Наднормено тегло и забременяване

  • 8 555
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
 newsm78 чудя се дали е хубаво да забременявам ако съм с 10 килограма по-тежка от нормалното за мен. Четох много по този въпрос, съветвах се и с майка ми, но ми се иска ако някой е бил в подобно положение да сподели...

# 1
  • Мнения: 2 120
Не съм била в твоето положение, но мисля, че можеш да забременееш.

# 2
  • Мнения: 3 376
Нямаш никакъв проблем да забременееш! 10 килограма отгоре са нищо. Виж, ако беше казала 30, щях да те посъветвам да опиташ да отслабнеш, но пак всичко е индивидуално и би могло да стане и от първия път.

# 3
  • Мнения: 174
Да де, но ако ми се случи тази радост - забременея - щом сега съм с 10 кила по-тежка от нормалното - значи с напредване на бременността ще заприличам на прае Confused

# 4
  • Мнения: 6 167
Аз съм повече от 10 кг над нормата.
Говорих миналия месец с гинеколожката, каза ми че няма проблем да забременея.  не е доказана вързка между забременяването и килограмите ( т.е да не става, защото си пълна).
Каза ми, че имало и много по-едри жени от мен, които имали здрави деца. Но заради мен и моето здраве е добре да сваля 20ина кила.  Така и решихме със съпруга ми. Отслабвам и почваме))) Не става в-с за естетика - прасе, кораб и тн. А за здраве.
Не искам да съм развалина без стави и вени след като родя. Освен това при жените с наднормени килограми, са ти 'разрешени' много малко за качване по време на бременността. При мен са от 5 до 8 кг.  разрешени.
10 кг са нищо, по-добре направи диета, но междувременно не се шашвай , действай си.
  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 120
Нещо такова, но след раждането с малко зор ще ги свалиш. по-опасно е сега да се подлагаш на диети, защото може да си объркаш хормоналния баланс.

# 6
  • Мнения: 229
наднорменото тегло е опасно в самата бременност, пориди високото кръсно налягане , подуват ти се повече краката, задържаш течности и ще си по- трудно подвижна, също може и диабет да се появи. затово е подобре да отслабнеш и за се храниш здравословно и тогава да забременеш.

# 7
  • Мнения: 174
Вярно е , че не е въпрос само на естетика, но и на здраве!

# 8
  • Мнения: 104
Ако тези 10 кг. не ти пречат и се чувстваш добре с тях, не ги мисли!  goodscale
Ако ли не, вместо някоя диета по-добре повече движение! running
Познавам жени, които заедно с наднорменото тегло си имат и здрави и хубави бебета. Някои от тях още се опитват да свалят, качените през бременността килограми, а други са толкова слаби, колкото никога преди това не са били. Всичко е индивидуално.
Пожелавам ти успех и всичко да е наред! smile3503

# 9
  • София
  • Мнения: 2 686
Бях +20 кг., качени за много малко време, вероятно заради хормонални проблеми. Борих се 3 години да ги сваля безрезултатно, като 2 години от тях опитвах да забременея, също без резултат. Факт е, че когато най-накрая свалих 10 кг., забременях моменталически, но не съм сигурна, че това е била причината да се получи най-после. Много се притеснявах за качването на килограми по време на бременността, защото де-факто все още си имах килограми, като от една бременност върху мен. Но качвам абсолютно в норма, и даже доста по-малко отколкото очаквах, а в същото време не се лишавам от нищо.

Та съветът ми е, почни някаква диета, но не някоя прекалено строга, защото може да има обратен ефект. При всички положения ще повлияе добре на организма ти. И в същото време действайте, без да се замисляте. Желая ти успех и в двете начинания  Laughing

# 10
  • Мнения: 174
Благодаря за информацията и това че говорите от личен опит  Simple Smile
Ще започна да ям само когато съм гладна и да се движа повече - така ще се почувствам по-секси и може и бебето да стане по-лесно Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 104
Мога да ти препоръчам разделното хранене. Яде се всичко (без сладки неща за съжаление) в неограничени количества, просто не бива да смесваш храните. Дори да не го спазваш стриктно мисля, че ще помогне поне отчасти. При мен имаше ефект, но това влечение към сладките неща обърка работата.   newsm55

# 12
  • Мнения: 144
   Според мен тези килограми не са пречка за забременяване и не е необходимо да пазиш диета. Просто трябва като забременееш да внимаваш с наддаването. Още повече , че някои бременни отслабват в първите месеци заради повръщането и непоносимостта към някои храни.
   

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Не мога да разбера защо е трябва да се отслабва преди да се забременее, после по време на бременността да се качат кила и след това отново да се отслабва. Просто внимавай по колко ядеш като си бременна, животи здраве, и всичко ще е наред. Има жени, които са кльощави и по време на бременността качват до 50 кг и стават ... предпочитам да не назовавам определения. А има и пълни жени, които по време на бременността не наддават чак толкова. Аз бих могла да се причисля към първия вид с първата си бременност(+20 кила) и към втория вид с третата си бременност(+5 кила). А от кльощава станах дебела не по време на бременност, а след като спрях да кърмя второто си дете. Всичко е строго индивидуално.

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 22:50 от ЗлаВещица

# 14
  • Мнения: 6 167
аз познавам момиче, което си беше доста пълно, а по време на бременността не наддаде , а отслабна в първите няколко месеца, роди неузнаваема , после пак отслабна още.
не знам как да го обясня. може организма просто да знае какво е най-добре за него.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Не бих искала да го превърна в чат, но при мен беше така, до седмия месец наддадох 7 кила, а после си имах проблеми и до деветия свалих 2 Simple Smile

# 16
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Не си го поставяй като фикс идея свалянето на килограми, защото така ще си затормозиш психиката.....а това никак няма да услесни ставането на бебо. Според мен пробвайте си за бебче, като същевременно поограничиш захарта в сутрешното кафе /ако има такава де/, пиеш повечко вода всеки ден, избягваш тестени изделия и сладкишчета, ходиш пеша колкото се може повече...капка по капка вир става и дори с малка промяна на ежедневният режим и навиците ти - ще имаш резултат. Може и да не е 10 килограма, но все пак ще е нещо!
 
   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 768
Като сме по4нали с килцата,аz да попитам следното.Зна4и от една седмица zапо4нах с великденските пости..Хапвам си пове4е хляб,zелен4уци,плодове..Би ли се отраЗило негативно на цикъла ми или на една евентуална бременност? Naughty

# 18
  • Мнения: 1 950
Веси, по никакъв начин не би се отразило зле, ако приемаш всички необходими за организма белтъчини, мазнини и въглехидрати. А факта, че ще приемаш такива единствено и само от растителен произход, а не животински даже си е плюс. Постила съм години на ред, коледни, великденски, петрови пости. Никога не съм имала проблеми с цикъла. Напротив, чувствала съм се прекрасно.

Много ми се иска и сега да го направя, но си имам един гладник в къщи, покрай който ми е много трудно да постя. Laughing, а може би това ми е само оправдание и нямам тази воля, която имах преди Embarassed

# 19
  • Мнения: 1 768
Веси, по никакъв начин не би се отразило зле, ако приемаш всички необходими за организма белтъчини, мазнини и въглехидрати. А факта, че ще приемаш такива единствено и само от растителен произход, а не животински даже си е плюс. Постила съм години на ред, коледни, великденски, петрови пости. Никога не съм имала проблеми с цикъла. Напротив, чувствала съм се прекрасно.

Много ми се иска и сега да го направя, но си имам един гладник в къщи, покрай който ми е много трудно да постя. Laughing, а може би това ми е само оправдание и нямам тази воля, която имах преди Embarassed

Цветун4о,благодаря ти zа отговора.То и аЗ едвам иЗдържам,но няма да се откаЗвам..Имам нужда все пак..Дано ми се пре4исти органиЗма така.А ти когато си постила,сваляла ли си килограми така?и колко?

# 20
  • Мнения: 1 950
Да Весито, сваляла съм килограми. В 40-дневни пости около 3 до 4 кг., но тогава съм избягвала тестени изделия, както и по-малко картофи. Всичко това комбинирано с активен двигателен режим. Иначе по принцип от пости не се слабее. Имала съм случаи, когато съм и напълнявала дори Embarassed  Основно се прочиства организма. Наблягай на плодовете и зеленчуците Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 9 865
Преди да забременея тежах ДОСТА над нормата.Имам две дечица,да са ми живи и здрави,и с двете качих малко-с първото 10кг, с второто 6кг.Хранила съм се нормално.Общо взето съм си такава откакто се помня.И малко встрани от темата-освен че съм с наднормено тегло имам и поликистозни яйчници.Всички лекари ми казваха.че забременяването при мен ще е много трудно.Е,и с двете си госпожици забременях от раз.Е,явно съм чудо на медицината.Успех на всички.

# 22
  • Мнения: 4 171
Аз бях +10 когато забременях. Пробвах с диети, но ми беше много трудно и се отказах. Сега съм качила +15, имам 2 месеца до раждането и ми е ужасно тежко. Най-вече защото е зима и няма къде да се разхождаме. Иначе нямам проблеми с кръвно, подуване и тн. И дано така да е до края.
Хубаво е да отслабнеш  малко преди да забременееш, за да ти е по-леко на теб после. Но за това трябва силна воля.

# 23
  • Мнения: 174
Благодаря за отговорите!  bouquet

# 24
  • Мнения: 517
Наднорменото тегло не може да окаже влиение при забременяването.. е говоря за 10-20 кила отгоре.

# 25
Не е вярно,че не оказва влияние.На мен доктор ми обясни,че от наднормените кг.се отделят повече естрогени и оттам се удебелява лигавицата на матката и може да си навлечем хиляди проблеми като миоми,полипи,хиперплазия,които водят до невъзможност да се вгнезди оплодената яйцеклетка.Променя се ендометриума,обърква се метаболизма и тн.

# 26
  • Мнения: 46 539
Не е вярно,че не оказва влияние.На мен доктор ми обясни,че от наднормените кг.се отделят повече естрогени и оттам се удебелява лигавицата на матката и може да си навлечем хиляди проблеми като миоми,полипи,хиперплазия,които водят до невъзможност да се вгнезди оплодената яйцеклетка.Променя се ендометриума,обърква се метаболизма и тн.

Всичко опира до късмет, аз забременях на 85 кг., с 3 миоми, едната 7 см. и износих здраво дете. Майка ми винаги е била много слаба, но и тя е с 3 миоми ...

Успех на всички!

# 27
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Няма спор според мен, добре е да се забременява около идеалното тегло. Ето ти още един довод, през сланините натрупани на корема е трудно да се види фетална морфология, всели ден съм свидетел как затлъстели майки искат да знаят пола на детето си (?! #Crazy), а на монитора доктора вижда само неясен силует на череп, гръбначе и биещо сърце, но не и ясни камери и предсърдия, ръчички, крачета, устни, носна кост, гънка на вратлето, полови белези, тези неща само въображението може да ги види. Е, говорим за доста повече от 10 кг. над нормата  Peace ... Ти си почти в нормата, какво са 10 кила Grinning, вместо да правиш диета просто се опитай да ядеш по-здравословно - зеленчук, плодове, без пържено и полуготови храни, ако постиш трябва да си вземеш киноа или конопени ядки   chef, има ги в диетичните магазини, те съдържат всички аминокиселини. Още ако спреш месото - Б12 и потасиум - рибено масло или омега 3 таблетки, банани, авокадо ... Успех !

# 28
  • София
  • Мнения: 6 364
Няма спор според мен, добре е да се забременява около идеалното тегло. Ето ти още един довод, през сланините натрупани на корема е трудно да се види фетална морфология, всели ден съм свидетел как затлъстели майки искат да знаят пола на детето си (?! #Crazy), а на монитора доктора вижда само неясен силует на череп, гръбначе и биещо сърце, но не и ясни камери и предсърдия, ръчички, крачета, устни, носна кост, гънка на вратлето, полови белези, тези неща само въображението може да ги види. Е, говорим за доста повече от 10 кг. над нормата  Peace ...

Ели, няма спор - добре е не само да се забременява около идеалното тегло, но и изобщо да се живее, поддържайки идеалното тегло!

но доводът ти с феталната морфология и ултразвука е просто нелеп! дебелината на коремната стена не пречи на преминаването на ултразвуковите вълни и с нищо не изкривява образа! такова нещо може да напише само човек, който не е наясно с естеството на процеса.
ако някой доктор вижда сенки и не ги свързва с образи, проблемът е в неговата квалификация като ехографист, а не е в дебелината на корема на пациентката, държа да те уверя в това!
аз съм 25 килограма плюс, с което разбира се, не се гордея, но държа да кажа ясно, че никога никой лекар не ми е казал по време на УЗ - не виждам ясно, щото си дебела!
всичко си се виждаше прекрасно добре и няма как да е иначе.

# 29
  • Мнения: 6 167
Не е вярно,че не оказва влияние.На мен доктор ми обясни,че от наднормените кг.се отделят повече естрогени и оттам се удебелява лигавицата на матката и може да си навлечем хиляди проблеми като миоми,полипи,хиперплазия,които водят до невъзможност да се вгнезди оплодената яйцеклетка.Променя се ендометриума,обърква се метаболизма и тн.

време е да смениш доктора!  smile3533
няма такова нещо.
наднормените килограми не винаги, да не кажа рядко са  свързани с хормонални проблеми , моя случай  е само пример- аз съм с над 25 кг над нормата и всички хормони са ми наред. smile3535  нямам също така и нарушен метаболизъм. дори нямам омаслен черен дроб, което е номер едно при наднормени килограми.
ендокринологията затова е измислена, за да помага в случаи на нарушен хормонален баланс.
ще ви се закачат яйцеклетките и песен ще пеят.
не се плашете.

както казах и преди - не е доказана връзка между наднормените килограми и проблеми при забременяването. или поне статистиката не може да направи подобна връзка. Гугъл може да каже повече по в-са.

а на ели дето всеки ден гледа затлъстели бременни мога да й кажа да отвори учебника по физика и да прочете урока за ултразвук.  smile3511

всички ще забременеем от раз  и ще имаме хубави и здрави бебета!  newsm30

мен това, което ме плаши е, че съм с високо кръвно, и е почти 100% сигурно, че един ден ще раждам със секцио.Както знаем, коремната стена е доста пластова и затова при жени с наднормени килограми среза минава в обратната на сега приетата посока и по-високо от това, което си представяме. Не че съм първа красавица, но не искам такъв белег, а и смятам да съм секси гадже след няколко години... newsm68

освен това при по-пълни жени зарастването   при секцио и възстановяването след това е в пъти по-трудно.


няма спор, че едно отслабване е добре дошло за бъдещото забременяване.
аз вече взимам мерки smile3534


  bouquet



# 30
  • Мнения: 46 539
... но доводът ти с феталната морфология и ултразвука е просто нелеп! ...

И аз така мисля  Simple Smile всичко си се виждаше с ехографа, а като отидох в болницата 45 дни преди термина и легнах на кушетката, доктора извика акушерката да се наслаждава на бебето, не се сещам точно как го наричаше, но бебето се очертаваше през кожата  Simple Smile

# 31
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
аз съм 25 килограма плюс, с което разбира се, не се гордея, но държа да кажа ясно, че никога никой лекар не ми е казал по време на УЗ - не виждам ясно, щото си дебела!
Естествено че никой нищо няма да ти каже, въпросната бременна беше към 170 кг. но даже и на нея никой нищо не и каза Twisted Evil. Тук има доста такива. Нелепо е единствено че реших да се обадя в тази тема, където наднорменото тегло е от 10 до 25 кг, което е нормално за една бременна жена в напреднала бременност, каквато мисля си ти. Естествено че с голям опънат корем всичко ще се види идеално. В случая не се знаеше къде точно е бебето в планината ot сланини. Какво общо има това с нас, ще кажете, това е друг въпрос, върху който е късно да размишлявам  newsm78 ...
За професорите по физика ето един малък цитат :

The nearest analogy to ultrasound is the ground Radar, used at an airport. It is in one plane. The two main qualifiers of this analogy are:
1. The much greater reduction in signal strength as the ultrasound goes deep into the patient and back again to the probe.
2. The variation in speed of the ultrasound as it traverses gas, rather than solid tissues or fluid.

The speed of sound in air is roughly 300m/sec and in tissue 1530m/sec. Sound is reflected from boundaries that mark changes in density or elasticity, thus air tissue boundaries block visualisation of some regions.

The thin patient is easier to examine than the fat patient since higher-frequency transducers can be used which improve resolution.Since sound energy is attenuated and it is scattered by the tissue, common sense would propose compensating for the loss of energy of the more distant returning echoes. Since the position or character of the tissues in the patient cannot be predicted, the machine cannot compensate completely and the resulting images might have brighter or darker echoes than you might expect.

Ultrasound images are affected by fat to a greater degree than any other imaging modality. Ultrasound energy is attenuated by fat tissue, especially at higher frequencies. For example, at the frequency range (3-7 MHz) normally used for abdominal imaging, 50% of the beam intensity (watts/cm2) is attenuated when the beam travels through 1 cm of fat and the sound level drops by 3 decibels (dB). In an obese patient with 8 cm of extra-peritoneal fat, there would be about 6% of the original beam intensity or a 24 dB drop in sound level before the beam enters the peritoneal cavity. Attenuation is less at lower frequencies but results in decreased image resolution.

Manufacturers are attempting to write systems that can recognise areas of altered ultrasound characterisics. The problem isn't solved yet and remains an interesting area for research.

Последна редакция: пн, 20 мар 2006, 06:52 от eli_c

# 32
  • Мнения: 6 167
аз съм 25 килограма плюс, с което разбира се, не се гордея, но държа да кажа ясно, че никога никой лекар не ми е казал по време на УЗ - не виждам ясно, щото си дебела!
Ultrasound images are affected by fat to a greater degree than any other imaging modality. Ultrasound energy is attenuated by fat tissue, especially at higher frequencies. For example, at the frequency range (3-7 MHz) normally used for abdominal imaging, 50% of the beam intensity (watts/cm2) is attenuated when the beam travels through 1 cm of fat and the sound level drops by 3 decibels (dB). In an obese patient with 8 cm of extra-peritoneal fat, there would be about 6% of the original beam intensity or a 24 dB drop in sound level before the beam enters the peritoneal cavity. Attenuation is less at lower frequencies but results in decreased image resolution.

Manufacturers are attempting to write systems that can recognise areas of altered ultrasound characterisics. The problem isn't solved yet and remains an interesting area for research.



Цитат, който удря право в целта!) Wink
Не съм съгласна, но щом го пише . ОК! Peace
Имаше навремето един виц:
Внуче пита дядо си,Слоновете летят ли? , дядото отговаря Ах тиии, как така слоновете ще летят! Абсурд! На какво ви учат в училище ..детето казва 'Ама четох бе дядо...'  Дядото - Ти, с какво ви пълнят главите в училище... не ги е срам, слоновете не летят.. детето 'Ама вестник Дума бе, дядо'.. дядото се стресва и казва 'Е, да прелетят да прелетят, 10 метра да прелетят'  Simple Smile

Та! Приемам, че бебетата и техните атрибути по-трудно се виждат през сланините на жените с наднормени килограми! Каква хубава дума - сланините!

Ели, като видях, че живееш в Канада и си обясних, как така  има толкова затлъстели жени, защото в БГ не съм виждала, там да си фиданка, пък може и най-глемия крокодил с огромен нос и 1.35 м  да си , пак си по-хубава от пълна жена, с хубава кожа ., лице) Бългаия просто плува в предрасъдъци и комплекси на тая тема.
говоря за жени , които са с наднормени кг и забременяват, а не за жени, които по  време на бременността си качват 30 кг.

Вярно ли е, че там границата на 'затлъстял' е доста по-висока - 150 -170 кг?
Една приятелка ми каза, че имала проблем с кг и отишла ( 90 кг била) на диетолог и той като я видял казал - моля ви, вие сте маниачка, за диетолог се говори при кг над 150. newsm78





# 33
  • София
  • Мнения: 6 364
Ели, разбрах какъв случай имаш предвид... 170 кг наистина е нещо потресаващо!

а при мен е малко по-различно, де.. аз тия 25 кила плюс си ги имах при забременяването, за съжаление... а след това, колкото и да е странно, но с мъка качих само 2.5 кг - вече 6-ти месец. както разбрах от гинеколога, характерно било за слабите жени да качват много повече по време на бременността, от колкото онези, които са били пълни преди забременяването.

пак казвам, с това не искам да се давам за пример на никого!

# 34
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Аз толкова много на английски не мога да чета,ще си видя в българския учебник теорията #Crazy.
Имам питане,а с вагинален УЗ нещо пречи ли им да видят бебето? newsm78

# 35
newsm78 чудя се дали е хубаво да забременявам ако съм с 10 килограма по-тежка от нормалното за мен. Четох много по този въпрос, съветвах се и с майка ми, но ми се иска ако някой е бил в подобно положение да сподели...

И аз имам подобен проблем. Даже май трябва да отслабна не с 10 а с 20 кг. Обаче как искам бебе не е истина. Някъде четох , че намаляването на телесното тегло с 10 кг подобрявало работата на яйчниците с 25 %  newsm78.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 364
newsm78 чудя се дали е хубаво да забременявам ако съм с 10 килограма по-тежка от нормалното за мен. Четох много по този въпрос, съветвах се и с майка ми, но ми се иска ако някой е бил в подобно положение да сподели...

И аз имам подобен проблем. Даже май трябва да отслабна не с 10 а с 20 кг. Обаче как искам бебе не е истина. Някъде четох , че намаляването на телесното тегло с 10 кг подобрявало работата на яйчниците с 25 %  newsm78.


по тая логика, ако свалиш 30 кила (и станеш анорексична), ще си подобриш работата на яйчниците с цели 75%!

истината е, че повече проблеми с дейността на яйчниците имат жените, които са или с поднормено тегло или са сваляли рязко килограми.

ако сте си проследили овулацията и имате нормална такава, ако сте си изследвали хормоните и те са в норма - какво има да подобрявате повече?

# 37
  • Мнения: 174
Разбрах достатъчно и благодаря за написаното!
Сега просто стоя и чакам....от 3 месеца опитваме, но не съм сигурна дали уцелвам точната дата на овулацията ми...
Тайничко си се надявам да усетя някакъв симптом...../надявам се, че не се вманиачавам/

# 38
Здравейте,
в сайта бях попаднала на "зелевата супа". Правила съм я преди време до 4-5 ден, не си падам по диетите, но бях решила да сваля няколко килограма. Не съм сигурна дали свалих, но знам, че се чувствах отлично, след като изхвърлих токсините.
Може би за кандидат майчета (още незабременели)е добре да я правят до 4-ия ден поне един път в месеца, но за бременни едва ли е пдходяща.
За сведение на пухкавичките-братовчедка ми беше 100 кг и си роди две прекрасни деца, здрави и пъргави.

# 39
  • Мнения: 46 539
... Имам питане,а с вагинален УЗ нещо пречи ли им да видят бебето? newsm78

При мен попречи, не знам какво, но с коремен видяха всичко в 6-та и 9-та г.н., а с вагинален ми се изсмяха, че съм си въобразила, че съм бременна и то в 11 г.с.

# 40
  • Мнения: 1 216


Вярно ли е, че там границата на 'затлъстял' е доста по-висока - 150 -170 кг?
Една приятелка ми каза, че имала проблем с кг и отишла ( 90 кг била) на диетолог и той като я видял казал - моля ви, вие сте маниачка, за диетолог се говори при кг над 150. newsm78

Абсолютно не е вярно това! Тук здравните норми са същите, както по света.  Grinning

Има много затлъстели хора тук, хора с ниска хранителна култура, а и начина на живот и евтината храна предразполагат към затлъстяване.

Но има и много, които са в идеална форма, спортуват всеки ден, хранят се здравословно и наистина са не само слаби, но и здрави.

Никъде не съм виждала толкова много хора, цели семейства да спортуват навън.

Хубавото е, че тук има идеални условия за спорт- много паркове и трейлове сред природата, почти всички големи жилищни сгради и офиси имат фитнес, сауна и басейн, същото е и с еднофамилните комплекси. А хората често в мазите си имат фитнес центрове. Друг е въпросът кой колко желание има за спорт  Wink

Тук например честа практика е да станеш  в 6 сутринта и да отидеш да бягаш, или във фитнес залата, или да плуваш. Или пък да закараш детето си на тренировка /често са рано сутрин/ и докато чакаш да се поразкършиш.

# 41
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Диетолога не вярвам да върне някой, даже с идеални мерки да е ще намери за какво да му вземе парите  Laughing ... Има много хора със супер фигури, които дават много пари за фитнес клубове, уреди, здравословно хранене, и аз съм залитнала малко с тези органик храни, протеини, микроелементи и омега 3, чак се ядосвам, все смятам и броя какво за какво още трябва да се яде Close ...
Има и ужасно грозно дебели хора, проблема е че най-надебеляващите и вредни храни са доста евтини и достъпни за всеки, даже може да се каже че ако нямаш много пари че трябва да ядеш и пиеш боклуци - кока-кола, полуготови храни, макарони, мазни салами, евтини пици, хамбургери и понички Sick... Много млади момичета залитат по бързите закуски, които ухаят изкусително от всеки ъгъл. Определени етноси емигранти също доста затлъстяват, особено на стари години - италианки, португалки, гъркини, някои арабски нации, да ти се изплаши окото  Shocked ... Във Ванкувър е малко по-различно. Мечтата на нашите ултрасаунд докторки - две рускини и една румънка - е да се преселят там - слабичко, спортно, предимно азиатско население - никакви сланини  Laughing ...
Lenilaf, носовете като френски ключ и тук не се котират Laughing, мъжете предпочитат по-закръглени и пухкави жени, ама пак убавки да са  Party ...

# 42
  • София
  • Мнения: 6 364
... Имам питане,а с вагинален УЗ нещо пречи ли им да видят бебето? newsm78

При мен попречи, не знам какво, но с коремен видяха всичко в 6-та и 9-та г.н., а с вагинален ми се изсмяха, че съм си въобразила, че съм бременна и то в 11 г.с.

да ти кажа ли какво е попречило? некадърността на лекаря! пак ще го кажа - не всеки лекар, който има ултразвуков апарат, знае как да го ползва! изкарват едни двудневни курсчета по ехография и айде... имала съм случай такъв ехографист да не може да види жлъчен мехур (за сведение - 4-5 сантиметра диаметър), камо ли едно плодно сакче в 5-та седмица!

моят доктор как вижда фоликули от по 10 милиметра с вагиналния УЗ?! Simple Smile

# 43
  • Мнения: 6 167


Вярно ли е, че там границата на 'затлъстял' е доста по-висока - 150 -170 кг?
Една приятелка ми каза, че имала проблем с кг и отишла ( 90 кг била) на диетолог и той като я видял казал - моля ви, вие сте маниачка, за диетолог се говори при кг над 150. newsm78

Абсолютно не е вярно това! Тук здравните норми са същите, както по света.  Grinning

Има много затлъстели хора тук, хора с ниска хранителна култура, а и начина на живот и евтината храна предразполагат към затлъстяване.

Но има и много, които са в идеална форма, спортуват всеки ден, хранят се здравословно и наистина са не само слаби, но и здрави.


да, и аз това гледам по филмите - все тичат, все спортуват, но като цяло са най-затлъстялата нация. но както се казва - шарен свят.
а за мазето с фитнес - и ние имаме. съпруга ми е бивш спортист и е спретнал такова помещение . сега се гласи още един да купува!  но закакво са ни, като стоят като паметници!  #Cussing out много ме е срам, но тва е положението. Воля нямам. Дори имаме електронна (ака ли се казва) пътека, ама като няма кой  ...  Cry
проблемът ми е, че дори и да почна много активно и амбицирано, никога не съм могла да прескоча прага,след който спорта става необходимост.
не знам дали се изразих правилно....

# 44
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
имам 2 познати жени - сестри са и двете бяха не с наднармено тегло а просто ООООООГРОМНИ. и двете забременяха без проблем и само в деветия месец съседите имахме съмнения че може да са бременни - въобще не им личеше. след като родиха - ооооо чудо! и двете станаха като фиданки. всички ги питат ама кажете кви диети пазите? а те : никви.
така че хич да не ти пука за килограмите. не се знае как ще ти се отрази една бременност

# 45
  • Мнения: 6 167
имам 2 познати жени - сестри са и двете бяха не с наднармено тегло а просто ООООООГРОМНИ. и двете забременяха без проблем и само в деветия месец съседите имахме съмнения че може да са бременни - въобще не им личеше. след като родиха - ооооо чудо! и двете станаха като фиданки. всички ги питат ама кажете кви диети пазите? а те : никви.
така че хич да не ти пука за килограмите. не се знае как ще ти се отрази една бременност
между другото и аз имам такава позната.
забременя доста пълна, после по време на бременността отслабна доста.
роди в страхотна форма
после задържа резултата поне 1-2г, но после пак... нагоре и сега пак е пълна.

# 46
  • Мнения: 388
Братовчедка ми беше докато се омъжи сладка дебеланка.
Роди първото си дете остана пак дебеланка.
Забременя за втори път с близнаци
стана чируз от най сухите.
Минаха повече от 10 години пак си е сушена цаца.

# 47
  • Мнения: 1 327
преди години напълнях за 1 месец с 25 кг, оказа се проблем с хормоните. Все още не съм смъкнала тея килограми, а даже прибавих още по време на бременността.. Този месец ще правя пак изследвания, за да видя как са гадните хормони и какво лечение ще следва.. Не съм спазвала диети, защото ме предупредиха, че при хормонални проблеми може да смъкнеш килограми с диети, но после ги качваш двойно.....
3 години не можех да забременея - пролактина ми беше доста висок, даже 1 лекар ми беше казал, че няма и да мога скоро и дрън-дрън-дрън...... Отидох на море за 9 дни и ..... Ати вече е на 8 месеца  Laughing

# 48
  • Мнения: 61
Здравейте момичета,съвсем случайно попаднах на темата и реших да ви разкажа.Та със съпруга ми сме женени от шест години от който пет правехме какви ли не опити за забременяване,нищо не се получаваше.Аз съм доста огромна жена за тези пет години държах 85-92кг.от депресия ли от какво главата ми беше навряна само в хладилника.Съпругът ми замина да пътува по корабите и аз останах сама за осем месеца свалих 27кг.Като се върна аз бях 65кг.незнам как стана но следващия месец ми закъсня само с три дни и аз знаех резултата бях бременна.Незнам дали си беше от свалянето на килограмите или ....?!А относно качването по време на бременноста аз качих само 16кг.който свалих за десет дена след раждането,но за сметка на това сега пак съм свиня майка Joy Joy Joyама не ми пука.Никакво отчайване момичета,всичко идва с времето си.Желая ви много късмет и ви пращаме целувки с Коко Hug.

# 49
Наднорменото тегло може да затрудни забременяването.Не трябва да не Ви пука,че сте с наднормено тегло.Много хора желаят и да отслабнат.Важно е как сме решили да го направим. Много хора вярват сляпо, че целта им е да намалят теглото си с определени килограми, без да се интересуват кое всъщност отслабва. Затова нека изясним едно нещо: има огромна разлика в това откъде идва намаляването на килограмите.
Затлъстяването не е просто натрупване на килограми. То е натрупване на излишни телесни мазнини. Следователно достигането на идеалното тегло не означава просто да се отървем от част от килограмите си. То означава да се освободим от излишните мазнини.
Тежестта на тялото се определя от множество фактори - съдържание на вода, на мазнини, мускули и структурни компоненти (кости, сухожилия и т. н.).
Вие на друго мнение ли сте?
Трудно е да се отслабне просто с намаляване на количеството приемани калории. Консумацията на по-малко храна и загубата на килограми не вървят задължително ръка за ръка. Нискокалоричните, богати на въглехидрати диети пораждат в тялото ви серия от биохимични сигнали, които ще затруднят използването на складираните мазнини за получаване на енергия. В резултат на това ще дойде момент, след който просто ще престанете да отслабвате.
Диетите, чиято основа са ограничаването на избора и намаляването на калориите, обикновено нямат успех. Хората, подложени на ограничаващи диети се уморяват от постоянното чувство на глад и лишение. А щом престанат да ги спазват, веднага възвръщат предишните си килограми (предимно като увеличено количество телесни мазнини), а след това са недоволни от себе си, задето не са проявили достатъчно воля и самодисциплина.
Отслабването няма почти нищо общо с волята. Нужна ви е информация, не воля. Ако промените онова, което ядете, няма да е необходимо да се притеснявате за неговото количество. Можете да ядете достатъчно, за да не изпитвате глад и въпреки това да се избавите от излишните мазнини - без да броите непрекъснато калориите или грамовете мазнина. Храната може да бъде добра или лоша. Пропорциите от макроелементи - протеини, въглехидрати и мазнини - в поглъщаната храна са ключът към стройната фигура и оптималното здраве.
ХРАНЕТЕ СЕ И ОТСЛАБВАЙТЕ ЗДРАВОСЛОВНО!
Употребявайте само качествени храни.Съчетавайте правилно храните.
Балансирайте храненето си (на всяко хранене да има белтъчини, въглехидрати, мазнини, витамини, минерални соли, микроелементи и баластни вещества);
Дневен прием разпределен в пет хранения.
Белтъчините от млечни продукти,яйца и други протеинови източници.Ако е от месо, риба (200-700)гр. определя се от физическата ни активност височина, тегло % тел.мазнини и крехката телесна маса
Въглехидратите от хляб"Бонус",1-2 кг.плодове и зеленчуци.
Мазнините от зехтин,маслини,ядки и други мононенаситени.
Това е един малък пример от разнообразието с което можем да се храним и да намалим телесните си мазнини.
Kолкото повече спортувате, толкова по-бързо разграждате протеините. Затова ще трябва да увеличите дневната консумация на протеини, за да възстановявате и изграждате повредените по време на по-интензивните тренировки мускули.Разбира се,че когато човек спре да има физическа активност,спира и нуждата от допълнително протеини, които биха се отразили с покачване постепенно на теглото.
Крехката телесна маса се определя след като се извадят вашите телесни мазнини от общото Ви тегло.
К.Т.М.е тежестта на всички не мазни телесни тъкани
На първо място, храненето се основава върху заложения у хората генетичен материал. Нашите гени благоприятстват начин на хранене с относително постоянно съотношение протеини-въглехидрати, като повечето въглехидрати са с ниска плътност и нисък гликемичен индекс. С други думи, човешките същества са „създадени и определени" от еволюцията да се хранят така. Тези гени не са се променили. Малка част от населението притежава генетично заложена способност да не отвръща с рязко покачване на инсулина в отговор на погълнатите въглехидрати. Те са генетични щастливци, и те са само двайсет процента от населението. Повечето хора обаче просто не са създадени да консумират тестени изделия.
Единствените две ограничения при храненето са: 1.въглехидрати с висока плътност и висок гликемичен индекс като зърнени храни, хляб, тестени изделия, ориз и други нишестета; и 2. протеинови източници, богати на холестерол - яйчни жълтъци, мазно червено месо и дреболии. (Всъщност, нито една от споменатите храни не е напълно забранена - просто ги използвайте умерено и намалете консумацията им до минимум.
Трето, храненето се основава върху хормоналната реакция на тялото и в частност върху разбиране причината, поради която инсулинът и глюкагонът играят важна роля в контролирането на мощни хормони в тялото ни.
Храненето доставя необходимите количества протеини, мазнини и умерено количество въглехидрати с ниска плътност (и нисък гликемичен индекс), богати на микроелементи.
Няма да напълнеете ако консумираме мазнини, стига те да са нужните видове. Мононенаситените мазнини не влияят на инсулина. От друга страна наситените мазнини могат да го увеличат, като предизвикат състояние, известно като инсулинова съпротива.
Епидемичното увеличаване на затлъстяването в тази страна, а и по света обаче ме убеждава, че без значителна промяна в прекалено засилената консумация на въглехидрати с висока плътност от населението и процентът на заболелите от сърце, рак и диабет ще става все по-голям и по-голям. Надявам се да греша, но съм убеден, че съм прав.Дано тези, които са тръгнали в неправилната посока да се върнат в правилната.
Също така да кажа и за толкова модерното от всеки правене на фрешове 
Ще Ви кажа нещо което е добре да знаете и да запомните,отделянето на целулоза от плодовете е истинска катастрофа.По този начин се премахва контролиращата бариера
( в случая –ЦЕЛУЛОЗАТА ) от въглехидратите, което означава, че те навлизат прекалено бързо в кръвния поток.Това принуждава панкреаса да произвежда големи количества инсулин.И докато понижава нивото на кръвната захар,той в същото време”нарежда” на тялото да складира мазнина и да я пази в това състояние.За това природата Ви е дала плодовете да се консумират без отделянето на целулозата.

# 50
  • Мнения: 7 914
Наднорменото тегло може да затрудни забременяването.Не трябва да не Ви пука,че сте с наднормено тегло.Много хора желаят и да отслабнат.Важно е как сме решили да го направим. Много хора вярват сляпо, че целта им е да намалят теглото си с определени килограми, без да се интересуват кое всъщност отслабва. Затова нека изясним едно нещо: има огромна разлика в това откъде идва намаляването на килограмите.
Затлъстяването не е просто натрупване на килограми. То е натрупване на излишни телесни мазнини. Следователно достигането на идеалното тегло не означава просто да се отървем от част от килограмите си. То означава да се освободим от излишните мазнини.
Тежестта на тялото се определя от множество фактори - съдържание на вода, на мазнини, мускули и структурни компоненти (кости, сухожилия и т. н.).
Вие на друго мнение ли сте?
Трудно е да се отслабне просто с намаляване на количеството приемани калории. Консумацията на по-малко храна и загубата на килограми не вървят задължително ръка за ръка. Нискокалоричните, богати на въглехидрати диети пораждат в тялото ви серия от биохимични сигнали, които ще затруднят използването на складираните мазнини за получаване на енергия. В резултат на това ще дойде момент, след който просто ще престанете да отслабвате.
Диетите, чиято основа са ограничаването на избора и намаляването на калориите, обикновено нямат успех. Хората, подложени на ограничаващи диети се уморяват от постоянното чувство на глад и лишение. А щом престанат да ги спазват, веднага възвръщат предишните си килограми (предимно като увеличено количество телесни мазнини), а след това са недоволни от себе си, задето не са проявили достатъчно воля и самодисциплина.
Отслабването няма почти нищо общо с волята. Нужна ви е информация, не воля. Ако промените онова, което ядете, няма да е необходимо да се притеснявате за неговото количество. Можете да ядете достатъчно, за да не изпитвате глад и въпреки това да се избавите от излишните мазнини - без да броите непрекъснато калориите или грамовете мазнина. Храната може да бъде добра или лоша. Пропорциите от макроелементи - протеини, въглехидрати и мазнини - в поглъщаната храна са ключът към стройната фигура и оптималното здраве.
ХРАНЕТЕ СЕ И ОТСЛАБВАЙТЕ ЗДРАВОСЛОВНО!
Употребявайте само качествени храни.Съчетавайте правилно храните.
Балансирайте храненето си (на всяко хранене да има белтъчини, въглехидрати, мазнини, витамини, минерални соли, микроелементи и баластни вещества);
Дневен прием разпределен в пет хранения.
Белтъчините от млечни продукти,яйца и други протеинови източници.Ако е от месо, риба (200-700)гр. определя се от физическата ни активност височина, тегло % тел.мазнини и крехката телесна маса
Въглехидратите от хляб"Бонус",1-2 кг.плодове и зеленчуци.
Мазнините от зехтин,маслини,ядки и други мононенаситени.
Това е един малък пример от разнообразието с което можем да се храним и да намалим телесните си мазнини.
Kолкото повече спортувате, толкова по-бързо разграждате протеините. Затова ще трябва да увеличите дневната консумация на протеини, за да възстановявате и изграждате повредените по време на по-интензивните тренировки мускули.Разбира се,че когато човек спре да има физическа активност,спира и нуждата от допълнително протеини, които биха се отразили с покачване постепенно на теглото.
Крехката телесна маса се определя след като се извадят вашите телесни мазнини от общото Ви тегло.
К.Т.М.е тежестта на всички не мазни телесни тъкани
На първо място, храненето се основава върху заложения у хората генетичен материал. Нашите гени благоприятстват начин на хранене с относително постоянно съотношение протеини-въглехидрати, като повечето въглехидрати са с ниска плътност и нисък гликемичен индекс. С други думи, човешките същества са „създадени и определени" от еволюцията да се хранят така. Тези гени не са се променили. Малка част от населението притежава генетично заложена способност да не отвръща с рязко покачване на инсулина в отговор на погълнатите въглехидрати. Те са генетични щастливци, и те са само двайсет процента от населението. Повечето хора обаче просто не са създадени да консумират тестени изделия.
Единствените две ограничения при храненето са: 1.въглехидрати с висока плътност и висок гликемичен индекс като зърнени храни, хляб, тестени изделия, ориз и други нишестета; и 2. протеинови източници, богати на холестерол - яйчни жълтъци, мазно червено месо и дреболии. (Всъщност, нито една от споменатите храни не е напълно забранена - просто ги използвайте умерено и намалете консумацията им до минимум.
Трето, храненето се основава върху хормоналната реакция на тялото и в частност върху разбиране причината, поради която инсулинът и глюкагонът играят важна роля в контролирането на мощни хормони в тялото ни.
Храненето доставя необходимите количества протеини, мазнини и умерено количество въглехидрати с ниска плътност (и нисък гликемичен индекс), богати на микроелементи.
Няма да напълнеете ако консумираме мазнини, стига те да са нужните видове. Мононенаситените мазнини не влияят на инсулина. От друга страна наситените мазнини могат да го увеличат, като предизвикат състояние, известно като инсулинова съпротива.
Епидемичното увеличаване на затлъстяването в тази страна, а и по света обаче ме убеждава, че без значителна промяна в прекалено засилената консумация на въглехидрати с висока плътност от населението и процентът на заболелите от сърце, рак и диабет ще става все по-голям и по-голям. Надявам се да греша, но съм убеден, че съм прав.Дано тези, които са тръгнали в неправилната посока да се върнат в правилната.
Също така да кажа и за толкова модерното от всеки правене на фрешове 
Ще Ви кажа нещо което е добре да знаете и да запомните,отделянето на целулоза от плодовете е истинска катастрофа.По този начин се премахва контролиращата бариера
( в случая –ЦЕЛУЛОЗАТА ) от въглехидратите, което означава, че те навлизат прекалено бързо в кръвния поток.Това принуждава панкреаса да произвежда големи количества инсулин.И докато понижава нивото на кръвната захар,той в същото време”нарежда” на тялото да складира мазнина и да я пази в това състояние.За това природата Ви е дала плодовете да се консумират без отделянето на целулозата.



Извини ме ама не сме в клуб " Диети" !!! Naughty Crossing Arms

И не ми приличаш на някой, който има намерение да ражда !!! Rage

# 51
  • Мнения: 174
Цитат
Наднорменото тегло може да затрудни забременяването.Не трябва да не Ви пука,че сте с наднормено тегло.Много хора желаят и да отслабнат.Важно е как сме решили да го направим. Много хора вярват сляпо, че целта им е да намалят теглото си с определени килограми, без да се интересуват кое всъщност отслабва. Затова нека изясним едно нещо: има огромна разлика в това откъде идва намаляването на килограмите.
Благодаря за изчерпателната информация

# 52
  • Мнения: 6 167
За Диетолог -
благодаря за информацията!
много полезна беше.
не се дразня от тази намеса - в крайна сметка тук жените имаме проблем и това, че специалист се намесва може само да  ни радва.
с килограмите си се боря цял живот. от пубертета.
това не е въпрос на безволие, някаква недостатъчност на характера  ми  и тн.
аз съм такава.
след като се преместих в чужбина и се омъжих реших, че от тук нататък борбата ми няма да е толкова истерична.
по дяволите, винаги съм страдала от безпощадността на хора, приятелки и кой ли не в България! от това да не мога да си купя дрехата, която искам, до това да се чуствам некомфортно в дискотека  - ходила съм и при д-р Емилова, и при диетолози, и на изследвания, на фитнеси, на аеробики, на какво ли не! проявявала съм синдрома на отличника ( 7кг за 7 дена) стотици пъти  и тн и тн и тн и тн...
винаги ми е пукало за килограмите ми, но никога не съм успяла да достигна до траен резултат.
това всъщност е нещо, върху което бих искала да се фокусирам в бъдеще.

наистина , за мен сега е важно няколко месеца да се подготвя за забременяването си - искам да отслабна малко или много, искам тялото ми да се подготви.
като почнат да ме питат - ма защо сега не искаш дете? ми не искам, защото искам да съм здрава бременна и здрава майка.

не се съмнявам в забременяването си - не мисля, че килограмите са тези, които ще спрат и повлияват на самия процес на забременяване - по-скоро искам да превантирам тежка бременност и после тежко възстановяване.

но за 20 годишна борба с килограми мога да кажа едно - никой вече не е в състояние да ме кара да страдам, че съм това , което съм.

# 53
  • Мнения: 7 914
За Диетолог -
благодаря за информацията!
много полезна беше.
не се дразня от тази намеса - в крайна сметка тук жените имаме проблем и това, че специалист се намесва може само да  ни радва.
с килограмите си се боря цял живот. от пубертета.
това не е въпрос на безволие, някаква недостатъчност на характера  ми  и тн.
аз съм такава.
след като се преместих в чужбина и се омъжих реших, че от тук нататък борбата ми няма да е толкова истерична.
по дяволите, винаги съм страдала от безпощадността на хора, приятелки и кой ли не в България! от това да не мога да си купя дрехата, която искам, до това да се чуствам некомфортно в дискотека  - ходила съм и при д-р Емилова, и при диетолози, и на изследвания, на фитнеси, на аеробики, на какво ли не! проявявала съм синдрома на отличника ( 7кг за 7 дена) стотици пъти  и тн и тн и тн и тн...
винаги ми е пукало за килограмите ми, но никога не съм успяла да достигна до траен резултат.
това всъщност е нещо, върху което бих искала да се фокусирам в бъдеще.

наистина , за мен сега е важно няколко месеца да се подготвя за забременяването си - искам да отслабна малко или много, искам тялото ми да се подготви.
като почнат да ме питат - ма защо сега не искаш дете? ми не искам, защото искам да съм здрава бременна и здрава майка.

не се съмнявам в забременяването си - не мисля, че килограмите са тези, които ще спрат и повлияват на самия процес на забременяване - по-скоро искам да превантирам тежка бременност и после тежко възстановяване.

но за 20 годишна борба с килограми мога да кажа едно - никой вече не е в състояние да ме кара да страдам, че съм това , което съм.



Темата е забремяването и теглото... а не как да смъкнем нежеланите килограми, затова се подразних...пък и честно казано аз също исках да  съм във форма за забременяването ама това само ми отлагаше момента му  ooooh! !

Много е трудно човек да си промени стила на хранене, да преодолее навика ! Има хора които задържат свалените килограми с цената на много лишения казват :"ааа не ми се яде ! ", а ти гледат в чинията, та чак жално ти става!

lenilaf ,
 пожелавам ти от все сърце успех!   bouquet Hug

# 54
  • Мнения: 6 167
Звездичке мила,
напълно, ама напълно си права.
Аз ако чакам да отслабна и да се приведа във форма... хм.
Ядем тука марулите, каквото стане стане, ако не след нялколко месеца почваме и тва е.

за отслабването мога да ви разкажа нещо, което знам от личен контакт:

Шефката ми беше 130 кг. забременяла е на 37 мисля на горе-долу на тия килограми.
През последните 3-4 години отслабна със 65 - 70 кг, за да бъде здрава майка и дъщеря й, която сега е на 11 да не се срамува, да могат да са активни заедно и тн...
и то съвсем плавно отслабване, контролирано от диетолог и тн. без някакви драстчни гладувания и тн.понеже не я виждам често, тъй като работим дистанцирано, я виждам на няколко месеца веднъж.
миналата година се видяхме  в Женева - от толкова щастие не можеше да излезе от пробните - набутахме се във всички бутици.
Всичко й става - всичко иска, очите й щаслтиви, щастливи.. аз й държа палтото и чантата и само й се радвам, тя ще литне.

последния път преди 2 месеца, когато я видях не можеше да спре процеса на остлабване , изглеждаше зле.  мисля, че беше не повече от 50-55 кг.
Сега диетолога я съветва как да качва.

миналата година разви рак на репродуктивните органи. химиотерапии  и тн се оказва че не помагат, другата седмица влиза за радикална операция.
никой, ама никой не може да ме убеди, че няма връзка с това огромно отслабване.

това ми е като червена лампа.
в никакъв случай не целя да стана 55 кг.
аз съм висока 1, 76 и ще бъда много щастлива, ако стана  76 кг.
просто имам едно наум вече и не искам да съм манекенка.

здраве е това, към което трябва да се стремим е кратката идея  на моя постинг! Mr. Green

# 55
  • Мнения: 7 914
lenilaf ,
 Hug Hug Hug

иии като чета за такива хора и ми става много драго...само дето си казвам ама това все на хората им се случва!

Аз не съм се предала още( и аз съм далеч от мисълта да ставам вейка, искам като вляза в магазин килограмите да не ми ограничават размера) да сваля необходимите килца, но вече не ми е цел...каквото стане  Simple Smile Wink!

# 56
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Последния писък на модата в отслабването тук е една африканска билка - Hoodia - бушмените в пустинята я похапвали да не прегладняват много. Гугълнете я, продава се по интернет - течна, на таблетки, както искаш. Решила съм да се снабдя и аз с нея скоро. Не се чувствало никакъв глад и лесно се преминава на малки-малки порцийки  Grinning.  Боря се с едни пусти последни 5 кг след детето Cry, ама здраво съм им вдигнала мерника вече. 
А двайсетте отгоре преди това ги свалих със здравословно хранене, малки порции и спорт. Закуска - бавноразпадащи се въглехидрати - бран сириъл, овесени ядки, конопена гранола, всичко това порусено с ленено семе и косело или прясно мляко. Обяд - салата със малко сирене или малко пилешко. Вечеря - пак нещо на грил - пиле, риба, и салата. Половин ябълка, 3-4 морковчета, парче чушка или домат ако огладнея между храненията.
За последните 5 обаче метода не действа много-много, може би защото ме домързява да спортувам  Embarassed.
Успех на подготвящите се за забременяване - супер идея  newsm74. Така ще се отървете и от токсините в организма, които иначе после ще предадете чрез кърмата на бебчето. Превеждала съм такава статия за кърмачките, дано не са я затрили. "Токсична кърма" се казваше май. В Канада има Спа-курорти - нещо като санаториуми за разкрасителни и отслабителни процедури, та това е една от предлаганите услуги в някои от тях - детокс преди забременяване  Peace.

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Килограмите винаги ще са пречка - това мое мнение. Самата аз съм дебела и забременях дебела. Но искам да ви кажа, че преди да забременея свалих за една година 15 кг. и съм все още дебела де. Според мен не драстичните диети са разковничето тук а рационалното хранене. Не бива да лишаваме организма си от разни веществе за да сме слаби. Просто трябва да подбираме какво ядем.
Пожелавам на всички да изпитат скоро тръпката от двете черти Hug

# 58
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 169
6i6i, въобще не се притеснявай. Аз преди да забременя бях с 15 кг над нормата, забременях на 3-тия месец и мн се притеснявах какво слонче ще стана. В момента съм в 8-мия месец и съм качила 6 кг, доктора даже ме похвали.
А мога да ти кажа, че не се ограничвам, просто не ми се "лепи" както преди.

# 59
  • Мнения: 174
Цитат
6i6i, въобще не се притеснявай. Аз преди да забременя бях с 15 кг над нормата, забременях на 3-тия месец и мн се притеснявах какво слонче ще стана. В момента съм в 8-мия месец и съм качила 6 кг, доктора даже ме похвали.
А мога да ти кажа, че не се ограничвам, просто не ми се "лепи" както преди.
Добре   bouquet само да се случи, толкова ще съм щастлива...

# 60
Звездичке мила,
напълно, ама напълно си права.
Аз ако чакам да отслабна и да се приведа във форма... хм.
Ядем тука марулите, каквото стане стане, ако не след нялколко месеца почваме и тва е.

за отслабването мога да ви разкажа нещо, което знам от личен контакт:

Шефката ми беше 130 кг. забременяла е на 37 мисля на горе-долу на тия килограми.
През последните 3-4 години отслабна със 65 - 70 кг, за да бъде здрава майка и дъщеря й, която сега е на 11 да не се срамува, да могат да са активни заедно и тн...
и то съвсем плавно отслабване, контролирано от диетолог и тн. без някакви драстчни гладувания и тн.понеже не я виждам често, тъй като работим дистанцирано, я виждам на няколко месеца веднъж.
миналата година се видяхме  в Женева - от толкова щастие не можеше да излезе от пробните - набутахме се във всички бутици.
Всичко й става - всичко иска, очите й щаслтиви, щастливи.. аз й държа палтото и чантата и само й се радвам, тя ще литне.

последния път преди 2 месеца, когато я видях не можеше да спре процеса на остлабване , изглеждаше зле.  мисля, че беше не повече от 50-55 кг.
Сега диетолога я съветва как да качва.

миналата година разви рак на репродуктивните органи. химиотерапии  и тн се оказва че не помагат, другата седмица влиза за радикална операция.
никой, ама никой не може да ме убеди, че няма връзка с това огромно отслабване.

това ми е като червена лампа.
в никакъв случай не целя да стана 55 кг.
аз съм висока 1, 76 и ще бъда много щастлива, ако стана  76 кг.
просто имам едно наум вече и не искам да съм манекенка.

здраве е това, към което трябва да се стремим е кратката идея  на моя постинг! Mr. Green
Тази история си е направо плашеща. Ужасяващото е, че жената очевидно е свалила за съвсем разумен период от време. Пожелавам и да мине успешно операция и да се върне към нормален живот.
Хареса ми твоят начин на мислене, а и ме изнеда, че сме очевидно с еднакво телосложение - аз съм висока 176 и в момента съм заковала 88. Преди месец и половина бях бременна (след години борба и опити), но за съжаление загубихме бебчето между 8 и 9та седмица - мисед.
В момента отслабвам - дала съм си около 6 месеца, но категорично искам да смъкна едно 20 кг поне. Струва ми се, че твоята цел от 76 е съвсем реалистична и искрено се надявам след някой и друг месец да се похваля, че съм ги достигнала.
Истината е, че никога не съм била толкова пълна като сега - дълги години си бях 70 - 75 кг. А в пубертета бях просто едра.

Пожелавам ти успех

# 61
  • Мнения: 6 167

аз исках да попитам как сте с кръвното налягане и главно тези които са били/ или са бременни - имаше ли усложнения т.е повишено кръвно и как родихте - нормално или със секцио?
понеже аз съм с повишено кръвно, но тук сме почти на морето и нали ... спада от ниската надморска височина.. тоест, в момента съм с  по-ниско кръвно от обикновеното в София.



Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 20:05 от lenilaf

# 62
  • Мнения: 46 539
... аз исках да попитам как сте с кръвното налягане и главно тези които са били/ или са бременни - имаше ли усложнения т.е повишено кръвно и как родихте - нормално или със секцио? ...

Винаги съм била с ниско кръвно 90/60 Crazy през бременността стана 100/70  Simple Smile сега пак е 90/60, лятото пада и по надолу.
Родих секцио, бебето беше лицево предлежание.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 364
аз в момента треперя над повишеното си кръвно.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 686
аз исках да попитам как сте с кръвното налягане и главно тези които са били/ или са бременни - имаше ли усложнения т.е повишено кръвно и как родихте - нормално или със секцио?
понеже аз съм с повишено кръвно, но тук сме почти на морето и нали ... спада от ниската надморска височина.. тоест, в момента съм с  по-ниско кръвно от обикновеното в София.

С високо съм по принцип. Но през бременността нещата се влошиха, независимо, че качвам килограми дори под нормата (и слава богу!). На лекарства съм почти от началото на бременността и го поддържам в нормални граници с тях. Надявам се и до края да успявам да го контролирам, защото в 3-тия триместър високото кръвно си е сериозна работа. Ще раждам секцио, заради кръвното.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 364
Тинтири, до какви стойности качваш кръвното, забелязала ли си разлики при движение и покой? ходиш ли на работа или си в болнични? по колко Допегит пиеш?

# 66
  • Мнения: 6 167
Тинтири, до какви стойности качваш кръвното, забелязала ли си разлики при движение и покой? ходиш ли на работа или си в болнични? по колко Допегит пиеш?


джам, аз съм хипертоничка от  12 годишна - имам тежка наследственост, а като допълнение и наднормени килограми, няколко пъти в живота си съм била на лекарства. гледам да не почвам постоянно с лекарства ( нямам много високо кръвно , обикновено съм с 145/80-85 ).
както знаете, за високо кръвно се гледа не толкова горната, колкото долната граница, ако тя превишава 80 това индикира вече проблем.
искам да уточня, че лекарствата са различни , като дозировка и вид при различните хора. освен това има ефект на свикване с дозировката, затова хипертониците 'сменят' лекарствата на известен период, защото свикват с вида и дозата. това е причината да не искам да започна да взимам лекарства постоянно, защото до 50год. си мисля,че вече нищо няма да ми влияе. не знам дали съм права....
затова , ако някой ти каже, че взима еди колко си в никакъв случай не променяй дозировката от тази, която лекаря ти е предписал и доказал, че поддържа стойностите ти нормални.
казвам това, защото тук сме склонни да се влияем една от друга и .. така. предупреждавам Blush
аз имам апарат за кръвно , който се слага на китката , не мисля, че мери , както един стар живачен апарат, тоя е ултра модерен, ама е по-зле.
По колко пъти мерите кръвно налягане ? на ден ли ? или ... как?

Какво ви казват докторите да правите/или не с високо кръвно по време на бременността? Какви лекарства изписват? Секциото  .. всичко което се сетите ще ми е интересно...

  bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 7 242
Да се включа и аз. Имам  25 кг над нормата Embarassed Преди да родя преди 5,5 г. бях все около 60 кг. След това трайно заковах кантара на 85 кг. От 4 г. не мога да забременея, но съм почти сигурна, че проблемът е другаде. Килограмите може би само допълнително услужняват нещата. Хормоните ми и кръвното са в норма. Но все пак, ми е странно, че нито един от 3-та специалисти по безплодие, при които съм ходила, не ми каза да взема да се стегна и да отслабна.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 686
Тинтири, до какви стойности качваш кръвното, забелязала ли си разлики при движение и покой? ходиш ли на работа или си в болнични? по колко Допегит пиеш?


Ами без Допегита хич и не ми се мисли колко бих качила. Пия го от началото на бременността. Предписаха ми го, защото си се шматках със близо 150/100 (от малка съм с повишено кръвно, но толкова не е типично за мен, явно беше от бременността). Почнах го Допегита 2 пъти по 1, и за отрицателно време заковах на 120/80. Това си го поддържах до края на 1-вия триместър. В началото на втория триместър кръвното ми спадна и намалих дозата на 2 пъти по 1/2 хапче, защото почна да ми прилошава, като че ще припадна от ниско кръвно (смахната работа, първо високо, после ниско...). Имаше моменти, в които беше 100/60. Та така си изкарах втория триместър, без никакви проблеми... Пак заковах 120/80 и беше толкова постоянно, че даже спрях да меря. Обаче от началото на 7-мия месец почнах да усещам, че пак го вдигам. Аз си го усещам - получавам специфично главоболие, а ако е било много високо предната вечер, на сутринта имам кръвоисливи в очите. Та почнах пак да меря и се оказа, че поддържам 140-150/90-100. Имаше доста случаи на големи разлики в границите - 140/60 примерно и пак почна да ми прилошава. Та кардиоложката промени дозата и сега съм сутрин и вечер по 1, а наобед по половин. За сега го поддържам 130/90 и това е достатъчно за момента, но се следя стриктно, ако се наложи да увеличавам дозата, че последния триместър си е сериозна работата високото кръвно.

Иначе да, има разлики при движение и покой. По този повод избягвам да ходя дълго време, и особено бързо ходене. Яд ме е, че цялата бременност изкарах в покой, без много движение, което не е полезно, но няма начин, какво да направя... Слава богу не вдигам много килограми.

Ходя си на работа, защото не ми пречи. Работата ми е пред компютър.

аз имам апарат за кръвно , който се слага на китката , не мисля, че мери , както един стар живачен апарат, тоя е ултра модерен, ама е по-зле.
По колко пъти мерите кръвно налягане ? на ден ли ? или ... как?

Какво ви казват докторите да правите/или не с високо кръвно по време на бременността? Какви лекарства изписват? Секциото  .. всичко което се сетите ще ми е интересно...

  bouquet


lenilaf, задължително вземи апарата си, когато ходиш на преглед, за да сравни доктора стойностите с неговия. Техните ги проверяват през няколко месеца и е сигурно, че са верни, а така можеш да си сигурна и дали твоя е верен. Аз моя го нося вече 2 пъти за сверка, по препоръка на мойта кардиоложка.

Иначе в началото на бременността мерех кръвното 3 пъти на ден и записвах на листче, което носех на кардиоложката. Втория триместър почти не съм мерила, защото беше постоянно. Сега меря всяка вечер, и понякога сутрин, но това по препоръка на лекарката, защото е установено, че вдигам кръвното само следобяд и вечер. Лекарят ти ще каже най-добре, защото всеки случай си е индивидуален.

За секциото - да, аз ще съм със секцио, заради високото кръвно, но знам, че не е задължително раждане със секцио, заради високо кръвно. Индивидуално си е за всеки. Моите лекари не искат да рискуват, защото се случва да го вдигна много, и то за малко време, което е опасно.

Оф, извинявам се, че оспамвам темата... Дано да съм била полезна.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 364
Lenilaf, потърси в Гугъл и тук за думата "прееклампсия".
това се оказва нещо доста страшно за бременната.
аз вероятно преди да забременея съм имала епизоди на повишено кръвно, без да съм диагностицирана като хипертоничка, и отначало си свирках, когато при преглед гинеколозите предупреждаваха, че може да имам проблем. учудвах се, че кръвно от 130/90 ги плаши и мислех, че това е нищо.
да, ама се оказа, че не е така...

Тинтири, аз като седя у дома, поддържам най-много до 135-140/80-90. обаче имам три документирани случая, когато само придвижването с кола до някъде и посещението на лекар са регистрирали  160/100. от понеделник съм на 3 по 1/2 Допегит и едва отървах влизането в болница. явно твоята кардиоложка е по-спокойна жена от моя гинеколог, щом не е настояла да те хоспитализират при тия стойности от 150/100...
явно засега ще я карам на домашен режим, да видим как ще се развият нещата, а хич не ми се искаше да е така! иначе, и аз работя пред компютър, но се оказва, че дори и малък позитивен стрес поне временно ми хвърля кръвното нагоре.
но твоят случай малко ме обнадеждава, де...

# 70
  • Мнения: 373
Аз бях с точно 10 кила над нормалното си тегло, когато забременях, така че не се коси!

# 71
  • Мнения: 137
Преди да забременея бях с 25кг отгоре.За да забременея трябваше да ми направят лапарокопия и затова отслабнах 12 кг.След 3 мес. забременях.Но след 2 мес диети си направих камъни в жлъчката и по време на бременността лежах в патология заради жлъчна криза.
А за кръвното беше ми 90/60 само в последния месец беше от време на време 130/90.
Така,че кг. не смятям,че имат значение за забременяването

# 72
  • Мнения: 650
оле и аз пак глупачката качих 20 килца преди да забременея после качих още 25 по време на бременността за 6 месеца ги свалих след като родих но онези 20 си стояха Mr. Green сега съм пак бременна и този път ми се яде като за световно чак ми става лошо ако не ям -не знам как ще се оправям, а преди нямах уж проблеми с килограмите.... но по темата-подкрепям всички няма значение килограмите-особено тези които казвате-сега ако сте 60 отгоре сигурно е различно..
само ще кажа едно примерче -то си и смешно и трагично от моя опит с ъс един известен гинеколог  в пловдив-надебелях си аз със 20 килограма и никои направо не ме позна  Embarassedи баща ми работеше при лекари така че с връзки отивам при него за преглед и цитонамазка и понеже хич не бяхме се уредили деца бяхме решили за по-късно, но още не съм седнала и нашето светило ми вика-лел колко си дебела -ти мислиш ли че ще имаш деца така и аз само за да не злепоставя татко смутолевям-ние не искаме още и тои ами вие не знаете какво правите сега катосе пазите после деца няма. Егати отношението! Значи става въпрос за аз съм 173 и тежах 78-79-да дебела съм ама чак пък така да се държат! един от многото митове които продължават да поддържат нашите светила-дебела си-няма деца, пазиш се -няма деца-аиде много здраве...
Но по темата за овулацията-беше споменала по-горе че не си сигурна дали улучвате-ако ти е редовен цикъла-пробваи с тестове за овулация.за да си сигурна....,ако пък ти е нередовен цикъла има лекарства за регулиране и стестовете става ако нямаш друг проблем.... но това е друга тема... и ако те интересува пиши ми аз така от раз 3 пъти досега забременявам

# 73
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ще се включа и аз по-скоро с един въпрос.Решили сме да си правим второ бебче,но тази зима му отпуснах края и съм качила 6-7 килца Animal Pig.Много добре знам,че не бива да приемам никакви препарати,но ще навредя ли с нещо ако опитам да се ограничавам/от сладко и хляб най-вече/.Страх ме е защото с първото качих около 25 кг, а аз по принцип винаги имам проблеми с килограмите.А и самата така не се чувствам добре...Моля,помогнете Praynig!!!

# 74
  • Мнения: 5 476
Ако тези 10 кг. не ти пречат и се чувстваш добре с тях, не ги мисли!  goodscale
Ако ли не, вместо някоя диета по-добре повече движение! running
Познавам жени, които заедно с наднорменото тегло си имат и здрави и хубави бебета. Някои от тях още се опитват да свалят, качените през бременността килограми, а други са толкова слаби, колкото никога преди това не са били. Всичко е индивидуално.
Пожелавам ти успех и всичко да е наред! smile3503

   Зависи и какво се разбира под наднормени килограми. newsm78
  ThinkingКато бях на 20 год.тежах 49 кг,с бременността станах 63 Rolling Eyes,а 6 месеца след раждането,без никакви диети -53...на 30 години тежах 63-66 кг. и пак си се чувствах добре..не бих казала ,че съм с наднормено тегло-висока съм 1,70...сега на 37 години -тежа около 66-68 кг...теглото е зависимо и от годините.Но нямам и никакво намерение да ставам отново 50 кг.

Общи условия

Активация на акаунт