Идеи за великденска украса – 2015

  • 21 760
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 814
Аз да Ви питам,кога боядисвате яицата в червъртък или в събота.

# 31
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Аз в четвъртък преди изгрев слънце боядисвам едно червено яйце, а всички останали си ги правя в събота.

# 32
  • Мнения: 15
Здравейте, маминки! ПОМОЩ!!! Миналата година правих яйца с термо бандероли. Тези дето пъхваш сварено и изстудено яйце, небоядисано, пъхваш бандерола и го топваш в гореща вода. Бяха толкова красиви и исках и тази година да направя такива, но в събота обиколих 3 магазина - Билла, Лидл и Кауфланд и останах ужасно неприятно изненадана от това, че предлаганите бандероли са толкова грозни, че по-добре да не правя с тях... Моля ви, ако някой някъде в София види такива като на снимката да пише - пост, лично... няма значение... моля ви...
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 33
  • София
  • Мнения: 190
Здравейте, маминки! ПОМОЩ!!! Миналата година правих яйца с термо бандероли. Тези дето пъхваш сварено и изстудено яйце, небоядисано, пъхваш бандерола и го топваш в гореща вода. Бяха толкова красиви и исках и тази година да направя такива, но в събота обиколих 3 магазина - Билла, Лидл и Кауфланд и останах ужасно неприятно изненадана от това, че предлаганите бандероли са толкова грозни, че по-добре да не правя с тях... Моля ви, ако някой някъде в София види такива като на снимката да пише - пост, лично... няма значение... моля ви...
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

В Хит-а  в Младост има едно магазинче, където има великденска украса. Нещата са по-различни от масовите по всички магазини. Там може да има.

# 34
  • Мнения: 651
Много съм изостанала - дори не бях чувала за такива термо бандероли. Яйцата са много красиви   bouquet

# 35
  • Мнения: 636
Здравейте, и аз се запалих по ръчно направената украса тази година. Смятам, че е доста добър начин да се забавляваме с детето, а и ми доставя голямо удоволствие - един вид терапия за нерви. Досега не успях да направя кой знае какво, само една кошничка, която смятам да подаря, заедно с боядисаните яйца. Сега работя върху втора кошничка, която малката поръча да е специално за нея.

Скрит текст:
вътре сложих поставка за яйцата - направих я от кортон за яйца - от 6 гнезда я направих за 4 яйца, като я рарязах посредата и после я боядисах с акрилни бои:

А вчера се разхождахме с бебо и направих един тур по магазините за левче. Има всякакви декорации, но ми се иска аз да си ги оцветя и аранжирам нещата. Ето това е моя "улов":

Тази година ще съчетаем рождения ден на малката с Великден, така че събирам идеи за украса на маса с детска визия. Мисля да направим с нея чашки за яйца и пръстени за салфетки, ще видим дали ще ни стигне времето. Друго, което съм замислила е да направим великденски фигурки от солено тесто, които да боядисаме за украса.
Забравих - исках да поздравя  stef87 за нещата, които са направили. Много ми харесаха, особено малките рошави пиленца.

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 10:16 от choppi

# 36
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 400
choppi страхотна кошничка  Hug
  Embarassed би ли споделила малко повече как я направи  newsm17 и от какво - картон ли е, че дебеличко ми се вижда  newsm78

# 37
  • Мнения: 636
mama iasiр нещо като дунапрен е, не знам как да го опиша. Много лесно се реже и работи с него. Купих го от Джъмбо, на пакет е няколко цвята, но го продават и по книжарниците-има и на листи, различни дебелини. Съжалявам, че хвърлих опаковката , щях да го снимам. Иначе за кошницата - отрязах квадратна основа, по края направих прорези и в тях промуших лентите, правите, около тях навих другите дълги ленти. Лепих с двойно залепящо тиксо, но не хвана добре, после минах с Ц200 на места. Декорирах -то се вижда с какво. Това е -отне ми около 2 часа.

# 38
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 400
 Hug choppi

# 39
  • Мнения: 108
choppi много е готина кошничката.А би ли споделила бялата ти ли я прави или  е купена и от къде,че много ми трябват 2-3 такива малки кошнички. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 814
Здравейте, маминки! ПОМОЩ!!! Миналата година правих яйца с термо бандероли. Тези дето пъхваш сварено и изстудено яйце, небоядисано, пъхваш бандерола и го топваш в гореща вода. Бяха толкова красиви и исках и тази година да направя такива, но в събота обиколих 3 магазина - Билла, Лидл и Кауфланд и останах ужасно неприятно изненадана от това, че предлаганите бандероли са толкова грозни, че по-добре да не правя с тях... Моля ви, ако някой някъде в София види такива като на снимката да пише - пост, лично... няма значение... моля ви...
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Аз вчера си купих такива бандероли от Лидъл,струват 0.49 стотинки и са 4 бройки в пакетче.Намират при боите за яйца.

# 41
  • Мнения: 636
YASEMINA купих я от магаин за 1 лв, имаше всякакви видове - малки и големи. Тази струваше 1,50лв .

# 42
  • Мнения: 73
Междувпрочем стана ми любопитно как ли са боядисвали едно време яйцата когато не е имало бои за яйца? Да знаете нещо от бабите си по въпроса?

# 43
  • Мнения: 1 597
С отвара от люспи на червен лук и с овосък

# 44
  • Мнения: 485
Момичета честит празвник и Честит имен ден на именничките Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт