Банята - тема 22

  • 85 392
  • 770
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Нашия ремонт на банята почти поприключва, но всеки ден излиза по нещо, което ме изнервя до краен предел.  Grinning Гледам да дишам дълбоко, но не ми се получава.

Последния ми проблем е следния: купихме мивка и полуконзола , но в магазина никой не ни уведоми, че монтаж на "полуконзола или конзола не се препоръчва с мивка размер 45 см. " , а всъщност сега това чета в спецификациите. Става дума за Fayans Happysmart
мивка 45 см. + полуконзола. Сега ще се прибера и ще ги наложа и до колкото мога ще гледам да преценя дали ще си паснат, а ако не оставаме на вариант декоративен сифон
Скрит текст:
или да сменим мивката с по-голяма, но това ще видим дали може да стане, защото има вероятност вратата да не може да се отваря с по-голяма мивка
. НО - меките връзки са изведени ниско над сифона- имате ли идея как може да ги направим така,че да не грозят картинката ако прибегнем до този вариант?

# 676
  • Мнения: 1 298

Последния ми проблем е следния: купихме мивка и полуконзола , но в магазина никой не ни уведоми, че монтаж на "полуконзола или конзола не се препоръчва с мивка размер 45 см. " , а всъщност сега това чета в спецификациите. Става дума за Fayans Happysmart

Не мога да помогна, но исках да попитам защо не се препоръчва?

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 692
И аз това питам , звънях на телефона на клиента и жената не можа да ми обясни. Ние ги наложихме и видимо няма несъвместимост, но ще изчакам монтажника да дойде и да каже дали ще стане или не.

# 678
  • Мнения: 471
aH~, и на мен ми стана интересно за тази несъвместимост. Дано да си паснат все пак мивката и полуконзолата.
И ние сме купили мивка и полуконзола, само че на Roca. Надявам се да не се натъкнем на подобни "екстри", когато дойде момента на монтажа.

# 679
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 397
Момичета,отказах се от плочките на Мараци.Харесах си плочки на Керос.Отзиви за тях  newsm78

# 680
  • Мнения: 953
Имам питане: Живеем в панел в София, 1976 година строен с баня и отделно тоалетна. При основния ремонт в банята сложихме и тоалетна чиния, като отпадъка от нея влиза в мръсния канал/тръба... Питането ми е дали сме направили грешка и възможно ли е да възникнат някакви проблеми от това..
 И друго - съседката под нас, на 1 етаж се оплаква, че й мирише на урина... Ние сме на 6-ти етаж... Възможно ли е проблемът да идва от това, че сме вградили ние тоалетна чиния в банята?

Ще се радвам ако някой може да ми отговори..

Никой ли няма информация по въпроса?

# 681
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 397
Имам питане: Живеем в панел в София, 1976 година строен с баня и отделно тоалетна. При основния ремонт в банята сложихме и тоалетна чиния, като отпадъка от нея влиза в мръсния канал/тръба... Питането ми е дали сме направили грешка и възможно ли е да възникнат някакви проблеми от това..
 И друго - съседката под нас, на 1 етаж се оплаква, че й мирише на урина... Ние сме на 6-ти етаж... Възможно ли е проблемът да идва от това, че сме вградили ние тоалетна чиния в банята?

Ще се радвам ако някой може да ми отговори..

Никой ли няма информация по въпроса?
Мисля си,че не трябва да има проблем.Срещат се стари апартаменти с по две тоалетни.Не виждам къде е проблема.Все пак сте я сврзали с мръсният канал,не с нещо друго

# 682
  • Мнения: 7 519
Едно е отпадни води от кухнята и съвсем друго отпадни води от тоалетната.

# 683
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 397
Едно е отпадни води от кухнята и съвсем друго отпадни води от тоалетната.
Ами така е по принцип,но отпадните води от кухнята са с тръба ф 50,а на тоалетната с ф 110.Не вярвам да са се включили в отпадните води на кухнята.А и девойката никъде не споменава за това.

# 684
  • Мнения: 7 519
Така е, но не споменава и в кой точно канал се е включила. Според мен ако не е в канала предназначен за фекални отпадъци, може да създаде проблем на целия блок!
В блока на майка ми пък, разни тарикати са си включили мивките към водосточната тръба и няма ти казвам какво става надолу по етажите, особено зимно време, когато тръбата замръзва!

# 685
  • Мнения: 1 298
А защо са го направили това?

Апропо, в стар блок, ако в банята съществува именно ф 110 тръба, но по проект не е имало тоалетна там, би ли трябвало да има технически или "мирисен" проблем, ак се включи тоалетна?

# 686
  • Мнения: 7 519
Защото са направили на терасата кухня и там са сложили мивка, която освен да се включи във водосточната тръба, няма къде другаде да се включи.

# 687
  • Мнения: 1 298
Ама как така във водосточната... Имаш предвид, където се стича водата от дъжда ли??

# 688
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 397
А защо са го направили това?

Апропо, в стар блок, ако в банята съществува именно ф 110 тръба, но по проект не е имало тоалетна там, би ли трябвало да има технически или "мирисен" проблем, ак се включи тоалетна?
Би трябвало да няма проблем.Все пак повечето тръби на един блок се събират в един канал

# 689
  • Мнения: 953
Едно е отпадни води от кухнята и съвсем друго отпадни води от тоалетната.
Ами така е по принцип,но отпадните води от кухнята са с тръба ф 50,а на тоалетната с ф 110.Не вярвам да са се включили в отпадните води на кухнята.А и девойката никъде не споменава за това.

Не сме се включили в отпадните води на кухнята. От съпруга ми знам, че е в мръсен канал.

А кухнята е близко от другата тоалетна и според мен там отпадните води от двете помещения се включват в една обща тръба.

Общи условия

Активация на акаунт