БЕЛАРА - противозачатъчни

  • 19 565
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 782
Момичета, със СПКЯ съм и ми предстои стимулиране на цикъл и овулация.
Док, обаче реши един месец да попия контрацептиви, да направя цветна снимка на маточни тръби и тогава да пристъпваме към стимулация на овулацията с ФЕМАРА - ако всичко е наред.
Въпросът ми е, някой някога чувал ли е за тези противозачатъчни ???  newsm78 newsm78 newsm78
Години наред пия всякакви такива контрацептиви - мога да дам мнение за всичко де що е по пазара, НО тези за пръв път ги чувам??? ОТ къде пък ги измисли ...
В нета има много малко информация, в описанието има много тревожни странични ефекти и прояви.
Интересно ми е някой пил ли ги е и не може ли да се заменят с някакви други ?
 Споделете, моля ? Sad newsm78

# 1
  • Мнения: 3
Здравей,
и аз преди години имах същия проблем с тези прословути кисти и постоянно ми изписваха Диане 35. Но след като доктора ти е изписал тези по добре не ги заменяй с други. Ако искаш може и да споделиш кой доктор те лекува. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 782
Привет,

Пациентка съм на д-р Бързашки в Плевен. За съжаление май остана единствен, който е добър в областта на хора с репродуктивни проблеми, въпреки че е ужасно зает Sad

Изписа ми го само за един месец, да урегулира хормони може би, преди да пристъпим към стимулиране на ову и опити за забременяване.

Плаши ме листовката на самото лекарство ...

# 3
  • Мнения: 39 325
Е, как с противозачатъни ще те стимулират  Thinking
Фемарата е стимулант, а не ОК. И не му чети листовката, защото ще ти се изправи косата за какво се използва.

# 4
  • Мнения: 1 782
Неееееее,  регулираме хормоните с Белара-та един месец и после стимулираме ову с Фемара Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3
Здравей отново,
Аз също съм ходила при Д-р Бързашки и аз съм правила 2 курса от по  три месеца стимулация с Фемара но при мен нямаше никакъв ефект. Надявам се при теб нещата да са по добре. За сега не ходя по доктори дала съм си малко почивка. Успех ти желая. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 782
Сериозно ??? А правила ли си при него цветна снимка на тръбите ?

Той това иска .... а мен така ме е шубе  Sad Само като чуя за болка и вече ме боли  Cry Sad Confused

# 7
  • Мнения: 3
bebka_8 писах ти на лично съобщение

# 8
  • Мнения: 357
Здравейте, на мен също ми предписаха Белара днес, за урегулиране на хормоните, и също като вас се стреснах от листовката в интернет, още не съм ги купила -- започнахте ли да ги пиете и добре ли се чувствате? Надявам се всичко да е наред!   bouquet

# 9
  • Мнения: 81
Здравейте момичета, Белара са нови на пазара от няколко месеца, няма с какво да ги замените защото са единствения контрацептив с тази комбинация. А за листовката, аз никога не чета, пише страшни неща прочетете и на аналгин и аспирин не е много различно.

# 10
  • Мнения: 1 782
Момичета, сега се връщам от гинеколог.
Ходих не при моя, защото при него ми дадоха час след един месец, а при друг.
Но ще ида и при моя в края на месеца.
Исках да ме прегледа някой на УЗ, защото преди седмица изследвах хормоните и ЛХ ми излезе 2,5 пъти над нормата. Пролактинът не е над нормата, но доста висок. Разбрах, че освен при СПКЯ, когато ЛХ изначално е завишен, може да е сигнал за задържан фоликул и образуване на киста.

Та, не знам колко е грамотен този специалист, но каза, че няма кисти.
Имало дребнокистозни яйчници, според него нямало да има проблем за забременяване.
Каза, че Белара е много добър продукт, нов. Можело да има кръвотечение при първи прием. Било нормално като първоначален страничен ефект. Това, което ме шокира - каза да взема тази вечер две таблетки вместо една и от утре да си продължа по една.... newsm78 newsm78 newsm78 , за да спрем кървенето...Някой да е чувал подобни методи ? Страх ме е да не се предозирам нещо ...

