Априлчето през февруари слушка, на топличко в коремчето се гушка! Тема 12

  • 23 494
  • 754
  •   1
Отговори
# 630
  • Враца
  • Мнения: 286
Giada "И всяко будене и ставане са придружени с такава силна болка в таза и срамната кост, че се разсънвам."
Това все едно аз съм го писала  ooooh!
И при мен са така усещанията на бебка, ту ги има, ту ги няма, ама гледам да не се филмирам.
Относни праха за пране, течен ли е по-добре за бебетата или другия, който си е на прах, гледам, че се предлагат и двата варианта  newsm78

# 631
  • Мнения: 606
Аз мисля, че течен по-добре защото се отмива много по-лесно. Но това е само мое мнение.

# 632
  • Мнения: 2 281
С миналата бременност се бях превърнала в мелачка за храна, сега я давам по-кротко. Ям и месо, но не забравям салатите и плодовете. Готвя много домашна храна, за жалост и много десерти Simple Smile. Почнах да приготвям неща, които традиционно купуваме от магазина, като горчица, домашна майонеза, бишкоти. Лошото е, че ММ го е хванала такава гастритна криза, че от няколко дни готвя само картофи, моркови, тиквички и паста.  След 3 дни на лекарства вече е по-добре. Чудя се дали може вече да хапва някакви салати, кои са по-щадящи? Някоя от вас има ли гастрит, да даде съвет?

# 633
  • София
  • Мнения: 194
Giada,аз от професионална гледна точка,ако мога да се изкажа  Embarassed Салатите не са ок. Всякакви ряпи,зелета-образуват газове;доматите и краставиците в тоя сезон въобще няма да ги коментирам;същото важи и за зелените салати.

# 634
  • София
  • Мнения: 2 508
Добър ден, дами!!!

Много съм щастлива, че и аз съм в клуба на спящите от известно време.
ЕДВАМ отлепих тая сутрин. Ако не бях решила да идвам до офиса, сигурно щях да си откарам до 9 без 10 в леглото...


Ахахахахх СМЕХОРАНИ разбиваш ме всеки път!!!!
Ние, за да не останем по назад, с моя мъж снощи също го ударихме на размишления. По-скоро той, в просъница. Темата беше "Бебетата, ноктите им, как и защо не се драскат в утробата. Калциране."

На мен ПКК и Урина досега са ми пускали 3 пъти, като очаквам да последва четвърти този месец Stuck Out Tongue
Микробиология само веднъж. Но и аз си ги плащам.

Карина - и аз съм като теб, толкова обичам месо, а сега само на плодове и зеленчуци мога да карам. Яд ме е, че така обичам краставици, а тея в магазинте в момента са "супер вкусни"...
Другото, което не мога да спра е евтиния салам на Мацето, на филия с кашкавал и в парти грила... Леле, мога само на такива да карам... Ама гледам да се ограничавам.

Sunny и на мен ми се изгуби, къде изчезна?

Като ви чета се замислям, че и моето диване май си има някакъв ритъм. Поне според ММ. Почва да шава най-много след вечеря. И то са едни побутвания, потупвания и намествания.
През деня от време на време, но не съм засичала, защото го усещам само като съм спокойна или полегнала. Като съм седнала някъде редовно ми рита ребрата.
Но след вечеря е доста активна момата и чаааааак докато не заспя.. Върти си се нещо. То и докато спя си рита, някой път се будя даже от "наместването", но не отразявам много много Simple Smile
Сутрин задължително имаме час по аеробика.

# 635
  • София
  • Мнения: 11 784
Гиада душа аз нали да избутам до  36 та и после вече да отпусна душа и да стана от леглото. Сега верно най добре е след 38 ма да се ражда но каквото такова. Ти вече си в 32 йеййй!

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 479
Да ви се похваля, днес най-сетне успях да се докопам до лабораторията, без изцепки като вчера. Даже иронията беше, че този път щях да се напикая (с извинение) докато чаках  Joy
За спането - вече се жалвах, че живея на ново място и ми е криво. Почнах да свиквам, нооо вечер към 1 заспивам и сутринта максимум до 8 спя, колкото и да се назорвам и тръгвам из улиците като глухо куче  Grinning Иначе започва да ми става трудно нагласянето за сън. От няколко дни спим "крака с глава" с мъжо  Joy да мога да си се чекна на воля  Joy
Сега съм се зачудила, дали да не се разходя да си купя обзавеждане, което да е само за бебешката количка (чаршафче, завивчица и тнт).
За движенията - моя Бебсън по принцип е от мързеливковците, та сега пак сме в период на леки обаждания от вътре. Вече не се шашкам и притеснявам, само водя преговори с него да е толкова спокоен и след излизането хихих

