Име за момиче с М

  • 5 635
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие сте дами, помагайте.  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 3 754
Мадлен
Мари

# 2
  • Мнения: 6 833
Харесват ми Мая, Марина, Магдалена, Милена Peace

# 3
  • Мнения: 474
Мария,Мила

# 4
  • Мнения: 3 125
Марина
Михаела
Мирослава

# 5
  • Мнения: 73
Моника , Марияна, Михаела

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Мартина,Михаела,Мирела

# 7
  • Мнения: 4 569
Мария
Моника
Моника
Михаела
Магдалена
Мануела
Мартина

# 8
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
          Моника    Мартина Миглена

# 9
  • Мнения: 505
Марина, Малина, Мартина, Моника

# 10
  • София
  • Мнения: 44 122
Марина - най-любимото. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Мирта  Heart Eyes

Мая, Маргарита, Мириам, Мелиса, Мона  Laughing

# 11
  • Мнения: X
Ние първо се бяхме спрели на Мона или Тамара, но май се отказахме.

На мен ми харесва Мери, но ММ не го одобрява.

Събирам още мнения, от предложените ми допадат Мария, Михаела и Маргарита.

# 12
  • Мнения: 212
Мадлен
Мадлена
Магдалена
Малена
Милена
Меглена
Марина
Марица

# 13
  • Мнения: X
Магдалена е хубаво. Wink

# 14
  • Мнения: 212
Матея
Максимилияна
Мила
Милва
Мия
Мина
Мирена
Миряна
Миролюба
Мануела
Мартена
Михалина

# 15
  • Мнения: 3 031
Матея, Мина, Мила, Малена

# 16
  • Мнения: X
Миряна е много хубаво, не се бях сещала за него.

# 17
  • Мнения: 505
От тези , които харесваш - Маргарита и Миряна. От предложенията Мина. Предлагам още и Марта.

# 18
  • Мнения: 2 810
Магдалина
Михаела
Мартина

# 19
  • Мнения: 725
Малена, Мона, Мика, Мия/а, МиКаела  Peace

# 20
  • Мнения: 379
Много хубава буква за момиче.  Wink Всичките ми любими имена са написани вече, няма да се повтарям.

# 21
  • Мнения: 110
Марая , Магдалена  newsm10

# 22
  • Мнения: 505
Мира или Мирослава  newsm78

# 23
  • Мнения: 4 303
Мирела
Мирена
Маринела

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Сестра ми се казва Мерилина. Кръстена е така на две баби. Казваме и Мери.

Иначе ми харесват: Магдалена, Марина, Мая, Мира, Мия

# 25
  • Мнения: 6 833
Сестра ми се казва Мерилина. Кръстена е така на две баби. Казваме и Мери.

Извинявай за любопитството, как се казват бабите?

# 26
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Sisi аз предлагам Мария, Магдалена, Малена, Мелиса, Мариса, Марта, Марина, Моника.   bouquet

# 27
  • Мнения: X
Май Мария ми харесва най - много, на вас допада ли ви?

# 28
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Май Мария ми харесва най - много, на вас допада ли ви?

На мен ДА  Peace А и е благословено име.   bouquet

# 29
  • Мнения: 6 833
Мария е хубаво име, но някои други с М ми харесват повече Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 44 122
Изобщо не харесвам Мария.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 275

Извинявай за любопитството, как се казват бабите?
[/quote]

Мария и Цветелина. На едната цял живот и викали Мери, а на другата Лина, та от там е комбинацията.

# 32
  • Мнения: 505
Мария си е вечното име. Нито е може да е модерно , нито да е демоде. То си е просто Мария. Винаги ще го има.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 122
То харесването и нехаресването не се определя от модерното... иначе съм съгласна - името си е вечно.

# 34
  • Мнения: 6 833
Сиси, много се извинявам, че ще ти оспамя темата, но не се сещам къде другаде да питам. Embarassed

Днес забелязах във ФБ, че името на една позната е МагдЕлена - аз често контактувам с майка й и когато тя я споменава, го чувам МагдАлена. Вие срещали ли сте името с Е и дали е възможно момичето да си е объркало името Rolling Eyes Все пак е около 30-годишна, не е дете, че да се обърка.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 122
Никога не съм го срещала с Е.
Но може да е кръстена и тя на две баби и едната да е била Елена....
Може и майката така да о произнася, че да го чуваш с А, но да си е с Е, пък може и девойката да е  пльоснала някоя грешка в бързането...но пък да не е видяла и оправила по-късно ми е странно...

# 36
  • Мнения: 6 833
И аз не съм го срещала с Е и за това ми стана странно. От доста време сме приятели, а едва сега забелязах.
Нали си нямам работа, та от два часа вече ме гложди този казус  hahaha Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 44 122
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green ами питай я...  hahaha  ако не е сръдлива натура. Wink

# 38
  • Мнения: X
Абе казвай й Маги и толкова, пък дали е с Е или с А ще остане загадка.  hahaha

# 39
  • Мнения: 505
Мисля , че може да е с Е . Аз преди години се учудих на една позната като си кръсти детето Цветелена. Май вече всичко е възможно.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Много харесвам Маргарита и Магдалена.
Мая

# 41
  • Мнения: 5 259
Мила, Мира, Мая, Михаела, Магдалена, Марина.
Други не ми харесват с тази буква.
Мария колкото и да е класическо, вечно и т.н., просто не ми харесва. И производните му не ми харесват.

# 42
  • Мнения: X
Мира ми допада също, но ММ не го харесва. Сигурна съм, че и за Маргарита няма да се навие..

Марина го свързвам с неприятен човек и отпада.

Михаела не е лошо.  newsm78

# 43
  • Мнения: 505
Маргита

# 44
  • София
  • Мнения: 1 255
Аз много харесвам Мишел  Hug Живот и здраве един ден, ако имам дъщеря ще се казва така  baby_neutral baby_neutral Wink Party

# 45
  • Мнения: 4 569
Мария е масово и някак вечно име.  Peace

# 46
  • Мнения: X
Така е. Харесва ми, че има прекрасен имен ден.

В последно време май не е чак толкова разпространено както преди? Как мислите?

# 47
  • Мнения: 212
Мария е на трето място за новородените момиченца през 2014та година и e най разпространеното женско име в България като цяло, така че не бих казала че не е много разпространенo сред малките. За мен лично това име ми е доста банално и безличнo, точно защото е толкова разпространено. Самото име е с хубаво звучение и наистина си има прекрасен имен ден, но аз лично бих го използвала само в комбинация с друго име, като любими са ми Мария Магдалена и Йоана-Мария.

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 21:03 от Лалена

# 48
  • Мнения: X
За съжаление не ми допадат двойните имена.

Много се изненадвам, че е на трето място през 2014. Мои наборки има доста Марии, но си мислех, че сега са с по - модерни имена от рода на Марая и други по - изчанчени..

# 49
  • Мнения: 6 833
И аз си мисля, че е по-малко използвано в сравнение с преди 20-тина години примерно.

Иначе съм съгласна с Лалена - името е хубаво, но ми е някакси обикновено, безлично....

# 50
  • Мнения: 212
И на мен по принцип не ми харесват двойните имена. Единствено бих ги използвала при имената Иван и Мария, които ми се струват твърде безлични по само себе си.

# 51
  • Мнения: 6 833
Единственото двойно име, което харесвам е Ана-Мария  Peace

# 52
  • Мнения: X
Нито едно двойно име не харесвам. Confused

Марияна допада ли ви?

