Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 6

  • 74 822
  • 792
  •   1
Отговори
# 390
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 859
И все пак си има време за обработка 10 дни,което му е изтекло.
От десет дни го е шипнал уж, а вчера е резервивал номера чак,но реално не е изпратил нищо.
това е извън правилата, когато пише, че е шипнато, значи трябва да е изпратено, а не да си резервира номера и да праща, когато си иска,то поне да ми е изпратил нещо или пък да ми отговори поне човешки..

Ако е отхвърил диспутът не го затваряй, не можеш да отвориш нов.  Peace
Докато ескалираш, стоката най-вероятно вече ще се движи. Не мисля,че Али ще одобрят диспут за стока, която е в движение 10 дни след изпращането.  Peace
Понякога минават и 15-20, продавачите не смогват.  Wink
Не разбирам понякога ненужната драма, за пазаруване от Китай си трябват здрави нерви.  Mr. Green Mr. Green

# 391
  • Мнения: 17
Да права сте, обаче имам няколко пресни случки;
 #2gunfire
Един месец ми дава фалшиви номера и не ми праща нищо, като му обещах, че няма да му сложа негативен фийдбак ми прие диспута; Друг ме лъже, че пратката ми е задържана от властите, ама да ми прател нещо друго, съгласявам се, обаче пет дни не ми го праща, а ме лъже че е  и му отварям диспут и ми показва, че ми го е пратил, но с днешна дата, показва снимки. Outta Joint
Но и да си  послъгват се разбираме някакси;Много други са точни и приятни хора.
Но този е много труден за комуникация. Въобще не пише и не знам как да се разбера с него, просто си искам поръчката.А иначе,не разбрах, защо не мога да отворя пак диспут- имам и други затворени диспути, но бутона за диспут пак ми е активен.

# 392
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 859
Да права сте, обаче имам няколко пресни случки;
 #2gunfire
Един месец ми дава фалшиви номера и не ми праща нищо, като му обещах, че няма да му сложа негативен фийдбак ми прие диспута; Друг ме лъже, че пратката ми е задържана от властите, ама да ми прател нещо друго, съгласявам се, обаче пет дни не ми го праща, а ме лъже че е  и му отварям диспут и ми показва, че ми го е пратил, но с днешна дата, показва снимки. Outta Joint
Но и да си  послъгват се разбираме някакси;Много други са точни и приятни хора.
Но този е много труден за комуникация. Въобще не пише и не знам как да се разбера с него, просто си искам поръчката.А иначе,не разбрах, защо не мога да отворя пак диспут- имам и други затворени диспути, но бутона за диспут пак ми е активен.


Не можете да затворите диспут, на който продавачът е реагирал т.е. отхвърил го е.
Ако само е казал - ето удължавам срока (чрез чат, съобщения) , затворете диспута - няма проблем  Peace

Аз просто не разбирам необходимостта от прахосване на излишни нерви  Mr. Green Поръчам, следя си срока, ако наближи да изтича проверявам движение - ако има- удължавам, ако няма - диспут.
Нямам нито излишното време, нито намирам смисъл да се кахъря и проверявам постояно всеки номер.  Peace

# 393
  • Мнения: 802
На мен една пратка ми дойде за 15 дни, другите ги чакам 2-3 месеца вече...а пише, че са в пощата. Възможно ли е само на статус да стои така, а всъщност да пътуват? Иначе не знам какво може да се е случило с тях, от пощата казват,че няма нищо.

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 2 797
На мен една пратка ми дойде за 15 дни, другите ги чакам 2-3 месеца вече...а пише, че са в пощата. Възможно ли е само на статус да стои така, а всъщност да пътуват? Иначе не знам какво може да се е случило с тях, от пощата казват,че няма нищо.

Най-вероятно тези, на които ти дава, че вече са в пощата са с фалшиви номера и от страницата генерира фалшиви статуси за пратката

# 395
  • Мнения: 1 831
Чакам една пратка от 17 март.Не пристигна,говорих с продавача първо ми каза да съм си пратила адреса и на ново щял да ми пусне нещата.Дадох го и след около седмица го попитах дали ги е пуснал ,получих в отговор това :
" Dear,
we have resent you a new parcel,
but my co-worker forget to write the new tracking No. down,
we could not check it from our post now,
could we  refund you firstly to  your paypal account?
sorry,
waiting for you,
regards"
Та се чудя ,дали да се надявам или да повдигам вече диспут.

# 396
  • Пловдив
  • Мнения: 2 797
Здравейте, искам да питам имам една пратка от февруари. Доста я чаках, удължавах срока 2-3 и преди седмица вече реших, че е време да повдигна диспут и продавача е написал, че има движение в 17 трак (то е от началото на март) и при това положение трябвало да минат 60 работни дни, това незнам дали е вярно, но дори и да е било те са изтекли. Какво да правя?

# 397
  • Мнения: 4 708
Здравейте, искам да питам имам една пратка от февруари. Доста я чаках, удължавах срока 2-3 и преди седмица вече реших, че е време да повдигна диспут и продавача е написал, че има движение в 17 трак (то е от началото на март) и при това положение трябвало да минат 60 работни дни, това незнам дали е вярно, но дори и да е било те са изтекли. Какво да правя?
Излъгал те е нещо, защото преди 2 дена продавач се съгласи да ми върне парите, защото чаках 90дена, а статуса е от 7 април и няма мърдане. Първо искаше още едно удължаване, аз изчаках още 1 седмица и му писах отново и той се съгласи.

# 398
  • Мнения: 21
Здравейте ,  някой ще може ли да ми каже какво се случва с моята пратка  RI429474547CN  понеже не разбирам китайски  Laughing поне да знам какво се случва че доста време мина

# 399
  • Мнения: 413
Deyan09 Че кой разбира и чете китайски  Joy Joy има си транскрипция  Mr. Green http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RI429474547CN  добре си е пратката , само дето тоз Гуанджоу много се мотаят по пътя , може по китайската стена да ги бутат , дано вашата дойде бързо  Peace

# 400
  • Мнения: 1
RO405387485CN - някой може ли да ми каже как се движи тази пратка, защото на телефона като я гледам пише следното : BEIJING BG Opening 2015-06-15  22:08 така е от една седмица

# 401
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
RO405387485CN - някой може ли да ми каже как се движи тази пратка, защото на телефона като я гледам пише следното : BEIJING BG Opening 2015-06-15  22:08 така е от една седмица

http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RO405387485CN

# 402
  • София
  • Мнения: 85
Здравейте, имам пратка с номер RK241066466CN, поръчана преди няколко седмици, която днес видях в 17track, че е получена и приета вчера по обяд newsm78. Вчера нищо не са ми донасяли по това време или изобщо, няма и бележка в пощенската кутия. Какво да направя?

# 403
  • Мнения: 4 708
Здравейте, имам пратка с номер RK241066466CN, поръчана преди няколко седмици, която днес видях в 17track, че е получена и приета вчера по обяд newsm78. Вчера нищо не са ми донасяли по това време или изобщо, няма и бележка в пощенската кутия. Какво да направя?
Още днес отиваш до пощата и питаш дали е там, и какво става?

# 404
  • София
  • Мнения: 85
Здравейте, имам пратка с номер RK241066466CN, поръчана преди няколко седмици, която днес видях в 17track, че е получена и приета вчера по обяд newsm78. Вчера нищо не са ми донасяли по това време или изобщо, няма и бележка в пощенската кутия. Какво да направя?
Още днес отиваш до пощата и питаш дали е там, и какво става?
Благодаря, звъннах в пощата и казаха, че днес била пристигнала и днес ще ми я донесат. А защо вече пише, че е получена, казва ли ти някой...

Общи условия

Активация на акаунт