цял ден леглото.

fores fairy, напълно е възможно.
Скрит текст:
аз съм учила в нпмг и фми, само че бях толкова непопулярна персона, че не знам как изобщо знаеш кой випуск съм аз. Аз не си познавах съучениците от другите класове, камо ли от другите випуски. Embarassed
. За да те добави някое от момичетата с администраторски права към групата, трябва да й пратиш на лични линк към профила си във фб и да се сприятелите първо там. Мисля че са Терп, Катето, Таня и Бени администраторите (колкото и последната да отрича  Wink ).

Лили, радвам се, че ще намерили вашата лекарка. Дано тя успее да излекува Дари консервативно и да й се размине операцията!!

Близначе, пак ли болни?!? Не бях разбрала, че Боцето не е добре. Пък то и Калина. Sad дано им минава бързо на децата!! Стигам палци за изпита!! А то е ясно, че ще го вземеш - къде ще ходиш...

За въртенето, не се върти сам още, но е много смешен аз като взема да го въртя. Като го хвана с една ръка под мишниците и с другата за крака и се завъртим няколко оборота и после го оставя долу, почва да плете крака и да се олюлява като пиян моряк. Joy

# 671
  • Мнения: 2 237
Ми аз не мога да кажа че са точно болни. Тоест температури нямат, но пък едното кашля като стар пушач а другото точи сополи с неизвестни мен цветове.
Изпита се съмнявам да взема Sad Материала е много а аз една буква не прочетох. Една. Нищичко не знам. Срам ме е .

Времето какво е гадно.....пак ще се седи вътре.

Пине, аз не съм пила магнезийй видиш ли до операционната маса. Спряха ми го около седмица преди секциото. Не може да попречи на раждането ако се спре няколко дни преди това. Пък и то едно раждане тръгне ли, надали нещо може да го спре.

# 672
  • Мнения: 318
Добро утро ,
Руми, как си момиче ? Пиши,че с мисли за теб станах . Надявам,че се си по-добре тази сутрин.

Благодаря ви за подкрепата още веднъж   bouquet  
Дари се държа чудесно , много смело момиченце е тя. Докторката я предразположи прекрасно и през цялото време си говореше с нея, като че ли са първи приятелки. С нас по същия начин . Обясни ни,че да - имаме проблем, но ще опитаме да го решим преди да мислим за операция. Ще види Дари пак и ще преценява според резултата от терапията. Направи ми впечатление, че даде едно хомеопатично за такъв тип отит и каза - аз не съм хомеопат, но всичко, което знам,че помага го давам . Изключи всякакви силни лекарства, каза,че няма смисъл от тях . Само спрей , балончетата за надуване през носа и хомеопатичното. Притесняваше ни лагера , дето сме я записали, но докторката абсолютно " за " всякакви такива неща. Лагер, ски, плуване - да, да и да . Много дъвки да дъвче така също каза.  Иначе като загуба на слуха - около 35 % Sad  Или иначе казано - има три степени на загуба - лека , тежка и по-тежка от тежката . Дари е на границата между лека и тежка форма. Много ми е мъчно, че усещането ми се сбъдна, но се радвам,че я заведохме и вярвам,че нещата се се подобрят с времето.

Хубав ден, момичета . Ще следя за Руми и ще се опитам да пиша вече по-честичко  Hug

# 673
  • Мнения: 748
Ох и аз влязох да видя дали Подаръчето е писала. Дано всичко да е наред.

Лили, от вчера си мислех да пиша за дъвките. Това поне е приятно лечение.

Гемавар, ама и ти си нямаш работа. Насила да го учиш да се върти. Аз гледам да избягвам всякакви дейности, които после ще ми отварят повече работа  Wink

Не знам дали Бени е администратор във фейса. Тя няколко пъти каза, че всеки може да добавя в групата неговите приятели, но не знам дали някой е пробвал.

# 674
  • Мнения: 726
Дейзи, аз съм пробвала многократно да добавям - не мога. А доста пъти съм виждала хора добавени от Бени. Може да не е администратор, но явно има права.
За въртенето - обикновено е с цел отвличане на вниманието. Снощи много държеше да помага на баща си при чистенето с прахосмукачка, но дефакто само му пречеше, та аз се опитвах да го отделя от тръбата. Само че той се сърдеше, та така го забаламосвах Simple Smile
Ох, Руми, и аз чакам да кажеш как си. Само рефрешвам на телефона (!!!).

Общи условия

Активация на акаунт