Иначе ми хареса подхода му Simple Smile Каза да попия Белара 2-3 месеца. Страхотно регулирали нещата и после яйчниците работели като луди. Каза май-юни-юли пий, отиваш на море и август те чакам бременна !!!  Hug Peace Joy А ДАНО !!! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 357
Момичета,
Аз се отказах да ги пия, след като прочетох листовката, видях, че никак не са подходящи за хора с тромбофлебит, като мен. Лекарката ми смени терапията и вместо на ОК ще бъда на инофолик за 3 месеца, но ще следя темата -- ако при вас наистина Белара имат този магически ефект и яйчниците се разработят "като луди" (дано!  Grinning ), и съответно ако аз нямам успех с инофолика, ще пия Белара, защото в такъв случай рискът от страничните ефекти ще бъде оправдан.

Успех!   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 782
Ама Инофолика какво общо има с целта на Белара ???
Това са витамини ...  newsm78 newsm78 newsm78

# 13
  • Мнения: 1 782
Момичета аз ги спирам Sad Всяка вечер от вече седмица насам имам страхотно сърцебиене и задух. Нощем се будя...изобщо не се чувствам добре. Да не говорим за кървенето, което продължава вече 17 ден ... Снощи взех решение ! Ще видя какво ще правя, на 23.04. съм при док, ще решим. Sad

# 14
  • Мнения: 36
Защо ми трябваше и на мен да чета листовката. Преди малко се върнах от лекар и той ми ги предписа за 6 месеца - за регулиране на цикъла и против кървене след цикъл. При мен след като ми свърши имам 4-5 чисти дни и пак започва да тече за 10-ина дни горе-долу. А, и да не забравя бонуса - СПКЯ. Абе от всичко си имам  Weary Weary

# 15
  • Мнения: 1 782
 Момичета, прекъснах ги така или иначе заради гадните усещания и докато през цялото време на приема си имах зацапване - от днес при мен е Баташкото клане  ooooh! Cry Sad
Цикъл ли ми дойде пък сега - не знам, оххх  Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 1
Здравейтее! Днес ми изписаха въпросните противозачатъчни, защото имам забавена овулация както и страшно нередовен цикъл, както и против акне(моята също ги похвали страшно много, и за това помагали). А аз имам нужда най-вече да ми се нормализира цикъла, както и същинския ефект на противозачатъчното. Изписаха ми ги да започна да ги пия от 1вия ден и така два месеца без да спирам. Бихте ли ме посъветвали дали изобщо да ги почвам или да отида при друг гинеколог. Благодаря ви! Simple Smile

# 17
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
И на мен ми ги предписаха като противозачатъчни...аз и от това имам нужда де....Какво предизвикват? Днес, утрре трябва да ми дойде и да ги почвам  newsm78

# 18
  • Мнения: 357
Ама Инофолика какво общо има с целта на Белара ???
Това са витамини ...  newsm78 newsm78 newsm78

Ние искаме бебе, но понеже не става вече две години близо, пуснах хормони на 19-ти ден от цикъла, които показаха общо взето добър прогестерон, но лоши съотношения между ЛХ и ФСХ и завишен тестостерон. Лекарката се хвана за тестостерона и каза веднага да почвам Белара като хормонална терапия, защото ще ми се появи окосмяване. Аз обаче помолих на следващия ден да повторим хормоните, преди да ги почвам -- надявах се този тестостерон да е инцидентен, а и не ми се щеше бебето да се отлага още месеци наред. Тестостеронът беше в норми при новото изследване, но все пак близо до горната граница, и затова ще пия Инофолик за общо нормализиране на хормоните и подпомагане на овулацията, поне така разбрах.

# 19
  • Мнения: 1 782
Инофолика е формула предназначена за жени, които искат да забременяват, но според мен нямат терапевтичен ефект - нито могат да лекуват, камо ли да оправят хормонален дисбаланс...
Това са витамин Б 8 и витамин Б 9. Хубаво е да се пият преди забременяване. Но проблемите, ако има такива , са си проблеми и за тях има лекарства. Това е според мен, аз не съм лекар - но много съм преживяла и много съм чела (за мое нещастие). Hope Stevenson , стискам ви палци, дано нещата да ви се получат сега.  Hug  bouquet

Момичета, как сте с тази Белара ?
На мен кръвотечението днес официално ми спря, НО ужасното сърцебиене продължава Sad Sad Sad
Вече направо не знам какво да предприема Sad Ходих на кардиолог, направиха ми ЕКГ - тази каза, нищо ви няма, на нервнопатична основа е, а може и от тези противозачатъчни...
Е, добре де - ама няма ли какво да се направи ??? Не мога да спя нощем, будя се постоянно от това сърцебиене, потя се като кон - направо е ужасно Sad А пулса си ми е нормален, просто е супер силен, усещам си сържето навсякъде Sad Пия мента глог и валериан, взех си и някакво хомеопатично за нервози и тревожни състояния, днес започнах да си правя и чай от маточина.
Някой някакви идеи  newsm78 newsm78 newsm78

# 20
  • Мнения: 357
Инофолика е формула предназначена за жени, които искат да забременяват, но според мен нямат терапевтичен ефект - нито могат да лекуват, камо ли да оправят хормонален дисбаланс...
Това са витамин Б 8 и витамин Б 9. Хубаво е да се пият преди забременяване. Но проблемите, ако има такива , са си проблеми и за тях има лекарства. Това е според мен, аз не съм лекар - но много съм преживяла и много съм чела (за мое нещастие). Hope Stevenson , стискам ви палци, дано нещата да ви се получат сега.  Hug  bouquet

Момичета, как сте с тази Белара ?
На мен кръвотечението днес официално ми спря, НО ужасното сърцебиене продължава Sad Sad Sad
Вече направо не знам какво да предприема Sad Ходих на кардиолог, направиха ми ЕКГ - тази каза, нищо ви няма, на нервнопатична основа е, а може и от тези противозачатъчни...
Е, добре де - ама няма ли какво да се направи ??? Не мога да спя нощем, будя се постоянно от това сърцебиене, потя се като кон - направо е ужасно Sad А пулса си ми е нормален, просто е супер силен, усещам си сържето навсякъде Sad Пия мента глог и валериан, взех си и някакво хомеопатично за нервози и тревожни състояния, днес започнах да си правя и чай от маточина.
Някой някакви идеи  newsm78 newsm78 newsm78



Бебка, благодаря за пожеланията -- аз изследвах хормони и след празниците (или след като ми дойде, т.е. след още една седмица) ще ходя на ендокринолог, на гинеколог-ендокринолог и може би на нов АГ, когото ще помоля да ми повтори хормоните, да ми преброи антралните фоликули и да ми измери яйчниците. Чакам да ми дадат час при някой от специалистите в "Надежда", а дотогава ще пия инофолика, поне да си мисля, че нещо правя и не бездействам съвсем...

За сърцебиене -- когато съм била много зле, съм взимала Кордарон, но ми бяха казали да го ползвам само за крайни случаи. Буквално веднъж или два пъти съм го взимала, но блистерът си ми стои в несесера, трябва да сме подготвени. Много ти съчувствам, силното сърцебиене е наистина ужасно нещо.

# 21
  • Мнения: 1 782
Ами аз си купих валидол, уж днес съм по-добре.

Ще пробвам и с чайове - маточина, шипка, лайка ...

Според мен ако е от Белара-та , тя все пак се е натрупала в организма малко или много, би следвало това да отшуми ... дано  Praynig Praynig Praynig

Днес уж съм по-добре ...

Hope Stevenson , пий си Инофолик независимо от всичко, той е от полза.
Аз пия Неофолик Мета вече 2 години през прекъсване.
Тази година добавих и други неща за подобряване на качеството на яйцеклетките.
Дано всички имаме успех и скоро да се местим в друга група - на чакащите бебчета Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2
Здравейте, днес ми дойде и трябва да започна прием на Белара. Кажете как е положението при вас, защото съм разколебана дали да ги започвам изобщо.. Принципно са ми изписани за 2 месеца само, но това неспиращо кървене, за което чета леко ме стряска

# 23
  • Мнения: 357
Ами аз си купих валидол, уж днес съм по-добре.

Ще пробвам и с чайове - маточина, шипка, лайка ...