# 53
  • Мнения: 212
Марияна не ми допада много. Предпочитам Миряна.

# 54
  • София
  • Мнения: 44 122
Марияна - не, ни в женски, ни в мъжки вариант го харесвам.

# 55
  • Мнения: 6 833
На мен също не ми харесва особено, Мария е по-добре пред него  Peace

# 56
  • Мнения: 505
Имам само едно познато дете Мария. Иначе мои наборки колкото искате.

# 57
  • Мнения: 212
Имам само едно познато дете Мария. Иначе мои наборки колкото искате.

 newsm78 Аз пък познавам четири малки Марии. Не мисля че е рядко срещано сред децата.

# 58
  • Мнения: 10 547
Мария сред малките да не е разпространено?! Амии! Аз имам четири Марии в класа, а в училище едва ли има клас без Мария.
Отделно са приятелските и роднински деца.

# 59
  • Мнения: 3 125
От Мария и Марияна винаги бих избрала Мария  Peace

# 60
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  На мен пък и Мариана ми е симпатично. Имаше такава песен " Ou Mariana, I love you so much "  dazzler1

# 61
  • Мнения: 3 096
Мария е на трето място за новородените момиченца през 2014та година и e най разпространеното женско име в България като цяло, така че не бих казала че не е много разпространенo сред малките. За мен лично това име ми е доста банално и безличнo, точно защото е толкова разпространено. Самото име е с хубаво звучение и наистина си има прекрасен имен ден, но аз лично бих го използвала само в комбинация с друго име, като любими са ми Мария Магдалена и Йоана-Мария.
Банално и безлично? Извинявай, разбирам какво искаш да кажеш, но името Мария не може да е банално и безлично. И всяка втора жена да се казва така, Мария е една. Сигурно всички знаем какво означава, но все пак:
http://www.sanovnikat.com/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D … D0%A0%D0%98%D0%AF
С майка ми сме си говорили за това име и тя ме съветва да не го давам на бъдещото внуче, защото носело голямо бреме за жената. Както и Ева. Това са си нейни възприятия, но аз съм съгласна, защото също влагам голямо значение в името и кръщаването.
Уф, и Петър Дънов е писал: "Името Мария обикновено носи мъчнотии и трудности - вътрешни и външни."  Sad

# 62
  • София
  • Мнения: 44 122
Това с бремето, чак ми беше  идиотско да го напиша, но  всички Марии, които познавам, наистина не им е лека съдбата и някак това много  ми е  наклонило везните да не харесвам името.(иначе едни от най-близките ми жени го носят, не е като да не са ми симпатични, та да са ми отровили името)

# 63
  • Мнения: 3 096
И аз имам такива наблюдения върху сигурно десетките Марии, които познавам. Всички до една умни, добри и във всяко отношение интересни жени, но с трудна съдба, много вътрешни конфликти...

# 64
  • Мнения: 6 833
Не се бях замисляла за такова влияние на името.. За една по-възрастна Мария се сещам в момента и наистина не й е лек живота.
Другите, които познавам са по-млади и не мога да преценя за тях.

Сиси, сигурно тотално ще се откажеш от името, ако се влияеш от такива неща Mr. Green

# 65
  • Мнения: 2 732
Познавам една Мирана и Мирая .Иначе Магдалена като ,че ли най ми допада от имената с М .И Михаела въпреки ,че съкратено Мише не ми харесва.

# 66
  • Мнения: 1 897
Дъщеря ми е Мария. И в яслата, и в детската градина само тя е с това име в групата си.
Откровено казано, изобщо не ми пука колко разпространено и банално е името - за мен моята Мария си е уникална.
И понеже е изключително емоционална, контактна и енергична, където и да отиде - винаги се превръща в център на внимание, така че често питат как се казва. Реакциите са полярни - от възхита, че въпреки всички модернизми, сме избрали точно това име до пълно недоумение защо сме го направили.

# 67
  • Мнения: 373
 мирена, магдалена, магдалина, мирела, маринела

# 68
  • Мнения: 6 833
Извинявам се за спама - ама все пак това са имена, пишат се с главна буква Naughty

# 69
  • Мнения: 14 635
Мила и Мира.

# 70
  • Мнения: 505
Банално и безлично? Извинявай, разбирам какво искаш да кажеш, но името Мария не може да е банално и безлично. И всяка втора жена да се казва така, Мария е една. Сигурно всички знаем какво означава, но все пак:
http://www.sanovnikat.com/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D … D0%A0%D0%98%D0%AF
С майка ми сме си говорили за това име и тя ме съветва да не го давам на бъдещото внуче, защото носело голямо бреме за жената. Както и Ева. Това са си нейни възприятия, но аз съм съгласна, защото също влагам голямо значение в името и кръщаването.
Уф, и Петър Дънов е писал: "Името Мария обикновено носи мъчнотии и трудности - вътрешни и външни."  Sad

Съгласна съм.

# 71
  • United Kingdom
  • Мнения: 21
Мария и Мишел са моите фаворити Simple Smile)

# 72
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
МА РИ СА

Последна редакция: чт, 12 мар 2015, 16:29 от Glloriyta

# 73
  • Мнения: 2 810
Миролюба

# 74
  • Мнения: X
Засега май се спряхме на Михаела, но има много време, кой знае колко пъти ще го сменим.., а и може да е момче.  Wink

# 75
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Михаела е много хубаво име. newsm10

# 76
  • Мнения: 212
А какво име сте избрали за момче? Питам от любопитство Embarassed

# 77
  • Мнения: 4
Мартина - най-любимо Simple Smile

# 78
  • Мнения: X
Още нищо за момче, даже ми е по-трудно.

# 79
  • Мнения: 2 810
Още нищо за момче, даже ми е по-трудно.

Михаил например.

# 80
  • Мнения: X
От много чудене за момче засега май е Николай, но знам ли какво ще решим, имаме мн различни вкусове с ММ..

# 81
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  А ще кръщавате ли на някой или не???

# 82
  • Мнения: 19
Мария, Мила, Мадлен, Мадлена, Мартина, Мира, Миряна, Михаела, Мариела, Мариета, Моника, Мирослава, Маргарита

# 83
  • Мнения: X
  А ще кръщавате ли на някой или не???

Да, ще кръщаваме с първата буквичка на някой от родителите ни, няма значение на кой, въпроса е да ни хареса самото име.

# 84
  • Мнения: 3 125
Засега май се спряхме на Михаела, но има много време, кой знае колко пъти ще го сменим.., а и може да е момче.  Wink

Пристрастна съм към Михаела. Peace
Има хубав имен ден и е много сладко , като и казваме Миша или Мише. Heart Eyes

# 85
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Имам позната, която се казва Михала. Всички й казват Миша. Simple Smile

# 86
  • Мнения: X
Сигурно си имала предвид Михаела, нали?
Миша или Мише е много сладко, харесва ми. Аз като се знам каква съм лигла, сигурно Мишочка ще й викам.

# 87
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Сигурно си имала предвид Михаела, нали?
Миша или Мише е много сладко, харесва ми. Аз като се знам каква съм лигла, сигурно Мишочка ще й викам.
Не, не точно Михала се казва. Малко е странно и грубо дори, но за мен си е нормално. Свикнала съм Simple Smile
  А сега се сещам за едно съседско момиче - Михайлина. И на нея й викаме Миша.

# 88
  • Мнения: 147
Мишела, Мариана, Моника

# 89
  • Мнения: 157
аз съм се спряла на Мелани ,но май напоследък е доста популярно. Какво мислите ?

# 90
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Не се обиждай, това е мое мнение, но Мелани ми звучи много американско и неестествено за Бг. На едни съседи децата се казват Мелани и Божидар, е изобщо имената не си приличат. Иначе не е чак толкова срещано като Никол примерно.  Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: X
Според мен не е много популярно в България.

# 92
  • Мнения: 2 732
Наскоро  едно момиченце  беше кръстено Матея

# 93
  • Мнения: 6 833
Мелани не мисля, че е от най-популярните имена. Самото име ми харесва много, но не бих го използвала с българско презиме и фамилия  Peace

# 94
  • Мнения: 5 259
Мелани ми се струва остаряло и демоде дори в Щатите, а тук звучи просто нелепо.
Било е много популярно през 70-те и 80-те и после вече не толкова. Навява ми асоциации с модата във външния вид, типична за онези времена  Laughing
Освен това значи "тъмна, черна" от гръцки, а това значение не ми харесва.

# 95
  • Мнения: 147
А какво мислите за Марита?
На мен ми звучи по-красиво от Маргарита, от която може да се приме като съкратена версия. И ще се избегне рискът да я наричат с противното Марга. Достатъчно модерно, но не и изчанчено, нито звучщо твърде чуждоземно. Лесно за произнасяне.

# 96
  • Мнения: 212
А какво мислите за Марита?
На мен ми звучи по-красиво от Маргарита, от която може да се приме като съкратена версия. И ще се избегне рискът да я наричат с противното Марга. Достатъчно модерно, но не и изчанчено, нито звучщо твърде чуждоземно. Лесно за произнасяне.

Марита не ми звучи благозвучно, по добре Мариса или Марица

# 97
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
А какво мислите за Марита?
  На мен ми звучи като Мара, на галено Марита Simple Smile

# 98
  • Мнения: 147
Марина е хубаво.

# 99
  • Мнения: 505
Дъщерята на една колежка е Марика. От всички изброени , които се въртят около това ми харесват Марина и Мария. Марита не ми звучи като име. Ако искате по - кратко на Маргарита по - добре Маргита.

# 100
  • Мнения: 30
Маргарита, Марина, Мария

# 101
  • Мнения: 725
Мика, Микаела  Rolling Eyes

# 102
# 103
  • Мнения: 158
Моите предложения са : Магдалена, Милена и Мартина.

# 104
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Sisi, ти разбра ли пола на бебето вече???

# 105
  • Мнения: X
Още не съм.

# 106
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  И аз също незнам и се чудя за името Simple Smile

# 107
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета! Аз знам, че чакаме дъщеричка и от няколко дни сме на тема имена. На мен ми харесва Михаела, Мирела, Мария Магдалена. Моят мъж иска да е Анна Мария или Марлена. Да кажа, че сме решили името да е свързано с двете баби -Мария и Елена. Анна Мария е името, което е любимо на мъжа ми. Кажете какво мислите за Марлена?

# 108
  • Мнения: 6 833
Ана Мария е хубаво име, единственото двойно, което ми харесва и е благозвучно.
Марлена ми звучи неествествено, като сбъркано. Малена е по-добре, въпреки че го свързвам с героинята от филма и не ми е ок за дете.

# 109
  • Мнения: X
Тези имена са все едно е кръстено на Мария, нямат мн общо с Елена.
Аз двойни не харесвам, а Ана предпочитам с 1 Н.

# 110
  • Мнения: 3 125
Марлена ми звучи като мърлява - не ми харесва.

Аз съм за Михаела  Peace

# 111
  • Мнения: 505
От изброените Марлена Peace. Една приятелка си кръсти детето Мария Магдалена - прекалено дълго е за мен.

# 112
  • Мнения: X
Мерлина също не е лошо.

# 113
  • Мнения: 4 569
Ана Мария е много по-добре от Марлена.
Марлена ми звучи като мърлява или марля.

Мариса
Марина
Мелиса
Мелина
Моника
Магдалена
Мануела
Мартина

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Малена.
Моника.

# 115
  • Мнения: 4 569
М за женско име е много благодатна и избора е голям. Peace

# 116
  • Мнения: 8 894
Мариела е комбинация от двете, но не ми допада. А наистина с м има много приятни женски имена - и класика за нас, и по-необичайни.
Харесвам много Мариса и Мафдалена.
Двойните с Мария и още нещо ...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт