Прохождане ?

  • 6 512
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Здравейте мами, Алекс е на 8 мес и три седмици. От Две седмици се изправя в кошарата и в леглото, а от два дена го гледам че стои хванат само с едната ръка, а даже и нея пуска, не го интересува накъде и как ще падне ! Каква е тази разрушителна програмка дето му се е включила в главата, възможно ли е да проходи толкова рано или така ще се пада месеци наред докато заякне още малко ? Вашите как и кога проходиха ?

# 1
Всяко дете е строго индивидуално. Аз съм виждала и 7 месечни как ходят. Моите....(то май да кажа моята, щото малкото още не е проходило) проходи на година и два месеца. .Като гледам и Ели се очертава някъде там да се пусне. Но пък започна от рано да се изправя в леглото - при нас поне то не беше показател за ранно прохождане (аз и не бързам Wink )

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
стабилно, сама, без падане и олюляване, уверено, смело - 13 месеца.

# 3
  • Мнения: 10 758
Моята проходи на 10 месеца, но също като при теб се изправяше много по-отрано. Сложих я на проходилка като беше на 5 месеца, но я държах по малко.Вече след седмия седеше в нея почти по цял ден.
 Изобщо не се притеснявай, че иска да проходи толкова рано. По -добре се притеснявай за самата теб, защото ще останеш без кръст. Аз се бях побъркала, защото тя не искаше количка и трябваше да ходим пеша постоянно.

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Оф, какво ме чака   Cry !

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
И Крис точно на тази възраст правеше така. На наколко пъти здраво си трясна тиквата в земята. После се научи да не се пуска и да се пази. Все още не е проходил сам, но много обича да обикаля стаята подпирайки се на мебелите и пропълзявайки за малко.

# 6
  • Мнения: 768
Колкото по кьсно проходели децата било по добре. Нямало опасност от изкривяване на крачката и грьбнака.
Идеално било да проходят между 13 и 16 месец.
Тогава били и освен всичко останало и по-осьзнати.
Сьвременните педиатри смятам за погрешно ранната стимулация и слагане в проходилка на детето.
В някои страни проходилките са забранени и не се продават.
Но наистина всяко дете си е индивидуално. Аз сьм проходила много рано и сьответно си имам и проблеми с грьбнака и краката ми в никакьв случай не са идеално прави-така са масово децата от нашето поколение. Всеки си има някаква сколиоза или кифоза и почти няма такива с идеално прави крака.
Така че гледам да не стимулирам излишно бебка и не я слагам в проходилка често, не ми се иска да прохожда прекалено рано и тя да си има проблеми.

# 7
  • Мнения: 694
И моята бебка започна от много рано да се изправя. Проходи напълно сама на 10м. и в момента катери и стълби. Надявах се, че това ще се случи по-къдно, защото вече вниманието ми е постоянно съсредоточено към нея. Ако я изпусна и за секунда вече сътворила някоя беля.
Според мен нетрябва на сила да се кара детето да ходи

# 8
  • Мнения: 4 390
Цитат на: eli_c
Здравейте мами, Алекс е на 8 мес и три седмици. От Две седмици се изправя в кошарата и в леглото, а от два дена го гледам че стои хванат само с едната ръка, а даже и нея пуска, не го интересува накъде и как ще падне ! Каква е тази разрушителна програмка дето му се е включила в главата, възможно ли е да проходи толкова рано или така ще се пада месеци наред докато заякне още малко ? Вашите как и кога проходиха ?


Здрасти, Ели.
Моята Велина проходи на 1.2 г. Не помня точно кога започна да се изправя в леглото (може би към 9м). Тя много пълзеше, лазеше и се търкаляше и въобще не проявяваше интерес към ходенето.
Възможно е да проходи рано,да. Възможно е и така да се изправя в кошарата още 2-3 месеца и чак тогава, че и по-късно да проходи. Зависи от детето.
Аз не съм я слагала в проходилка, нито съм я държала за две ръце уж да ходи. Оставих я сама да реши кога е готова за това.

# 9
  • Мнения: 4 390
Цитат на: eli_c
Оф, какво ме чака   Cry !


Аз пък съм на обратно мнение.
На мен ми стана 100 пъти по-лесно, когато Велина проходи!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 856
Цитат на: diviana
Цитат на: eli_c
Оф, какво ме чака   Cry !


Аз пък съм на обратно мнение.
На мен ми стана 100 пъти по-лесно, когато Велина проходи!


и аз мисля че е по лесно когато проходи
моя син проходи на 13 месеца
но рекорда в нашия парк е на една мома на 8 месеца хвърчеше като финикиец
божа работа викам аз

# 11
  • Мнения: 3 479
Големият ми син проходи на 10 м, стабилно. Малкият няма изгледи да е скоро, ама и аз хич не давам зор. Проблемът е, че иска да обикаля къщата хванат за двете ръце и не признава никакво самостоятелно стоене покрай мебелите и не иска да пълзи. В проходилка го слагам изключително рядко и то защото ни е дадена, аз не съм я купувала. Може да се каже, че съм негативно настроена към проходилките.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 277
По повод темата, ще вметна един цитата на д-р Драганов(ортопед), въпреки че много майки го оплюват.Когато ходихме с моето бебе на профилактичен преглед каза следното::
Ако детето проходи на 1г. и 1мес.-добре, ако проходи на 1г. и 2мес.-отидете се напийте с мъжа ви от радост, а ако проходи на 1г. и 3мес. това означава, че детето е живяло в идеална здравословна среда.Каза още, че всички майки, които стимулират децата си да прохождат бързо са за лудница:)
За проходилката също не се изказа много положително, учели сме децата си да ходим по този начин седнали, а едва ли на детето ни ще му се наложи да ходи така:)
Това бяха негови думи, и тъй като аз смятам че той е един много добър специалист подкрепям напълно мнението му.

# 13
  • Мнения: 470
И пак неразбрах какво им има на проходилките?
Смятате ли,че ако бяха толкова вредни щяха да ги произвеждат?

# 14
  • Мнения: 18 542
Борис започна да се изправя сам на 8м. след това на 9 започна да се разхожда сам в леглото като се държи за пръчките, малко след това започна да ходи като се държи за мебелите и на 10,5м проходи самостоятелно без да се държи. Понякога прохождането става бързо като при нас, а понякога децата ходят дълго време, но като се държат за нещо.

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: Katrin_77
Ако детето проходи на 1г. и 1мес.-добре, ако проходи на 1г. и 2мес.-отидете се напийте с мъжа ви от радост, а ако проходи на 1г. и 3мес. това означава, че детето е живяло в идеална здравословна среда.Каза още, че всички майки, които стимулират децата си да прохождат бързо са за лудница:)
За проходилката също не се изказа много положително, учели сме децата си да ходим по този начин седнали, а едва ли на детето ни ще му се наложи да ходи така:)
Това бяха негови думи, и тъй като аз смятам че той е един много добър специалист подкрепям напълно мнението му.

  202uu
  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   202uu  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   202uu  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   202uu
 202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   202uu  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   202uu





е най-после един компетентен постинг по темата, на специалист и на майка, която е разбрала за какво става въпрос.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 277
Цитат на: ina
И пак неразбрах какво им има на проходилките?
Смятате ли,че ако бяха толкова вредни щяха да ги произвеждат?


Смятам, че има страшно много неща, които ако не вредни, са ненужни и се произвеждат продават.Такова нещо според мен са витамините "Матерна", и куп други неща, които се предписват от лекарите само защото пазара ги предлага.На такова мнение е даже и моята педиатърка, която слава богу е МНОГО ПРОТИВ ЛЕКАРСТВАТА ЗА БЕБЕТО!

# 17
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Katrin_77
Ако детето проходи на 1г. и 1мес.-добре, ако проходи на 1г. и 2мес.-отидете се напийте с мъжа ви от радост, а ако проходи на 1г. и 3мес. това означава, че детето е живяло в идеална здравословна среда.Каза още, че всички майки, които стимулират децата си да прохождат бързо са за лудница:)

Извинявай, ама това беше голяма глупост  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 006
Прохождането е много индивидуално с и без стимулация.Алекс все още не ходи,лази от около 6,7 мес.от тогава се и изправя в леглото,но все още предпо4ита този на4ин на придвижване или се държи за мебелите Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 4 025
Моята дъщеря проходи 2седмици преди 1вия рожден ден.Аз също съм съгласна с др.Драганов.Не сме имали проходилка,нито каишки, въобще не съм я държала за ръце за да "ходи".Детето трябва да се развие достатъчно,да заякнат мускулите на краката и гърба и само да се пусне.При нас имаше много дълъг период на пълзене и изправяне до леглото, много падаше и даже се наложи да сложим килим временно в спалнята, за да е по -меко при падането.След като се пусна за първи път пак продължи да си пълзи, пускаше се някои път, тупваше и ...така. Но сама,никога не съм стояла приведена над нея.

# 20
  • Мнения: 544
Цитат на: Katrin_77

Ако детето проходи на 1г. и 1мес.-добре, ако проходи на 1г. и 2мес.-отидете се напийте с мъжа ви от радост, а ако проходи на 1г. и 3мес. това означава, че детето е живяло в идеална здравословна среда.Каза още, че всички майки, които стимулират децата си да прохождат бързо са за лудница:)

За проходилката също не се изказа много положително, учели сме децата си да ходим по този начин седнали, а едва ли на детето ни ще му се наложи да ходи така:)


Пълна простотия!!! Imp  
Това е изказване на луднал лекар!!! Imp  Imp  Imp

Той как си мисли, че се стимулира дете?! И какво би казал за случая на Ели - да не смята, че тя бие детето през ръчичките, за да не се държи в креватчето? Или може би трябва да му връзва китките за пръчките, за да не се пусне да ходи?

Колкото до проходилките - от 2 седмици слагам дъщеря си в проходилка: ходи изправена, а когато поиска сяда. Никога не ходи седнала!

Вече имаше спор за проходилките и няма защо пак да го започваме. Всяка майка сама преценява кое е най-добро за детето `и.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 856
Цитат на: ina
И пак неразбрах какво им има на проходилките?
Смятате ли,че ако бяха толкова вредни щяха да ги произвеждат?


XEXEX
А ТИ КОЛКО НЕЩА КОИТО СА ВРЕДНИ И СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ СРЕЩАШ В СВЕТА ОКОЛО СЕБЕ СИ ТА ЕДНА ПРОХОДИЛКА ЛИ?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 856
Цитат на: Katrin_77
Ако детето проходи на 1г. и 1мес.-добре, ако проходи на 1г. и 2мес.-отидете се напийте с мъжа ви от радост, а ако проходи на 1г. и 3мес. това означава, че детето е живяло в идеална здравословна среда.Каза още, че всички майки, които стимулират децата си да прохождат бързо са за лудница:)


TO TOQ LAF NA DRAGANOV E IZVESTEN KATO VITZ SE NOSI

# 23
  • Мнения: 6 029
бе за пореден път се убеждавам, че за вас ЛЕКАРИТЕ и най-вече ОРТОПЕДИТЕ са хора, които грам нищо от медицина не разбират.

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Дъщеря ми също нямаше търпение да проходи. Беше малко след 8 месеца когато "реши", че е време за разходки. Не мога да се сетя къде бях чела, че не е желателно бебетата да прохождат преди 9- месечна възраст. Затова наложих забрана в къщи да й помагат в прохождането преди да навърши 9 месеца.
Така и стана, проходи на 9 месеца, но беше много нестабилна, вечно падаше и ние ходехме разкрачени след(зад) нея да я пазим.
Смятам, че това ранно прохождане (лично за нея) означаваше 3-4 месеца нестабилност и беше наистина голямо чудо за нас.
Стабилно започна да ходи на около 14 месеца.
Сега не знам какво ще е положението със сина ми, но наистина се надявам, когато реши да ходи, да е по- стабилен, защото на мама годинките вече не са малко, а и кръста доста я боли Grinning

Общи условия

Активация на акаунт