Според мен ако е от Белара-та , тя все пак се е натрупала в организма малко или много, би следвало това да отшуми ... дано  Praynig Praynig Praynig

Днес уж съм по-добре ...

Hope Stevenson , пий си Инофолик независимо от всичко, той е от полза.
Аз пия Неофолик Мета вече 2 години през прекъсване.
Тази година добавих и други неща за подобряване на качеството на яйцеклетките.
Дано всички имаме успех и скоро да се местим в друга група - на чакащите бебчета Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Бебка, какво друго взимаш за качеството на яйцеклетките и в какви дози, би ли споделила? Моята АГ ми беше предписала ФертилЕйд за мен, а и за мъжа ми, но не го взехме, твърде скъпо ми се видя -- дали има по-евтини алтернативи?

# 24
  • Мнения: 1 782
Ами ето това е информацията, която съм събрала :

ЗА МЕН

Myo-Inositol 2g два пъти на ден = общо 4g (2000mg) на ден.
Приема се поне 3 месеца преди зачеване. Подпомага възстановяването на фертилността при жени с поликистозни яйчници. Подобрява качеството на яйцеклетката.

Мелатонин (Melatonin): 3mg на ден, преман през нощта
Прием 1-3 месеца преди зачеване. Подобрява качеството на яйцеклетката, намалявайки нивото на oxidizing agent, наричан още  8-OHdG.  Да не се приема за дълъг период от време.

DHEA: 25mg три пъти на ден = общо 75mg.
Започва се с малки дози и постепенно се увеличават. Приема се минимум 3 месеца преди зачеване (считам, че дори е по-добре 6 месеца). Спира се при положителен резултат на теста за бременност. Подобрява качеството на яйцеклетката. Често се предписва за жени над 40 години с предпоставки за изчерпване на яйчниковия резерв. Да не се приема от жени с поликистозни яйчници. САМО ПО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ !!!
 
Желязо (Iron) : 14mg.
Прием преди зачеване и по време на бременността в комбинация с витамин Ц. Да не се приема с напитки, съдържащи кофеин. Дефицитът му в организма може да намали фертилността до 50 %.

Co Q10/ Co Enzyme Q10: 200mg - 600mg. под формата на Ubiquinol!!! Три капсули по 50 мг убикуинол ви дават еквивалента на над 1000 мг обикновен Q10, като при повечето здрави хора една капсула убикуинол дава доста по-висока концентрация. Някои препоръчват прием на 100 мг убикуинол и 100 мг убикуинон.
Да се приема 3 месеца преди зачеване и през бременността, но да се намали до максимум 200мг на ден при положителен тест за бременност. Подобрява качеството на яйцеклетката, благодарение на силата си да повлиява регенерирането на митохондрията. Намаля рискаот преекламсия

N-Acetyl Cysteine: 1.2g на ден.
Да се приема от жени с поликистозни яйчници
 
D-Chiro-Inositol: 600mg
Да се приема минимум 3 месеца преди зачеване. За жени с поликистозни яйчници – възстановява овулацията и повлиява благопрятно другите аспекти от синдрома
 
Alpha-Lipolic Acid: 600mg два пъти на ден = 1200mg общо
Да се приема от жени с поликистозни яйчници

Vitex Agnus Castus (Chaste berry): 35mg други източници препоръчват 400mg - 800mg два пъти на ден =  800mg-1600mg общо. Аз ползвах тинктура и приемах по 20 капки дневно, които се равняват на 1000мг. Има много информация за чудодейното действие на тази билка, затова накратко - регулира женските ормони, стимулира О, успокоява ПМС

Маслото от вечерна иглика между 1000мг и 2600 мг до овулация
Спира се при бременност. Повишава количеството и качеството на цервикалната слуз. Подобрява кръвообръщението в тазовата област. Може да предизвика контракции и да предизвика начало на менструация, затова се приема до овулация.
Добре е в такъв случай да се приемат и някакви мулти витамини (но без витамин А или само до О), защото витамин Ц, Е, Б, Д, желязо, цинк, магнезий, селен и т.н. са също изкючително важни 

За половинката препоръчвам:

Цинк - 15-50 мг
Много важна добавка – повишава броя на сперматозоидите. Ако се приемат максималните дози за повече от няколко седмици, да се добавят 1-3мг мед, за да се предотврати липсата му

Виамин Ц - 200-1000мг
Повишава количеството на сперматозоидите до 140% и подобрява качеството им. По-добре е да се приемат малки дози, защто големите дози могат да повлияят негативно на семенната течност и по-точно количеството на сперматозоидите.

Vitamin E: 400 IUIs -800 IUIs
Повишава количеството и мобилността на спернетозоидите до 2.5 пъти. (да не се приемат високи дози витамин Е и витамин Ц, защото това може да доведе до увреждане на ДНК на сператозоида)

Vitamin D: 600 IUI - 1000 IUI
Подобрява мобилността и морфологията на сперматозоида. Да се приема в комбинация с витамин К и А, за да се улесни усвояването. Витамин Д3 е най-преопръчителен.

Витамин Б комплекс - от мултивитамини

Vitamin B12: 10-1000mcg
Помага за балансиране нивата на тестостерона и LH/FSH секреция . Повишава количеството на сперматозоиди (от 20 до 100 million/ml на 1000mcg). Много важен витамин

Л-аргинин (L'Arginine): 200mg - 1000mg per day
Нарича се още природна виагра – подобрява еректалната функция на пениса, повишава количеството на сперматозоидите (до 250%), подобрява здравето и подвижността на сперматозоидите. Избягвайте употреба, ако имате херпес, защото може да предизвика влошаването му.

Pyconogenol: 25mg-200mg
Подобрява морфологията на сперматозоидите до 40 %

Selenium: 70mcg-200mcg
Може да удвои количеството на сперматозоидите. Става токсичен, ако се повиши максималната доза.

L-Carnitine: 1g - 3g на ден and L-Acetyl Carnitine 500mg x2 на ден (общо 1000mg)
След употреба от 3 до 6 месеца се наблюдава значително повишение на количеството сперматозоиди и мобилността им

Витамин А (Vitamin A): 750 ug RE
Повишава производството на сперма

Омега 3 (Omega Oil/essential fatty acids): 1g - 7g на ден
Да се приема микс от ленено семе или рибено масло (в никакъв случай да не се приема дроб, заради количество на олово и високото съдържание на витамин А) или хранителна добавка под формата на таблетки. Повишава количеството на сперматозоиди

Чай от бабини зъби и магарешки бодил

 чай от истински билки - магарешки бодил, конска опашка, жълт кантарион, блатен тъжник, липа и  мъжка част от прегнакеър за зачеване, 400уг витамин Е и 200мг витамин Ц, заедно с 1000мг омега 3

Може би всичко поотделно няма да излезе по-евтино, НО може да се спреш на някои продукти, но качествени и в дозите, които се препоръчват. Защото повечето комбинирани препарати съдържат нищожни количества....

# 25
  • Мнения: 357
Ами ето това е информацията, която съм събрала : [.......]


Много благодаря -- толкова изчерпателно и подробно, много полезно! Тъкмо се бях изгубила в многобройните теми за добавки. Аз сега съм на инофолик (предписан) и вечерна иглика (самоназначена), по 2 капсули на ден (пише 2 до 4 на опаковката). Много рядко взимам и герикапс, имах останали от преди, когато ми ги бяха изписали, но не ги допих, защото освен качени килограми, друг ефект не видях, а не смятам, че трупането на сланина ще ми помогне на овулацията, даже напротив). Но може да почна да ги взимам само до О., така мисля, че по-добре ще ми понасят. Нямам ПКЯ, поне досега като съм гледана на ехограф, не съм имала, при това положение сигурно не са ми нужни N-Acetyl Cysteine и Alpha-Lipolic Acid засега, а и DHEA виждам, че е по лекарско предписание, но да речем мелатонин, желязо, Ubiquinol, Vitex Agnus Castus, бих могла да си взема. За него -- трябва да се допитам първо ще иска ли нещо да взима, а и ние не сме правили спермограма. Всъщност ние и двамата не е зле да минем най-напред през лекар, но не знам кога ще е, от "Надежда" още дори не са се свързали с мен. Може да му взема поне някои витамини и аминокиселини и да ги попие в някакви невисоки дози. Откъде смяташ, че е удачно да се купуват? Аз обикновено пазарувам всичко от "Ремедиум", близо ми е до работата, но нямам представа качествени ли са им марките, от сайтове досега не съм взимала.
П.П. Колко време евентуално трябва да се приемат, докато се усети резултат, около три месеца ли? Аз искам пак да пусна хормони другата седмица след като ми дойде, на 2-ри или 3-ти ден, всички в Бодимед, и после евентуално три месеца по-късно да сравнявам с тях. Дано дотогава съм минала и при репродуктивен специалист...

Последна редакция: ср, 15 апр 2015, 17:11 от Hope Stevenson

# 26
  • Мнения: 1 782
Масло от вечерна иглика е добре да се пие по 2000 мг/ден. Хубаво е да се комбинира с Омега 3 - двете мастни киселини имат синергичен ефект. Коензим 10 аз си купих сега на Валмарк - той си е 60 мг една таблетка дневно. Мелатонин ако вземеш само вечер преди сън. Внимавай с Герикапс - пие се по схема ! Май беше 20-на дни и после няколко месеца почиваш. Не е хубаво да се прекалява с витамин А и Е , даже могат да имат обратен ефект.
Принципно идеята е да се приемат антиоксиданти, които чистят организма и клетките от токсини и тежки метали - селенът например е добро решение и за двамата. Алфа-липоевата киселина също. Не знам с какви възможности разполагате, НО на мен ми бяха предписали Овабууст за повишаване качеството. Поради едно тъпо недоразумение не си го купих, но си набавих всичките му съставки поотделно. Погледни какво съдържа или пък за да не се разпиляваш в 1000 неща - ако разбира се е позволимо за вас - направо си го купи. Друг хубав според мен вариант е Прегнакеър витамините - има за теб, има и за половинката. В малки дози са витамините, но по-добре нещо, отколкото нищо Simple Smile
Коензим 10 пък повишава енергията вътре в клетката и така следва да произвеждаме по качествени яйцеклетки и сперматозоиди Simple Smile  Peace

Иначе аз съм от Плевен, пазарувам от различни места, включително и интернет. Харесала съм си една фирма Swanson, но не всичко се предлага в България.

А ти като нямаш ПКЯ защо пиеш Белара ?

# 27
  • Мнения: 357

А ти като нямаш ПКЯ защо пиеш Белара ?

Аз я отказах и не я пия, помолих за друг вариант и лекарката ми изписа инофолик по 2 прахчета на ден за три месеца, това заради завишения в едно изследване тестостерон (3.6 при горна граница 2.7). Помолих и за повтаряне на изследването на трети ден от МЦ и тестостеронът беше влязъл в норма (2.3), но DHEA-S беше завишен, 12.1 при горна граница 11.6, така че ще пия инофолик. Всъщност идея си нямам има ли смисъл от това. А Белара отказах да пия, защото имаме в семейството тромбофлебит и аз почти убедена, че и аз го имам вече.

# 28
  • Мнения: 1 782
Ooo да, добре си направила...
Само че Инофолик няма да свърши работа за наместване на хормоните ...

# 29
  • Мнения: 357
Ooo да, добре си направила...
Само че Инофолик няма да свърши работа за наместване на хормоните ...

Така си е. Сенкова ми каза, че всъщност фолиевата киселина е единственото, което жените, които искат бебе, задължително трябва да пият, иначе няма някакви вълшебни, вършещи чудеса добавки. Исках да те питам за DHEA -- къде ти я изписаха? В четвъртък съм за втори път при Сенкова, за тест за проходимост, и се чудя дали да я питам за това лечение, или да чакам първо тя да каже какво смята да правим. Попаднах на сайта на някакъв американски център по репродуктивно здраве https://www.centerforhumanreprod.com/infertilityedu/causes/dimin … eserve/treatment/

пише, че едва ли не е чудодейна тази терапия с DHEA при намален ЯР.

# 30
  • Мнения: 1 782
Честно да ти кажа не съм наясно с DHEA. Знам, че се прилага само по лекарско предписание и то само в случай на дефицит на определени хормони... попитай като ходиш.
Иначе за масло от вечерна иглика и адамово дърво съм чела, че вършат наистина добра работа ... прочети в темата за добавки и витамини за ову, цикъл и т.н.

# 31
  • Мнения: 357
Честно да ти кажа не съм наясно с DHEA. Знам, че се прилага само по лекарско предписание и то само в случай на дефицит на определени хормони... попитай като ходиш.
Иначе за масло от вечерна иглика и адамово дърво съм чела, че вършат наистина добра работа ... прочети в темата за добавки и витамини за ову, цикъл и т.н.

Ще я питам за DHEA, дано да не забравя в четвъртък. Игликата ще продължавам да си я пия, и други аминокиселини бих пила може би, но за билките някак си не смея, не знам и аз защо. Като цяло засега просто ще изчакам да видя какво ще излезе от СГ и теста за проходимост и какво ще препоръча д-р Сенкова оттук нататък, тогава ще мисля за още добавки евентуално Simple Smile

# 32
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, на мен ми предписаха Белара за поликистозни яйчници, както и метфогама, лимфомиозот и прегнакер. Вчера бях на трансвагинален преглед и установиха кисти по яйчниците. Това ще са първите ми противозачатъчни и направо се стресирах само от листовката и не знам какво да правя да ги пия ли или не. Ходих на преглед при Д-р Партенов в Плевен. Някакви отзиви за него? С мъжо правим опити от три месеца за бебе и този месец като ми закъсня се зарадвах много, а то какво било. И не знам как така имам кисти като до сега съм била с напълно нормален редовен безболезнен цикъл?! Какво ще ме посъветвате? Не ми е назначавал изследвания, каза да пия Белара един месец, и като почна втората опаковка по средата да отида на преглед пак.

# 33
  • Мнения: 373
Здравейте, досега само четях форума, но сега се реших и да пиша. И на мен ми изписаха Белара за три месеца след като се установи поликистоза и завишен андростендион. Преди това пих Ясмин и доста се стреснах от листовката на Белара, но ги започнах, накрая на първата опаковка съм и само първата седмица имах сърцебиене и ме хвана безсънието, но след това всичко се оправи. Wink

# 34
  • Мнения: 1
Здравейте момичета Simple Smile)

И на мен ми изписаха новото хапче Белара за поликистозни яйчници. На обичаен гинекологичен преглед ми установиха поликистозата и повишено количество на андрогените, от които ми идват и проблемите с акнето. Лекарката веднага изписа Белара, като ме увери, че са нов продукт на пазара, много по-пречистени и т.н.
Никога преди не съм пила противозачатъчни, като прочетох листовката ми се изправиха косите, но да се надяваме, че всичко ще е ок.
След два месеца пак съм на преглед за проследяване на действието на Белара-та. Та, тогава ще видим какво-що.

Хайде, успех на всички други "опитни зайчета".

П.С. Преди малко пих първото хапче и за момента всичко е ОК.  Grinning Grinning

# 35
  • Мнения: 373
Sheilsis за колко време ти ги изписаха. Аз вече пия втората опаковка и нямам никакви проблеми засега. Само за преглед ми казаха да отида след втория МЦ, след края на третата опаковка. Сега се чудя дали да не отида и аз към края на втората за да видя как вървят нещата с кистичките.

Общи условия

Активация на акаунт