# 637
  • Мнения: 164
То снощи беше пълнолуние..за мен е направо като проклятие и съвсем няма спане   Tired  
Да ви кажа с това нямане на асансьор, качването до 4ти етаж все повече започва да ми тежи..аха да се набързам и осъзнавам, че просто се нося като костенурка.
Аз да ви забия един въпрос..вие към каква бебешка козметика сте се насочили, че аз още умувам???  newsm78

Смехорани, направо ме разби от смях     Mr. Green

# 638
  • Мнения: 2 281
Ааа, Маце, ясно, ти нали си на строг лежащ режим, сигурно с нетърпение чакаш да свърши лежащата карантина Wink Мдаа, 32 седмица, на мен термина ми е 3 април, понякога се чудя дали не трябваше да чета мартенките. Но съм си навила, че искам априлско бебе, обичам месец април, толкова ми е пролетен...

Рози, в някоя от старите теми имаше обяснение защо и кога бебетата са най-активни - от 21 до 1 ч. през нощта, нещо свързано с инсулиновите нива. Ама кой го беше обяснил, и подробностите  - не помня. Факт е, че при мен на 100% е така, бебето се активира най-много в този период. Аз всяка вечер очаквам шоуто и се забавлявам на вълните по корема си, докато се излежавам на дивана  Simple Smile

Шльоки, за мен чаршафите за количка са излишни. Едно одеалце ми се вижда достатъчно, нали детенцето ще е и с космонафтче отдолу, или нещо друго дебеличко...А някои майки купуват едни такива торби с дебела подплата, сега ми излезе от главата как се наричат - мушкаш бебо вътре както е по гащеризон, и си готов за излизане. А като се стопли, мяташ една пелена на дъното...

Нещо такова имам предвид

# 639
  • София
  • Мнения: 11 784
Порт бебе се казва хиихи. Аз съм взела моя порт бебе от когато съм била бебе. Бял и памучен е и идеален за лятото.

Ясно що такива психарски неща съм сънувала снощиии от пълнолунието е билооо...

Моя термин е 04.04 а аз съм родена на 02.04. Април ми е любим месец! Всичко е толкова красиво! Стига да не бяха алергиите Wink

# 640
  • Пловдив
  • Мнения: 479
Ама аз за дюшечето в количката, да има нещо постелено ( то се слага нещо, нали  newsm78 Joy ) и за по нататък една по тънка пелена за завиване (пуст му мерак  Joy )

# 641
  • София
  • Мнения: 2 508
Хаха, маце, моят термин е 20.04, аз съм родена на 15.04
Grinning
А, не издържам да не споделя, дано не ми се разсърдят мамите де, но по-миналата седмица като ходихме цял ден по лекции и пицарии със Стела и pepito, установихме, че сме родени така:
15.04, 16.04, 17.04 и трите чакаме априлски бебенца.

ОВНЕШКО ЦАРСТВО!!!  Joy


Шльоки - чудех се и аз дали да не купуваме, но само ще си ушия чаршафчета и ще мятам одеалцето Wink

# 642
  • Мнения: 2 281
Ц, Маце, не е портбебе, а е термочувалче. После проверих, ама ме домързя да променям поста. Нали ви казвам, ако имаше нужда от дюшече, нали щяха да го продават към количката като аксесоар... На бебетата им е чудесно и без тая екстра. На мен пък сватбата ми беше на 17 април, така че април си ще е месец на празници.

# 643
  • Мнения: 1 399
Giada аз пък на 17 Април започнах връзка с ММ и за мен това е най-хубавата дата.

И като цяло Април месец ми е един празничен и много го харесвам! Моята свеки има рожден ден на 27 Април, та си викам , ако бебка реши да закъснее с 4 дни може и да са на една дата.  Grinning

Гледам обсъдили сте храненето - аз от както съм бременна, само като видя месо започва да ми се гади. Понякога се насилвам и хапвам по-малко, но общо взето и преди не го харесвах особено и сега също.

Честита ми 29 седмица!  Hug

# 644
  • Мнения: 145
welinity, Мен Контесата много ми харесва Simple Smile Цената е супер, изглежда мека и много защитена от вятър, гумите са супер, сенника и той Simple Smile

И моето бебче понякога го усещам много "глухо" със слаби движения. И аз го мисля това и се филмирам, но все повече се убеждавам, че зависи накъде е завъртяно.

За козметиката си взех: Uriage creme lavante bebe за къпане, за масажи ще ползвам кокосово масло и за дупе: http://www.amazon.co.uk/Purepotions-Lavender-Nappy-Salve-60ml/dp/B003BQMQ0M

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт